Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 53
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,344

  A keni filluar t ndjeni ardhjen e festave t fundvitit?

  E hapa kete teme,qe secili prej nesh te japi mendime rreth festimit
  te ketyre dy festave KRISHTLINDJEVE DHE VITIT TE RI .
  se si i kalojme ne keto festa .
  A KENI MENDUAR SE KU DO I KALONI DHE SI ?
  AKENI FILLUAR BLERJEN E DHURATAVE QE JANE KARAKTERISTIKE PER KETO FESTA TE FUNDIT TE VITIT?
  DHE PO PATI MUNDESI TE JAPIM SYGJERIME RRETH DHURATAVE ,ZBUKURIMEVE DHE CDO GJE TE KENDSHME DHE TE BUKUR QE JU DUKET E ARSYESHME PER KETO FESTA .
  KUJT DO I KUSHTONIT JU DHURATEN ME TE VECANTE DHE CFAR DO ISHTE KJO DHURAT?(brenda mundesive )
  A PRISNI NDONJE TE VECANT KETE VIT ??
  (ju lutem shume te dashur miq mos e ktheni festen e krishtlindjeve ne sistem fetar ,po si nje fest qe festohet nga e gjith bota pa dallim feje )

  PERSHENDETJE

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e elen
  Antarsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  919
  S kam bere asnje gje sivjet,as kam menduar ku do festojme ,as cfare dhuratash do marr ,shpresoj se kemi kohe akoma te futemi njehere ne ate klimen festive dmth te fillojne dyqanet te zbukurojne vitrinat dhe bashkite te zbukurojne rruget.
  Ti Alnosa nuk na the ,c sygjerime ke ????
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 3. #3
  lepurushe Maska e bebushja
  Antarsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  Citim Postuar m par nga alnosa
  E hapa kete teme,qe secili prej nesh te japi mendime rreth festimit
  te ketyre dy festave KRISHTLINDJEVE DHE VITIT TE RI .
  se si i kalojme ne keto festa .
  A KENI MENDUAR SE KU DO I KALONI DHE SI ?
  AKENI FILLUAR BLERJEN E DHURATAVE QE JANE KARAKTERISTIKE PER KETO FESTA TE FUNDIT TE VITIT?
  DHE PO PATI MUNDESI TE JAPIM SYGJERIME RRETH DHURATAVE ,ZBUKURIMEVE DHE CDO GJE TE KENDSHME DHE TE BUKUR QE JU DUKET E ARSYESHME PER KETO FESTA .
  KUJT DO I KUSHTONIT JU DHURATEN ME TE VECANTE DHE CFAR DO ISHTE KJO DHURAT?(brenda mundesive )
  A PRISNI NDONJE TE VECANT KETE VIT ??
  (ju lutem shume te dashur miq mos e ktheni festen e krishtlindjeve ne sistem fetar ,po si nje fest qe festohet nga e gjith bota pa dallim feje )

  PERSHENDETJE
  HMMMM UNE KETE VIT DO SHKOJ NE TR ATY DO E FESTOJ
  PERSHENDETJE SIS
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,344
  po ELEN ke te drejt se duhet te jepja une e para keto pergjigje ..
  KETU NE USA kane pothuajse 2 jave qe ndihen keto festa , dyqanet jane zbukuruar ne menyrat me te bukura ,ne cdo der te dyqani apo marketi kane filluar njerez qe rrijne tek dera dhe u bien disa zilleve te vogla qe njerezit te dhurojne dicka ,per ata qe kane nevoje .njerezit sidomos moshat me tevjetra vishen me ato karakteristikat e tyre ,trikot ,bluzat ku eshte e qendisur pema e vitit te ri ..

  une personalisht dje fillova ne zbukurimin e shtepis me ndihmen e tim vellai ,pasi dy komshit e mija anes kishin dy jave qe kishin vendosur dritat rreth shtepise ,zbukurime te ndryshme ,keshtuqe duhet ti pershateshim dhe ne disi ..
  po keshtu kam filluar te blej dhe dhurata ,pasi une krishtelindjet do i kaloj ketu kurse vitin e ri ne shqiperi ,dhe eshte viti i pare ku une do i festoj ne pavarsine time ,pasi jam e ftuar nga shoqeria ime ate dite pas shume vjetesh larg .
  kam edhe shume njerez te mi atje ku me pelqen ta kaloj midis tyre ...
  dhurata ime e pare eshte NJE KITAR PER VELLAIN TIM ,se i pelqen te kendoj ato serenatat korcare dhe disa kenge te tjera .
  te pershendes ELEN DHE MIR U LEXOFSHIM

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,344
  Citim Postuar m par nga bebushja
  HMMMM UNE KETE VIT DO SHKOJ NE TR ATY DO E FESTOJ
  PERSHENDETJE SIS
  GEZOHEM SIS
  se dhe une pas 7 vjetesh do e kaloj me ne fund ne shqiperi..
  po hajde tani mos na e mba te fsheht dhuraten
  e le qe harrova une ,ti si dhurat po i con veten tende ,dhe mendoj per bukuroshin tend do jete gjeja me e cmuar se sa nje dhurate ..

  gjith te mirat sis

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,599
  Cdo dite e mendoj sepse e di qe ato dite do vdes ne pune por cdo feste ka edhe bukurine i saj.Do dal me shoqet per shooping do kete shume njerez te gezuar ne rruge etj.Nje darke familjare me shume gezim edhe dashuri.Por kur mendoj qe do kem kaq shume pune se si me duket sikur nuk jane fare keto festa.

 7. #7
  Ta haj zemren? Maska e Evi_pogradecari
  Antarsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  170
  Ne Shqiperi spara festohen shum krishtlindjet, prandaj shumica nuk e ndjejne edhe aq shume ardhjen e krishtlindjeve...Per Vitin e Ri ndryshon puna...e ndjejne dhe kur mendojne Vit te Ri ma mer mendja qe mendojne tavolinen te mbushur plot dhe anembane tavolines njerezit e afer( sic eshte bere tradite tashme ne Shqiperi)
  CuNi Me PaNtAlLoNa Te GjErA

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  me pare S.Nicolas, pastaj krishtlindjet e pastaj vitin e ri

  eshte shume heret por deshem s'deshem ne, na e kujton komerci. Jane mbushur dyqanet me dekoracionet per keto festa.

  sigurisht dhe dhuratat bejne nje pjese dhe moment te rendesishem ne keto festa.
  une te pakten po perpiqem te blej qe tani ndonje gje qe me pelqen, me qellim qe te mos kem te gjitha per t'i blere njeheresh. Vogelushet jane te paret qe do te perkedhelen, duke mos lene pas dore dhe te rriturit me dhurata dhe urime te veanta.
  Ndryshuar pr her t fundit nga hope31 : 23-11-2006 m 16:09
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 9. #9
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,834
  Eshte akoma shpejt

 10. #10
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Antarsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,483
  edhe te donim te mos ta ndjenim s'rrine pa na e kujtuar. ajde, gezuar pashket lol
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,344
  Citim Postuar m par nga AlbaneZ
  Eshte akoma shpejt
  je ke pak te drejte ,shpejt eshte .
  po ketu ne usa vec ti shikosh njerezit ,si i mbushin dyqanet sikur do i mbarohen dheuratat ...
  po pastaj dhe 4 jave jane ,nuk eshte shpejt ...

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e elen
  Antarsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  919
  Citim Postuar m par nga alnosa
  po ELEN ke te drejt se duhet te jepja une e para keto pergjigje ..
  KETU NE USA kane pothuajse 2 jave qe ndihen keto festa , dyqanet jane zbukuruar ne menyrat me te bukura ,ne cdo der te dyqani apo marketi kane filluar njerez qe rrijne tek dera dhe u bien disa zilleve te vogla qe njerezit te dhurojne dicka ,per ata qe kane nevoje .njerezit sidomos moshat me tevjetra vishen me ato karakteristikat e tyre ,trikot ,bluzat ku eshte e qendisur pema e vitit te ri ..

  une personalisht dje fillova ne zbukurimin e shtepis me ndihmen e tim vellai ,pasi dy komshit e mija anes kishin dy jave qe kishin vendosur dritat rreth shtepise ,zbukurime te ndryshme ,keshtuqe duhet ti pershateshim dhe ne disi ..
  po keshtu kam filluar te blej dhe dhurata ,pasi une krishtelindjet do i kaloj ketu kurse vitin e ri ne shqiperi ,dhe eshte viti i pare ku une do i festoj ne pavarsine time ,pasi jam e ftuar nga shoqeria ime ate dite pas shume vjetesh larg .
  kam edhe shume njerez te mi atje ku me pelqen ta kaloj midis tyre ...
  dhurata ime e pare eshte NJE KITAR PER VELLAIN TIM ,se i pelqen te kendoj ato serenatat korcare dhe disa kenge te tjera .
  te pershendes ELEN DHE MIR U LEXOFSHIM


  Pershendetje dhe prej meje,je shume me fat ,tja kalosh mire
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,344
  Citim Postuar m par nga elen

  Pershendetje dhe prej meje,je shume me fat ,tja kalosh mire[/B]
  thanks zemer .
  verte e quaj veten me fat kesaj here qe do i kaloj ato pak pushime ne shqiperi .
  te uroj njeher shqip GEZUAR .
  po eshte dhe e veshtir elen ,per faktin se une nuk jam shume ne afersi te muabeteve me shoqerin ,pasi kemi shume kohe qe nuk takohemi me njeri tjetrin pervec telefonit dhe msng ..

 14. #14
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  euuuuuuuuuu ktu kan fillu ka nja tre jav :P
  Partizoni

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,344
  kingu fierak e di se ne chicago viti i ri festohet nice .
  une nuk e kam festuar ndonjeher atje po ne vidjon e disa njerezve te mij pash se e kalun vitin e ri ne chicago ..
  me pelqeu vendi ku hidheshin fishekzjarret nga mesi i liqenit .
  dhe nje mase njerezish shume e madhe ,gje qe mu duk shume e bukur .

  pershendetje kingu .

 16. #16
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,395
  Cudi e madhe me ne njerezit!Jemi gjithmone te prirur te bejme gjera kontradiktore.Festojme vitin e ri sikur po na shtohet nje vit ne jeten tone nderkohe qe na pakesohet.....festojme qe na iku edhe nje vit tjeter nga jeta
  ashtu si shume te tjere.....megjithate une nuk do te ndahem nga forca e zakonit
  por plane nuk do bej per festat e fundvitit......do ja le ne dore rastesise....c'te dale le te dale.........gjithmone gjerat qe lindin ne menyre spontane,dalin me bukur se ato te planifikuara...

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,344
  PO mire se po na shtohet nje vit cka ketu per kontrakdite .???
  po aman more shoku tanku ju ne shqiperi gezoni gjithmone se keni njerezit tuaj afer kurse ne per kete te shkret viti ri mblidhemi bashke .
  pastaj per mua keto festat jane festat qe i kushtohem me shpirt .
  me pelqejne shume ,pasi kane vecantin e tyre te zbukurimit te pemes dhe shtepise dhe qe keto gjera me pelqejne shume ....
  gjith diten te rri te zbukuroj shtepine ose pemen nuk merzitem ...

  pastaj mos i ler te gjitha gjerat spontanisht ti .
  si nuk mendon per dhuratat ,ku do e kaloni ?
  megjithse une flas kot se kam 7 vjet qe nuk i kaloj ne shqiperi ..
  kurse une ketu pothuajse i mbarova dhe blerjen e dhuratave ,po keshtu per krishtlindje do mblidhemi rreth 40 veta ne nje restorant .dhe keshtu qe besoj do kalojme mire si gjithmone .
  pershendetje dhe se nuk te pata faji mos me quaj fajtore .ok .

  peace ...

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,007
  po une kam fillu se ka mundesi e kaloj ne burg vitin e ri

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,344
  Citim Postuar m par nga goldian
  po une kam fillu se ka mundesi e kaloj ne burg vitin e ri
  PO UNE TE KAM BERE DHE BLLAKAVANE GATI MORE DREQ .
  CKE KESHTU EEEE
  MOS TI DEGJOJ ME KETO FJALE .
  SE TE GJITHE TE MERZITUR JEMI .
  PO TE ME PYESESH MUA QE NGA ASNJERA ANE SPO ME HECEN KETO KOHE .
  PRANDAJ MOS U MERZIT ,MUNDOHU TE RRISH LARG TE KEQIJAVE .
  HAJDE TANI TE QESHIM PAK SE DHE UNE SHUME E MERZITUR JAM ,MEZI SAPO PRES TE IKI 2 JAVE DHE TE RRI VETEM .TE SHPETOJ NGA ZHURMAT DHE MONOTONIA E DITES ...

 20. #20
  Jo dhe aq shume..Me teper e ndjej ne shtepi kur shoh ato reklamat me atmosfere krishtlindjesh neper kanalet italiane..bore, drita, dhurata..pastaj eshte ca heret..ate javen e fundit fillon e ndjehet tamamUne pas 5 vjetesh do e festoj me familjen kshuqe trhem do jet i vecante e do ja kaloj bukur
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •