Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 53 prej 53
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Kjo eshte lufta jone e dashur Alnosa.....feston sipas menyres dhe mundesive qe i ofrohen......une keto mundesi kam....
    ti ndoshta mund te kesh me teper......rendesi ka qe te dy perpiqemi te kenaqemi
    kush me shume e kush me pak,sipas mundesive.
    shiko shiko lufte thote .po pse more cun lufte eshte te festosh nje feste sa me bukur ???
    une kam me shume mundesi se ty ???
    gabohesh ,vertet gabohesh .se ti qe je ne vendin tend ke mundesi po te dish ti festosh me bukur se gjithe ne te tjeret larg ..
    cfar kam me shume se ty une kur ne dt 31 vij ne oren 5 nga puna ,jo vetem une po e gjithe familje ..
    cfar pregatitjesh mund te bejme ne kur te gjithe jemi per gjume ...a ma shpjegon pak ?megjithse te thash e kalojme sh.mire nuk e veme re lodhjen ate dite dhe mlidhemi rreth 20 30 veta dhe perpiqemi ti harrojme hallet per pak ore ..
    kurse zoteria jote pas ores 12 ja fut ne ndonje pub dhe krijon ate romancen tende ...kurse une me vrap te krevati se me pret e nesermja pun .ti pushimet i kalon neper kafene ,kurse une ne pune dhe nga 10 ore po deshe ..megjithse nuk kam pune te lodhshme po ja qe duhet te jesh larg ambjenit te festimit ...
    prandaj ti ke me shume se une menyra per te festuar ,jo une ...

    gezuar ,gezuar se nuk ta kam thene me ate menyre qe e the ti .KE ME SHUME ???

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061

    Pnp............................

    Citim Postuar më parë nga alnosa
    PO UNE TE KAM BERE DHE BLLAKAVANE GATI MORE DREQ .
    CKE KESHTU EEEE
    MOS TI DEGJOJ ME KETO FJALE .
    SE TE GJITHE TE MERZITUR JEMI .
    PO TE ME PYESESH MUA QE NGA ASNJERA ANE SPO ME HECEN KETO KOHE .
    PRANDAJ MOS U MERZIT ,MUNDOHU TE RRISH LARG TE KEQIJAVE .
    HAJDE TANI TE QESHIM PAK SE DHE UNE SHUME E MERZITUR JAM ,MEZI SAPO PRES TE IKI 2 JAVE DHE TE RRI VETEM .TE SHPETOJ NGA ZHURMAT DHE MONOTONIA E DITES ...

    Pergezime per temen Yllo na ke flliq me kte Bakllavan, Baba do ti bash speca te mbush
    Ndryshuar për herë të fundit nga BaBa : 07-12-2006 më 19:53

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga BaLLaKumi
    Pergezime per temen Yllo na ke flliq me kte Bakllavan Baba do ti bash speca te mbush
    po babe une ti sjell mos u merzit ,per speca me gjiz ti .
    se ne shqiptaret vec ato duam sidomos ju djemt qe e shtyni me nje got raki ...


    gezuar babe per shume vjet se erdhi me duket viti ri .
    apo keshtu me duket mua se mezi po e pres ....

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061

    Pnp............................

    Citim Postuar më parë nga alnosa
    po babe une ti sjell mos u merzit ,per speca me gjiz ti .
    se ne shqiptaret vec ato duam sidomos ju djemt qe e shtyni me nje got raki ...


    gezuar babe per shume vjet se erdhi me duket viti ri .
    apo keshtu me duket mua se mezi po e pres ....

    Per tu Merzit jo hec ma LoL


    G3zuar Yllo me fund kte dolli, Suxese ne jete Tu plotesofshin deshirat

  5. #45
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga alnosa
    shiko shiko lufte thote .po pse more cun lufte eshte te festosh nje feste sa me bukur ???
    une kam me shume mundesi se ty ???
    gabohesh ,vertet gabohesh .se ti qe je ne vendin tend ke mundesi po te dish ti festosh me bukur se gjithe ne te tjeret larg ..
    cfar kam me shume se ty une kur ne dt 31 vij ne oren 5 nga puna ,jo vetem une po e gjithe familje ..
    cfar pregatitjesh mund te bejme ne kur te gjithe jemi per gjume ...a ma shpjegon pak ?megjithse te thash e kalojme sh.mire nuk e veme re lodhjen ate dite dhe mlidhemi rreth 20 30 veta dhe perpiqemi ti harrojme hallet per pak ore ..
    kurse zoteria jote pas ores 12 ja fut ne ndonje pub dhe krijon ate romancen tende ...kurse une me vrap te krevati se me pret e nesermja pun .ti pushimet i kalon neper kafene ,kurse une ne pune dhe nga 10 ore po deshe ..megjithse nuk kam pune te lodhshme po ja qe duhet te jesh larg ambjenit te festimit ...
    prandaj ti ke me shume se une menyra per te festuar ,jo une ...

    gezuar ,gezuar se nuk ta kam thene me ate menyre qe e the ti .KE ME SHUME ???
    Mos kujto se ne ketej jemi njerez pa pune.........sa per ato kafenete,te siguroj se une nuk jam pjese e ketij mallkimi...megjithese shkoj ndonjehere i detyruar nga shoqeria por nuk e kam kafenene pjese te programit tim ditor.......mbas punes e mbush diten me programe te tjera.....jo thjesht per te qene ndryshe nga te tjeret por per te shpetuar nga kjo njemendesi e shoqerise sone......prsh kur kam ndonje dite pushim,marr kitaren marr nje shishe raki mbledh edhe disa shoke e shoqe
    dhe se bashku shkojme ne Dajt dhe organizojme ndonje tip barbekjuje......ja kalojme per mrekulli nen ajerin e paster te malit dhe nen melodine e mrekullueshme te kengeve.....do ta gjej mundesine te te dergoj edhe disa fotografi per te te vertetuar se jo te gjithe te rinjte Shqiptare jane skllever te kafeneve......sa per mundesi,ti duhet ta dish fare mire se mundesi nuk quhet vetem koha e lire por edhe ana ekonomike.......me duhet te perpiqem te kursej gjate gjithe vitit,jashte mundesive te mija per te bere dicka te bukur per vitin e ri.
    Ti i di shume mire mundesite financiare qe te ofron vendi yne.......megjithate,une ta kam thene dhe po ta perseris se ne e shikojme te ardhmen e Shqiperise me nje sy teper optimist......jo me syrin e atij qe rri tere diten ne kafe dhe pret ti bjere dicka nga qielli por me syrin e atij qe vertet perpiqet te arrije dicka...

  6. #46
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    e kena ni deri thell. un kom ble i pem 12 feet

    sa ftoft qi osht sot. kom pi e kom honger dje sa jom shkep. companija kishte christmas party. kom honger sea food sa per i vit

    musika qe kot music gabelsh po cdo gjo tjeter ishte really good. masanej shkum per after party.
    no glove no love

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Mos kujto se ne ketej jemi njerez pa pune.........sa per ato kafenete,te siguroj se une nuk jam pjese e ketij mallkimi...megjithese shkoj ndonjehere i detyruar nga shoqeria por nuk e kam kafenene pjese te programit tim ditor.......mbas punes e mbush diten me programe te tjera.....jo thjesht per te qene ndryshe nga te tjeret por per te shpetuar nga kjo njemendesi e shoqerise sone......prsh kur kam ndonje dite pushim,marr kitaren marr nje shishe raki mbledh edhe disa shoke e shoqe
    dhe se bashku shkojme ne Dajt dhe organizojme ndonje tip barbekjuje......ja kalojme per mrekulli nen ajerin e paster te malit dhe nen melodine e mrekullueshme te kengeve.....do ta gjej mundesine te te dergoj edhe disa fotografi per te te vertetuar se jo te gjithe te rinjte Shqiptare jane skllever te kafeneve......sa per mundesi,ti duhet ta dish fare mire se mundesi nuk quhet vetem koha e lire por edhe ana ekonomike.......me duhet te perpiqem te kursej gjate gjithe vitit,jashte mundesive te mija per te bere dicka te bukur per vitin e ri.
    Ti i di shume mire mundesite financiare qe te ofron vendi yne.......megjithate,une ta kam thene dhe po ta perseris se ne e shikojme te ardhmen e Shqiperise me nje sy teper optimist......jo me syrin e atij qe rri tere diten ne kafe dhe pret ti bjere dicka nga qielli por me syrin e atij qe vertet perpiqet te arrije dicka...
    waaaa shoku tanku me mallengjeve sot .mir e beni se nuk pritet nga qielli .
    vertet di ti biesh kitares ???
    po aman ore se e kam nje ketu ne shtepi qe kur jam me nerva ,vetem se nuk i kthej dot fjalen se o zot me cmend me ato serenatat ...per kete qe di kitaren dote jap nje reputacion .se edhe ne ditet e pushimit kitarja ,kenga ne mbledh se shumica jemi te rinje .dhe une po mu dha rasti do te ta jap mundesin te shohesh disa foto ,se si i kalojme kohen e lire .po ne nuk mblidhemi ne natyre po ne ndonje restorant qe e pronetojme ose shtepi ..
    me behet qefi qe edhe ne shqiperia po ecen perpara ,shume biles se pjese e asaj shtrese te varfer jam dhe une.mgjs me jane dhene pak mundesi me shume ketej ..
    festoni ,festoni ,dhe sa me kendshem tia kaloni ...

    sot me kete qe ke shkruajt me pelqeve vertet ...
    te pershendes se qenkam me te mira sot ,se po te isha me nerva eheeee ..

  8. #48
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Urime Festat E Fundvitit Gjithe Shqiptareve

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e XX22
    Anëtarësuar
    22-10-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    388
    Po dhe e di perse??..sepse ne daten 31 eshte Bajrami,sa per vitin e ri z'du me dit hiç,vit te ri kam perdite lol.

  10. #50
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga alnosa
    waaaa shoku tanku me mallengjeve sot .mir e beni se nuk pritet nga qielli .
    vertet di ti biesh kitares ???
    po aman ore se e kam nje ketu ne shtepi qe kur jam me nerva ,vetem se nuk i kthej dot fjalen se o zot me cmend me ato serenatat ...per kete qe di kitaren dote jap nje reputacion .se edhe ne ditet e pushimit kitarja ,kenga ne mbledh se shumica jemi te rinje .dhe une po mu dha rasti do te ta jap mundesin te shohesh disa foto ,se si i kalojme kohen e lire .po ne nuk mblidhemi ne natyre po ne ndonje restorant qe e pronetojme ose shtepi ..
    me behet qefi qe edhe ne shqiperia po ecen perpara ,shume biles se pjese e asaj shtrese te varfer jam dhe une.mgjs me jane dhene pak mundesi me shume ketej ..
    festoni ,festoni ,dhe sa me kendshem tia kaloni ...

    sot me kete qe ke shkruajt me pelqeve vertet ...
    te pershendes se qenkam me te mira sot ,se po te isha me nerva eheeee ..
    Po pse s'thuaj?!tani ta gjeta ilacin,sa here qe te jesh me nerva do te te kendoj ndonje serenate

  11. #51
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    shoku tanku ska arritur te mi gjej njeri ato serenata qe pelqej une ,dhe te me bien nervat .me pelqejne serenatat po meshume me pelqen muzika e embel
    e ELIZES .
    ME QETESON SA E DEGJOJ DERI NATEN VONE ,POTHUAJSE CDO NATE .KESHTU QE MOS U MERZIT PER NERVAT E MIJA .SE ME HIPIN NERVAT 5 MINUTA DHE BIEN POSHT PRAP ....PO DUA NGA TY QE TE KENDOSH SERENATEN
    RROKULLISNI KADET
    BENI QEFIN TAMAM
    SE QEFI ESHTE I EMBEL
    NUK BLIHET ME PARA .
    SE VITET IKIN TUTJE ,DHE IKIN NJE NGA NJE
    DHE VAJZAT BEHEN PLAKA ,RINIA MOJ NUK VJEN MEEEEEEEEEEEEEEEE.ETJ ETJ .
    VAZHDOJE SHOKU IM...SE ME SERENATA NUK HAESH DOT ME MUA TI JO ,MOS NA SHIT SHUME MEND DHE MOS U KEQKUPTO DHE NA LESHON NDONJE SERENAT NGA ATO TE KALUARAT HE TE KEQEN ...

  12. #52
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Jak o xhan e jak o shpirt
    jak o zemra ime

    eja te rrojme qe te dy
    ne kete fole

    Uuu me fal se harrova....kjo ishte nje nga ato serenatat e kaluara.

    Sycka si ato te tuat
    jo nuk gjenden ne dynja

    Lum ai qe i ka shijuar
    frik nga vdekja jo nuk ka

    Mos me mundo moj neno
    mos me qorto moj neno

    syzeza ma ka shtene
    me syn e saj te zi etj etj

    Bulevardi Korces
    ka vajza pa mase

    dalin e shetisin
    pa lejen e mamase

    veshur paliceta
    hipin bicikleta

    dhe ju thone djemve
    hajde tungjatjeta

    Jame jam i mire
    s'jam s'jam i mire

    dhe ne jam i mire
    jam per veten time

    ky ishte nje kolazh i shkurter me te cilin te uroj gezuar festat e fundvitit.

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    dhe une ju pershendes te gjitheve me nje serenate .gezuar festat .....

    A TE KUJTOHET TY PRANVERA
    KUR NE SHETISNIM BASHKE TE DY
    ME DHOSHE TI NGA HERA
    VDEKJA ME NDAN NGA TY


    VAJ TI MOJ VARFERI I MJERE
    DJEMTE TE SHUMTE TI I KE
    PARET SI DUA SKANE ME VLERE
    ZEMRA E MIRE ESHTE FLORI PER NE ((2 here )

    DHEMJES KUSH DASHUROI NJE HERE
    DI JE PREJ MEJE SA TE RROSH
    QOFSHA DHE NE PALLATE TE ARTA
    O MIKU IM TY STE HARROJ (2here )

    dhimbja ,dhimbje le pas ssssssssssssssss

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •