Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 53 prej 53

Tema: Ledina Ēelo

  1. #41
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577

    Ledina Celo rikthehet ne ekran me energjike se kurre

    Pas nje mungese relativisht te gjate ne ekranet shqiptare, Ledina Celo eshte kthyer me nje performance te jashtezakonshme. Nje kengetare, qe gjithmone eshte dalluar vecanerisht per zerin dhe energjine, qe e karakterizon, Ledina nuk mund te bente perjashtim edhe kete radhe. Fillimisht ka prezantuar per publikun nje prej kengeve te saj me te reja ne gjuhen angleze e me tej ka vijuar me nje performance te "New York, New York" duke fituar shume duartrokitje nga publiku. Por si pjese e rubrikes "Artisti ndryshe", Ledina nuk mundi t'i shpetonte nje dite pune, qe per te ishte rezervuar ne pavijonin e "Porsche Albania" si menaxhere e shitjeve. Ne fakt, kengetarja ia ka dale mbane me sukses, ndonese pa dyshim qe performanca skenike ishte me mbreselenese.

    Koha Jone
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  2. #42
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577

    Surprizat e Ledina Ēelos

    Vizita e fundit e kėngėtares Ledina Ēelo nė Shqipėri mori krejt tjetėr devijim nga
    ajo qė kishte parashikuar.

    Erdhi pėr pushime dhe pėrfundoi nė koncertet e fushatės elektorale tė Partisė Demokratike. E ndėrsa u dha fund atyre ajo ka gjetur kohėn qė tė merret me planet e saj artistike. Kėshtu Ēelo po pėrgatit boom-in e radhės. Bėhet fjalė pėr njė kėngė qė Ledina e ka mjaft pėr zemėr dhe pėr tė cilin po punon qė tė jetė njė hit ashtu si edhe kėnga “Tė ndjej tė huaj”.

    Nga informacionet paraprake qė ka zbuluar “Bluetooth” dihet qė kėngėtarja do ta xhirrojė klipin e kėngės nė Gjermani, ndėrkohė qė kurues i imazhit tė saj edhe kėtė herė do tė jetė stilisti Joni Peēi. Kėnga ėshtė parashikuar tė realizohet kėtė muaj ndėrkohė qė Ledina pas lanēimit tė saj, ka vendosur tė rivijė nė Shqipėri pėr tė bėrė pushimet e merituara.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419
    Zeri i saj me pelqen.

    Por si dhe nje pjese e shoqeve te saj ne art...keto fillojne e marrin per kot
    "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

  4. #44
    Ledina Celo: Shqiperine nuk e le kurre, koken ketej e kam

    Me statusin e nenes se nje djali njevjecar, me se ne forme, mjaft seksi dhe me nje kersheri te madhe eshte mirepritur kengetarja Ledina Celo ne kete rikthim pas 3 vitesh ne skenen shqiptare. E ftuara speciale e nates se kaluar te spektaklit "X Factor Albania", Celo prezantoi kengen e saj te fundit "Can you touch my baby", e cila ka hyre ne klasifikimin gjerman tashme. Pas performances se saj, ekskluzivisht per ne Ledina ka ndare disa emocione, ndersa na ka treguar se po pergatit dy kenge te reja shqip, te cilat mund te jene pjese edhe e ndonje festivali ne vend!

    Ledina, ktheheni ne skenen shqiptare pas disa vitesh mungese, si u ndjete?

    Sigurisht, per mua ishte nje kenaqesi, lumturi, qe u riktheva serish, ketu ne skene prane publikut shqiptar qe per mua eshte shume e rendesishme. Njeheresh me vjen shume mire qe promovova kengen time te re ekskluzivisht per audiencen shqiptare ne programin "X Factor Albania", gje qe shume shpejt ajo kenge paraqitet ne klasifikimet gjermane dhe me vjen mire qe kenga me te cilen performova ishte pikerisht kjo kenge, "Can you touch my baby".

    Ne fakt ktheheni me statusin nene tashme, me nje kenge te re dhe kjo kenge ka si synim tregun gjerman sa e veshtire ka qene per ju te integroheni ne kete vend?

    Eshte e vertete, ne fakt, kjo eshte hera ime e pare qe une dal ne skene pas lindjes se djalit, dal si nene dhe jam e lumtur shume qe kendova ne Shqiperi. Per sa i perket tregut gjerman, sigurisht qe eshte shume e veshtire, pasi nuk mjafton vetem te kesh talent, por duhet te punosh shume. Me kete rast do te doja t'u thosha artisteve te rinj te "X Factor Albania", te cilet kam pasur fatin t'i ndjek dhe i komplimentoj, pasi ka pasur zera te mrekullueshem, dhe te ndihen krenare qe jane shqiptare. Ne shume konkurse qe behen ne Gjermani e Europe te natyres se "X Factor" dhe talentet shqiptare kane dominuar fatmiresisht, por keshilla ime eshte qe te punojne, dhe te punojne shume! Pa pune, kembengulje dhe deshire te madhe nuk arrihet asgje!

    Ledina, po per sa i perket tregut shqiptar mendon te jesh prezente me dicka shqip, nje kenge, klip a pjesemarrje ne ndonje festival, apo tashme fokus eshte vetem karriera ne Gjermani?

    Ah... asnjehere. Shqiperine nuk e le kurre! Une gjithmone koken ketej e kam. Pavaresisht se une tashme ne Gjermani jam vendosur, pasi edhe martesen e kam bere atje, ku kam edhe familjen dhe djalin e vogel, une do te vij ne Shqiperi. Jam duke pergatitur dy kenge te reja me kompozitore shqiptare dhe padyshim shume shpejt do te jem prane publikut shqiptar me videoklip ndoshta, a pse jo edhe ne ndonje festival!

    Ilda Lumani - Koha Jone

    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419
    ne fillimet e saj ka pas goxha ze edhe prezenc po ashtu.
    tani se ndjek me dhe sdi cte them ta shaj a ta lavderoj...

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Pėr: Ledina Ēelo

    Ne rikthimin e saj me te fundit ne ekranin


  7. #47
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Pėr: Ledina Ēelo

    Por me I bukuri ishte ai ne 50 Vjetorin e Karrieres Artistike te Sabri Fejzullahut , ku kenduan se bashku Live - Hitin e tyre aq te suksesshem !


  8. #48
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Pėr: Ledina Ēelo



    Poezia: Agim Doēi - Kompozimi: Edmond Zhulali

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Pėr: Ledina Ēelo

    Nje rikthim per Ledinen ...... Pse jo ?



    Me nje kenge te bukur ritmike mund te magjepse serisht !

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Pėr: Ledina Ēelo

    https://www.youtube.com/watch?v=2vN7EtQuxhs

    Sabri Fejzullahu & Ledina Ēelo - Ma Ke Prishe Gjumin E Nates

    Ku te kam pare moj bukuri
    flokun e arte, synin e zi
    ma ke prishe gjumin e nates
    moj e rrituna ne carshi

    Mos kujto se eshte e lehte
    dhe me merr ti me dy fjale
    une per vete s'jam e qete
    nuk e di c'me djeg nje zjarr

    Po ma thuaj zjarrin e zemres
    mos me ler kaq shume te pres
    nuk e di a te besoj
    fjala jote me trazoj

    Po ma thuaj zjarrin e zemres
    mos me ler kaq shume te pres
    nuk e di a te besoj
    s'te besoj

    Ref.
    Do sjell krushq djemt e Prishtines
    lahutar o prej Dukagjinit
    nje duvak o ta sjell prej Shkodre
    krushq te pare o prej Kastrioteve


    https://www.teksteshqip.com/sabri-fe...ic-1840399.php

  11. #51
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Pėr: Ledina Ēelo

    https://www.youtube.com/watch?v=F9ATU9ryRIk

    Ledina Ēelo - Xing me Ermalin, Prill 2019.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 04-05-2019 mė 11:20

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Pėr: Ledina Ēelo



    Majk Ēelo X Ledina Ēelo - C'est la vie (prod. by Seboib)

    Nėntor 2020

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Pėr: Ledina Ēelo



    Kendo Kengen Time : Ledina Ēelo - Kerko Dashurine

    Janar 2020

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

  1. Ledina Ēelo ne Festivalin Europian
    Nga BvizioN nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 192
    Postimi i Fundit: 23-06-2005, 02:18
  2. Kuvendi qė na la trashėgim ADN-nė e Dushkut
    Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-05-2005, 01:24
  3. Ledina ndez shqiptarėt e Londrės
    Nga Shijaksi-London nė forumin Emigracioni
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 09-05-2005, 12:24
  4. Ledina Ēelo: Nė Eurovizion do t'ju bėj krenarė
    Nga Shijaksi-London nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 08-05-2005, 09:00
  5. Ceshtje hunde
    Nga Brari nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-02-2004, 06:50

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •