Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 139 prej 139

Tema: Elvana Gjata

 1. #121
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata

  Nėn - Kampionia e Festivalit tė Kėngės, mė e pėlqyer & e ndjekur, sipas Enciklopedisė / Platformės YouTube .


  Me Tana - Elvana Gjata (2019)  Kompozimi & Vargjet: ELVANA GJATA


  Publikuar nė Dhjetor 2019 - Afėrsisht 6 Milion shikime

  ( Fituese e Ēmimit tė Dytė - Festivali i 58-tė )  ( https://www.youtube.com/watch?v=flh6yMLXPpY - 6.1 Milion / https://www.youtube.com/watch?v=xU05KhrvWFg - 4.2 Milion )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 18-06-2021 mė 11:37

 2. #122
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata  Elvana Gjata rikthehet pas 3 vitesh nė njė intervistė nė Soiree

  ABC News Albania - Maj 2021.

 3. #123
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata  NIN: Elvana Gjata: Ka qenė periudha mė e vėshtirė qė kam kaluar... (+ Performancat LIVE)

  Klan Kosova - Gusht 2021.

 4. #124
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata

  A ėshtė kjo vera e Elvana Gjatės ?!

  Kėsaj pyetjeje mund t`ia japėsh pėrgjigjen nė fillim, por edhe nė fund, pasi tė sjellėsh edhe njėherė ndėrmend gjithēka qė Elvana ka bėrė muajt e fundit.

  E nisi publikimin e parė nė prill tė kėtij viti me kėngėn “Drandofillat”, si pėr tė ēelur albumin “Ēelu” dhe vijoi me 6 kėngėt e tjera tė albumit.

  Pse "Ēelu"?

  “Ēelu si njė ēelje tė mendjes, tė shpirtit, tė jetės”, kėshtu e cilėsoi Elvana albumin qė e riktheu mbase edhe mė fuqishėm se “3EP”.

  “Viti 2020 ishte njė pauzė, njė miks i zgjedhjes personale paraprake, por edhe pandemisė. Muzika nuk bėhet me buton. Mė duhet tė marr energji tė reja, tė frymėzohem, tė qetėsohem, tė rri pak me prindėrit me familjen. Kjo ėshtė hera e parė qė bėra njė pauzė. Po ta shikosh karrierėn time nė terma afatgjatė, pauza tė tilla tė gjata kam bėrė gjithmonė”, tha Elvana nė njė intervistė. Dhe pikėrisht kėtu ėshtė e veēanta, tė gjesh forcėn pėr t`u ringritur pas njė pauze tė gjatė.

  Elvana nuk e la me kaq. Menjėherė pas albumit, ka publikuar edhe 3 kėngė tė tjera, hite, dy prej tyre bashkėpunime: Njėri me Ylli Limanin, dhe tjetri bashkėpunim ndėrkombėtar me Inna, i dyti i realizuar me njė artiste, pas atij me motrėn e saj Migena Gjatėn.


  Edhe Instagrami i saj ka lulėzuar si asnjėherė mė parė. Pėrgjithėsisht me foto gjatė punės si ajo me Dalina Buzin, njė screenshot nga biseda nė Whatsapp mes tė dyjave ku tregonin se ishin duke bėrė “qejf” me xhirime.

  Paralelisht me klipet dhe xhirimet, tė cilat vetėm pėr kėngėn “Loti” zgjatėn 7 muaj, aq sa zgjasin xhirimet e njė filmi, po bėn edhe koncerte live nė Shqipėri e Kosovė. Foto dhe video tė shkurtra prej tyre i ndan nė Insta gjithashtu. Vetėm punė e angazhime dhe tė paktėn nė postime, s’ka asgjėkundi njė ditė me pushime…

  Po kėngėt e saj nuk ėshtė mjaftuar vetėm pėr t`i kėnduar. Vlen tė theksohet se herė pas herė ėshtė autore apo bashkėautore teksi dhe madje edhe krijuese e muzikės. Pra thėnė me vetėm njė fjalė: e pandalshme.

  A po na thotė Elvana se kura pėr ēdo gjė nė jetė ėshtė puna? Se s’mjafton as talenti dhe as pasuria. Se krijimi tė shpėton? Dhe nė fund a ka dyshime mė pėr ta quajtur kėtė verėn e Elvana Gjatės?


  https://tiranapost.al/showbiz/a-esht...gjates-i501718

 5. #125
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata

  New music this week: 15 songs from Destiny, Safura, Sennek and more

  Wiwibloggs.com - https://wiwibloggs.com/2021/08/08/ne...d-more/266243/


  Elvana Gjata & INNA & SICKOTOY – “Papa”

  Elvana Gjata has put the drama of Festivali i Kėngės 58 behind her and continues to shine bright with her new music. The Albanian star recently collaborated with Romanian singer INNA and music producer SICKOTOY for the song “Papa”. It’s a house track with a bit of subtlety to it, instead of being an in-your-face dance song. Elvana and INNA pose for the gawds in the music video, working a number of stunning looks by the pool. At the same time, they sing about a man who wouldn’t reciprocate their advances: “Tell me why he ran away, Papa / Like the sun he’s gone for good / You tell me he was gonna play, Papa / And he shot me down, down, down”.


 6. #126
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata

  New music this week: 22 songs from Hadise, Dami Im, Ulrikke and more

  Wiwibloggs.com (Shkurt 2021) - https://wiwibloggs.com/2021/02/21/ne...d-more/261703/


  Elvana Gjata – “Thirr”

  The fan-favourite going into Festivali i Kėngės 58, Elvana Gjata ultimately finished second to many fans dismay. Nevertheless, the Albanian star is forging on with her music career and recently released the new single “Thirr” (Call). In contrast to the uptempo bop that was her FiK58 song “Me Tana”, this latest track is an emotional ballad. The lyrics see Elvana singing about a person who she put at the centre of her world, but who didn’t show up for her: “My life is too much for you / That I just wanted you / And from you I never saw / No sign, no sign, no sign”.


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 02-09-2021 mė 08:44

 7. #127
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata

  Elvana Gjata flet pėr herė tė parė pėr Festivalin e Kėngės, ku doli e dyta.


  Ka kaluar mė shumė se njė vit nga Festivali i Kėngės ku Elvana Gjata u pozicionua e dyta me kėngėn ‘’Me tana’’.

  Deri mė tani ajo nuk ka folur kurrė pėr kėtė ngjarje artistike ku bindjet ishin tė mėdha pėr fitoren e saj.

  E ftuar nė ‘’NIN’’ ajo foli pėr herė tė pare pėr pritshmėritė e mėdha dhe zhgėnjimin e tyre kur ajo nuk arriti tė shpallet fituese.

  “Pritshmėritė kanė qenė tė mėdha dhe mua kjo mė ka interesuar. Kjo ėshtė ajo pėr tė cilėn unė jetoj, qė tė jem favoritja e publikut gjithmonė, qė njerėzit me festival, pa festival ta duan Elvanėn dhe kėngėn e saj gjithmonė.

  Edhe pjesa e votimit nuk ėshtė ndonjė risi nė festivalet shqiptare. Dua qė publiku ta pėrqafojė kėngėn dhe ta mbajė pėrjetė me vete, aty ėshtė fitorja mė e madhe, ai ėshtė ēmimi mė i madh dhe nuk janė gjėra klishe kėto qė po ju them”
  , ėshtė shprehur Elvana.

  Mė pas e pyetur nga moderatori Alaudin Hamiti nėse nė festival ka pasur njė dorė qė ka ndėrhyrė nė radhitje, ajo tha se nuk kishte dijeni.

  Por megjithėse pėrvojė jo e kėndshme pėr tė artistja ka thėnė se kjo nuk do ta ndalojė qė nė tė ardhmen tė marrė pjesė sėrish nė gara tė tilla muzikore.

  https://www.kosovarja-ks.com/a-ka-pa...u-doli-e-dyta/

  SUKSESE ELVANA - Skena Ndėrkombėtare e Eurovizionit Qoftė Jotja nė tė Ardhmen e Afėrt !

 8. #128
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata

  ZBULON PLANET PĖR FILMIN E RI

  Ermal Mamaqi rikthen Elvana Gjatėn si aktore


  Veē muzikės, Elvana Gjata e sprovoi veten pak vite mė parė edhe nė aktrim, kur erdhi si protagoniste kryesore nė filmin “Dy gisht mjaltė”.

  Mirėpo, nuk paska mbaruar me kaq: Elvanėn do ta shohim sėrish si aktore, dhe sėrish “meritat” i shkojnė Ermal Mamaqit. Ajo do tė shfaqet nė “Dy gisht mjaltė 2”, qė ėshtė plani i radhės i Ermalit, pas serialit “HOT”. Kėtė e ka zbuluar vetė ai, nė njė intervistė pėr Orinda Hutėn, nė “Jo vetėm modė”.

  “Tani qė po flasim, unė kam tre projekte nė tavolinė tė cilat i kam pothuajse tė zgjidhura nė nivel produksioni. Tre filmat qė po presin, njėri ėshtė ‘2 Gisht Mjaltė 2’. Padyshim qė do rikthehet Elvana”, tha Ermali, duke shtuar se fatkeqėsisht ėshtė dikush qė do t’i mungojė kastit tė aktorėve.

  “Fatkeqėsia ėshtė qė nuk do tė kthehet mė Koēo Devole, i cili ishte babai i Elvanės nė film dhe neve do na duhet tė ndryshojmė skenarin, por sidoqoftė do ta kemi nė njė formė Koēon”, tha ai, duke mos zbuluar mė shumė detaje nga projekti.

  Nė fund, Ermali tregoi se ka edhe dy filma tė tjerė, por po pret tė hapen kinematė me kapacitet tė plotė.  Konica.al

  https://konica.al/2021/10/ermal-mama...ten-si-aktore/

 9. #129
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata

  ZBULOJNĖ DETAJE NGA PROJEKTI

  Pėr herė tė dytė, Elvana Gjata bashkėpunon me Capital T!


  Elvana Gjata dhe Capital T po sjellin bashkėpunimin e radhės. Ata kanė konfirmuar spekulimet e ditėve tė fundit qė qarkulluan nė rrjet se kanė bashkuar sėrish forcat. Dyshja kanė ndarė pak orė mė parė pėr publikun pak sekuanca nga klipi i kėngės qė do tė quhet “Flakė Flakė”.

  Projekti pritet tė lansohet tė premten pas mesnate. “Fustani” dhe “Lejla” janė dy prej projekteve qė kanė sjellė artistėt, tė cilėt u shndėrruar menjėherė nė hite. Ky duet vjen pak muaj pasi Elvana bashkėpunoi me artisten nga Rumania, Inna.


  https://konica.al/2021/11/per-here-t...-me-capital-t/

 10. #130
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata  Capital T x Elvana Gjata - FLAKE (prod. Panda Music)

 11. #131
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata  TOP 10 Songs Of - ELVANA GJATA

  Nga Spanja / 2017 .

 12. #132
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata  Elvana Gjata • London • 28 Nėntor 2021

 13. #133
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata  Elvana Gjata • New York • Janar 2020

 14. #134
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata  Elvana Gjata • New York • Nėntor 2021

 15. #135
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata

  Elvana Gjata dhe Mozzik konfirmojnė bashkėpunimin e shumėpritur

  Mozzik dhe Elvana Gjata kanė konfirmuar sot bashkėpunimin e shumėpritur mes tyre. Aludimet kanė nisur qė vitin e kaluar pėr shkak tė njė komenti tė Mozzik nė foton e Elvanės nė Instagram.

  "Ēuhet a po Quhet" ? – shkroi ai asokohe dhe kaq ka mjaftuar pėr tė entuziazmuar fansat e tyre, pėr njė bashkėpunim tė mundshėm, qė me siguri do tė jetė njė hit.

  Para pak ditėsh Mozzik postoi njė video me njė nga refrenet e kėngės sė tij tė re pjesė e albumit "Lamboziki". Reperi paralajmėroi se do jetė duet por nuk zbuloi emrin e artistes. Sot ishte Elvana qė postoi njė video tė ngjashme nė makinė duke kėnduar refrenin teksa i ka bėrė tag edhe Mozzik.

  Ata nuk kanė zbuluar ende se kur do publikohet kėnga por fansat mezi po presin.


  https://news-31.com/goss-biz/elvana-...dhe-fan-i22483

 16. #136
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata

  Elvana Gjata nuk ndalet! Pas bashkėpunimit me Mozzik, vjen projekti me reperin e famshėm!

  Pak javė mė parė, Elvana Gjata konfirmoi zėrat lart e poshtė pėr bashkėpunimin me reperin e njohur Mozzik.

  Mirėpo teksa lajmi mori dhenė dhe fansat e shpėrndanė shumė videon, njė tjetėr lajm erdhi nga Elvana.

  U zbulua se kėngėtarja do tė jetė pjesė e albumit tė Lyrical Son dhe MC Kreshės.

  Albumi publikohet nė 12 Janar dhe titulli i kėngės do tė jetė “Stuhi mbi oqean”.

  Njė prej tė tyre ėshtė edhe ai mes kėngėtares dhe Bardhit.

  Kėnga pritet tė publikohet sė shpejti dhe pritet tė jetė njė nga hitet e vitit.

  Ndėrsa sa i pėrket Bardhit, ai do tė sjellė njė tjetėr kėngė me Azet, i cili do tė publikohet brenda muajit Janar.


  Gazeta Telegraf

  https://telegraf.al/lifestyle/elvana...rin-e-famshem/

 17. #137
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata  Mc Kresha & Lyrical Son ft. Elvana Gjata - Stuhi mbi oqean

 18. #138
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  12,201

  Pėr: Elvana Gjata  Elvana Gjata - €lvana (by STARbeats)

 19. #139
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,257

  Pėr: Elvana Gjata

  Nuk dihet se cili vip e paguan kete, se eshte me eksperience
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ilia spiro : 22-01-2022 mė 08:49
  Duaje te afermin tend si veten

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema tė Ngjashme

 1. Dhuna ndaj grave
  Nga blondina nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 344
  Postimi i Fundit: 24-02-2021, 03:55
 2. Tingulli 3
  Nga SUPERSTAR_N1 nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 15-12-2010, 12:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •