Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,084
  Faleminderit
  57
  45 falenderime n 44 postime

  Tifozt rus dhe maqedonas: "Dhoma gazi pr shqiptart"!

  Politika hyn edhe n futboll.

  Tifozt rus dhe maqedonas e kthejn ndeshjen Maqedoni Rusi, aren fyerjesh ndaj shqiptarve

  17-11-2006

  Maqedonasit: "Dhoma gazi pr shqiptart"

  Olsi Avdiaj
  Lufta pr pavarsin e Kosovs ka zbritur edhe n futboll. T mrkurn, n takimin mes Maqedonis dhe Rusis, i zhvilluar n Shkup mes dy tifozrive ka prfunduar n nj dhun t papar. Shkak i konfrontimit srish sht br pavarsia e Kosovs. Gjithka ka nisur pas nj goli t Rusis. Tifozt rus kan nxjer nj parull, ku shkruhej: "Kosova sht tok e Serbis", si dhe kan nisur t thyejn karriget dhe gjithka q kan mundur t shkatrrojn...
  "Fushatn antishqiptare q shfaqn tifozt rus dhe ata maqedonas n "Gradski Stadium" t Shkupit, arriti ta dgjoj edhe vet kryeministri i Maqedonis, Nikola Gruevski, me shumicn e ministrave t kabinetit t tij. N vendet e VIP ave ishin t pranishm edhe politikan t tjer dhe pothuajse i gjith personeli i ambasads ruse n Shkup, - na thot nprmjet linjs telefonike, Bujar Kurtaj, gazetar i gazets "Fakti", i cili vijon tregimin e tij pr ngjarjet e dhunshme dhe shfaqjet antishqiptare n manifestuara nga tifozt rus dhe maqedonas gjat ndeshjes.
  "Rreth 100 tifoz rus,- thot ai, - q kan qen n stadiumin e qytetit t Shkupit, nuk kan qen t qet gjat gjith ndeshjes. Ata dy her e kan shpalosur parrulln "Kosovo srpska zemla" (Kosova sht tok serbe). N kto aste, ultrasit maqedonas, jo vetm kan duartrokitur, por n kor kan nisur t kndojn kngn e tyre tradicionale ku fyhet gjithka q sht shqiptare dhe nuk harruan t lshojn thirrjet "Dhoma gazi pr shqiptart"! M pas, n rastin e shnimit t golit t dyt, tifozt rus jan konfrontuar srish me forcat speciale maqedonase dhe kan shpalosur edhe nj parrull tjetr, ku shkruhej: "Serbt dhe rust, prgjithmon vllezr". Gjat trazirave n stadium, sipas nj komunikate q na ka ardhur n redaksi nga Ministria e Brendshme e Maqedonis, tifozt rus kan plagosur edhe tre polic maqedonas, ndrsa kta t fundit kan arrestuar 19 tifoz, prej t cilve 16 rus dhe tre serb", - prfundon fjaln e tij gazetari, Bujar Kurtaj.
  Skena t tilla antishqiptare t tifozve maqedonas nuk shfaqen pr het t par n fushat e futbollit t vendit fqinj. Por ksaj here duket se tensioni pr pavarsin e Kosovs po kalon edhe analet diplomatike. Ai ka zbritur n fushn e futbollit dhe ndeshja Maqedoni Rusi sht shembulli i tensionit n rajon pr statusin prfundimtar t Kosovs.

  Sporti Shqiptar

 2. #2
  Pasioni pr shkencn Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,570
  Faleminderit
  43
  60 falenderime n 52 postime
  eshte mese normale

  ruset me serbet jane 1 gjak
  edhe te 2 jane si
  te pjelle nga 1 nene  mire ja keni ba Shqiperia e bashkuar
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 3. #3
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,084
  Faleminderit
  57
  45 falenderime n 44 postime
  Artim Shaqiri: U ndjeva shum keq

  Olsi Avdiaj


  Artim Shaqiri, futbollisti me origjin shqiptare n kombtaren e Maqedonis ka luajtur 35 minutat e para n ndeshjen Maqedoni Rusi. "Nuk dua t'i komentoj ato ngjarje. Ka njerz prgjegjs q duhet t merren me kt problematik. Nuk m vjen mir kur dgjoj aso fyerjesh. Vrtet i ndieva shum keq. Kur jam n fush, zakonisht nuk i dgjoj fjalt e publikut, pasi m shprqndrojn n loj, por kur qndroj n stol e ndiej veten mjaft t fyer. Gjithsesi, sht vshtir t dgjosh asolloj fyerjesh dhe t mos prishet gjaku,"- thot Shaqiri, nprmjet linjs telefonike, pa br komente t tjera pr ato ngjarje t shmtuara t ndodhura t mrkurn n stadiumin e Shkupit, ku u zhvillua ndeshja Maqedoni Rusi (0-2), e vlefshme pr Grupin E eliminator t Euro 2008-s.

  Sporti Shqiptar

 4. #4
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Antarsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,813
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  po cfare mund te presesh tjeter nga qorrat ruse!!!
  Po pse kur i bombardoi NATO ku i lane vellezerit e tyre te futen? hahahahah vellezer ne futboll sepse kur behet fjale kunder amerikes ja fusin vrapit hahahahaha

  cfare jane sllave duhen djegur qe nga i pari deri tek i fundit per te keqijat qe i kane bere ketij populli

  Rrofte KOSOVA E PAVARUR
  vari leshte

 5. #5
  Authentic Maska e DeuS
  Antarsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime n 15 postime
  Nje plus i madh per ne, ky skandal qe paska ndodhur!

 6. #6
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga Qazim RUDI
  Artim Shaqiri, futbollisti me origjin shqiptare
  ...
  Sporti Shqiptar
  O Olsi Avdiaj, o trimi xhafes, Artim Shaqiri nuk eshte me origjine shqiptare, por eshte shqiptar edhe ate puro shqiptar.....o gazetaruc.

  C'fare gazetaresh kemi edhe ne, vaj halli per ne! Turp!
  My silence doesn't mean I am gone!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e francezi
  Antarsuar
  25-03-2005
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs down

  a kto ruset paten fat qe humbi hitleri luften nga kokfortesia se kishin per ti pare dhomat e gazit kto rracat e felliqura.serbia me zor a me pahir kosoven do e leshoj se sipas mendimit tim gryka pushkes e pret

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Arb
  Antarsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Little Albania, NY
  Postime
  1,731
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 12 postime
  Eh, fara cetnike sllave e tregon veten. Po keta qena nje gjak kane. Duan ta ndalin Pavaresine e Dardanise me parulla cetnike ne nje ndeshje Futbolli. Fatbardhesisht, nuk kane me shume takat. Treguan edhe nje here se jane te pa-fuqishem, para vendimeve te vendeve perendimore.
  Talent wins games, but teamwork wins championships.
  Micheal Jordan

 9. #9
  Desert Fox Maska e bayern
  Antarsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  I ka ngel fiksim muzhikeve qe ja shkerdhyem fisin ne Shkoder. Me falni per fjalorin.
  Kur kena pa hajer nga sllavet ne qe te shofim tani. Ska pas faj Hitleri qe i qunte rrace gabelesh kta motershpuar.

  Te kete te na bij nganje here tjeter ne grup ti cojme te lujne ne Lac pa pranine e gazetareve lol
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 10. #10
  Authentic Maska e DeuS
  Antarsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime n 15 postime
  Te kete te na bij nganje here tjeter ne grup ti cojme te lujne ne Lac pa pranine e gazetareve lol

  I modh je mer qafir!

 11. #11
  shqiptar Maska e eagle's son
  Antarsuar
  17-10-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  161
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga bayern
  I ka ngel fiksim muzhikeve qe ja shkerdhyem fisin ne Shkoder. Me falni per fjalorin.
  Kur kena pa hajer nga sllavet ne qe te shofim tani. Ska pas faj Hitleri qe i qunte rrace gabelesh kta motershpuar.

  Te kete te na bij nganje here tjeter ne grup ti cojme te lujne ne Lac pa pranine e gazetareve lol


  haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  gazetaret do te marrin per vete ndonje tulle ne dore

  haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


  vetem mos qofshin ata te reuters :P po ene atyre do ua gjejm anen

  ata te morin i brisk te modh ene te filloj zanatin, rruajtjen e lesheve se skane cna bojn, kane frike se e shohin qe po u shket toka nen kembe, po ishalla po hapin ndonje parrulle ne ndonje stadium tonin, po kush ta boj, te vdekmit thuj...
  proud 2 be me, the eagle's son

 12. #12
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Antarsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,813
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  me rrace e keqe se kta maqedonsit nuk ka ne bote
  te mos merziten pasi pas kosoves ata e kane radhen per te leshuar territoret e shqiptareve.

  *** ruser ne siberi e keni vendin
  vari leshte

 13. #13
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  33
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Nuk e di pse po i hapni kto tema?
  Kur po iu them un se popujt e kqij duhet t'i zhdukim ju po hiqeni liberal e demokrat e po m akuzoni pr rracizm, mirpo kur dgjoni kso gjra vini e nritni kujn ktu n forum.

 14. #14
  Pr nj Shqipri ETNIKE Maska e Ylber_Experti
  Antarsuar
  14-11-2006
  Vendndodhja
  N Enciklopedin: alb.exp@hotmail.com
  Mosha
  32
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po keta maqedonasit, serbet, ruset nje pjell e fliqt sllave jane. S'ka gje prej tyre. Une jetoj ketu ne Shkup, dhe kjo flliqesire qe eshte bere ne Stadium eshte pregatitur me par ngase jemi mesuar m.

  Kryeministri Gruevski iu premtoi 20.000 Euoro per te fitur kete loje, dhe na mbetet te themi se edhe ka dor ne kete flliqsire.
  Personaliteti i njeriut vishet me moral, ndrgjegje, sinqeritet dhe karakter t fort. Ylberi

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Kosovar2006
  Antarsuar
  23-11-2005
  Postime
  447
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Shqiptaret kishin bertitur CECENIA pasi qe plakata e rusve doli ne shesh.

  Po pres me gjak ftohsi nderi sa ta percaktojn statusin final te kosovese nese nuk asht PAMVARSIA

  Personalisht Ka mi shpall luft Serbise edhe Rusise edhe MAqedonis edhe Greqis Malitzi poashtu krejtve kush jan kunder shqiptaris. AII boll mo nuk tutna prej askujt kemi mbibijetu me mijera vite kush jan tash kta qe te luajn me ne

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e joss
  Antarsuar
  15-09-2005
  Postime
  312
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ne Maqedoni e kemi edhe ne shqiptaret pakez faj sepse nuk rrembehen armet per njohjen e shqipes si gjuhe zyrtare, por armet rrembehen per te ndryshuar KUFINJT!

 17. #17
  Betimi i Hipokratit
  Antarsuar
  05-06-2004
  Mosha
  47
  Postime
  1,081
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga joss
  Ne Maqedoni e kemi edhe ne shqiptaret pakez faj sepse nuk rrembehen armet per njohjen e shqipes si gjuhe zyrtare, por armet rrembehen per te ndryshuar KUFINJT!
  hallall!
  maqedonet (greko-serbet)jane populli me i felliqet qe egziston.pdsh-istat duhet te ndjehen shume te fyer nga kjo sepse ato jane ne qeveri.edhe bdi-stat kane pak faj qe sbene me teper dhe qe mundoheshin te vellazerohen me sllavet.kjo eshte e pamundur.kam qene shpesh ne stadiume maqedonase perpara ,kuptohet vetem kur kane luajt me ekipe shqiptare dhe ofendimet e sllaveve jane shume te turpshme.shume pak jane denuar nga uefa.kam pare se edhe kunder rusise edhe kunder turqise edhe kunder bangladeshit te luajn ato vetem kunder shqiptareve bertasin se aty u djeg.maqedonine se kam pare kurre duke luajtur sepse e urrej pervec se kur luajti me shqiperine ne tirane dhe bushi,kola, rrakli,strakosha,i perdhunuan ne tirane me rezultat 3 me 0.
  rrace e qelbur jane keto sllavet por me te qelbur ato qe u vendosen ne territorin e quajtur maqedoni.
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 18. #18
  i/e larguar Maska e Homza
  Antarsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,135
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Kjo nuk eshte asgje e papritur, pasiqe ne sot degjuam kryemnistrin e Serbise, ku tha: Kujdes Nato per pavarsine e Kosoves/

  Kjo tregon aftesine e Serbeve si politikan dhe si negociator, pra PAVARSIA E KOSOVES eshte e pashmangur dhe e pacenushme nga asnje lloj veprimi apo deklarate e kurrfaj lloj futbullisti serb.

  Dhe kryeministri Serb bente fjal per destabilizim rajoni, kjo nuk eshte aspak e vertete pasiqe Serbia ka humb cdo lloj influence politike qe kishte ne ballakan dhe qe perkrahej edhe nga EU, por milloshevici ja u mur ne vorr me vete, edhe kete kete fuqi te madhe qe kishin dhe qe ishte e pranuar edhe nga EU/

  Destabilizim i rajonit vjen edhe nga humbja dhe destabilizimi ekonomik qe mund te kete rajoni si rrjedhoje, por influenca ekonomike e Serbise eshte baraz me hic/

  keto lloj gjerash shikohen nga BE e USA kur vendoset per statusin final/rusia e osht si plesht nje cop tul me ja hedh USA ne ngjyre te dollarit ata e mbyllin gojen e bojne vetem sehir/

  Hajde RRnoft Kosova e pavarur me njerezit e saj te mire/

 19. #19
  I qete Maska e BEHARI
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,127
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  bashkohem me mendimin e HOMZA!
  pershendetje homza!

 20. #20
  i/e larguar Maska e Homza
  Antarsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,135
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  persh Behar djali.

Tema t Ngjashme

 1. Sllavomaqedonizimi i historis shqiptare
  Nga Artti n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-06-2012, 17:46
 2. PLISAT - Tifozt m t mir n trojet shqiptare!
  Nga metropoli n forumin Futbolli shqiptar
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 01-08-2006, 09:23
 3. MAVI grisi flamujt maqedonas
  Nga Xhuxhumaku n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-11-2005, 17:19
 4. N Shqipri ndodhen 300000 Maqedonas !!!
  Nga Hyllien n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 02-05-2004, 08:59
 5. Maqedonasit thon se Sknderbeu ishte Maqedonas!
  Nga Faik n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 08-10-2003, 06:44

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •