Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-11-2006
  Postime
  15

  Kosova dhe ankthi i pavarsis

  Deri nje muaj me pare besoj se te gjithe ishim te sigurte per te ardhmen e Kosoves! Siguria e madhe qe ndjenim na vuri ne gjume duke harruar se asgje ne kete bote nuk mund te quhet e siguruar deri sa ajo te behet realitet.
  Shtyrja e statusit te Kosoves ishte nje kembane e vogel qe te na zgjonte nga gjumi qe na kishte marre. Por mbas asaj kembane te vogel nje me e madhe kumboj me forte mu ne zemer te kryeqytetit shqiptar......ishte ajo e kryeministit Berisha qe permbante nje shqetesim real brenda saj! Mesazhi qe une mora ishte se ka mundesi dhe ekziston frika qe Kosova te mbetet prape nen Serbi, dhe nuk do te cuditesha qe ne momentin e fundit shume vende qe ne i quajme mike te na bejne "varrin"(historia na e ka treguar kete)
  Zakonisht vendet e vogla dhe te pafuqishme flijohen gjithmone per tekat e te medhenjve me preteksin qe kjo i sherben paqes!
  Keshtu u veprua edhe ne konferencen e paqes(ne mos gaboj 1924) po gjithashtu edhe ne vitin 1913 ku Shqiperia u flijua per gjoja paqen duke i shperngulur asaj trojet....vertet disa te tjera i dhuroi "mbreti i shqiptarve"qe erdhi ne fuqi dhe me dhune me ndihmen e serbeve>.
  Pyetja ime eshte mos po na hiken Kosova prej duarsh.....
  A mos po bejme te njejtat gabime?
  A mos po ja japim prape Serbise Kosoven me duart tona?
  Kam frike se po bejme si kombetarja...qe deri ne minuten e 90' mbron rezultatin pozitiv dhe harron qe ndeshja mbaron atehere kur gjyqtari i fryn birbilit dhe jo kur ora shenon 90'............................................... ..........
  Ju si mendoni.......

 2. #2
  Jo bre burra , Berisha "nuk din asgje" ve flet "kot". Fatmir Sejdiu e din kete pune.
  Qysh te thote ai, ashtu behet. A tha se nuk duhet te shqetesohemi per kete gje?
  A tha se Berisha s'ka nevoje te shqetesohet per kete pune?
  Sa ta kemi Fatmirin gjalle mos t'jua nine!!!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-11-2006
  Postime
  15
  Une nuk thashe qe berisha dine dicka apo jo..........vetem se e pashe me vend shqetesimin e tij
  Pavaresia e Kosoves eshte thike me dy presa.....do te ishte shume mire sikur te Vendoste Fatmiri apo Berisha, Ceku apo Moisiu, por per fat te keq nuk mund te vendosim ne vetem pavaresine e njeanshme sepse nuk do te kete kuptim, asnjeri nuk do te na njohe si shtet dhe serbise do i lind e drejta qe te fuse nen kthetra prape Kosoven!
  Prandaj le ta lejme Fatmirin dhe berishen qe skane asgje ne dore dhe mos flejme gjume duke qene te bindur se jemi te pavarur se pavaresine nuk na e fale askush!

 4. #4
  dua ate qe me do Maska e ELDORADO
  Antarsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
  Postime
  817
  KETU DO DOJA TE NDALESHA ME SHUME POR KOHA SME PREMTON .DEGJONI DUAN APO NUK DUAN VENDET E TJERA KOSOVA DUHET TE JETE NJE VEND I PAVARUR NGA SERBIA,LE TA LEME HISTORINE SE AJO TOKE ESHTE SHQIPTARE POR NUK MUND TE HARROJME SE CDODHI PARA DISA VITESH ,NUK MUND TE HARROJME SE CFARE I BERI SERBIA KOSOVES POPULLIT TE SAJ ,DHE PERSERI NE SERBI JANE PO ATA NJEREZ NE KOMAND POR VEC SE THONE SE KEMI NDERRUAR MENDJE ME PARE NUK E DONIM KOSOVEN E NDERSA TANI E DASHKAN .PO KU JANE ATA SERBE QE DUAN SHQIPTARET E KOSOVES .KOSOVA MERITON DHE DUHET TE KETE SOVRAN BILES DHE NJE SOVRAN QE NUK E KA NDONJE SHTETE NE BOTE PAS SAJ MUND TE HIDHEN DHE MENDIME PER SHQIPERINE E MADHE POR TANI LE TE MENDOHET ZGJIDHJA E ATIJ POPULLI QE DHIMBJET I MBARUAN VEC DISA VITE ME PARE RESPEKTE PER SHQIPTARET E KOSOVES NIKU
  DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-11-2006
  Postime
  15
  nuk e ve njeri ne dyshim qe ajo eshte toke shqiptare apo jo, ose genocidin qe pesoi populli shqiptar nga serbija dhe as qe e veme ne diskutim qe Kosova duhet te jete shtet i pavarur.Nuk eshte e veshtire qe ne ta shpallim Kosoven te pavarur vetem nga ana jone, por keshtu Serbija prape do te na shtype nese shtetet e tjera nuk na njohin pavaresine
  Shqetesimi im pra eshte qe te punojme per nje kosove te pavarur ku do te na njohin te gjithe shtetet!
  Po rrezikojme shume dhe po luajme me fatet tona vetem spse ne besojme se Kosova eshte e jona dhe shtet i pavarur............po patjeter Kosova eshte e jona po jo me iluzione por me pune

Tema t Ngjashme

 1. Dardani apo Kosov
  Nga Statovci n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 167
  Postimi i Fundit: 15-06-2018, 11:31
 2. Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 13:18
 3. Kosova: unjust politics
  Nga bqato n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-10-2006, 08:07
 4. Platform For The Resolution Of The Albanian National Question
  Nga saimiri-uk n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2003, 15:52

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •