Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-11-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  24

  Arsimi n Shqipri

  C'mendim keni per edukimin ne vendin tone? Po gjthe keto universitete qe po hapen, a do njihen neper bote?

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-11-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  24
  Nuk mendoni se ja vlen te diskutohet kjo ceshtje/ teme? A mendoni se sistemi yne arsimor eshte efikas per t'u perballur me boten ekonomike kaq te eger? Apo mendoni se ne Shqiperi mjafton ta kesh ate diplome ne xhep e do jesh ne gjendje te perballesh me jeten e Shqiperise?
  Jam kurioze te shoh mendime te ndryshme, nga popullata te ndryshme: studente, profesore, emigrante, gjimnaziste etj.

 3. #3
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,834
  Peace urime per temen.

  Efikasiteti ne shkolla eshte i mire ne pergj (fakultete psh) ndersa per gjimnaze dhe 8-vjecare nuk jam aq i bindur per cilesine e mesimit.
  Ne shqiperi fatkeqsisht ka edhe nje fenomen qe eshte mungesa e vullnetit per te mesuar.Te rinjte ne ditet e sotme nuk kane interesim te madh per shkollim dhe dije dhe kam pasur rastin te njof shume prej tyre.

  Per sa i perket shkollave private.
  Shkollat private kane dale shume ne mode ne Shqiperi dhe ka shume qe njifen jashte.Pedagoget dhe mesuesit jane te perkushtuar ne punen e tyre dhe ka edhe nje numer te madh nxenesish qe jane me shume te interesuar per shkolla private se ato shteterore.

  Aty ku thua (mjafton te kesh nje diplome ne xhep). Ky fenomen te le per te deshiruar pasi ka shume qe kane mbaruar psh: Juridik dhe punojne ne Kesh etj etj.Vende pune ka pak dhe studente qe mbarojne shkollat perdite dhe shtohen.Se ku do perfundojne keta nje zot e di.

  Lindi

 4. #4
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Besoj Se Do Te Permisohet Zhvillimi Arsimor Mbar Shqiptar Kam Shpresa

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-11-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  24
  Faleminderit per pergjigjen. Sa per vullnetin per te mesuar, ky fenomen ekziston kudo. Jam e sigurt se ne Shqiperi edhe me shume. Aty rinia besoj e dine se duhet te kene nje diplome dhe se diku, dikur do gjejne nje pune. Ky eshte mendimi im personal. Aty eshte miku dhe jo dijenia. Ne Amerike thone: "It's who you know not what you know".
  Ne Shqiperi aplikohet kjo me teper se kudo.

 6. #6
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,834
  Dhe ma do mendja qe kjo shprehje do zgjase dhe per shume kohe ne Shqiperi

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-11-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  24
  Shoh qe jeni profesor. Cfare lende jepni dhe ne c'nivel? Universitet apo gjimnaz?

Tema t Ngjashme

 1. Gjykata zbardh vendimin: SHIK-u vrau Remzi Hoxhn si agjent serb
  Nga ex-x n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 384
  Postimi i Fundit: 26-09-2013, 08:45
 2. Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 17-01-2013, 12:29
 3. Guerilasit e LANC
  Nga Tannhauser n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
 4. Foto ami, Shtrausit: Pa na dhn dmet e lufts, nuk ka marrveshje
  Nga DYDRINAS n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 24-12-2006, 01:46
 5. Ortodoksia dhe Shqipria
  Nga shendelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 258
  Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •