Close
Faqja 1 prej 31 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 605
 1. #1
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Lojrat e reja dhe sugjerime se cilen nga ato te provosh

  Pershendetje vizitore te forumit Lojra ne Kompjuter.

  Mendova se duke ardhur sezoni i dimrit vjen edhe dhjetori ku shume kompani nxjerrin lojra ne menyr qe dhe te fitojne me shume leke meqenese jan festat dhe njerezit blejne me shume.

  Por nuk eshte kjo aresyeja per te cilen po hape un temen. Edhe pse me sezonin e dimrit njerezit jane me te zene me pune etj perseri kur kemi kohe luajme dhe kalojme kohen me lojrat tona te preferuar. Shume lojra kane dale kohet e fundit dhe une deshiroja ta hapja kete teme me te cilen te gjithe anetaret dhe vizitoret do kene mundesi te japin mendimin e tyre per lojrat e tjera por edhe ti sugjerojne te tjerve se cilen loje te provojne.

  Personalisht tani jam duke luajtur Spellforce 2: Shadow Wars dhe po me pelqen shume, ka nje ngjashmeri me Warcraft por ka disa gjera qe per mendimin tim e bejne me te mire. Eshte nje loje Strategji/RPG gjithashtu edhe me nje sistem loje Online qe se kam provuar akoma por e di qe punon. Gjithashtu ne comp tim kam lojra te tjera qe jam akoma duke i luajtur edhe pse me pak: Winning Eleven 9(e di qe ka dal 10 :P), Final Fantasy 8(me ne fund gjeta nje torrent per versionin per PC qe punon), City of Heroes(Eshte loje online dhe duhet paguar qe ta luash por eshte vertet argetuese), Lineage 2(nuk i ndahem ndonjeher :P) Metal Gear 2 Substance(skam pasur kohe ta mbaroj ) World of Warcraft(MMORPG qe e luaj kur me merziten gjith te tjerat :P e luaj ne retail kuptohet sepse serverat private jane cop-cop), RFOnline( nuk e luaj ndonjeher por e mbaj aty kur te me teket)

  Jam duke pritur qe te luaj Splinter Cell Double Agent dhe Need for Speed Carbon per momentin.
  Gjithashtu kam gjetur nje menyr qe te modifikoj dvd-drive e Xbox 360 ne menyr qe te pranoj lojrat e kopjuara, nje shoku im e provoj dhe i punoj kshuqe mund te mendoj qe te marr nje Xbox 360 dhe ta bej ashtu.

  Gerdi

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e macipaci
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Postime
  98
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  une po luaj diablo....e mbrekullushme, ka opsion online

 3. #3
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Luaj nga pak Warcraft III (ka nja 4 vjet). Po ta blesh kete loje nuk ja nxjerr dot fundin fale multiplayer. Per mendimin tim eshte e perkryer. Neser ose pasneser do blej Final Fantasy XII (PS2) se mesa po lexoj eshte loje e mire.
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga macipaci
  une po luaj diablo....e mbrekullushme, ka opsion online
  O plako mire e ben qe po luan DIABLO ti, por te sugjeroj te heqesh dore nga ajo diablo se te behet virus. Kam pasur disa shoke ( Te cilet nuk i kam me, pasi nga diablo kan ikur ne shqiperi ), te cilet rrini si robota, 24/7 duke luajtur diablo. Nese dhe ti ben te njejten gje, atehere ben mire te heqesh dore para se te jete vone

  Un momentalisht vetem NFS CARBON luaj. Nga lojrat e tjera kam heq dore se u bene bajat .

  SHnet e pare.

  Zoti qofte me ju !
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 5. #5
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sot e pashe qe kisthe dal ne dat 30 tetor FFXII pyeta faktikisht dhe than qe ska ardhur ketu, e preva mendjen te blej nje PS2 duke marr parasysh qe skam luajtur shume lojra dhe do e kaloj kohen duke i luajtur ato dhe e di qe jam von se tani i ka ardhur fundi PS2. Diablo eshte pak loje e vjeter. Ne njerit qe i pelqejne lojrat online duhet te kishte provuar CoH sepse gjat tetorit kishte dhe nje trial me 14 dite falas.

 6. #6
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Te kisha dhene une timin per $$ c'e do qe te kemi ne Shkypery.
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 7. #7
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  neser do jua them mendimet e mia per FFXII se neser e marr PS2 :P

 8. #8
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Per 5 dite del PS3 keshtu qe e lashe fare FFXII.
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 9. #9
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  une kam kontrolluar gjith andej po se kam gjetur i kan bler te gjitha kopjet, megjithate per momentin po luaj: Final Fantasy X-2, Resident Evil 4, Valkyrie Profile 2: Silmeria, Dragon Ball Z Budokai Taikachi kam edhe disa lojra te tjera qe do i filloj me vone. Valkyerie Profile mu duk loje e bukur edhe pse do e lej ta luaj pasi te mbaroj Resident Evil 4 dhe FFX-2

 10. #10
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Po ca thua o Gerdi...FFX-2??? Loje ku ne vend qe te therrasesh Ifrit e Shiva therret bluza e fustane? E vetmja FF qe s'kam nder mend ta luaj. Provo FFX, ajo eshte tamam. Une kam luajtur Valkyrie Profile per PSX por pavaresisht se historine e kishte shume interesante (nuk e di sa personazhe qe lojtari kontrollon "vdesin" ne 2 oreshin e pare) nuk me pelqeu qe te kufizonte me "periods" (ke disa periudha te paracaktuara te mbledhesh luftetare te vdekur per Odin para se te vije fundi i botes Ragnarok). Nuk e di si eshte VP2 por shpresoj ti kene eliminuar periods. Resident Evil 4 ishte ok...te gjithe thonin qe ishte loje e perkryer edhe une prisja ndonje Max Payne.
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 11. #11
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  FFX e kam lujtur dhe me ka pelqyer prandaj po luaj X-2, gjithsesi e di qe e kan ndryshuar shume nga natyra e tyre kur kan hequr ato elementet qe ka pasur FFX per historine kan bere nje vazhdime te denje per mendimin tim. Sot e provova FFXII dhe ishte vertet e perkryer, sidomos historia e fillimit, ishte njesoj sikur te shifje ne nje film te madh

 12. #12
  RebeL AnGeL /IrC STaFF Maska e angel_guy
  Anėtarėsuar
  04-08-2002
  Vendndodhja
  Inside Your Feelings
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  :)

  Citim Postuar mė parė nga Harakiri
  Po ca thua o Gerdi...FFX-2??? Loje ku ne vend qe te therrasesh Ifrit e Shiva therret bluza e fustane? E vetmja FF qe s'kam nder mend ta luaj. Provo FFX, ajo eshte tamam. Une kam luajtur Valkyrie Profile per PSX por pavaresisht se historine e kishte shume interesante (nuk e di sa personazhe qe lojtari kontrollon "vdesin" ne 2 oreshin e pare) nuk me pelqeu qe te kufizonte me "periods" (ke disa periudha te paracaktuara te mbledhesh luftetare te vdekur per Odin para se te vije fundi i botes Ragnarok). Nuk e di si eshte VP2 por shpresoj ti kene eliminuar periods. Resident Evil 4 ishte ok...te gjithe thonin qe ishte loje e perkryer edhe une prisja ndonje Max Payne.


  Ktu je shprehur tamam me ka pelqyer jasht mase ajo loje , FFX per mua eshte me e bukura nga versionet e tjera sidomos kur dalin aeonet . Anima ifrit bahamut etj . Kurse vazhdimi ishte faliment total qe te te bej te vjellesh skam lujt loje me te shemtut se FFx-2
  DasHuRia PerBeheT NgA dY PjeSe NdJeNjaT DhE PreKjA

 13. #13
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Tani jam duke shkarkuar FF VII Dirge of Cerberus e di qe nuk eshte gje si loje shooter po kam qejf ta provoj megjithate do jua them mendimet e mia pasi ta provoj

 14. #14
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ok sa e provova Dirge of Cerberus dhe me pelqeu me then te drejten. Gjate FMV eshte perdorur i njejti grafik si tek Advent Children (Filmi i FF7)

  Vota ime
  Grafik: 9/10
  Gameplay: 8/10
  Historia: 10/10
  Veshtiresia: 8/10
  Ne pergjithesi 9/10

 15. #15
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Eh une me sa kam pare ne video edhe lexuar ne 'reviews' (ore kemi fjale shqip ne per reviews???) eshte loje medioker sidomos persa i takon 'gameplay'. Meqe paske blere PS2 une te sugjeroj:

  Devil May Cry - per mendimin tim loja me mire nga te treja. Nuk ka armiq idiote dhe te merzitshem si engjejt me shtiza apo gurat e shahut ne DMC3.

  Shadow of the Colossus - kjo loje eshte veper arti. Nuk kapesh me asnje armik me shume sesa 16 kolose gjate lojes. Loja perbehet nga gjetja (eshte nje vend gjigand, prandaj ke nje kal ne dispozicion) dhe rrezimi i ketyre koloseve 1 mbas 1. Kuptohet sic e shpreh vete emri koloset (ose me mire, shumica e tyre) jane qenie gjigande keshtu qe duhet t'u hypesh ne trup e te gjesh piken e dobet. Gjate gjithe kesaj kohe ama kolosi perpiqet te te hedhi poshte (ne kete proces duke zvogeluar nje shtylle qe tregon se sa fuqi ke qe te mbahesh mbas trupit te kolosit).

  Kingdom Hearts 1 & 2 - lojera adoleshente por shume zbavitese. Atmosfera ne vendet e ndryshme qe vizitohen gjate lojes eshte e perkryer. Gjithashtu kur bleva KH disa vite me pare kishte grafiket me te mira qe kisha pare ndonjehere ne PS2.

  Metal Gear Solid 2 (ose Substance) & 3 (ose Subsistence) - MGS2 me zhgenjeu pak ngaqe Snake e kontrollon vetem per nja 30 minuta pastaj merr nje personazh tjeter qe duket e flet si femer. Por nqs nuk ke qene fan i MGS atehere nuk ma ha mendja se te prishet shume puna edhe e shijon lojen prapeseprape.

  Tekken 4 - kur me viziton ndonje shok qe i pelqejne lojerat kjo eshte ajo qe luajme me shume. Nuk do sugjeroja Tekken 5 sepse eshte me e shpejte, do me shume praktike dhe luhet me shume si 2D sesa 3D (kjo gje e ben te veshtire per fillestaret)
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 16. #16
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per gameplay e di qe thon qe eshte loje medioker dhe shume fansa kan mbetur te zhgenjyer por mua me pelqen, gameplay ndoshta nuk eshte me i mire por eshte prap argetues ne disa pika, dhe per historin qe ndodh pas ngjarjeve te FF7 dhe FF7 Advent Children per mendimin tim eshte perseri shum e bukur. Dhe un i lexova reviews ne GameSpot(jo skemi fjal me duket ne shqip ) dhe mendova se do ishte me mir ta provoja vet dhe faktikisht me pelqeu. Kingdom Hearts 2 e kam marre dhe po e luaj. Alternohem midis Kingdom Hearts 2, FFXII dhe DoC tani :P. Per fighting game kam DBZ Budokai Tenkaichi 2 qe per mendimin tim nga lojrat 3D fighting qe kam provuar eshte me e mira. Se harrova DMC e luajta ne PC dhe e cova deri tek missioni i 17 me duket aty ku duhet te vrasesh prap te gjith bossat e lojes. aty e lash se u acarova :/

 17. #17
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ti po flet per DMC3, e kisha fjalen DMC.
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 18. #18
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  aha, se besoj se e gjej dot neper dyqanet ketu, do shikoj mos e marr me torrent

 19. #19
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Gjithashtu Tenchu Wrath of Heaven luhet mire me nje shok (loje me ninja). Ka ca bugs po nejse. Neqoftese te pelqejne 'old school' provo Viewtiful Joe. Mua me ka pelqyer shume nga fillimi pastaj sikur zbehet disi nga fundi. Henshin a go go baby
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 20. #20
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po pres te me sjelli nje shok MGS3 se du me e lujt

Faqja 1 prej 31 12311 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Si te luaj lojrat e Playstation ne PC
  Nga gigabyte nė forumin Lojra nė kompjuter
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-11-2008, 17:01
 2. Lojrat qe luani
  Nga Xemlo nė forumin Lojra nė kompjuter
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-10-2008, 13:27
 3. Kush kanė qėnė lojrat tuaja mė tė preferuara nė fėmijėri?
  Nga PINK nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 20-08-2008, 18:26
 4. Lojrat Olimpike nga nje sy tjeter
  Nga rolua nė forumin Emigracioni
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-09-2004, 10:23
 5. Lojrat e MtrX - Kush i gjen? NO.1
  Nga MtrX nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 20-08-2003, 21:13

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •