Close
Faqja 3 prej 31 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 605
 1. #41
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Serveri ishte C5 dhe nuk kishte patch perdornim L2J te pa modifikuar meqenese pronari i serverit nuk deshte te kishte probleme me ligjin po patem nje problem afersisht gjat kohes qe FBI filloj te mbyllte serverat L2Off dhe e mbyllem dhe tani ai skam me mundesi qe ta rihapi edhe pse se kemi vendosur akoma. Ajo qe do dali nuk eshte C6 por eshte Prelude qe dmth do jet nje update i madh midis C5 dhe C6. Kam lexuar nje artikull rreth 3 muaj perpara per gjerat qe do shtoheshin po se di a e kam me. Me shume do ishin vende te reja zona te tjera per PvP nje keshtjelle e re me duket edhe disa Mini Events.

  Un fillova te luaja tek L2Pandora qe se di a eshte akoma online(15x) pastaj luajta tek L2Carnage(45x) pasi u mbyll per nje kohe kalova tek echoKinetics si lojtar(40x) aty krijova nje clan bashk me disa shoket e mi shqiptar morem Dion dhe me pas beme aleance qe morrem te gjitha keshtjellat dhe per 3 muaj i mbajtem ne te gjitha keshtjellat serveri kishte afersisht 200-300 lojtar ne ate kohe. Me vone pasi u bera GM qe kalova dhe ne Admin hapem dhe 3 servera te tjere dhe i bem PvP. Cudi qe ske degjuar per ne se kemi qen shume per 4-5 muaj ne Top5 te L2Top200.

 2. #42
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Mua po me terheq kjo Blacksite: Area 51 pavaresisht se as qe e mendoj qe videokarta ime ka fuqi ta luaje. Po thone qe edhe Gears of War mund te realizohet ne PC.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 3. #43
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  un po mundohem te marre nje karte grafike te re qe ti mbahem kohes perderisa ATI Radeon 9250 e imja eshte pothuajse e mbaruar. Per momentin jam duke luajtur WoW Burning Crusade dhe po me pelqejne ndryshimet. Kam gjetur nje server privat qe punon me te njejtin version si retail dhe eshte shume i populluar duke mbajtur nje lag te ngjashem me ate te retailit(un e kam afersisht 200-280ms). Harikiri qe ka pas luajtur perpara me mua ndoshta ka qejf ta provoj. Blood Elfet jan te papar :P Gjithashtu serveri arin zakonisht 400-600 lojtar online dhe eshte i balancuar, nqs ndonjeri do ta provoj mund te me coj nje PM dhe ti them detajet se si te luaj

 4. #44
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Gerdi ti e di qe te tilla lojera kerkojne shume ore. Ore qe per fat te keq keto dite nuk i kam.
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 5. #45
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  une 1 ore ne dit luaj max dhe ne 1 jave jam ne lvl 29 se kan ndryshuar questet per te dhene me shume exp se normalisht ;p

 6. #46
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Eh po do duhej edhe te koordinonim kohen qe te luanim bashke...ndoshta kur te kem ca pushime (nga te cilat kendej zakonisht kemi plot). Meqe permende videokarten, une akoma kam nje Geforce FX 5200. Dje reinstalova Doom 3 sa per qejf (e ca qejfi, mbas 30 minutash u merzita, loje koti) edhe me pak modifikime te consoles (hoqa hijet, thjeshtova dritat etj.) munda te luaja me rreth 40 fps, bile disa here shkonte gjer me 60. Me ka sherbyer mire kjo e shkreta, qe nga Quake 3 e Unreal Tournament gjer ne Max Payne 2 e Half Life 2.
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 7. #47
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  te gjithave i vjen koha ti cosh ne pension se :P edhe ksaj times i ka ardh po skam marr tjeter qe ti zej vendin
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gerdi : 06-02-2007 mė 12:58

 8. #48
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Gerdi me kujtohet qe me permende njehere Disgaea. A e ke mbaruar? Ja vlen apo jo? Une dua ta blej por s'po e gjej dot te re (e perdorur ben $30).
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 9. #49
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  jo se kam mbaruar akoma, si loj eshte e bukur, un u acarova kur morra nje karakter te ri qe ishte si demon lord dhe heren e pare qe e lufton te ben zbor dhe kur vjen me ty eshte lvl 1. pertoja ta kaloja ne lvl kshuqe e lash per momentin

 10. #50
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Eh kjo edhe avatari yt me kujtojne experiencen time me Final Fantasy Tactics. Kisha shpenzuar ore te tera te gjeja Cloud ne ate loje edhe kur u fut ne skuadren time ishte Lv1. E kam mbaruar lojen me Cloud Lv7, gje qe tregon dicka mbi bosin e fundit...
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 11. #51
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  te njejten gje bera dhe un dhe kur gjeta cloud u acarova aq shum saqe e lash per nja 2 jave. pastaj kur skisha me ca me lujt e fillova prap po nuk ndejta te kaloja ne lvl cloud

 12. #52
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  sot provova Gears of War, se besoj se keni nevoj per komentet e mia :P e papar, nqs do keni rastin tju beri nje Xbox360 ne dore, Gears of War merrni te paren edhe pse ai shoku im e mbaroj per 6 ore :/ Loje tjeter per Xbox360 per mendimin tim merni Lost Planet, eshte bere nga krijuesit e Resident Evil

 13. #53
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  pash dhe 2Moons, dhe mu duk shum e bukur, them ta provoni nje her meqenese eshte falas

  http://www.youtube.com/watch?v=h7UY-j0nLY8

 14. #54
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Kam qejf ta luaj njehere Gears of War se me pelqen shume stili i artisteve. C'e do qe dyqani elektronik qe frekuentoj une vetem te lejon te luash Fight Night Round 3 e Call of Duty 3.
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e Ice Man
  Anėtarėsuar
  06-04-2007
  Postime
  37
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A mundet dikush te ma gjej vetem Setupin e NFS Carbon sepse nuk po mund ta marr me linqe

 16. #56
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  vetem setupi ste ben pun, duhet te marresh image e dvd :/

 17. #57
  Moderator Maska e lojaxhiu
  Anėtarėsuar
  27-01-2004
  Vendndodhja
  Londer
  Mosha
  34
  Postime
  409
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po pres per Enemy Territory: Quake Wars. Duket si shume loje e bukur.

  Ketu ka ca info:

  http://uk.pc.gamespy.com/pc/enemy-territory-quake-wars/

  Shkoni te seksioni movies per ca filmime te lojes.

 18. #58
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  lojrat e fundit qe kam marr jane: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

  dhe Infernal

 19. #59
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ja edhe nga nje trailer per 2 lojrat 20. #60
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  sa gjeta kete video te Devil May Cry 4 nga Tokyo Game Show


Faqja 3 prej 31 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Si te luaj lojrat e Playstation ne PC
  Nga gigabyte nė forumin Lojra nė kompjuter
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-11-2008, 17:01
 2. Lojrat qe luani
  Nga Xemlo nė forumin Lojra nė kompjuter
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-10-2008, 13:27
 3. Kush kanė qėnė lojrat tuaja mė tė preferuara nė fėmijėri?
  Nga PINK nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 20-08-2008, 18:26
 4. Lojrat Olimpike nga nje sy tjeter
  Nga rolua nė forumin Emigracioni
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-09-2004, 10:23
 5. Lojrat e MtrX - Kush i gjen? NO.1
  Nga MtrX nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 20-08-2003, 21:13

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •