Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  i/e larguar Maska e Tirana
  Antarsuar
  29-06-2004
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  'Shqipria dhe shqiptart', piktura dhe e fotografi nga artist t huaj

  E hapa kete teme per te hedhur ketu disa piktuara dhe foto qe rastesisht i gjeta ne disa faqe ne internet , dhe mu duken shume interesante , qe keto piktura dhe foto shiten sot tek ebay .

  Po filloj me pikturen e pare qe eshte e pikturuar nga E.Kalkofen , dhe piktura quhet "Albaner im Hof", piktura ka permasat 60x80 cm dhe eshte e pikturuar me bojra vaji . Po postoj pikturen me poshte , e cila ndodhet ne ankand tek ebay dhe ka nje cmim prej 280 Euro dhe postimi eshte 40 Euro . Ne se dikush zgjon interesin ta blej mund tja jap linkun me email .
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 2. #2
  i/e larguar Maska e Tirana
  Antarsuar
  29-06-2004
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ndersa kjo eshte nje kartoline dhe quhet Albaner, Tracht, e vitit 1910 e bere nga Fa. Helmut Labahn dhe e shtypur ne Gjermani . Shitet tek ebay per 8,99 Euro .
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Tirana : 04-11-2006 m 17:09

 3. #3
  i/e larguar Maska e Tirana
  Antarsuar
  29-06-2004
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Albanergebirge

  Ndersa kjo foto eshte nje foto e vitit 1884 e bere nga Jules Reinart dhe e shtypur ne nje gazete te asaj kohe ne Itali , ku sot kjo foto eshte origjinal ne nje tavoline druri e stampuar permasat jane30,5 x 43 cm . Titulli i kesaj foto eshte festa e Johannit -San Giovanni ne malet shqiptare .
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 4. #4
  i/e larguar Maska e Tirana
  Antarsuar
  29-06-2004
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Der Albanersee

  Deti shqiptar ,permasat 15 x 11 cm,e stampuar ne tavoline druri origjinal nga nje gazete e vitit 1862 ne Itali .
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 5. #5
  i/e larguar Maska e Tirana
  Antarsuar
  29-06-2004
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Fisch - Verkufer, Albaner Gebirge bei Rom, Holzst.1872

  Shites peshku , Shqipetar ne malet e Romes , permasat 11x17 , origjinal nga nje gazete e vitit 1872 e stampuar ne nje tavoline druri .
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

Tema t Ngjashme

 1. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 2. Njqindvjetori i lindjes s Enver Hoxhs - a dim t shkruajm pa emocione?
  Nga projekti21_dk n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 500
  Postimi i Fundit: 16-10-2009, 14:46
 3. Kadare: Poshtrimi i Ballkanit
  Nga dodoni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 11-12-2006, 18:57
 4. Lufta Italo-Greke dhe shqiptart
  Nga Eni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 20-02-2005, 19:07
 5. Janullatos: Nuk ka prparim me djegien e kishave dhe xhamive
  Nga Jesushaus n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 157
  Postimi i Fundit: 08-04-2004, 07:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •