Close
Faqja 2 prej 26 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 510
  1. #21
    84,79,4,3,20,8 * 2 = 1 Maska e _JuSt_Me_
    Anëtarësuar
    25-06-2006
    Vendndodhja
    I'm Still Talking In My Dreams...
    Postime
    34
    Jeta...!!!
    Te meson shume, te sjell shume, te merr akoma me shume!!!
    Jeta nuk sillet kurre ashtu sic duhet pavarsisht se eshte shume e bukur!
    Sikur te ishte mundesia qe te mos kishte asgje ne dore jeta,
    gjerat do ishin me ndryshe.
    Pavarsisht se mund te jemi ne ata qe mund t'a komandojm jeten por kjo nuk eshte e sigurt 100% perderisa rrojm me shpresa ''mbase nje dite dicka te bukur do na sjelli jeta''

    Jeta t'i bene te gjitha!

  2. #22
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Jeto Jeten kaq

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-10-2006
    Postime
    5

    "Jeta është jetë, jetoje!"

    "Jeta është jetë, jetoje!" Kështu është shprehur Nëna Tereze, e cila kishte një eksperiencë të gjatë jete. Ajo pati rast ta shijoj jetën e lumtur, pa brenga, me të gjitha kushtet e plotësuara. Por me vetëdëshirë zgjodhi jetën e rëndë të më të varfërve, me një motiv, thjeshtë, për tu bërë e njëjtë me ta për hir të Zotit. Nëna Tereze nuk ishte e vetme që u përcaktua për një jetë të tillë. Pse? Kjo është përgjegje për të gjithë ata që mendojnë se të pasurit, ata që i kanë kushtet jetësore të plotësuara nuk janë njerëz që mendojnë vetëm për vete; se mundesh të jeshë i pasur (shpirtërisht, e kjo është gjëja më kryesore) por mos t'i mbash për vete, tek e mbrama nuk ju është dhënë ta mbajnë për vete por ta ndajnë me ata që nuk kanë...

    Si do që të jetë jeta është jetë që e jetojmë, është gjë e mirë që ta pranojmë ashtu siç është; ta pranojmë si gjënë tonen më të shtrenjtën. Kjo ishte e para.
    E dyta të mundohemi t'i japim kuptim. Mund të pyetni se: Si mund t'i japim kuptim një jete kur nuk posedon gjë? Mendoni se është e pamundur?! Edhe kur nuk kemi çka të falim (gjëra materiale) kemi diçka më të vlefshme se kjo: dashuria, buzëqeshja, të falurit e varfërisë sonë. Këto gjëra i japin jetës sonë kuptim. Këto të mira jetësore nuk i kanë një pjesë e njerëzve që ne i quajmë "fatlumë" ngase kanë miliona dollarë në banka.
    I varfër është edhe ai që posedon pasurinë e botës, por që i mungon dashuria. Por të gjithë duhet të jemi të falënderueshëm se jetojmë, sepse kjo është një dhuratë që ndoshta edhe nuk e meritojmë.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-10-2006
    Postime
    56
    JETA me ka mesuar se vdekja eshte pjese e saj.

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e javac
    Anëtarësuar
    30-10-2005
    Vendndodhja
    GJILAN
    Postime
    35
    jeta me ka mesura se nuk ja vlen per te vuajtu ne ket bote se jeta ne kete bote eshte shume e shkurtur, keshtu qe jetoj ate ne maksimu , dhe punoni ne kete bote qe te jeni te lumtur , se kur te punoni keni mundesi me dal keni pare edhe e shijoni jeten ma mire keshtuqe punoni edhe jetoni mos u boni ndrydhqa se sun jetoni mire

  6. #26
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Jeta me ka mesuar me te mira e te keqia. Me ka mesuar si te perballoj dhimbje te ndryshme. Me ka mesuar si te permbaj veten ne caste gezimi dhe ekzaltimi. Me ka mesuar qe te jem gjithnje ky qe jam dhe mos nderroj fytyre. Gjithashtu kam gabuar shume here dhe une si gjith moshataret e mi, por kam mesuar qe mos e shtyj me tej gabimin por ta rikuperoj ne maksimum ate. Gjithashtu jeta me ka mesuar se shkolla eshte thesari me i madh per njeriun dhe puna eshte gjeja me e mire per njeriun.

    Lukas
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  7. #27
    Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
    Anëtarësuar
    27-07-2002
    Vendndodhja
    Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
    Postime
    1,542
    Paraja eshte kohe
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 05-11-2006 më 01:11
    Adresat e faqeve personale mund ti vendosesh ne profil por jo ne firme. Stafi i Forumit

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    JETa me ka mesuar te njoh te keqen dhe te miren
    te njoh vetveten ne radhe te pare kjo eshte kryesorja per mua ..

  9. #29
    Kalimtare e rastit... Maska e AMERIKANJA06
    Anëtarësuar
    03-06-2006
    Vendndodhja
    shba
    Postime
    168
    Jeta me ka mesuar te ec me kembet e mia.Te mos kem besim te tepert tek askush,
    dhe te vleresoj cfare jeta me ka dhene e po me jep.
    -Lirine kerkon?!-Pushka s`ka cark!Fluturimin do?por krahet s`i hap.Me rraso je veshur.Zotin e tall!Kush je ti?!-Perendi a djall?!

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-11-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    166
    jeta me ka mesuar, shume gjera ne radhe te pare respektin per te tjeret dhe gjithashtu perballjen e veshteresive me forcat e mia.

  11. #31
    Sabrije K.
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Vendndodhja
    Rahovec
    Postime
    6
    Jeta me ka mesuar shume gjera ne radhe te pare sfidat ato sfida kane qen me se shumti ne lidhje me fakultetin mirpo ne familje ende nuk kam pas ndonje dhembje fale zotit po ashtu edhe ne dashuri se ende nuk jam e dashuruar edhe jam ne kritike e ashper rreth dashurise nuk eshte fjala per nje dashur prindore apo shoqerore mirpo zakonisht vajzat vuajne shume per nje dashuri ndaj nje njeriut qe ndoashta nuk e meriton ate dashuri edhe kur ben gabim ne jet ateher kthehet vete jeta qe ti tregon gabimet e tua edhe ne fakt una jam ai njeri shume komplekse ne plot kuptimin e fjales se nuk mvarem prej njerezve ne jet ajo dihet qe prej familjes po.........ok ju pershendes

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e aadili
    Anëtarësuar
    21-09-2006
    Vendndodhja
    Zürich
    Postime
    295
    Jeta më ka mësuar që kur të vendosi për diçka të kërkoj ndihmë nga ai që ka vendosur për mua.
    Është e vërtet që jam pak i pavendosur por, unë nuk vendosa as kur linda as sa do të jetoj dhe as sa dhe kur do të vdes.
    Bile edhe kur vet vendosi diçka nuk e di se a do të kemë kohë që ta bëj ate.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Eda64
    Anëtarësuar
    01-09-2006
    Vendndodhja
    eda_19642000
    Postime
    104
    po albo nje mendim shum i drejt e jotja tamam me logjik ajo qe te thuash ti nje pyetje te till CFAR KEMI MESUAR NGA JETA ,pak fjal kam dhe une te shkruaj per sa i perket kesaj pyetje.me te then drejten se di mir une jam me e madhja ne kete forum dhe jam shum e kenaqur qe bej pjes ne gjirin rinor te thuash por mua personalisht me ka mesuar shum gjera nga jeta ime kaq sa e kam jetuar se me von nuk di flas tani per tani ,pra kam mesuar kush eshte i mir dhe kush eshte i keq ta njoh jeten atje ku isha ne shqiperi ambicjen e njerzve per jetes me te mir apo te largohet njeriu nga e keqja qe te dal nje jete me te mir ,dhe prap po mesoj ketu ndryshimin e jetes si nata me diten ku kemi qen dhe si po jetojm me kaq fjal se nuk po zgjatem shum se une si njeri kam mesuar shum e shum gjera te njerzve te ndryshem dhe prap po mesoj se i thojn nje nje fjale te urte popullore sa te rrosh do te mesosh .ju uroj gjith te mirat dhe te beni nje jet sa me normale pa ambicje te keqija dhe fatketqsira ne jete .ju uroj me gjith zemer paqi fat ne jete te gjith.

  14. #34
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anëtarësuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    eh! me ka bere te harroj me teper se c'kam mesuar. (mos me pyesni si eshte e mundur se nuk e mbaj mend; kam harruar!)
    Summertime, and the livin' is easy...

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Azem Beta
    Anëtarësuar
    03-11-2006
    Postime
    48
    Po me vjen keq per disa sepse nuk paskan msu hala gja,
    shum gjana qe po i shkruajn vetem i njohin, nga shkrimet e tregimet,
    po jau perseris edhe nje her,NUK ESHT JETA ENDERR ME PERFUNDIM TE GEZUESHEM,
    PO ZHGENDERR KURV QE TE LEN ME SY TE PIKLLUESHEM, kete duhet ta mesoj cdo njeri nga jeta ,te pergatite cdo her per me te keqen,mos te marr frym ne kabzerr te huaj, se ki me pa deshtim te plot, vdekjet jan ligj i natyres do te mesohet cdo njeri,
    vdekja vjen sepse duhet te vi, vdekjet nuk jan disfat.

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e MGIMO
    Anëtarësuar
    24-10-2006
    Vendndodhja
    Moske
    Postime
    1

    Wink

    jeta em ka mesuar qe ne kete bote ka njerez te keqinj dhe shume te keqinj........ per tu perballur me kete, jeta me ka mesuar ti besoj vetem vetes sime

  17. #37
    Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
    Anëtarësuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    253
    pergjigja e pare qe me vjen ne mendje eshte: "Nje m*t te madh", po mqs ne forum behet demek anetaret kane edukate, po e censuroj per efekte etike
    Nje gje shume e rendesishme per mua, eshte: "Cfare do qe te besh, sado te perpiqesh, pasojat e veprimeve te tua (heret ose vone) do te bien mbi ty"
    Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e hope31
    Anëtarësuar
    23-11-2002
    Vendndodhja
    ketu
    Postime
    1,054
    cfare nuk na ka mesuar thuaj me mire, pothuajse te gjitha

    megjithese njeriu sa rron, meson
    Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
    Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
    :^proton

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e mix2mix
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Mal te Zi
    Postime
    6
    hmmm jeta me ka mesuar, te besoj vetem ata cka shof ose vertetoj....
    Adresen e faqes mund ta vesh ne profil por jo ne firme. Stafi i Forumit

  20. #40
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anëtarësuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    Cfare me ka mesuar jeta eshte long long story.

    Po ajo qe dua te ndaj me ju eshte: Interneti eshte k.....!!
    Kurre mos i beso, kurre mos investo ndjenja ne te. Gjithe koncepti shoke- te huaj
    miq-armiq ndahen vetem nga nje klik.

Faqja 2 prej 26 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Çfarë keni mësuar nga filmat që keni parë gjatë jetës tuaj?
    Nga ^Pretty_Girl^ në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 04-03-2024, 07:56
  2. Ç'mendoni mbi akademik Rexhep Qosja?
    Nga kosovar në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 1189
    Postimi i Fundit: 14-10-2009, 17:52
  3. Cfare kemi mesuar prej filmave te frikshem
    Nga Leila në forumin Kinematografia dhe televizioni
    Përgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 01-05-2009, 12:37
  4. Meditime të krishtera
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 135
    Postimi i Fundit: 16-06-2007, 18:36
  5. Justin Dëshmori: Apologjia e parë
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 12-03-2007, 07:48

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •