Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 54
 1. #21
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,249
  Dashuria e pare harrohet patjeter pasi gjithmon njeriu eshte ne kerkim te dashuris pak rendesi ka e sajta eshte kjo dashuri e para apo e 10.

 2. #22
  N3ra5htarja Maska e rina_
  Antarsuar
  17-10-2006
  Vendndodhja
  Diku....
  Mosha
  34
  Postime
  450
  dashuria e pare mund te harrohet me kalimin e nje kohe,,
  mirpo dashuria e vertet eshte shume veshtire ta harosh po edhe nese nuk eshte fati yt.

 3. #23
  LIVE:LEARN:LAUGH
  Antarsuar
  25-10-2006
  Vendndodhja
  Boston, USA
  Postime
  21
  Me kalimin e kohes cdo gje harrohet. Neqoftese eshte dashuri e vertet, ska rendesi a eshte e para a e dyta apo e treta; kur e humb eshte e veshtire pa renci e sata eshte.

 4. #24
  shum romantike...... Maska e fjollita
  Antarsuar
  12-09-2006
  Vendndodhja
  diku n zemren tnde.....(pej)
  Postime
  91
  jo nuk harohet...edhe nese dashuria tjeter eshte me e madhe
  ChMM Addiction

 5. #25
  Ylli i mngjesit Maska e edona
  Antarsuar
  26-10-2002
  Vendndodhja
  diku larg, shume larg,
  Mosha
  38
  Postime
  200
  Citim Postuar m par nga rina_
  dashuria e pare mund te harrohet me kalimin e nje kohe,,
  mirpo dashuria e vertet eshte shume veshtire ta harosh po edhe nese nuk eshte fati yt.
  pajtohem me ty
  plotesisht
  ylli i mngjesit

 6. #26
  them qe nje here dashurohet
  koha kalon e te duket sikur ka mbaru gjithcka por kur e sheh prap at vajz e ndjen qe e dashuron akoma
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

 7. #27
  moss erdhi ky!? Maska e jamIDI777
  Antarsuar
  04-11-2006
  Vendndodhja
  italia paese di merda
  Mosha
  33
  Postime
  12
  ckemi forumista jam idi 1 antar i ri dhe doja te shprehja & un mendimin tim ne lidhje me temen.mendoj se dashuria e par esht dicka qe ja vlen te mos harrohet sepse esht perjudha e par & vertet e bukur e jetes

 8. #28
  Like The Dead Maska e Erindi
  Antarsuar
  12-07-2002
  Vendndodhja
  Ka Fry Era
  Mosha
  34
  Postime
  203
  Gjeja e Pare qe Mesohet Nuk Harrohet Sidomos Dashuria
  Dio C'

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Elbasan_city
  Antarsuar
  24-10-2006
  Vendndodhja
  Ne kerthize te Shqiperis
  Postime
  38
  Dashuria e pare harrohet sepse ti do te duash nje tjeter dhe kshu qe harrohet por ajo qe nuk harrohet eshte koha qe ke kaluar kur ishe dashuruar per here te pare...Sepse do ti kujtosh perhere kohen qe ke kaluar kur je dashuruar per here te pare.
  A Sa Shum u mundova....;)

 10. #30
  lepurushe Maska e bebushja
  Antarsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  Citim Postuar m par nga Erindi
  Gjeja e Pare qe Mesohet Nuk Harrohet Sidomos Dashuria
  Dhe hapin e par kur e hedh gje e pare eshte, por harohet sepse hedh shum te tjere pas atij ,hapi i pare eshte ik e rezohu derisa arin ne ate hapin e sakt te matur dhe te sigurt.keshtu dhe dashuria e pare harohet gradualisht,mbetet nje kujtim i larget ,qofte e bukur ,qofte dhe e keqe te ket qen.
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

 11. #31
  Like The Dead Maska e Erindi
  Antarsuar
  12-07-2002
  Vendndodhja
  Ka Fry Era
  Mosha
  34
  Postime
  203
  Bebo Un Thash Qe Mesohet Sepse NQs Arrin te Mesosh Dmth qe ke gabuar
  Dio C'

 12. #32
  lepurushe Maska e bebushja
  Antarsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  Citim Postuar m par nga Erindi
  Bebo Un Thash Qe Mesohet Sepse NQs Arrin te Mesosh Dmth qe ke gabuar
  e pra mo,se me habite.... jeta eshte shprese dhe harim(e kam lexuar diku kete)
  sepse nese njeriu mban ne shpirt akoma nje dashuri te kaluar
  ai nuk eshte kur100% ne dashurin qe jeton
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

 13. #33
  lepurushe Maska e bebushja
  Antarsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  Citim Postuar m par nga Erindi
  Bebo Un Thash Qe Mesohet Sepse NQs Arrin te Mesosh Dmth qe ke gabuar
  e pra mo,se me habite. une e kisha fjalen per ata te vegjlit,qe ngaterojn pelqimin,simpatin me dashurin,per ata qe nuk kan ber gabime(u know)... jeta eshte shprese dhe harim(e kam lexuar diku kete)
  sepse nese njeri mban ne shpirt akoma nje dashuri te kaluar
  ai nuk eshte kur100% ne dashurin qe jeton
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

 14. #34
  Varet sa e forte eshte dashuri qe vjen me mbrapa

 15. #35
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Personalisht nuk mendoj se ka dashuri te pare apo dashuri te dyte. Secila dashuri ka vendin e saj, te gjithe dashurite e reja jane si dashuria e pare sepse i perjeton nga zeroja, me ndjenja te ndryshme, me persona te ndryshem, kohe te ndryshme. Nje shprehje e urte thote: dashuria e pare eshte si bora e pare, rrallehere mbetet!
  My silence doesn't mean I am gone!

 16. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  itali
  Postime
  46
  Ne dashuri si ne plot gjera te tjera vlen vetem nje rregull,mos mendo te kaluaren,mos enderro vetem te ardhmen,seps keshtu harron te jetosh te tashmen

 17. #37
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  itali
  Postime
  46
  Dhe thoni shyqyr zotit qe harrojme

 18. #38
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  definitivisht ajo nuk harrohet kurr por nuk dote thot se ia imponon te ardhmes

  dashuria eshet si stina everes ndersa dashurit tjera pas jan :stinet tjera jeshta ,dimri dhe pranvera d.m.th secila eshte endryshme,mirpo dominon provoja e par(dashuria epar)

  e pse nuk brengosemi te mos na deshtoj dashuria e par ,kur dihet se fajin askush nuk eka per pos te dashuruarve d.m.th dy qiftat ,mund ta ndalojm nje gje te till permes seriozitetit ne kete qeshtje dhe pjekuris se domososhme,

  por normal se 90% e dashurive fillojn ne adoleshenc dhe ndahen po ne adoleshenc ,kur dihet se ateher eshet mosha me ndjeshme,d.m.th origjina e problemit po qendroka qe ne ate mosh dhe gabimet qe i bejm ne ate mosh .
  dhe normal nje faktor tjeter eshet edhe avantura e zgjatur ,d.m.th lidhjet ilegale ndermjet qifteve te cilet kalojn kalojn dhe nje mosmarveshje dhe ndahen dhe humbin dashurin epare te cilen po qajm sot,d.m.th gabimi yne eshte shkaktar kryesor, d.m.th nuk dim se si menagjojm me jeten ton.

  keshilljithmon preventiva eshet me emira .njeriu per ta ruajtur dashurin epare duhet qe ate dashuri ta finalizoj menjeher me fejes dhe martes zgjidhje me te mire, nuk ka.

  keshillos harroni kete qe po them ,nese dy te dashuruar apo nje lidhje qiftash ecin ne menyr ilegale d.m.th te pa ber kuror apo te fejuar. ose femra e shfrytezon mashkullin dhe anasjelltas mashkulli femren dhe e 3 ajo lidhje deshton .
  normal nete 3 rastet femra del e humbese se mashkulli se femra me shum humb nga nje lidhje edeshtuar ,kjo eshte fakt ....

 19. #39
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Nese pas dashurise se pare, ka nje te dyte, atehere del se e para nuk ka qene DASHURI.
  Kur njeriu gjen Dashurine, nuk ka me te tjara pas saj, ndersa ato qe kane qene para saj nuk mund te klasifikohen si dashuri, por thjesht pervoje, nevoje, flirte , simpati etj.
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 20. #40
  Ylli i mngjesit Maska e edona
  Antarsuar
  26-10-2002
  Vendndodhja
  diku larg, shume larg,
  Mosha
  38
  Postime
  200
  Citim Postuar m par nga tereza
  Ne dashuri si ne plot gjera te tjera vlen vetem nje rregull,mos mendo te kaluaren,mos enderro vetem te ardhmen,seps keshtu harron te jetosh te tashmen

  uauuuuuuuuuuuuu kjo ishte shume e forte
  te lumte
  ylli i mngjesit

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. DASHURIA NDAJ ARMIQEVE - Urdher i Krishti!!!
  Nga Rroni01 n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 16-09-2009, 10:13
 2. Dashuria
  Nga Arbushi n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 31-07-2007, 18:59
 3. Prse dashuroni?
  Nga YaSmiN n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 64
  Postimi i Fundit: 12-06-2007, 06:58
 4. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria sht virtyti m i madh
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
 5. Shoqria, dashuria, dhe familja
  Nga Arbushi n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-11-2002, 22:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •