Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 54
 1. #1
  Ylli i mngjesit Maska e edona
  Antarsuar
  26-10-2002
  Vendndodhja
  diku larg, shume larg,
  Mosha
  38
  Postime
  200

  A mendoni se dashuria e par harrohet leht?

  tungi
  pas shume kohe perseri u ktheva
  perseri

  po e hap kete teme, dua ti di mendimet e forumistave

  a thua harohet dashuria e pare(mendoj ajo e verteta)
  ajo per te cilen, trupi u renqethej
  ylli i mngjesit

 2. #2
  shqiptar Maska e eagle's son
  Antarsuar
  17-10-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  161
  ah ajo dashuri, shume e kendeshme ishte

  nuk harrohet jo...
  proud 2 be me, the eagle's son

 3. #3
  Jo, nuk mendoj se mund te harrohet sepse eshte eksperienca e pare sado e mire apo e keqe te kete qene.

 4. #4
  i/e larguar Maska e selina_21
  Antarsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ
  Postime
  1,099
  Dashuria e pare nuk harrohet kurre & pse mundohesh me harru eshte e koteeeee...ka me vdek ne shpirt tend.

 5. #5
  Ylli i mngjesit Maska e edona
  Antarsuar
  26-10-2002
  Vendndodhja
  diku larg, shume larg,
  Mosha
  38
  Postime
  200
  Isha e re kur u dashurova, shume e re, vetem 16
  Ishte dashuria ime e pare, dashuria ime me te cilen enderoja jeten, ishte gjithqka per mua.
  Ditet kalonin ne ishim te lumtur, ndertonim strofullen tone e cila ishte mbushur me dashuri dhe ngjyra ylberi.
  Gjdo gje shkelqente, gjdo gje rrjedhte si ne ender.
  por pa pritur diqka u thye
  Diqka
  Filluan te zbeheshin buzeqeshjet, maska filloj te bie, enderat thyheshin, shpresat shkateroheshin si te ishin fluska sapuni, gjithqka nderoi kahje
  dashurin one e mbuloi era e hareses, e mbuloi pluhuri
  mbeten vetem kujtimet
  Kujtimet e nje kohe prallore, kujtimet e nje jete, nje kohe te cilen e jetuam e nuk e vleresuam,
  Tani mebti vetem kujtim,
  Mbeti vetem Endra e nje viti te brisht
  ylli i mngjesit

 6. #6
  shqiptar Maska e eagle's son
  Antarsuar
  17-10-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  161
  Citim Postuar m par nga edona
  Isha e re kur u dashurova, shume e re, vetem 16
  Ishte dashuria ime e pare, dashuria ime me te cilen enderoja jeten, ishte gjithqka per mua.
  Ditet kalonin ne ishim te lumtur, ndertonim strofullen tone e cila ishte mbushur me dashuri dhe ngjyra ylberi.
  Gjdo gje shkelqente, gjdo gje rrjedhte si ne ender.
  por pa pritur diqka u thye
  Diqka
  Filluan te zbeheshin buzeqeshjet, maska filloj te bie, enderat thyheshin, shpresat shkateroheshin si te ishin fluska sapuni, gjithqka nderoi kahje
  dashurin one e mbuloi era e hareses, e mbuloi pluhuri
  mbeten vetem kujtimet
  Kujtimet e nje kohe prallore, kujtimet e nje jete, nje kohe te cilen e jetuam e nuk e vleresuam,
  Tani mebti vetem kujtim,
  Mbeti vetem Endra e nje viti te brisht

  ok lal mos u trazo nga nostalgjia
  ke qene shume e re zemer dhe nuk mund te gjykoje drejte. Mbase ndenjat e tua kane qene te pasterta, por fakti se kjo dashuri nuk funksioni, ka pasur nje te vertete brenda, nuk ka qene ajo e duhura...
  do ta gjesh shume shpejt ate te verteten, te drejten, te duhuren, ajo eshte nje ndenje aq e forte sa ta pershkruan tere trupin me emocione dhe instikti te thote se kjo eshte dashuria e vertete dhe ska tjeter.
  proud 2 be me, the eagle's son

 7. #7
  Ylli i mngjesit Maska e edona
  Antarsuar
  26-10-2002
  Vendndodhja
  diku larg, shume larg,
  Mosha
  38
  Postime
  200
  Citim Postuar m par nga eagle's son
  ok lal mos u trazo nga nostalgjia
  ke qene shume e re zemer dhe nuk mund te gjykoje drejte. Mbase ndenjat e tua kane qene te pasterta, por fakti se kjo dashuri nuk funksioni, ka pasur nje te vertete brenda, nuk ka qene ajo e duhura...
  do ta gjesh shume shpejt ate te verteten, te drejten, te duhuren, ajo eshte nje ndenje aq e forte sa ta pershkruan tere trupin me emocione dhe instikti te thote se kjo eshte dashuria e vertete dhe ska tjeter.
  nuk e di ndoshta sot jam pak si shume nostalgjike

  ngacmova pak si shume plagete vjetra
  filluan te kullojne perseri
  ylli i mngjesit

 8. #8
  Love AL & AF Maska e rezzy
  Antarsuar
  06-05-2006
  Vendndodhja
  Per momentin ne Afrike, Burundi
  Postime
  24
  He se te kalon mere veten me te mire.

 9. #9
  Ylli i mngjesit Maska e edona
  Antarsuar
  26-10-2002
  Vendndodhja
  diku larg, shume larg,
  Mosha
  38
  Postime
  200
  po mi kalon, por ja per dreq fillova ta rilexoj nje roman te daniell steel, dhe ajo me beri keshtu
  melankolike
  ylli i mngjesit

 10. #10
  Love AL & AF Maska e rezzy
  Antarsuar
  06-05-2006
  Vendndodhja
  Per momentin ne Afrike, Burundi
  Postime
  24
  Edona asgje nuk do jetoj me ty,sa te gjesh nje dashuri tjeter dhe gjithshka harrohet.

 11. #11
  Vlonjat sa te jete jeta Maska e Igli_Vlonjati
  Antarsuar
  24-03-2006
  Vendndodhja
  Vlore/Tirane
  Mosha
  34
  Postime
  439
  Citim Postuar m par nga edona
  tungi
  pas shume kohe perseri u ktheva
  perseri

  po e hap kete teme, dua ti di mendimet e forumistave

  a thua harohet dashuria e pare(mendoj ajo e verteta)
  ajo per te cilen, trupi u renqethej
  Per meshkujt edhe mundet, por per femren nuk ka shans
  Ne Jete Duhet Te Udhehiqemi Nga Arsyeja Dhe Jo Nga Pasioni

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  as e para e as nje dashuri seshte e lehte te harrohet mendoj une

 13. #13
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,834
  Veshtire te harrohet,mos te them qe nuk harrohet kurre.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Jo,
  nuk harrohet
  por ndjenjat zbehen dhe ajo qe ngelet eshte vetem kujtimi, asgje me teper.

 15. #15
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Dashuria e pare nuk harohet kurre

 16. #16
  Doktoreshe Maska e Grindavecja-nr1
  Antarsuar
  27-08-2006
  Vendndodhja
  jetoj ne Kine punoj ne Irak kohen e lire e kaloj ne Alaske
  Postime
  94
  Per tu harruar ndoshta jo per sa me shume kohe do te kaloje aq me pak do mendosh per te dhe sa me pak te mendosh per te aq me pak do ndjesh per te derisa nje dite do pyesesh veten Kushhhhhhhhh??? ah po :PP
  Im not just Perfect, Im Albanian too!!

 17. #17
  Doktoreshe Maska e Grindavecja-nr1
  Antarsuar
  27-08-2006
  Vendndodhja
  jetoj ne Kine punoj ne Irak kohen e lire e kaloj ne Alaske
  Postime
  94
  Ps Edhe varet ke quan ti dashuri, pelqimi i pare apo dashuria e pare se jane shum ndryshe mos harro ka njerez qe pelqejne shume por duan vetem nje
  Im not just Perfect, Im Albanian too!!

 18. #18
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  LoL Grindavecja ke te drejt por une mendova per dashurine e vertet jo per pelqim

 19. #19
  Doktoreshe Maska e Grindavecja-nr1
  Antarsuar
  27-08-2006
  Vendndodhja
  jetoj ne Kine punoj ne Irak kohen e lire e kaloj ne Alaske
  Postime
  94
  Ate here mendimi i pare vlen per ata qe dashurojne me shume se nje here :P
  Im not just Perfect, Im Albanian too!!

 20. #20
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Antarsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044

  Smile  Degjoje kengen Dashuria E Pare nga Anita Bitri, dhe pastaj vendos nqs harrohet apo nuk harrohet dot:

  http://muzika.albasoul.com/album.php?id=283
  As qe du me dit!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. DASHURIA NDAJ ARMIQEVE - Urdher i Krishti!!!
  Nga Rroni01 n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 16-09-2009, 10:13
 2. Dashuria
  Nga Arbushi n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 31-07-2007, 18:59
 3. Prse dashuroni?
  Nga YaSmiN n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 64
  Postimi i Fundit: 12-06-2007, 06:58
 4. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria sht virtyti m i madh
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-10-2006, 14:57
 5. Shoqria, dashuria, dhe familja
  Nga Arbushi n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-11-2002, 22:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •