Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 64 prej 64
 1. #61
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,328

  Pėr: Ermonela Jaho - sopranoja shqiptare

  Ermonela Jaho pjesė e Koncertit tė 14 Korrikut nė Paris pėr Ditėn Kombėtare tė Francės

  Sopranoja e njohur shqiptare, Ermonela Jaho, do tė jetė pjesė e koncertit tė datės 14 Korrik nė Paris, shkruan KultPlus.

  Koncerti, qė pėrfshin emra tė mėdhenj tė muzikės botėrore, do tė mbahet nė Kullėn Eiffel pėr Ditėn Kombėtare tė Francės.


  “E lumtur qė jam pjesė e koncertit tė Parisit tė 14 Korrikut mes kolegėve tė mi tė mrekullueshėm.

  Direkt nga France 2 nė orėn 21:10. Vive la France, vive la music!


  Koncerti Paris 2023: 14 korrik, nė Champ-de-Mars, nėn Tour Eiffel ” shkruan mes tjerash sopranoja Jaho.


  / KultPlus.com

  Video ne Link: https://www.kultplus.com/muzika/ermo...re-te-frances/

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,328

  Pėr: Ermonela Jaho - sopranoja shqiptare  Ermonela Jaho e pėrulur pas koncertit nė Paris: Rrallėherė mund tė prekni kaq shumė shpirtra njėkohėsisht

  Nė njė perėndim tė bukur dielli, nė sfond me Kullėn e Parisit, sopranoja shqiptare me famė botėrore, Ermonela Jaho, ka interpretuar nė koncertin qendror tė mbajtur nė Paris, pėr nder tė Ditės Kombėtare tė Francės, shkruan KultPlus.

  Sopranoja Jaho, nga koncerti i magjishėm nė Paris ku morėn pjesė emra tė mėdhenj tė muzikės botėrore, ka shpėrndarė njė video nė facebook me mbishkrimin:

  “Unė jam shėrbėtori i pėrulur, i krijuesit gjenial! ”. Ēfarė nate. Rrallėherė keni mundėsinė tė prekni kaq shumė shpirtra njėkohėsisht, nė njė sfond magjik qė ju lartėson, pėrgjithmonė”, ka shkruar Emonela Jaho

  Koncerti i mbrėmshėm ėshtė mbajtur me rastin e 14 korrikut, Ditės Kombėtare tė Francės, nė Kullėn Eiffel.

  KultPlus ju sjell interpretimin e plotė tė mahnitshėm tė Ermonela Jahos.


  KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/ermo...-njekohesisht/

 3. #63
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,328

  Pėr: Ermonela Jaho - sopranoja shqiptare

  " Gramaphone Awards 2023 " - Sopranoja Ermonela Jaho nominohet pėr ēmimin e rėndėsishėm

  Shqiptarja e njohur, sopranoja Ermonela Jaho ėshtė nominuar nė” Gramaphone Awards 2023″ pėr regjistrimin e ‘Turnadot’ nga Warner Classics &Erato, njė nga kompanitė mė tė rėndėsishme nė botė pėr regjistrimin e muzikės klasike.

  “Ėshtė njė kėnaqėsi e madhe, tė jem e nominuar pėr ‘Gramaphone Awards’ pėr kėtė vit, pėr ‘Turnadot’ tė regjistruar nga Warner Classics & Erato. Me fali njė lumturi tė madhe bashkėpunimi me kolegė kaq tė talentuar dhe tė pėrkushtuar, me tė cilėt ‘sollėm nė jetė’, kryeveprėn e fundit tė Puccini-t. Tė gjithė tė nominuarit janė tashmė fitues nė sytė e mi” , ėshtė shprehur nė mediet sociale sopranoja.

  Nė pėrshkrimin qė i bėhet jetėsimit nė skenė tė veprės sė fundit tė Puccinit, qė e ēoi nė kėtė nominim, Jaho vlerėsohet pėr njė performancė me ‘zemėr’ qė bėn gjatė interpretimit si Liu. Mė tej veēohet aktrimi i saj i mrekullueshėm vokal, qė e bėn krejtėsisht tė besueshme nė rolin e skllaves sė devotshme.

  Puccini u nda nga jeta pa e pėrfunduar veprėn dhe dueti i fundit i “Turnadot” u plotėsua nga Franco Alfano.

  Ēmimet e Muzikės Klasike Gramophone, tė lanēuara prej vitit 1977, janė ndėr vlerėsimet mė tė rėndėsishme qė bėhen nė industrinė e regjistrimeve tė muzikės klasike.


  Javanews.al / a.d

  https://javanews.al/gramaphone-award...e-rendesishem/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 09-09-2023 mė 11:14

 4. #64
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,313
  Postimet nė Bllog
  19

  Pėr: Sopranoja Ermonela Jaho, fiton “Oscar”-in e operės botėrore nė Londėr

  Madhėria e tij Mbreti Charles i III ngjitet nė skenė pėr tė pėrshėndetur Ermonela Jahon

  Emri: Capture-127.png

Shikime: 8

Madhėsia: 367.3 KB

  “Madhėria e tij Mbreti Charles i III ngjitet nė skenė pėr tė pėrshėndetur Ermonela Jahon dhe artistė tė tjerė nė pėrfundim tė koncertit”- shkruan kėtė tė dielė ish-kryeministri Berisha.

  Mediat britanike shkruajnė pėr talenten Ermonela Jaho.


Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema tė Ngjashme

 1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 85
  Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
 2. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
  Nga strong_07 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 3. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 4. Kristo Frashėri: Dilema pėr Himarėn
  Nga Qafir Arnaut nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
 5. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •