Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
 1. #1
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Lightbulb Pasqyra e temave q prmban forumi i shkencs

  "kamionet" Mikroskopik Te Trupit Tone

  1,2,3 dhe n Dimensionet !

  2006-a, era e “Homo urbanus”

  21 Mbrekullite e Botes

  7 mrekullite e botes

  7 Wonders of Military Technology

  88 constelacionet (yjesite)

  A besoni n UFO dhe qnie jashttoksore?

  A ekziston bota paralele?

  A mund te zbulohet genjeshtra?

  AFRDITA e dukshme gjat dits - 08.06.2004

  Akulli ne Arktik do te shkrije komplet ne 100 vjet!

  Albert Einstein

  Alternativa moderne ndaj fizikes klasike.

  Alternativa per karburante - A mund te gjendet nje burim tjeter energjie pervec vajit

  Amerika do shkeli perseri ne Hene

  Aplikimet e Nano Technologjis

  Apollo 11 -Njeriu i Pare ne Hene -Fakt apo Trillim?

  Arkivat e Misterit

  Arritja me e madhe ne historine e njerezimit

  Astronautt me origjin shqiptare

  Astronomt zbulojn "binjakun" e Jupiterit

  Atlantida, misteri i kontinentit te zhdukur

  BioTeknologji nje industri e re, nje shkence e re.

  Bota Do T Ndyshonte Fytyr.

  Calculus: Leibniz apo Njuton?

  Cfare do te donit nga shkenca?

  Cfare jane "Black Holes" ?

  Cilet ishin MAJAT

  Clones

  Cmendim keni rreth femijes se pare te klonuar......?

  Cmimi Nobel

  Dactilografia - Arti i fingerprinting

  Diamanti i vdekjes

  Drakula, historia e vertete...

  E ardhmja e energjise

  Eksperimenti i Filadelfias. Rruga per ne botet e tjera...

  Emrat e FARAONEVE

  Evidenca per nje bote ne moshe te re

  Evolucioni!Realitet apo nje Perralle e shemtuar!

  Fluturimi: Natyra dhe Shkenca

  Fundi i Botes - Apokalipsi

  Ghost ! A besoni ne ringjalljen e shpirtit?

  Gjeniu i vogel

  GJUNJEZIMI I EVOLUCIONIT..Per ata qe kane durim!

  Gjurmet E Civilizimeve Te Zhdukura

  Greenpeace: Organizata e mbrojtjes se ambientit

  Hena dhe ndikimi i saj ne jeten ne Toke.

  Illuminati! Kulti i syrit q sheh do gj

  Ishte Meteor Apo Dicka Tjeter Ajo Qe Shprtheu Ne Tunguska?

  Jeteshkrime nga jeta e njerzve te medhej nder shekuj !

  Klonimi

  Koha !Mundesia e udhetimit ne dy drejtimet e kohes!

  Korani - trofta e Liqenit t Ohrit - n rrezik

  Kujtimet apo prjetimet mund edhe t shlyhet nga truri!

  Kuriozitete nga fauna shqiptare ...

  Kuriozitete nga Shkenca dhe Jeta

  Lindja e diellit nga perendimi

  Lufta DULCES

  Meteori godet Bureton.NASA ne veprim.

  Mistere

  Mistere te historise

  Misteri i fshehur i Botes Njerezore

  Mund te klonohet nje dinozaur?

  Na ishte njher Troja me nnt shpirtra

  NASA dhe Hapesira

  NASA: Marsi ka patur uje dhe kushte te pershtatshme per jete

  NASA: Shikimi i planeteve nga komputeri

  Ngrohja Globale (Global Warming)

  Nibiru, planeti i 10

  Nje rifreskim i rregullores se ketij nenforumi

  Nj shqiptare n hapsir

  Njerez te jashtezakonshem.

  Nokia Vertu

  Nostradamusi- parashikuesi me i madh i botes.

  Nostradamusi: Pr luftn e tret botrore

  Objektet fluturuese t paidentifikuara, UFO

  Pamje spektakolare t trupit t njeriut

  Paradokse te kohes dhe hapsires

  Prse H2O rrotullohet n drejtimin e akrepave t ors?

  Po behen gati ...

  Pyetje mbi librin Gjurmet e Civilizimeve te Zhdukura

  Pyetje mbi librin Lufta Dulces

  Pyetje per fizikantet ne termodinamike

  Qendra ruse e teknologjise hapesinore Bajkonur

  Revolucioni shkencor...

  Rrathet ne Grure ose Crop Circle

  Rrezatimi rreth Marsit mund t dmtoj udhtart e hapsirs

  Rrezik nga asteroid

  Sa vjecare eshte jeta e tokes?

  Sekreti prapa flluskave (Shampanja)

  Semundja misterioze qe po godet Boten: S.A.R.S. (Sindroma Akute e Frymmarrjes)

  SETI@home...

  Sfide ndaj teorise se mekanizmit te evolucionit

  Shiu Meteorik ! Meteoret

  Shkenca kriminalistike (forensic science)

  Shkenca ne trojet tona

  Shpejtesia e drites mund te mos jete gjithmone njejte

  Shpikjet e Tesla-s

  Shqiptaret e famshem te shkences

  Si arrin truri te zhvillohet?

  Si Krijohen & Vdesin Uraganet

  Si t jetosh prjetsisht (zbulimi m i fundit)!

  Steriliteti i mendimit linear

  Strukture me fytyre njeriu ne Mars

  Stuhi Globale Rere Erresojne dhe "Perzhisin" Token

  Stuhi Meteoresh - Leonid 2002

  Super nova...

  Te dhena mbi rruzullin tokesor.

  Teori e re pr origjinn e jets n Tok

  Teori Konspirative

  Teoria e evolucionit bie posht

  Teoria e Telave (String Theory)

  Teorit mbi lindjen e Gjithsis

  Teorite mbi lindjen e njeriut

  Trmetet...

  TITANIK : GJigandi i detrave.

  Toka ka formn e patates

  Toka mbas 200 milion vjetesh, oktapod gjigand popullojne evropen?

  Transplantim koke njeriu

  Trekendeshi i Bermudeve

  Vdekja e Diellit;

  Vera dhe zemra

  Video Spektakulare nga Hapesira!!!!

  Vjetersia e Tokes

  Zbulim Interesant

  Zbulim ne Turqi

  Zbulime t reja mbi jetn e fmijs n bark t nns!!

  Zbulimet Dhe Shpikjet E Mileniumit Te Dyte.

  Zbulohet grmadha Romake prmes Google Earth!

  Zog me dy koka

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 31-08-2012, 13:07
 2. Pasqyra e temave historike
  Nga Fiori n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43
 3. Pasqyra e temave q prmban forumi "Shqipe nga Kosova"
  Nga YlliRiaN n forumin Shqipe nga Kosova
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-04-2009, 12:23
 4. Pasqyra, far fshihet prtej saj?
  Nga Davius n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-12-2006, 22:11
 5. Forumi Musliman sulmon shkrimtarin Ismail Kadare
  Nga Davius n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-06-2006, 08:44

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •