Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Antarsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443

  Google blen Youtube pr 1.65 miliard dollar

  Google bleu Youtube pr 1.65 miliard dollar.

  Kompania ''Google Inc'' pr 1.65 miliard dollar bleu kompanine Youtube e specijalizuar pr shikim t video fajleve .
  Youtube sht e themeluar prej Cad Herly 29 dhe Stiven Cen 27 vjec dhe ka pasur deri m sot 67 t punsuar.Vlen t theksohet se puna e ktyre djelmoshave ka filluar n garazh (sinonim i t gjith kompjuteristve pasanik).
  Google dhe Youtube akoma do vazhdojn t funskionojn ndaras kurse Google nuk do ndal zhvillimin e servisit t vet videogoogle.

  www.Tetovaonline.info

 2. #2
  .. Maska e km92
  Antarsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanov
  Postime
  4,210

  Post

  Google ka dhene afer 1.65 biljon dollare per te blejtur firmen e mirenjohur YouTube e cila mundeson Video streaming online. Siq njoftuan dy personat qe kane krijuar kete ide te YouTube Inc. ata nuk kane pase idene se kane perfituar te holla nga faqja e tyre. Google Inc. mori ate problem te henen duke u pajtuar qe te bleje faqen YouTube.com dikund rreth 1.65 Biljon dollare.


  Ky hap ben YouTube blerjen me te madhe nga google gjer me tani ne historine e google maqines. Vitin e kaluar google harxhoi dikund rreth 130.5 miljon dollare duke blejtur 15 kompanija te vogla, ndersa kjo kompani qe ka blejtur tani ka aritur te leshoje numrin e 100 miljon te videove ne dit, publika e YouTube ka qene 2.8 miljone dhe gjer ne gusht ka aritur deri me 71.1 miljon persona. Tash me mvaret krejt nga google se si do te organizoj punen e tyre!


  Burimi i lajmit: http://www.businessweek.com/ap/finan.../D8KLIDL04.htm
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 3. #3
  I menduar Maska e Wisary
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  N`Boten e Mrekullirave
  Postime
  34
  me falni a eshte 1.65 miliard apo bilion

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  46
  Postime
  1,084
  Citim Postuar m par nga Wisary
  me falni a eshte 1.65 miliard apo bilion
  Bilion = Miliard.

  1 billion = 1miliard = 1 mije milion = ose 1 me 9 zero

  Kurse per youtube, mendoj eshte nje mrekulli per ne perdorusit. Keta cunat per nje periudh 15 muajshe te ndertojne dicka me kaq mend eshte hata.

  Momentalisht youtube eshte nej nder websitet qe rritet me hapa galopante. Eshte e 13 ne alexa 100 milion video clipe shikohen cdo dite, 65 mije video te reja cdo 24 ore futen ne youtube. Faqja ka 20 milion vizitor cdo muaj keto shifra jane para se google ta blente. Tani ma merr mendja kto shifra duhet te jene shume e here me te medhaja. Personalisht me bene pershtypje per nje vit e 8 muaj te fitosh 1.6 bilion eshte dicka e madhe.

  Vetem problem qe mund te kene eshte copyright qe ka dhe do kete me media te medhaja.

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 189
  Postimi i Fundit: 02-09-2013, 21:37
 2. Vajza e Berishs: Pasuria nga UNMIK, 800 mij USD
  Nga Cimo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 272
  Postimi i Fundit: 20-05-2010, 04:11
 3. Mbreti saudit, nj miliard dollar pr rikonstruksionin e Gazs
  Nga strange n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 22-01-2009, 12:52
 4. Disa t dhna mbi ekonomin e vndeve ballkane
  Nga Tepelenas_nr_1 n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 01-11-2006, 11:09
 5. Google superfuqia e re
  Nga Davius n forumin Lajme nga informatika
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-09-2005, 19:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •