Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221

  Post Hashim Thaci akuzon kryeministrin pr marrveshje t fsheht pr shtyrjen e statusit

  Lideri i Partis Demokratike t Kosovs, Hashim Thai, thot se kryeministri i Kosovs, Agim eku, ka dhn aminin pr shtyrjen e statusit n takime t mbyllura me ndrkombtart.

  Gazeta '' EXPRESS " Shpend Limoni


  Prishtin 6 tetor Lideri i Partis Demokratike t Kosovs,Hashim Thai, ka adresuar, t premten,akuza ndr m t rndat deri tash nadres t kryeministrit t Kosovs Agimeku.
  Kreu i partis m t madhe opozitare n vend, i cili q prej se sht instaluar koalicioni qeveriss LDK-AAK nuk ka pushuar s deklaruari se qeveria e Kosovs sht e zhytur n korrupsion, ka hedhur edhe nj hap tutje. Ai ka akuzuar kryeministrin e Kosovs Agim eku, se n takimet me ndrkombtart sht pajtuar pr shtyrjen e statusit.
  N nj prononcim dhn gazets Express, Thai ka theksuar se aminin pr shtyrjen e statusit kryeministri e ka dhn n takime t mbyllura me ndrkombtart.
  "sht shqetsues mirkuptimi dhe pajtimi i kreut t qeveris s koalicionit pr shtyrjen e pavarsis s Kosovs pr vitin e ardhshm. Ky pajtim ka ndodhur n takime t mbyllura. Shteti nuk ndrtohet me improvizime dhe njerz t shantazhuar sikurse jan kta t qeveris aktuale," ka thn Thai t premten.
  Njeriu i par i opozits n vend ka vazhduar akuzat n adres t shefit t ekzekutivit, duke thn se miratimin pr shtyrjen e statusit paraprakisht e kan br ata q e dirigjojn ekun.
  Thai ka thn se shtyrja ka ndodhur nga element t parapolitiks.
  "Shtyrjen e statusit n takime t mbyllura fillimisht e mirkuptuar dhe e pranuar nga parapolitika q dirigjon me kreun e qeveris", ka thn Thai.
  Numri nj i partis s dyt n vend ka vazhduar kritikat n adres t qeveris, duke thn se dshtimi i qeveris aktuale mund t sjell edhe shtyrjen e pavarsis.
  Thai ka thn se keqqeverisja q sht duke e br ekzekutivi i Kosovs ka prodhuar argumente pr kundrshtart e pavarsis s Kosovs.
  Mirpo, Thai i cili sht edhe antar i Ekipit Negociator t Kosovs q njihet po ashtu edhe si Ekipi i Unitetit, edhe prkundr akuzave ndaj ekut, ka br thirrje pr unitet t Ekipit Negociator.
  "Pavarsisht rrethanave dhe dilemave t reja, ftoj politikn kosovare pr unitet shtetformues dhe thellimin e besimit te partnered tan ndrkombtar, n veanti tek Shtetet e Bashkuara t Ameriks", ka thn Thai.
  Ai ka paralajmruar njeriun e par t qeveris s Kosovs se nuk duhet q n vizitat jasht vendit t pranoj shtyrjen e zgjidhjes s statusit t Kosovs.

  **

  Marr nga forumi dardania Shkruar nga ( Daliver )
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  Zyra pr Informim e kryetarit t PDK pohon s deklarata e tij sht keqinterpretuar!

  ........................................


  Zyra pr Informim e Kryetarit t Partis Demokratike t Kosovs, lidhur me shkrimin “Marrveshje e fsheht pr shtyerjen e statusit”, t botuar n gazetn ditore “Express”, t dats 07. 10.2006, pr opinionin publik, sqaron me sa vijon:
  Deklarata e Kryetarit t PDK-s sht keqintepretuar dhe prezentuar lexuesit ndryshe nga prmbajtja e deklarats s dhn.
  Kryetari Thai n prononcimin e tij askund nuk ka prmendur “marrveshje t fsheht” pr statusin.
  N prononcimin e Kryetarit Thai nuk prmendet emri i askujt. Nuk prmenden n asnj kontekst as “faktort ndrkombtar”. Kryetari Thai ka deklaruar se: “Dshtimi i qeveris aktuale mund t sjell shtyerjen dhe dshtimin e ndrtimit t shtetit t pavarur dhe demokratik t Kosovs.”
  Gjithashtu Kryetari Thai ka deklaruar se “pavarsisht rrethanave dhe dilemave t reja ftoj politikn kosovare pr unitet shtetformues dhe thellimin e besimit te partnert ndrkombtar dhe n veanti me Shtetet e Bashkuara t Ameriks”.
  Prishtin
  07.10.2006


  Marr nga forumi dardania ( Daliver )
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  Liria e interpretimit t fjalive sht pjesa m e bukur e gazetaris. Prandaj bukuria e gazetaris qndron n mos censurimin e mendjes dhe lirin e interpretimit. Natyrisht, gjithmon duke ruajtur korrektsin e deklarimit dhe citimit t sakt.
  Reagimi i zyrs pr informim t PDKs, se deklarata e Z. Thai sht keqinterpretuar nga gazeta EXPRESS, sht e paqndrueshme.
  Ne, si gazet dhe autori i shkrimit kemi interpretuar lirshm fjalit e deklaruara t z. Thai, duke i br ato t qarta dhe t sqaruara pr opinionin publik.
  Fjalit: ...Takimet e mbyllura” dhe “...kreu i qeveris“ , pr t cilat reagohet nga PDK-ja, perceptohen qart n opinion publik dhe tregojn saktsisht at q sht interpretuar n gazetn ton.
  Kur thuhet fjala “e mbyllur”, normalisht ajo fjal tregon se nuk kemi t bjm pr dika t hapur – andaj sht e fsheht. Dhe interpretimi i saj del i sakt.
  Kur thuhet: Kreu i qeveris, natyrisht q mendohet pr shefin e saj Agim ekun. Dhe cilsimi me emr t prvetshm nuk dmth q kemi keqinterpretuar deklaratn.
  S paku, Agim eku, sht i zgjedhur me vota n parlament dhe zyrtarisht sht kreu i qeveris.
  Ne nuk kemi dashur q t interpretojm fuqin e tij politike, por t saktsojm emrin e tij si udhheqs i cili akuzohet nga kreu i PDK-s, pr dhnien e plqimit pr shtyrjen e statusit n takime t mbyllura.
  Kur prmendem, n kt rast, kreun e PDK-s, natyrisht q menduam n z. Thai.
  Prandaj, asnj shtes dhe as nj keqinterpretim nuk i sht br deklarats s tij. Edhe sot qndrojm plotsisht n interpretimet q i kemi br deklarats s liderit t opozits.

  Me respekt
  Redaksia Express
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  Gjilanasi qfar deshiron te thuash her thashethen here demant e ke perzie krejt ore djal gjilani
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  Citim Postuar m par nga Llapi
  Gjilanasi qfar deshiron te thuash her thashethen here demant e ke perzie krejt ore djal gjilani
  Me fal ti plak Llapi por ka shkruar Gazeta juaj qe ti e can b... mbas saj me shkrime.. tani ca ju boni ? kshtu?
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  gabim 2 here
  Ndryshuar pr her t fundit nga Llapi : 09-10-2006 m 08:17
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  Citim Postuar m par nga GjIlAnAsI_cSi
  Me fal ti plak Llapi por ka shkruar Gazeta juaj qe ti e can b... mbas saj me shkrime.. tani ca ju boni ? kshtu?
  Po nga ti ato argumente ore quni i ri ti qe me thua gazeta e juaj ?!
  Une sjelli postime te te gjithave gazetave shqiptare ore qunu i ri
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Tema t Ngjashme

 1. Prishtina zyrtare: Jo planit me 6 pika te Ban Ki Moon te OKB
  Nga Harudi n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 175
  Postimi i Fundit: 08-09-2009, 16:03
 2. Sejdiu e Thai
  Nga Sabriu n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 91
  Postimi i Fundit: 31-05-2009, 10:58
 3. Pala serbe: Krkojm ndarje t but n Kosov
  Nga Sabriu n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 73
  Postimi i Fundit: 03-12-2008, 18:19
 4. Raporti i Kai Aides për Kosovën në OKB
  Nga Harudi n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-10-2005, 17:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •