Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  Bl3®i Maska e Bl3ri
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  35
  Postime
  1,277

  Flutura Zeneli - Aktore

  Aktorja FlutUra Zeneli

  Qėndresa e bėri tė famshme

  Tė gjithė e njohin si Mimoza e serialit “Tre gjermanėt e trashė”, por dyert e famės ia ka hapur roli i Qėndresės nė dramėn televizive tė Adem Mikullovcit

  ILIR MUHARREMI

  Teksa ecė rrugės, shumė kalimtarė e thėrrasin “Mimoza”, sipas personazhit qė e luan nė serialin “Tre gjermanėt e trashė” dhe ajo ndihet e lumtur pėr kėtė.
  Por, nuk ėshtė ky roli, me tė cilin aktorja Flutura Zeneli ėshtė bėrė e famshme. Ajo mbahet mend me rolin e Qėndresės, nė dramėn televizive “Qėndresa” tė Adem Mikullovcit.
  Aktorja simpatike e ka formulėn e suksesit: talenti, besimi nė vete dhe puna. Pėrndryshe, gjithēka ėshtė e kotė. “Ēdo rol qė e punoj, e dua shumė”, thotė ajo.
  Rolin e Mimozės nė serialin e KTV-sė, regjisori ka kėrkuar qė Zeneli ta pėrgatitė brenda tri ditėsh dhe ajo ia ka dalė ta realizojė. “Nuk kam pritur qė ky rol do tė mė sjellė kaq famė”, thotė ajo.
  Xhirimi i njė episodi tė serialit bėhet pas katėr ditė provash. Zeneli tregon se gjatė xhirimit mė shumė pėrjeton momente tė mira, se tė kėqija. Mė shumė i pėlqen teatri se filmi. Ndėrkaq, rolet qė mė sė shumti i pėlqejnė janė ato tė vitit 1995, kur pėr herė tė parė ėshtė paraqitur nė skenė.
  Shfaqja e parė e Zenelit ėshtė “Shtatė ngjyra lamtumirė”, nė regji tė Orhan Kėrkezit. Por, pėr tė i dashur mbetet edhe roli nė shfaqjen “Maturantėt”.
  Kohėn e lirė, Zeneli e kalon nė banesėn e saj. Ka dėshirė tė udhėtojė nė vende jashtė Kosovės, ndėrkaq e ka ėndėrr ta vizitojė Parisin.
  Thotė se ėshtė humane dhe ka dėshirė t’iu ndihmojė lypėsve nė rrugė.
  Zeneli ka pėrfunduar Akademinė e Arteve mė 1999, nė klasėn e Faruk Begollit. Tash e ka nė plan tė udhėtojė drejt Vjenės, si pjesė e shfaqjes “Po” tė Melihate Qenės, qė do tė jepet atje.

  Lajm
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

Tema tė Ngjashme

 1. Filmi: Flutura ne Kabinen Time
  Nga Albo nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-04-2020, 12:32
 2. Andon Zako Ēajupi
  Nga Bel ami nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 34
  Postimi i Fundit: 10-12-2007, 22:53
 3. Loti Dhe Flutura
  Nga Denisa nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-07-2002, 14:36
 4. Flutura
  Nga Brari nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-07-2002, 11:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •