Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 68
 1. #41
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Anėtarėsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Mosha
  32
  Postime
  2,506
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  thekthi19-10-2006, 12:29
  Pse te ndahet Maqedonia ?????!

  Mir ne qe jemi ketu ne TETOV ! Jemi shumica e shqiptarve!!! edhe shqiptarert bejn investime te medhaja neper objekte gjera e sende tjera !!!
  Sipas mendimit tuaj po u nda maqedonia ??! Ateher cfar do bejn ato shqiptaret qe jan Ne,,, Prilep,,,, Kumanov,,,,, Qe kan ber investime ne vendet e tyre pa mar parasysh qytetin!! se ku jeton!!! cdo bejn ato njerez ????!
  Kjo nuk eshte mir per tu ndar maqedonia edhe asnje polikan nuk e pranon ket qe te ndahet maqedonia !!!!


  eh more thekthi a ke hart shihe se cilet qytete i ka bashkimi kombtar.
  e ty i tetov je po edhe une jam i tetov dhe kam nje bindje se do te ndahet Maqedonia se nuk esht shteti i jon por vendi trualli esht i yni dhe i askujt tjeter.Ma mer mendja se ty mir je sa ka edhe ktu ne Tetov qe shkojn mbas by... shkaut,po ato nuk jan shqiptar ato nuk kan gjak shqiptari se cdo shqiptar i maqedonis mendon per ndarje se nuk ke asnje te drejt ktu more i nderuar tetovar,po per fat te mir ne ktu ne Tetov jemi mir edhe pse ne vendet me te larta te punes kemi maqedon ne te cilet bdi i la te ryn aty se te mir ishin,hajt ,more se shkau nuk te behet i mir kuri,po ty i haron qytet tjera shqiptare si ja po ti permendiercova,Struga,Dibra,Prespa,Shkupi,Kumanova,Manasti ri etj etj pse more qysh i kajn punt ato atje mir te duken ti? Nuk jemi mir ne ktu ne Tetov edhe pse themi se mir jemi e po prap ne vendin me te mr te punes e ka shkau.
  Une per veti jam tu e prit dhe do ta pres se jam i shum i bindur ne ket gje po edhe dicka po ne rinia duhet me punu shuum me teper se te paret ton pa mar parasysh ktu ne maqedoni,Kosov,Shqipri apo vendet tjera te Shqipris Etnike.Kalofshni mir dhe cdo te mir Shqiptari.

 2. #42
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Mendimi i mire po perseri sbesoj se do ndahet ndonjeher

 3. #43
  I DASHURUAR PAS DETIT Maska e FJORIN
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  E.U.** SHQIPTAR DHE JO FETAR
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Po i desh by**a xhaxhi BUSHIT ,ndahet
  1. ARSYEJA E GRUAS QENDRON NE BUKURINE E SAJ ,BUKURIA E BURIT NE QENDRON NE ARSYEN E TIJ
  2.ESHTE E LEHTE TE BEHESH HOXHE APO PRIFT, POR ESHTE E VESHTIRE TE BEHESH NJERI
  WEN MY LOVE SWEARS THAT SHE IS MADE OF TRUTH, I DO BELIVE HER,THOUGH I KNOW SHE LIES....(W.Shekspire)

 4. #44
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  32
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Do te ndahet???POoooooo, Kure?Se dimmmmmmmmme
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 5. #45
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  LoL normalo edhe nese ndahet nuk vin neper shtepia dhe te na tregojne se do ndahet por do e marrim vesh ne televizor lol:

 6. #46
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  35
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Maqedonia nuk mund te ndahet sepse ajo sherben si eksperiment per vendet tjera, thjesht ekzistimi i Maqedonise si shtet eshte ne favor te Evropes dhe Amerikes, dhe keto nuk e lejojne te ndahet.
  My silence doesn't mean I am gone!

 7. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Thumbs up

  Citim Postuar mė parė nga Davius
  Maqedonia nuk mund te ndahet sepse ajo sherben si eksperiment per vendet tjera, thjesht ekzistimi i Maqedonise si shtet eshte ne favor te Evropes dhe Amerikes, dhe keto nuk e lejojne te ndahet.

  Fjal me vend vllajo kshu oshte ska shonca te ndahet Maqedonia
  #VamosArgentina

 8. #48
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  36
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Cope cope do behet bile dhe te gjithe do behen rehat.
  Kjo eshte me reale, diplomacia evropiane u lodh me duke u munduar ta mbroje nje shtet surrogat, edhe diplomatet e vendeve fqinje do kene me pak pune, do ju shkurtohet agjenda.

  -"Eksperimenti i evropes" eshte i pasukseshem.
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e mad_about
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  fushave
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  qe do ndahet do nadahet,por thjsht eshte ceshtje kohe,nuk eshte dhe aq treg atraktiv per europen maqedonia tash me,se duket qe nuk ka cfare te ofroje,aq me teper qe tani tendenca eshte qe tirana te jete kryeqender ballkani per te vetmen arsye ka dhe pozite gjeografike dhe politika eshte tille qe ka hapsire per te vepruar me lire(tipit Mustafai).
  une kam bindjen qe do ndahet dhe besoj ne kte me fanatizem,per te vertetuar kte qe une besoj do citoj Vlladimir Gligorov "qe do ndahet do ndahet,por po shtyhet vetem per tu qetesuar ca politika tjera ne ballkan" me kte dua te saktesoj:kur ky i funidt e thote kte qe eshte prapavije e asaj politike apo atij shteti artificial qe po themi ne,pse mos te besojme ne tjeret qe na ka ngec nje pjese e jona ne kte te ashtuquajturen"Maqedoni"
  p.s.Vlladimir Gligorov eshte djali i kiro Girgorovit(formusit te ketij "shteti")
  Great minds have purposes, others have wishes!!

 10. #50
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Anėtarėsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Mosha
  32
  Postime
  2,506
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Do te ndahet bre se nuk ka ku shkon,nuk jetohet me shkiet o njerez urenja pashkjetesen me shkijet sna duhen ato,ndoshta e dini cka ban at dit kur u luhete ndeshja Maqedoni-Rusi,u erdh vllau atyre dhe cka bertitshin per ne gjithcka sna duan ato neve e pse ne ti duam ato jo kurri smund me u ba i mir ma ta dhe tbohen tmir me ti jo kuurri o popull,kur tjese ajo dit te bashkohemi me Kosov,Shqipri etj etj.

 11. #51
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  35
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Analize nga Koēo Danaj

  “Legalizohet” ndarja e Maqedonise

  Le te fillojme me faktet pasi ato jane argument. Ashtu siē nuk jane te tilla mendimet, bindjet apo pershtypjet e njerit apo tjetrit. Faktet na ndihmojne qe te gjykojme me drejt.

  Fakti i pare: Shoqata e historianeve shqiptare te Maqedonise diskuton lidhur me masat per vendosjen e monumentit te Skenderbeut ne Shkup. Por ky diskutim nuk zhvillohet ne ndonje nga zyrat e Akademise se Shkencave te Maqedonise. Ai zhvillohet ne sallen e nje shkolle fillore me emrin e bukur “Liria”

  Fakti i dyte: Monumenti i Skenderbeut nuk do te vendoset ne ndonje pike kryesore te kryeqytetit te perbashket te shqiptareve dhe maqedoneve, te Shkupit. Jo, Heroi Kombetar i shqiptareve, Skenderbeu do te vendoset ne nje nga Komunat e pastra shqiptare te Shkupit, ne komunen e Cairit.(Dhe ky eshte vendimi i atyre qe historine e shtetit te tyre e kane marre nga Greqia apo Bullgaria. Per interes te lexuesit mjafton te kujtojme se Jane Sandanski qe Shkupi e trajton si hero te tij eshte nga Bullgaria, ku ka edhe nje qytet me emrin e tij. Ndersa idelogu i VMRO Goce Delēevi eshte nga Kokushi i Selanikut ne Greqi).

  Fakti i trete: Ne Piken turistike Mavrovo ne Maqedoni, Nje OJQ amerikane qe merret me marrdheniet etnike dhe ambasada zvicerane ne Maqedoni u perpoqen te nxisin dialogun demokratik midis faktoreve politike ne Maqedoni. Cfare ndodhi ? As Ali Ahmeti dhe as Arber Xhaferri nuk moren pjese ne takim. Ndersa moren pjese Kryeministri Gruevski dhe kryetarja e LSDM Shekerinska.

  Fakti I katert: Kryeministri Gruevski deklaroi ne nje deklarate televizive se UCK ka qene nje organizate terroriste. Dhe pas deklarimit, ai kerkon dialog me liderin e “terroristeve” Ali Ahmeti!!!

  Mjaftojne kater fakte te fresket per te pohuar nje realitet actual apo per te dhene nje prognoze te se ardhmes. Cila eshte ajo? Eshte prognoza e ndarjes se Maqedonise. Qeveria e Gruevskit, partia e Gruevskit, aleatet e tij kane treguar dhe vazhdojne te tregojne se perballe barazise me shqiptaret preferojne ndarjen me shqiptaret. Perballe supremacise mbi shqiptaret ata jane te gatshem te organizojne dhe sponsorizojne me dhjetra takime si ai I Mavrovos. Gruevski preferon dhe deshiron imazhin e barazise me shqiptaret. Por kundershton dhe nuk pranon realitetin e barazise me shqiptaret. Prandaj edhe nje dite para Mavrovos, bashkepuntoret e tij ju dhane te drejte historianeve shqiptare qe te mblidheshin ne nje nga klasat e shkolles fillore Liria. (Kaq eshte barazia reale e Gruevskit ndaj shqiptareve: Vetem Shkolle Fillore meritojne shqiptaret. Organizatori I Referendumit famekeq te 7 nentorit 2004 per hedhjen poshte te Marreveshjes se Ohrit sebashku me Teodor Petrovin, nuk mund te pranoje tu jape me shume shqiptareve). Ai mund te pranoje barazi ne trafiqe dhe kontrabande, por jo ne politike, ekonomi dhe ne shoqeri.

  Faktet e mesiperme jane te fundit, por nuk jane te vetmit. Teresia e tyre ka nje domethenie. Gruevski parapelqen me shume ndarjen e Maqedonise se sa barazine reale me shqiptaret. Ai ka dhene me dhjetra prova per pohimin e siperthene. Ai pranon te legalizoje ndarjen e Maqedonise se sa te legalizoje barazine me shqiptaret. Tashme “Topi” eshte ne fushen e politikes shqiptare. Si do te sillet Xhaferri dhe Ahmeti ? Do te pranoje Arber Xhaferri qe te vazhdoje te luaje me shume rolin e nje ideologu pan shqiptar apo do te pranoje sfiden e Gruevskit dhe do te riparoje gabimin objektiv te prill 2001-shit ? Do te vazhdoje Ali Ahmeti me idealizem te tejkaluar te luaje rolin e nje internacionalisti si Dimiter Tucoviēi dhe Goce Delēevi apo do te pranoje sfiden e Gruevskit dhe Petrovit ? Dhe pyetja e fundit : A do te vazhdojne shqiptaret ne Maqedoni te jene “bekshinj” te saj ? Pyetjet e mesiperme qendrojne varur ne “Portat politike” te PDSH. BDI dhe PPD ne Tetove. Ato presin pergjigje. Dhe ne pritje te pergjigjes : “Skenderbeu e ka vendin ne Cair”!!!
  My silence doesn't mean I am gone!

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e Kumanovare Ku
  Anėtarėsuar
  10-04-2005
  Vendndodhja
  Ne Hapsire e Pa Funde
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Kumanova Legjendare

  Normal qe do ndahet dhe dot behet SHQIPERIA ETNIKE
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  FCUK

 13. #53
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  35
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Bashkimi i PDK me FRD ne Maqedoni: Kryetari i AMS Danaj deklaron se federealizimi i Maqedonise eshte nje hap i rendesishem drejt krijimit te Shqiperise Natyrale

  Kryetari i Aleances per Mirqenie dhe Solidaritet ne Tirane, Koēo Danaj ne nje deklarate per shtyp ka pershendetur bashkimin e PDK dhe drejtuar nga Xhezair Shaqiri dhe FRD te drejtuar nga Hysni Shaqiri ne Maqedoni. Ne deklarate, Danaj shprehet se kjo eshte nje ngjarje e rendesishme per faktorin politik shqiptar ne maqedoni si dhe per ēeshtjen shqiptare ne Maqedoni dhe me tej ne gjithe hapsiren shqiptare.

  Danaj pershendet konkluzionin e sakte te te dy drejtuesve te shquar te skenes poilitike shqiptare ne maqedoni, Hysni Shaqiri dhe Xhezair Shaqiri. Ata jane tashme te njohur ne te gjithe hapsiren shqiptare ne Tirane, Prishtine dhe Tetove per atdhetarizmin e tyre se ne vitin 2001. Bashkimi i tyre ne nje parti tregon edhe njehere se lirite dhe te drejtat e shqiptareve ne maqedoni jane te rrezikuara dhe se ato kane tendence te shndrrohen nga liri dhe te drejta per nje popull ne liri dhe te drejta per banore. Marreveshja e Ohrit tashme sherben si nje mbulese e grisur per te fshehur moslirine dhe te padrejten se sa lirite dhe te derjtat e shqiptareve. Caktimi qysh ne vitin 2002 i nje zevendekryeministri shqiptar per tu marre me kete Marreveshje eshte shprehja me e qarte e mentalitetit maqedonas se Marreveshja nuk eshte shenje partneriteti, por lemoshe qe ka nevoje per nje «roje» shqiptar
  AMS eshte plotesisht dakord me idene e Federalizmit te Maqedonise dhe e konsideron ate si nje hap te metejshme ne drejtim te konsolidimit te ēeshtjes shqiptare, si nje nocion europiest.

  Koēo Danaj eshte shprehur ne fund te deklarates se tij se Federalizimi i Maqedonise eshte nje hap i domosdoshem drejt krijimit te Shqiperise Natyrale si nje e drejte legjitime e te gjithe shqiptareve

  Lajme.Net
  My silence doesn't mean I am gone!

 14. #54
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  35
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Une, Cashulja dhe ndarja e Maqedonise (Analize nga Koēo Danaj)

  Nuk do te merresha me pikpamjet e ish-ministri te jashtem maqedonas Sllobodan Cashule, po te mos kishte disa zhvillime interesante ne Maqedonine e Vardarit dhe ne Shqiperine Lindore qe perkohesisht ndodhet jashte kufirit shteteror te Shqiperise.

  Cilat jane zhvillimet dhe pastaj te kthehemi tek Cashulja.

  Ja se cilat jane :

  E para : Dy parti politike shqiptare BDI dhe PPD me 16 deputete kane dale perfundimisht nga parlamenti i Maqedonise se Vardarit.

  E dyta : Kryeministri i Greqise Kostas Karamanlis duke ju pergjigjur pyetjes se Mitreves ne Strasburg u shpreh se : Une jam maqedonas. Sebashku me mua jane maqedonas edhe 2.5 milion greke. (Natyrisht qe Karamanlis e kishte fjalen per Maqedonine e Egjeut me kryeqender Selanikun.). Pra Karamanlis jo vetem qe nuk I njeh emrin Maqedonise se Vardarit, por guxoi te shkoje me tej; ai nuk I njeh as kombesine. Te gjithe heshten ne Shkup, me perjashtim te Cervenkovskit qe vetem belbezoi. (Respektet e mija zoti kryeminister I Greqise. Edhe Goce Delēevi ka lindur ne Kokushi afer Selanikut, me baba Nikollen dhe me nene Sulltanen. Por sot mbahet si ideolog I Maqedonise se Vardarit)

  E treta: Disa politikane kryesore shqiptare ne Shqiperine Lindore, qe do te thote ne Tetove, kane disa kohe qe jane futur ne nje «gare dashurie» se kush nga ata e do me shume Maqedonine e Vardarit. Ata akuzojne njeri tjetrin se kush ka thene I pari qe Maqedonia duhet te ndahet. Ata xhelozohen ndaj njeri tjetrit se kush e do me shume kete Maqedoni nga mesi e poshte. Dhe xhelozia e tyre shkon deri ne urrejtje ndaj njeri tjetrit. (Ju lutem rikujtoni poezine e Nolit «Shen Pjetri ne Mangall» Keshtu jane edhe ky soj politikanesh shqiptare. Njesoj sikur te kishin lindur ne Pirin apo Egje apo Vardar, kur ata kane lindur ne Shqiperine lindore apo Veriore. Ata akuzojne perse ti apo ai ka kerkuar ndarjen e Maqedonise se Vardarit.) Dhe keto akuza behen kur ndarja e Maqedonise se Vardarit eshte nje realitet dhe jo nje mundesi. Po perse eshte e tille? Per nje arsye te thjeshte: Ultranacionalistet Cervenkovski dhe Gruevski I deshirojne shqiptaret ose ne rolin e «Rojeve te Maqedonise se Vardarit», pra mercenare, ose ne rolin e Delēevit pra internacionaliste pa atdhe, ose ne rolin e drejtuesve te krimit te organizuar, pra si pinjolle te Al Kapones. Por as i kane dashur dhe as i duan si partnere.
  Nje parahyrje sa nje editorial apo nje hyrje ne analize te gjate.
  Po Cashule, perse duhet ? Po une vete perse duhem ?

  Po ja perse : Sepse, Sllobodan Cashule, ish-minister i jashtem i Maqedonise se Vardarit, i emeruar minister ne 29 nentor 2001 pasi i terhoq nga qeveria LSDM e Cervenkovskit, konstatimin tim te fakteve mbi ndarjen reale te Maqedonise se Vardarit, e konsideroi si nje dhurate greke. E konsideroi me shume se nje Kale Troje.(Ndersa Maqedonine e Vardarit e konsideroi me te dobet se qyteti i Priamit). Dhe kete e beri ne nje faqe te gazetes Vreme te Shkupit.

  Bukur ! Por une kam thene dhe them : Maqedonine e kane ndare ne fillim ata qe ndane Vardarin, nga Pirini dhe Egjeu. Por Cashule nuk flet per ATA se eshte frikacak. (Jane Sandanski eshte nga Pirini dhe Goce Delēevi eshte nga Egjeu.) Por edhe sa thashe nuk mjafton : Maqedonia e Vardarit dhe Serbia i kane ngjarjet kryesore te Luftes antifashiste jashte kufijve te tyre shteterore. (Jane te vetmet shtete qe e kane kete dukuri). Cervenkovski dhe Gruevski duhet te marrin leje nga serbia per te shkuar ne manastirin e Shen Prohor Pēinjskit afer Vranjes qe te festojne Keshillin Antifashist. Njesoj si Tadici qe duhet te marre leje nga Sarajeva per te shkuar ne Jajce.(Greket dhe shqiptaret jane me te qete, ata shkojne normalisht ne Bujan, Peze, apo Varkize. Tre jane shqiptaret me europeiste te Shqiperise ; Skender-Beu, Ismail-Bej Vlora dhe komunisti Hajdar-Beg Dushi nga Gjakova).

  Une kam thene dhe vazhdoj te them : Maqedonine e Vardarit po e rindan Gruevski dhe Cervenkovski. Ja dy shembuj per te gjithe : Shembulli i pare : Marreveshja e Ohrit shpetoi Maqedonine e Vardarit nga shperberja. Por per zbatimin e saj qysh nga 13 gushti 2001 eshte caktuar dhe vazhdon te caktohet nje shqiptar qe te ndjeke zbatimin e saj. Po pse jo nje maqedonas ? Po sepse ne mentalitetin e Petrovit, Gruevskit, Cervenkovskit, Cashules etj, ajo eshte meshire kur duhet te jete partneritet. (Musa Xhaferri dhe Imer Selmani jane «bekshinjte» e kesaj marreveshje)

  Shembulli i dyte : Marreveshja e Ohrit e 13 gusht 2001, ne leter, shqiptaret I trajtoi si popull shtetformues. Por ky popull ka simbolet e tij, flamurin dhe daten e pavarsise. Ne kushte normale, Parlamenti i Maqedonise se Vardarit do te shpallte 28 nentorin si feste zyrtare. Por ai jo vetem qe nuk e shpalli, por e konsideroi kete heretizem. (Mehmet Pashe Tetova ka qene ministri I pare I mbrojtjes I qeverise se Shqiperise Natyrale te Ismail Qemalit).

  Ka edhe shembuj te tjere te rreshtuar perkrah meje, por Cashule I anashkalon. Dhe keto fakte tregojne se Maqedonia eshte ndare njehere nga te tjeret, tani po ndahet nga udheheqesit e Cashules. Ndersa «fajtori» jam une qe po konstatoj kete realitet.

  |||Lajme.Net|||
  My silence doesn't mean I am gone!

 15. #55
  Pasioni pėr shkencėn Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  mbas pavaresise te Kosoves shqiptaret e Maqedonise do kerkojne dhe ata me shume se kaq sa kane harritur deri tani , BDI dhe PPD akuzojne qeverine se kane shkeluar marrveshjen e Ohrit . ka shume fakte qe kjo gje mund te ndodhi .

  gjihmone shpirti i shqiptarit e kerkon shqiperine etnike .

 16. #56
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-05-2005
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mir SHum njeir prej juve ka ber ni intervist un Me dy vesht e mi kam ndegjuar ... ne tlf Gafurr adilin qe fliste me Agim Krasniqin gjat konfliktit te vogel ne Kondov..ather isha aty un ne mesin e Shqipeve .. dhe fliste em Gafurr Adilin i cili I thoshte Zotri Krasniqi mso ke dert o burr se vjen viti 2012 dhe do i bashkojm Trojet Shqiptare dhe do e bejm Shqipri Etnike.... Dhe i thoshte athere behen 100 vjet qe jemi te ndar se do te bashkohemi nj her e pergjithmon .... Respekt Per GJith

 17. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-01-2007
  Postime
  57
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  vaj me det per neve !
  sikur te kemi fuqin e ta ndajm sikur qe e nisem me ndajt 2001 po n vend ndarjes u bashkum edhe ma shum tani edhe nese ndajm ku kena me shku duhet me pyt vweten ??
  ku ?
  Shqipnia s na do me na pa syt ashtu deklarohen neper kuvende nderkombtare , Kosova po thot shtet i pavarur as me shqipni as me tjer po veq vet e pavarur tani kemi veq 1 rug po qe ndahemi na t maqedoni ,me u bashku me luginen e presheves se edhe ata jan met askund as serbia si do as kosova
  plot 19 ..

  Fortes Fortuna Adiuvat !

 18. #58
  KuMaNoVa Maska e strong_07
  Anėtarėsuar
  06-01-2007
  Vendndodhja
  Ku sjeton ty
  Postime
  2,169
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Cili shqiptar tregom ty mu nuk don me u be SHQIPARIA E MADHE
  Nje gje thuaje:ZOT me ruaj prej MIQEVE se prej ARMIQEVE ruhem vet!!!!!!

 19. #59
  ...orfeu... Maska e bajko
  Anėtarėsuar
  26-01-2003
  Vendndodhja
  UTOPIA
  Mosha
  42
  Postime
  151
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  1. Maqedonia eshte shtet artificial. Dhe cdo gje artificiale nuk jeton gjate, e ne vecanti shtetet. (shikoni ne pasqyren historike: perandori te medha rane...pse jo maqedonia).
  2. Kur shpertheu konflikti i vitit 2001 ne Tanushe, Arben Xhaferi dhe partiaket e tjere dolen ne Marshin Paqesor ne shkup. Ishin ata kunder luftes dhe ndarjes.
  3. Menduh Thaci per UCK ne maqedoni tha: Ato jane do grupe terroristesh qe duhen eliminuar. - Cobani i keq ta sjell ujkun ne kope.
  4. Me ardhjen e BDI-se ne pushtet, Arben Xhaferi serish kerkon ndarjen.
  5. Me ardhjen e PDSh-se ne pushtet, ajo ide shuhet.
  6. Maqedonia do ndahet atehere kur Amerika dhe Europa nuk do kene interesat e tyre per ballkanin ne pergjithesi...dhe kur interesi per je Shqiperi etnike te jet shume i madh ne vecanti. Atehere Maqedonia ndahet dhe gjithsejcili merr pjesen e vet.
  bajko

 20. #60
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-01-2007
  Postime
  57
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga bajko
  2. Kur shpertheu konflikti i vitit 2001 ne Tanushe, Arben Xhaferi dhe partiaket e tjere dolen ne Marshin Paqesor ne shkup. Ishin ata kunder luftes dhe ndarjes.
  3. Menduh Thaci per UCK ne maqedoni tha: Ato jane do grupe terroristesh qe duhen eliminuar. - Cobani i keq ta sjell ujkun ne kope.
  sipas teje bajko pika e 2 dhe e 3 qe ke sjell si argument paskan nderpre ndarjen e maqedonis
  pika 2. Arben Xhaferi jo n marsh po ka mund me dal edhe n korzo naper shkup se di qka mundet me ndiku per me nderpre nji levizje ushtarake,pasi qe at levizje nuk e ka nis A XH e do t kishte ndikim po qe se ishte n pytje nji referendum per ndarje ater pajtohem ndoshta do te kishte ndikimin e vet por nji marsh paqesor me nderpre nji levizje t armatosun ket se besoj, edhe n kosove kemi pa marshe paqsore po UcK i kryjti detyrat e veta deri n fund qe i kishte mar per obligim !
  pika 3 Menduh Thaci paska deklaru se jan nji grup teroristash edhe pas ksaj paska deshtu ndarja..vertet qesharake kjo
  bajko mos u ban si albin kurti krejt grupi negociator tradhtar veq une patriot
  plot 19 ..

  Fortes Fortuna Adiuvat !

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Sllavomaqedonizimi i historisė shqiptare
  Nga Artti nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-06-2012, 17:46
 2. Danaj: Maqedonia do tė ndahet
  Nga babadimri nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 57
  Postimi i Fundit: 29-04-2010, 18:22
 3. Maqedonia e “Sėmura e re e Ballkanit“
  Nga Henea nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-06-2009, 19:05
 4. Ndodhitė nė Maqedoni
  Nga babadimri nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 1075
  Postimi i Fundit: 16-10-2007, 12:25
 5. Maqedonia e don Kosovėn, por jo edhe sovranitetin e saj
  Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-05-2005, 13:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •