Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 68
 1. #21
  Perjashtuar Maska e Okki
  Anėtarėsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  G-land-G...Middle East / Central Asia
  Postime
  70
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Alienated  O ti, seriozisht e ke??? Mos do thuash se Maqedonia duhet te prese integrimin ne Evrope te tere dynjase... mos valle do presim dhe Izraelin te behet pjese e BE-se... Sipas kesaj qe thua ti... NE KEMI PER TA PA STAMBOLLIN PERPARA SE TE SHOHIM BASHKIMIN KOMBETAR.... Ishalla e lexon z. Xhaferi kete shkrimin tend qe te nxitoje pak me ndarjen se do mbetemi te fundit ne te mjerret
  O shokė ,Alienated & dibrani2006
  Tjera jan mundesit edhe tjera jan deshirat. Po te me pyesin mua une jo neser por sot bash ne kete moment do ta beja bashkimin kombetare.
  Edhe nje gje, Shkupi ka qen gjithe i Shqipes por ca ka ndodh koheve te fundit qe ne te jemi pakic aty, nuk di. Kjo seshte dashur te lejohet. Nese ndahet maqedonia sot ateher se nderkombetaret Shkupin do ua lene maqedonasve. Kjo shte nji pik qe spo na pelqen ne...

 2. #22
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  32
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga alibaba
  Nėse ndaheni nga Maqedonia me kėnd do tė bashkoheni??
  Se me sa pashė nga postimet e Adriano10 ju qenkeni nji grup snobėsh, qė saherė flisni pėr neve thuani "kėta kosovarėt".Ndėrsa tė qėndroni shtet mė vete nė atė luginė tė vockėl mė duket e pamundur.
  Leri mor ti postime e Adrianos,....
  Sa here qe flasim per juve nuk thuam keta kosovaret, neqoftese flet ashtu nje person, nuk do te thote se gjith kane te njejtin mendim.Nuk po ndahemi per te krijuar nje shtet te trete Shqiptar, se eshte nje Shiperija, dhe te tjerat duhet ti bashkohen e jo te formohen shtet me vete,....
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 3. #23
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  32
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga StormAngel
  Per cilen Maqedoni po flisni ju, dhe cka prisni te ndahet?
  Bene te me tegosh se ku jeton?Nga cili vend je???
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 4. #24
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  32
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ermal 22
  C'ja futni kodra pas bregut dhe ju. Shifni more Kosoven mos na ndahet po Maqedonia nuk ndahet e nuk e lene te medhenjt te ndahet.
  Me gabim e ke.Do te ndahet por kur do i vjen koha,...
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 5. #25
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  32
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Okki
  Maqedonia per momentin nuk duhet te ndahet per disa arsye.
  -Duhet te kaloj kohe qe shqiptaret ne Maqedoni te shumohen dhe te behen shumice ne disa qytete si Kumanove, Shkup etj.
  -Duhet te kaloj kohe te sherohen dhe rehabilitohen plaget Ballkanike (Kosova, Bosnia, Kroacia, Vojvodina, Sanxhaku, Serbia)
  -Duhet te kaloj kohe pas pavarsimit te Kosoves, derisa te behet e fort ekonomikisht dhe anetare e strukturave euroatlantike.
  E me pas pasi qe te jen pjekur keto kushte ateher qe sigurisht pjesa me shumice Shqiptare ne Maqedoni se bashku me Luginen e Presheves duhet t'i bashkangjiten Kosoves, dhe me von duhet behet edhe bashkimi i Kosoves me Shqiperin.
  Mirepo duhet ditur qe kjo kalon nje periudhe afatgjate prej 20 deri ne 50 vite, dhe kjo sigurisht do te realizohet pasi qe parashihet qe pas dy deri tri dekadave Shqiptaret do te jen populli shumice ne Rajon.
  Pajtohem plotesisht.Vetem ne piken e pare do kisha shtuar dicka, se ndryshe.....
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 6. #26
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  32
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Alienated Ben te di sa vjec je?Sigurisht je ne shkolle?
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 7. #27
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  32
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Mire e ke Okki, nese ndahet tash pjesa me e madhe ju jepet Maq.por duhet kthyer ne pronesi te te Shqiptareve,...
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 8. #28
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime

  Thumbs up Hey

  /me slapssssssssssss Juventus

 9. #29
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  36
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Do ndahet Maqedonia?!?
  Shume sigurt.
  Vec ne vonofte se nuk shpeton nga ndarja, njeashtu si gjithe shtetet artificiale.
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Hiq asnje her nuk ndahet Maqedonia rini rehat
  #VamosArgentina

 11. #31
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  36
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Moo bre burre !?

  Mo bre burre, se na hutove krejt (bile edhe na trembe pak).
  Prej nga e nxorre ti kete konstatim? A mos je ti nga ata qe e garantojne ekzistimin e IRJM

  Hajt shnet !
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

 12. #32
  N3ra5htarja Maska e rina_
  Anėtarėsuar
  17-10-2006
  Vendndodhja
  Diku....
  Mosha
  32
  Postime
  451
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Alienated
  zoro2006,
  Dua ta perkujtojme Arben XHAFERIN per ato qe ka thene dikur dhe te shohim mos ka harruar se duhet ndare (sipas tij).

  Nuk thashe qe Ali AHMETI do e ndaje apo do e shpetoje... nuk thashe qe eshte me i mire Ali AHETI por po pyes thjeshte per te zbuluar nje te vertete te dikurshme e cila ka te beje me "liderin politik te shqiptareve te Maqedonise" (ndodh si shpesh me politikanet tane) sapo behen pjese e qeverise, harrojne. Premtime parazgjedhore te mbuluara nga pluhuri i hareses qellimisht dhe qe shkunden nga pluhuri njehere ne kater vite kur vjen koha per te marre votat e popullit
  Nuk besoj se do te ndahet Maqedonia.....politikanet premtojn shum mirpo pak realizojn....nuk kam besim ne politikan...
  Maqedonia do mbetet ashtu siq eshte do jetojm te bashkuar me maqedon...
  doni te derdhet gjaku perseri si ne vitin 2001,qe shkuan shume te pafajshem por per asgje....
  Me mir te jetosh me nje mik Maqedon sesa me nje premtimet e nje politikani qe nuk zbetohen kurrr..ose te pakten 10%.

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Pse te ndahet Maqedonia ?????!

  Mir ne qe jemi ketu ne TETOV ! Jemi shumica e shqiptarve!!! edhe shqiptarert bejn investime te medhaja neper objekte gjera e sende tjera !!!
  Sipas mendimit tuaj po u nda maqedonia ??! Ateher cfar do bejn ato shqiptaret qe jan Ne,,, Prilep,,,, Kumanov,,,,, Qe kan ber investime ne vendet e tyre pa mar parasysh qytetin!! se ku jeton!!! cdo bejn ato njerez ????!
  Kjo nuk eshte mir per tu ndar maqedonia edhe asnje polikan nuk e pranon ket qe te ndahet maqedonia !!!!
  #VamosArgentina

 14. #34
  N3ra5htarja Maska e rina_
  Anėtarėsuar
  17-10-2006
  Vendndodhja
  Diku....
  Mosha
  32
  Postime
  451
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga thekthi
  Pse te ndahet Maqedonia ?????!

  Mir ne qe jemi ketu ne TETOV ! Jemi shumica e shqiptarve!!! edhe shqiptarert bejn investime te medhaja neper objekte gjera e sende tjera !!!
  Sipas mendimit tuaj po u nda maqedonia ??! Ateher cfar do bejn ato shqiptaret qe jan Ne,,, Prilep,,,, Kumanov,,,,, Qe kan ber investime ne vendet e tyre pa mar parasysh qytetin!! se ku jeton!!! cdo bejn ato njerez ????!
  Kjo nuk eshte mir per tu ndar maqedonia edhe asnje polikan nuk e pranon ket qe te ndahet maqedonia !!!!
  aty desha me dal

 15. #35
  BUKURIA SHERRI I LUMTURIS Maska e koder kiss
  Anėtarėsuar
  03-03-2006
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Te Ndahet Maqedonia Hahahahahahahah Po Ajo Eshte Ndare Edhe Dhje,,,,re Se Shqipet Dhe Qedonsat E Serbuar Nuk Do Te Shkojne Asnjehere
  Bashke
  Pyetja Eshte Jo A Do Te Ndahet Maqedonia

  Po Ado Te Bashkohen Shqiptaret

  Bashkimi Shqiptare Alternativa E Vetme E Paqes Ne Rajon
  KULTURA , SJELLJA, EDUKATA ,ZBUKURON NJERIUN!!!!!!!!!!!!

 16. #36
  ...beyond Maska e Alienated
  Anėtarėsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  39
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime

  Post

  Citim Postuar mė parė nga rina_
  *****Nuk besoj se do te ndahet Maqedonia.....politikanet premtojn shum mirpo pak realizojn....nuk kam besim ne politikan...
  *****
  rina ... pikes i ke rene... ne fakt ato fjalet e thena nga z. Xhaferi s'kane qene asgje tjeter pervec se nje FUSHATE PARAZGJEDHORE e parakohshme...

  Citim Postuar mė parė nga thekthi
  Mir ne qe jemi ketu ne TETOV ! Jemi shumica e shqiptarve!!! edhe shqiptarert bejn investime te medhaja neper objekte gjera e sende tjera !!!
  Sipas mendimit tuaj po u nda maqedonia ??! Ateher cfar do bejn ato shqiptaret qe jan Ne,,, Prilep,,,, Kumanov,,,,, Qe kan ber investime ne vendet e tyre pa mar parasysh qytetin!! se ku jeton!!! cdo bejn ato njerez ????!
  Kjo nuk eshte mir per tu ndar maqedonia edhe asnje polikan nuk e pranon ket qe te ndahet maqedonia !!!!

  Kete pyeteni ideatorin e ndarjes se Maqedonise, z. Arben XHAFERI, bartes i hises se kulacit qeveritar ne pjesen (kinse) shqipfolese te Qeverise se GRUEVSKIT, sepse ai para tre-kater vitesh kur ishte ne Opozite filloi te perhapte idene e ndarjes... dhe tani qe vuri nje cope prapanice ne KARRIGEN e Gruevskit, e ka harruar ndarjen... e humbi konceptin i gjori
  Koha ėshtė e maskarenjėve
  Por atdheu i Shqiptarėve

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Thumbs up

  Citim Postuar mė parė nga rina_
  aty desha me dal
  lol rina ja dola une ketu ku deshe te dalesh ti )
  #VamosArgentina

 18. #38
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Mos u merzitni se nuk ndahet maqedonia jone

 19. #39
  i/e larguar Maska e GL_Branch
  Anėtarėsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Arbany
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Duhet pranojme ndarjen atehere kur te na japin 50% territorit (ku jane kryesisht shqiptaret)

 20. #40
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  36
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga GL_Branch
  Duhet pranojme ndarjen atehere kur te na japin 50% territorit (ku jane kryesisht shqiptaret)
  Me prit te na i "japin 50%", do te mbetemi perjetesisht ne pritje.
  Ndarja do te behet o vellezer, po do behet me pune, e jo duke pritur qe dikush te na meshiron dhe te na jep diqka.
  Jo jo, ne nuk kemi nevoje per meshire, se ne nuk kerkojme asgje qe nuk na takon, por kerkojme te marrim hisene tone, te marrim edhe formalisht ate qe e posedojme faktikisht-token tone arberore.

  Sa me heret te vetedijsohemi per kete aq me mire per ne.
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Sllavomaqedonizimi i historisė shqiptare
  Nga Artti nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-06-2012, 17:46
 2. Danaj: Maqedonia do tė ndahet
  Nga babadimri nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 57
  Postimi i Fundit: 29-04-2010, 18:22
 3. Maqedonia e “Sėmura e re e Ballkanit“
  Nga Henea nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-06-2009, 19:05
 4. Ndodhitė nė Maqedoni
  Nga babadimri nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 1075
  Postimi i Fundit: 16-10-2007, 12:25
 5. Maqedonia e don Kosovėn, por jo edhe sovranitetin e saj
  Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-05-2005, 13:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •