Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 37
 1. #1
  Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
  Antarsuar
  27-07-2002
  Vendndodhja
  Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
  Postime
  1,542

  Kush jane 'milionert' e Shqipris?

  Pa dashur te spekulloj shume jam kurioz te di kush pervec Argita Malltezi-Berishes eshte bere milioner ne USD. Pashe diku ne internet nje emer: Muhamet Malo.

  Z.Malo ishte ne gjendje te financoje koston prej $8.5 milione USD te teleferikut te malit te Dajtit ne Tirane.

  Biznese te tjera:

  90% Aksionier i Bankes Kredins

  Eurolloto
  Telesport
  Dajti Ekspres

  Jam kurioz te di nese dikush ia di biografine ketij robi, dhe si i hodhi 'hapat' e para.
  Adresat e faqeve personale mund ti vendosesh ne profil por jo ne firme. Stafi i Forumit

 2. #2
  Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
  Antarsuar
  27-07-2002
  Vendndodhja
  Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
  Postime
  1,542
  Correction: Renis Tershana i paska ble te gjitha aksionet e Muhamet Malos per shumen $2.1 milione
  Adresat e faqeve personale mund ti vendosesh ne profil por jo ne firme. Stafi i Forumit

 3. #3
  Mendohet se Rezart Taci eshte personi me i pasur ne Shqiperi dhe ka rreth 400 Milion Euro pasuri personale (ndonese Taci Oil ka vite ne falimentim e siper) Keto 6 muajt e fundit sapo ka blere nje banke te vogel ne Tirane - Credit Bank of Albania (CBA) per te gjeneruar ca kesh apo per te lare disa nga ato qe ka bere me kondrabande.

  Edi Rama ka 100% te kompleksit Taiwan ne qender te Tiranes (ne emer te dikujt tjeter), kurse Fatos Nano ka kazinon qe ndodhet po tek Taiwan-i.

 4. #4
  Citim Postuar m par nga Qafir Arnaut Lexo Postimin
  Correction: Renis Tershana i paska ble te gjitha aksionet e Muhamet Malos per shumen $2.1 milione
  Tershana eshte Dibron me orgjine ,nga dibra e madhe.
  Kshtu sht kur kakarisin pulat ! lol

 5. #5
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-05-2009
  Postime
  256
  une kisha preferuar me mire ti thirni HAJDUTET E SHQIPERISE keshtu u shkon me mire

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422
  he mo i bete hesapet tuaja ju dhe ju ngelen te te tjereve tani......
  "M e mira sht armike e s mirs"

 7. #7
  nese nuk investojne ne ekonomine e Shqiperise sme intereson fare cfare jane , i kane per vete .. eshte e vertete qe te pasurit jan njerezit me cheap qe ekzistojne , por ka dhe te rralle qe ndihmojne vetem se ndonje fakt skam lexuar deri tani

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Antarsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,121
  Citim Postuar m par nga anjeza89 Lexo Postimin

  Edi Rama ka 100% te kompleksit Taiwan ne qender te Tiranes (ne emer te dikujt tjeter), kurse Fatos Nano ka kazinon qe ndodhet po tek Taiwan-i.

  Te dy keta biznese ne po te njejtin objekte? : confused :

  Ndonje fakt qe e mbeshtet kete lajmin tend ke, apo e degjove ne ndonje dite me dielli nga Hatixhja, komshija perballe? lol
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 9. #9
  besoj se Leka Zogu dhe Bexhet pacolli jan dy shqiptaret me te pasur.
  Me mire jeto nje dite si Luan,
  se 100 vjet Lepur.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  duraku i naftes .. thon eshte me i pasuri i shqiperise..

  nje fresho socialist me tha se edvini ka rreth 80 milion euro ne banka..

  po dhe ilir meta do jet shum i pasur..

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-06-2009
  Postime
  224
  po hajduti i pare i kosoves eshte presidenti ather kryeministri etj...

 12. #12
  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  nje fresho socialist me tha se edvini ka rreth 80 milion euro ne banka..

  po dhe ilir meta do jet shum i pasur..
  Shume informacione po te thone!
  Eshte rraportimi javor ne pune, apo shoqeria ish-sigurimse?
  Nderkohe, qe ne kete teme diskutohet rreth vajzes se Berishes, kryeministrit qe jeton ne apartament me rroge shteti, me i ndershmi nder te ndershem. Pak ironike apo jo, qe nje tellall i te vertetes (sic pretendon ta quash veten) mohon ujkun para syve dhe per hir te interesit, ben sikur kerkon gjurmet. Ti, duke qene i pari, por edhe shume te tjere ketu, jo vetem qe keni nje mungese te madhe objektiviteti, jo vetem qe nuk jeni realiste, por mbi te gjitha, jeni strumbullare te atij kaosit te madh percares, qe duke mbajtur njeanshmeri, u jep mundesi nje pale apo tjetres ne politiken shqiptare, te korruptohen pa mase, te implikohen ne krim dhe paradoksisht, te rivotohen si heronj. Sa per informacion, (meqe une informohem nga media, se mbase ti duhet te jesh informuar nga koleget me heret) te fresket, rrafinerite e naftes ne Durres, ja kaloi Fazllicit kryeministri yne i ndershem, patriot, Sali Berisha. Fazllici eshte ai serbi, qe eshte edhe klient i vajzes se Berishes, kesaj qe po permendet ne kete teme, e cila deklarohet milionere.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422
  Citim Postuar m par nga Endless Lexo Postimin
  Te dy keta biznese ne po te njejtin objekte? : confused :

  Ndonje fakt qe e mbeshtet kete lajmin tend ke, apo e degjove ne ndonje dite me dielli nga Hatixhja, komshija perballe? lol


  Po cfakre kerkon ti moj?!Ai thote :-"Ja ujku"...ti kerkon gjurmet...

  Epo.... "ku ka ze s'eshte pa gje ".......
  "M e mira sht armike e s mirs"

 14. #14
  E di qeni ku fle lepuri. Maska e lepurush
  Antarsuar
  29-04-2008
  Postime
  190
  Citim Postuar m par nga Burreli1924 Lexo Postimin
  besoj se Leka Zogu dhe Bexhet pacolli jan dy shqiptaret me te pasur.
  Leka ,ka ardhe me more ndonje gje ..se i ishin maru....per te pas ka sa te duash qe kan dhe shume bile....
  Si i kan be ? dihet ..si behet leku me shumic....

  O do rrezikosh koken me pislliqe ,o do jesh ne pushtet (me korrupsion)
  Ka dhe nje pjese tjeter ,qe bejne ndonje gje te vogel ,pa shume zarar ,keto jane me te menurit.
  Dituria prehet n zemrn e atij q ka mend, por ajo q sht n zemrn e budallenjve merret vesh.

 15. #15
  nji nga me te pasurit duhet te jete rezart taci i "taci oil"
  don me ble ekipin e bolognes 60 milion euro

 16. #16
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,227
  dmth me cfare po lexoj ne shqiperi milioner jane vetem politikanet ose te afermit e tyre.
  I LOVE GOD

  j&g

 17. #17
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  Ai qe ka ate Tai Oil.. sja di emrin, ama ky eshte me te vertete Boss.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 18. #18
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  Rezart Tai (Tai Oil), Sulo Shehu (Hekuri dhe imento), Dritan Dulaku (Ndrtues e shum aktivitete t tjera), Bastri Mura (Presidenti i Benz pr rajonin e Ballkanit), Ylli Ndroqi (Yldon), Artan Xhafa (DEKA).

 19. #19
  Citim Postuar m par nga Apollyon Lexo Postimin
  Ai qe ka ate Tai Oil.. sja di emrin, ama ky eshte me te vertete Boss.
  Ai eshte psikopat mer,s po di nga po con leket.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 20. #20
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,375
  Citim Postuar m par nga Burreli1924 Lexo Postimin
  besoj se Leka Zogu dhe Bexhet pacolli jan dy shqiptaret me te pasur.
  Pajtohem me ty se Behxhet Pacolli eshte nder shqiptaret me te pasur , mendohet se pasuria e tij arrin miliardshin

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Himar, msimi nis me himnin grek
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
 2. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 3. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 1915
  Nga ORIONI n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
 4. Janullatos: Nuk ka prparim me djegien e kishave dhe xhamive
  Nga Jesushaus n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 157
  Postimi i Fundit: 08-04-2004, 07:40
 5. Me Titizmin kunder Enverizmit
  Nga Albanino n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-09-2002, 19:06

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •