Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  40
  Postime
  326

  Iron Maiden - A matter of life and death

  Cuna dhe goca, fansa te metalit,
  Dua t'iu njoftoj qe heavy metali eshte akoma gjalle. Albumi i fundit i Maidenave ma ka kthyer prape besimin qe grupet e vjetra jane akoma te afte te bejne muzike cilesore (jo si Metallicat ose GNR per shembull)
  Un nuk jam fans i cmendur i IM, kam disa albume dhe jane legjenda muzike. Aq me teper kur lexova dhe tekstet e disa kengeve, me terhoqi tematika e kengeve, menyra sesi shkruajne (jo per dashuri, sex, teprime me droge si shume grupe te tjera) Nejse, shkova dhe e bleva kete albumin e ri dhe kam 1 jave qe nuk e kam nxjerre nga cd playeri.
  E para, Maiden i kane qendruar besnik stilit te tyre muzikor. Bruce Dickinson akoma arrin tone te larta kur kendon. Kenget jane te gjitha me tema lufte, po nuk behen te merzitshme. Ky eshte albumi me i gjate qe kane bere IM me duket, po un prap nuk ngopem me te. Kenge qe to vecoja jane for the greater good of God, brighter than a thousand suns dhe These colours don't run jane te preferuarat e mija der tani.
  Ju tifozave te nu-metalit bejini nje nder vetes, mos harxhoni leke per grupe si Seether ose Linkin Park, po shkoni bleni ket albumin se ia vlen. Hapur per opinione....
  NeverAgainVolunteerYourself

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar FTN_2004 pėr postimin:

  martini1984 (09-03-2016)

 3. #2
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Anėtarėsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  44
  Postime
  591
  [QUOTE=FTN_2004]cilesore (jo si Metallicat ose GNR per shembull)....
  QUOTE]


  Ore FTN, leni rehat GNR, a more vesh, apo jo?

  Edhe mua me pelqejn Iron Maiden dhe kam nje DVD te nje koncerti LIVE te tyre nga RIO. Shume koncert i bukur. Me vjen keq qe i kam njohur me shume vones kete grup mjaft te mire.

  Rrespekt per Iron Maiden... Tani i ndigjoj, por rradhe shume, sepse ne pergjithsi nuk me terheq me muzika si me perpara, prandaj. Por per ata qe i pelqen muzika rrok edhe un them qe te ndigjojne Iron Maiden, por edhe GNR. Ha....ha....ha....
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 4. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  42
  Postime
  1,079
  Pas ardhjes se Bruce Dickinson, grafiku vazhdon ne ngjitje: Brave new world, Dance of death dhe tani A matter of life and death. Mbizoteron tema e luftes ne tekstet e kengeve por jo me lavded e Aces High apo The trooper. Po ashtu pa mbajtur krahe ne konfliktet e fundit. Me teper tip meditimi se ku po shkon njerezimi: dhe kapaku i albumit me ushtaret te kthyer ne makina vdekje shume i goditur. Kenget me te bukura sipas preferences: The longest day, Brighter than a thousand suns, For the greater good of God. Qe me rikthimin e Bruce-it, IM vazhdojne me tre kitarat te para: Dave Murray, Janick Gers dhe Adrian Smith. Ne renditjen e albumeve te IM (bashke me Somewhere in time) per mua mban vendin e trete pas Seventh son, Piece of mind.

  All summers long the drills to build the machine
  To turn men from flesh and blood to steel
  From paper soldiers to bodies on the beach
  From summer sands to armageddon's reach
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 5. #4
  your "wrost" nightmare Maska e Militik
  Anėtarėsuar
  19-01-2007
  Postime
  246
  E kam degjuar Phantom of the opera me shume se 200 here.Sinqerisht.
  MOS MI SHAJ GUNS'N ROSES

 6. #5
  Rock`n`Roll Maska e TheUnforgiven
  Anėtarėsuar
  15-05-2007
  Vendndodhja
  Hometown
  Mosha
  33
  Postime
  25
  Iron Maiden Goods of Metal
  Albumi i tyre me i ri "A Matter Of Life And Death" eshte rradhitur ne shumicen e vendeve nder Top 10

  P.S. **** G`n`R

 7. #6
  Heavy Metall Maska e trestenik
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  353
  O Zotri Me Iron Maiden Ski Hiq , Pak Grupa Kan Puplik Si Kta
  High Voltage , Power Supply

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar trestenik pėr postimin:

  martini1984 (09-03-2016)

 9. #7
  i/e regjistruar Maska e Konstantin
  Anėtarėsuar
  11-12-2010
  Postime
  447
  GNR-the legend!

 10. #8
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  2,791
  dhe une se kuptoj pse se duni gnr juve ? Ose me mire pse talleni ?


  _  ky album i iron maiden qeka i papam ose me mire ato kenge qe degjova.
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 11. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-01-2011
  Postime
  7
  te dy grupat jan te mira ... GNR ; pa Slash nuk me pelqejn

 12. #10
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Iron Maiden - A matter of life and death

  Eddi FORCE ONE..

  GRANDIOZ......fizikant dhe matematicien ....Bruce!
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •