Close
Faqja 0 prej 29 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 565
 1. #1
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110

  Rama rizgjidhet kryetar i bashkis s Tirans

  Kryesocialisti Edi Rama, fton kryeministrin t garoj m 17 dhjetor

  Rama: Berisha t kandidoj prball meje

  Le t garoj Berisha pr Bashkin e Tirans m 17 dhjetor dhe t shohim kush do t fitoj

  A.Rama

  Rama fton Berishn n gar m 17 Dhjetor
  Kryetari i Partis Socialiste, Edi Rama, ftoi dje kryeministrin Sali Berisha t garoj prball tij n sfidn e pritshme t 17 Dhjetorit. Edi Rama tha n fund t emisionit Opinion, se ai sht i gatshm dhe do t zbatoj vendimin e opozits dhe antarsis s PS-s pr kandidimin n Tiran. Un jam i gatshm dhe pres vendimin prfundimtar t opozits e t antarsis s partis pr t konkuruar pr bashkin e Tirans, - tha Rama duke iu prgjigjur pyetjes s gazetarve pr mundsin e kandidimit t tij t tret pr postin e kryebashkiakut. Ndrsa duke hedhur posht deklaratat e Berishs se ai ka frik nga zgjedhjet, prandaj krkon shtyrjen e zgjedhjeve ai tha Le t garoj Berisha pr Bashkin e Tirans m 17 dhjetor dhe t shohim kush do t fitoj, k do t votoj populli dhe t mbyllet nj her e mir kjo histori.
  Reformimi
  Gjat debatit t zhvilluar me gazetart e ftuar n emisionin Opinion, kreu i PS-s, nnvizoi faktin se reformimi i partis, duhet par si nj i tr e jo i fragmentuar.
  Sipas tij, PS sht nj forc politike e jo nj ndrmarrje, q tu thot njerzve t shmangen pr t br reformn. Reformimi sht kapilar, nuk sht ndrmarrje PS. Nuk mund ti thuash tjetrit: hapu ti. Ne kemi br reformim esencial t PS-s n 10 qytetet kryesore, - tha Rama pr kt shtje. Ashtu si edhe n daljet e tij publike t vazhdueshme, Rama ishte tepr i ashpr e kritik ndaj qeverisjes aktuale e sidomos ndaj kryeministrit Berisha. Ai theksoi se kur mori detyrn e kreut t PS-s, ka krkuar falje publike pr t gjitha ato q socialistt nuk mundn t bjn gjat qndrimit n pushtet. Por sipas Rams, tashm, pas 1 viti qeverisje nga demokratt, ai pohon me bindje t plot se kjo qeverisje, as q mund t krahasohet me asnj prej qeverive socialiste. Ndr t tjera ai i konsideroi t pasakta shifrat e publikuara nga Berisha gjat analizs vjetore t qeveris, duke i konsideruar ato t fryra dhe jasht realitetit. Rama n thelb e konsideroi Berishn si gnjeshtar, e pr kt iu referua deklaratave q ai ka br para ardhjes n pushtet, dhe atyre q kan ndodhur prgjat 1 viti. Anullimi i privatizimit t Albtelekomit, q konsiderohej privatizim kriminal, sht gnjeshtr. Nuk sht anulluar. Ngriti grupin e pavarur pr t hetuar si sht realizuar ky proces dhe sot raportin e ktij grupi nuk e njeh askush, as ata q punojn n at kompani. EFT, e ka akuzuar si kompani jo serioze, dhe tani ka lidhur kontrata me t. Kemi nj kryeministr q n mnyr t vazhdueshme i ka br atentate Kushtetuts. Nuk garantohesh ti si shtetas qe askush t mos vij t cnoj n at vend ku ti qndron e punon prej 30 vjetsh. Presioni ndaj presidentit, hedh posht edhe ato shifrat, sht pengmarrje. Kjo kompani akoma sot nuk ka nj akt pezullimi. Shteti t merr peng dhe ti t mos kesh t drejt apeli, kto ndodhin n regjime q nuk kan t bjn me demokracin, - tha Rama duke renditur disa nga kritikat e tij pr qeverin. Ndrkaq nismn Shqipria 1 euro, ai e cilsoi si ndr ato nisma q shpallen pr t mbuluar dshtimet.
  29/09/2006

  Shekulli

 2. #2
  Berisha t kandidoj prball meje

  Nuk ka si ben perjashtim edhe Edvini, nuk mund te perballoje delirin e pushtetit.

  Por le ta sfidohet me tej Edvin djali: perse nuk pret te kandidoje per president?

  Ne kete menyre ai "zgjidh" disa enigma te 2007-es.

  Le ta provoje, apo prishen ballancat apo pazaret?

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,973
  Postimet n Bllog
  18
  Berisha eshte i veshur me pushtetin e kryeministrit te vendit, kurse Edvin Rama eshte nje kryebashkiak dhe i kerkon kryeministrit qe te dali perballe tij ne garen per bashkine e Tiranes?!

  Mjafton nje prononcim i tille per te kuptuar se sa thith Edvin Rama nga politika.

  Zgjedhjet lokale ne Tirane, jane zgjedhje per jete a vdekje per Edvin Ramen, pasi po humbi bashkine e Tiranes, ai del jashte politikes shqiptar si ai peshku ne zall. Ai do te ngelet kreu i Partise Socialiste, edhe pse nuk ka as nje karrige deputeti e as nje post administrativ.

  Nuk eshte cudi qe vete Fatos Nano te beje fushate per kandidatin e djathte ne zgjedhjet lokale ne Tirane, pasi duke larguar Ramen nga posti qe vete Nano e kandidoi, ai e largon Ramen njehere e mire nga politika shqiptare.

  Dallimi midis Nanos dhe Rames eshte se ai i pari ka nje karrige deputeti.

  Albo

 4. #4
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110

  Topi : Basha, jo kandidat n Tiran

  Kreu i grupit parlamentar t PD-s, shprehet kundr nj kandidimi t mundshm t ministrit t Transporteve n kryeqytet

  Topi: Basha, jo kandidat n Tiran

  “N rast se zoti Basha nuk futet n kto standarde q un mendoj, nuk sht i preferuari im pr t qen kandidat”

  D. Ndrenika

  TIRAN

  - Zyrtar t Partis Demokratike than se do t przgjidhen me kujdes kandidaturat pr drejtues t pushtetit vendor, duke nisur n nivelin m t lart bashkiak, me theks bashkin e kryeqytetit. Nnkryetari Bamir Topi, njherit kryetar i grupit kuvendar, thot se pavarsisht se cili do t jet kandidat nga opozita, nuk ka dyshim n fitoren e shumics n pushtet. Topi shton, se pr t qen fitues n garn vendore t ardhshme n Tiran, bashkia m e rndsishme n vend, maxhoranca duhet t ket nj kandidatur me prvoj politike, duke mos anashkaluar qndrimin pr nj kandidat, i cili do t proj kriteret politike t karriers, prndryshe prvojs. Topi nuk ka shmangur gjithashtu vlersimin pr kandidaturn e mundshme t ministrit t Transportit, Telekomunikacionit dhe Punve Publike, Lulzim Basha. Pr kryetarin e deputetve demokrat, Topi, ministri Basha nse nuk prmbush kt “kriter” t prvojs, ather nuk do t jet i paraplqyer i tij. “Si kandidat i s djathts pr Bashkin e Tirans, duhet t jet nj njeri me nj stazh t konsiderueshm politik, t ket statur t qart politike dhe ju siguroj, se n rast se zoti Basha nuk futet n kto standarde q un mendoj, ather nuk sht i preferuari im pr t qen si kandidat”,- tha Topi. Megjithat, ai u tregua i kujdesshm duke mos e paraqitur qndrimin vese n kndvshtrimin personal, assesi partiak. Madje, duke ln t kuptohet po kshtu se nuk ka asgj personale me ministrin Basha. “Un edhe njher dshiroj q t jem me nj terren diskutimi principesh, por tek e fundit un jam vetm nj nga antart e kryesis s PD-s q kam vetm nj vot t vetme”,- tha Bamir Topi. Mandej, n nivel krahasimor, prkundr cilsdo kandidatur q do t mund t shpall opozita, Topi ka dshmuar bindjen e shumics n pushtet pr ta mposhtur at n garn pr Bashkin e Tirans, prfshi kryetarin n fuqi q prej 6-vjetsh, Edi Rama. “Cilido q t jet kandidat nga krahu tjetr, mazhoranca e djatht e ka projektuar fitoren e vet n Tiran, kshtu q, nga kjo lloj pikpamje nuk ka asnj lloj diference nse do t jet Rama, apo dikush tjetr”,- vijoi nnkryetari i partis q qeveris pas fitores s zgjedhjeve t prgjithshme n 3 korrikun e 2005-s. Bamir Topi, me koh sht prfshir n emrat kandidat m t mundshm pr kreun e bashkis s Tirans, por gjithashtu prej kohsh ai e ka prjashtuar kandidimin pavarsisht do gjykimi tjetr. Garimi pr Tirann mund ta shpjer emrin e Partis Demokratike drejt ministrit t Brendshm, Sokol Olldashi, i cili as e ka pohuar, as e ka mohuar mundsin, ndrsa ka shtuar se vendimi i prket forumeve t partis, sikundr edhe publikimi i emrit. Olldashi dhe Basha, jan menduar si ndr m t mundshmit pr t’u prballur me kandidatin e s majts n opozits, fituese me thellsi votash n mandatet e viteve 2001-2003 dhe 2003-2006 me Edi Ramn. Ky i fundit, ftoi n mesjav pr ballafaqim n Tiran, kryeministrin Sali Berisha, ndrsa kreu i ekzekutivit u shmang duke ia kaluar prgjigjen atyre q i quajti “probleme” n PS t Rams, me paraardhsin e tij.
  02/10/2006

  Shekulli

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  926

  Olldashi vs. Rama

  Tashme qe kandidatet per Bashkine e Tiranes jane bere te njohur,mendoj se ja vlen qe te hapet nje teme e tille diskutimi.

  Meqenese sot tek gazeta "Koha Jone" lexova ne intervisten e Nikoll Lesit, te njejtat mendime qe kam dhe une, vendosa te mos i shkruaj, por te tregohem me eficient me kohen  Intervist me deputetin Nikoll LESI

  ...

  Do t jeni n shtabin elektoral t Sokol Olldashit?

  Po. Tirana ka nevoj pr nj tjetr drejtues t saj, pasi zoti Rama, ndonse ka br disa pun pr kryeqytetin, nuk duhet t jet m n krye t Bashkis pr arsyet e mposhtme: S pari, ai krijoi shembullin e keq t krijimit t nj grupimi biznesmensh t firmave t ndrtimit dhe pronar mediash t cilt menaxhojn pr interesa private buxhetin e bashkis.

  T mos harrojm se buxheti i kryeqytetit sht n disa dhjetra milion dollar. S dyti, dhe m kryesorja, zoti Edi Rama nuk e do m fitimin e Bashkis s Tirans pr t br projekte apo pun pr kryeqytetasit. Ai e do q ta ket si nj mburoj pr ambiciet e tija politike si kryetar i PS‑s. E thn paksa m n gjuhn populiste fitimi i bashkis s kryeqytetit i duhet Rams pr t shptuar nga Fatos Nano, i cili do t'i marr PS-n pr t'ia kaluar nj lidershipi t ri europian.

  Ai gjithashtu e do zyrn e Bashkis dhe pr t'i ikur drejtsis pr dosjet q jan n Prokurorin e Prgjithshme prej disa milion dollar shprdorime. Rama, nse e fiton bashkin, do t dal e t thot se "tani lek nuk na jep qeveria e Berishs, prandaj t dalim n protesta". Qytetart, mir apo keq kan votuar nj her me 3 korrik 2005 e duhet br edukat qytetare q nj her n katr vite votohet pr t ndrruar apo mbajtur pushtetin.

  Ndaj Tirana nuk fiton aspak, duke e par edhe n sensin pragmatist, nse voton pr Edi Ramn. Nuk do t ket koh Edi t merret me Tirann , pasi synon pr karriken e tij politike, ashtu si nuk do ti jepet asnj lek nga pushteti qendror i Berishs. Jemi n Shqipri dhe pr shum vite kto metoda dominojn n politik.

  S treti, Tirana ka nevoj pr nj drejtues t ri q ka nj strategji t re pr ta br kryeqytetin t jetohet 24 or e jo vetm 10 or, Tirana edhe pr nja katr vite ka nevoj pr nj buxhet shtes q t'i vij nga pushteti qendror. E dini se do t thot nj Bashki e Tirans e marr nga kreu socialist momental dhe nj pushtet qendror deri n vitin 2009 me Sali Berishn?

  Asnj investim m n Tiran ! Edhe tullat q po vihen n Bulevardin "Dshmort e Kombit" do t mbarojn n vitin 2009! S fundi, do qytetar normal ka nevoj t ndrroj fytyrn e Qytetarit numr Nj t Tirans, pasi laj‑thaj ai mbeti duke paguar 400 mij dollar t buxhetit t kryeqytetit vetm q t'i reklamojn portretin e tij do dit n media.

  http://www.kohajone.com/

 6. #6
  Shqiptar Maska e EdiR
  Antarsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  962
  Nuk besoj se PD ka njeri me te mire se Sokol Olldashi per postin e kryetarit te Bashkise se Tiranes. Per mendimin tim, duke u nisur nga puna qe Olldashi ka bere ne ministri deri tani duhet te jete nje arsye me shume qe gjithe qytetaret e Tiranes te votojne ate.
  Shpresoj qe fushata do te jete e ndershme dhe ne interes te qytetareve jo e ploitizuar.

 7. #7
  Olldashi nuk ka te share, i ka te gjitha kapacitetet, ka ku e ku me shume pluse, Ed Ramen ai e mund.

  Por Berishes, per shume arsye, nuk i intereson qe te fitoje Olldashi.

  Takimi Selami-Olldashi e ka "percelluar" Berishen; ketu do te jeni, ka per ta "djegur" edhe Olldashin.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Postime
  1,084
  Ju keni hapur dy tema ndersa une kam nje mendim:

  Eshte fat i modh qe nuk voto as vlora dhe as kuksi per bashkine e tirones. Jane tironcit qe shofin dite per dite se kush puno. Shumica ktu qe shkruni jeni nga skajet e shqiperise dhe mendimi juaj vle vetem ketu ne forum dhe ska vlere vote.

  Tirana e ka pa e ka votuar dhe prape tirana do votoj ju ktu grini lakra.

  Sa per Oldashin duket ne surrat tip bufi. Qe te jesh kryetar bashkie duhet te jesh manager dhe Edi eshte manager i zoti. Ai e ka ekzekutuar kete pune me precizion gjerman. E ka ditur ku ta kap punen qe kur ka marr celsat e bashkise. Dhe pak nga pak e kthyer Tiranen qe shifni sot. Punet i shprendante dhe ne fund shkonte i kontrollonte dhe nuk priste te tjeret te vinin ti raportonin zyre.

  Shume nga ju ktu nuk e shikoni ndryshim e Tirones se skeni qene ndonje here ose keni kaluar transit por tirona e shef dhe ajo do te votoj ju ktu grini lakra kot.

  P.S. Ashtu flisnit dhe ne zgjedhjet e kaluara dhe u provua qe jeni te verber.

 9. #9
  Warranted Maska e Qerim
  Antarsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Mendoj se kandidaturat e dy partive kryesore ne Shqiperi per bashkine e Tiranes jane te dyja te gabuara dhe tregojne edhe nje here shterpesine e politikes shqiptare.Edi Rama mbas kaq vite ne kete detyre e ka shteruar bagazhin e tij intelektual dhe nuk mund te sjelli me asgje te re ne Tirane.Olldashi si ish-minister i Ministrise se Brendshme ka shume mundesi te sjelli ne Tirane ide strikte dhe ashpersi qe i jane molepsur si krye-polici i vendit.Keto dy parti tregojne edhe nje here se vlerat qe kane brenda tyre si psh.Topi apo Malaj etj ,i mbajne thjesht per nje shkelqim te jashtem dhe se ne keto parti mbizoteron fryma e terrorit dhe e autoritetit.

 10. #10
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Sala per mendimin tim duhet ta ndryshoje ligjin, sidomos kur vjen puna tek hypja e PD-se ne pushtet. Ai(pra doktorri) qe fiton zgjedhjet(me hir e me pahir) duhet te jete automatikisht ne krye te cdo funksioni, nga nderrmarja qe merret me ujrat e deri tek presidenti. Me ket ligj heqim qafe dhe keto zgjedhje qe do na kushtojne aq shume pare, dhe vendosim njerez qe deri tani kane ofruar vizione shume te gjera e te gjata rreth rregullimit te Tiranes.

  Meqe ra llafi e keni pa se car planesh ka Olldashi per Tironen ? Yhyyyyy ka nja 3 vjet qe i shpalos, nuk krahasohet me Edin qe ska bo asgjo.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 11. #11
  i/e larguar Maska e Homza
  Antarsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  Sa budall duket edhe ke Edi mer, ky akoma se kupto se kryeministrija osht institucion me i larte dhe me mer pergjegjesi se bashkija. Ju kan bo met taz boje ska faj budalla.

  Pse nuk thot edhe ky Edi rama qe sala te japi doreqehqje nga kryeministri dhe te bo gare me vrap me Salen, po humbi ky i fundit te japi doreheqje po fitoi te rrije aty ku eshte. Sja mban prandaj.

  Edi rama, nje taz gelqereje osht, nje cop budall, idjot, malok pa lidhje... IShalla nuk votojne tironsit sic mendojne ca ktu ne forum.

 12. #12
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Nesje Tironsit, dmth Shijakasit ene ato qe kan ardh prej maleve duhet te votojne per Olldashin, se Edi o qen, leqe Edi nuk o me Tiranas se Shijakasi Olldashi.

  Meqe ra llafi e keni pa Shijakun no i her ? Si Viena e vogel ngja. Merite e Oll-Dashit kjo. E doni Tiranen Viene ?, dmth Shijak ? Votoni olldashet
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  926
  Votoni per Ramen, qe te keni kryebashkiak te Tiranes Eduart Shalsin.

  Doni te sqaroni hallet e antareve te PS ne Permet?
  Vetem prisni edicionin e lajmeve kryesore, se ja u thot kryebashkiaku i Tiranes nga tribuna tashme demode: Nje rruge e kthyer permbys ne Tirane, 3 puntor me lopata, nje rrul i cili leviz para-mbrapa mbi 4 meterkatror asfalt qe nxjerr avull.

  Doni qe Rama te mos harxhoj nga parate e vjedhura asnje qindarke per fushaten elekrorale ne Tirane, por ti lere qe ti shtohen ne bankat e miqve te tij cifut?
  Beni propogande per Ramen dhe antifushate per Olldashin.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-02-2003
  Postime
  80
  akoma me shpresa ju te PD-se. Dy here rradhazi e treguan Tiranasit se ke donin si kryebashkiak. Cfare ju ben te mendoni se Olldashi ka nje fije shprese?

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e skampin
  Antarsuar
  12-01-2003
  Vendndodhja
  Spanj
  Postime
  947
  po ti ne me Edi Ramen o patriot(e) apo kujton se ke ba nai gja te mire Edi atje?
  po ta krahasosh Tiranen me qytetet evropiane nuk ka asgja te perbashket se jan ndertuar gjerat pa plan dhe kjo do ti kushtoje ne te ardhmen.ma mire ta kishte lan me kioska se hiqen me nje aksion se sa ashtu si e ka ba ai palla.
  Ndryshuar pr her t fundit nga skampin : 28-11-2006 m 04:42

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  kryetar bashkie.. ta kisha un ne dore.. kisha vene ndonje gjerman a suedez a austriak..

  nuk shoh asnje shqiptar qe ka vizion se si duhet te jete nje qytet..

  perjashto ate vladimirin .. qe pat shkruar njihere per tiranen..

  sali kelmendi e filloj gratacieloi zimin mbi lulishte e bahce e kopshte ne tirane.. e vazhdoj tutkuni dh.its brojka ..dhe po ja nxjerr fundin edvini..

  As PD vet ska ndonje vizion per modelin e qytetit.. pra eshte e paafte te ndertoje bukur.. kurse PS eshte vet Mafia ..
  Ne rastin e zogut te zi.. Saliu e basha treguan epersi ne koncepte krahasuar me sharllatanin edvin..
  Sot Zogu zi eshte pasqyre e arsyes qe fitoi mbi babezine shtazarake te edvinit..
  Por keto nuk mjaftojne..
  ka vite qe PD-istet kane ca qytete ne dore po spo shoh ndonje mrekulli te bejne..
  Psh Shkodra.. Korca.. Elbasani tani.. etj..

  Ne kto votime duhet te largohet Edvini me vote qe Tirana te mos behet laborator i injorances se tije e ekipit te tije..
  Planet edviniane jane qe te ndertoje dy mure kolosale gratacielash pergjat bulevardit e ta fuse sheshin ne grope.. ku banka e bukur e shtetit te duket si nje kioske e mbuluar nga gjigandet beton arme ..

  Xhepi edvinit e do nje Tirane ku diell do shohe vetem ai qe shkon me pastru oxhaqet e 30 katsheve.. dhe tekniku i antenave AMC e Vadafon.. kurse Dielli duhet te shetise ne cdo dritare e cdo oborr kopshti e shkolle.. ne cdo stol parku ku shullehet pensionisti apo studentet.. ne cdo balkon te lagjeve te vjetra apo te reja e ne cdo sheshi lojnash kalamajsh..
  Kjo eshte filozofija .. e modernes.. por kjo filozofi ska asgje te perbashket me makuterin..

  A i kupton olldashi keto??

  Kjo eshte ceshtja..

  Ne se nuk u kupton duhet te shohe.. si nderton Europa e qyteteruar sot..

  pra si nderton Gjermania Suedia danimarka.. Atje eshte modeli..


  Po kryesorja te shporret Mafiozi... i bashkise..

 17. #17
  Student
  Antarsuar
  07-02-2003
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  15
  Une kuptoj idet tuaj partiake po nuk kuptoj kaq miop ju kane bere keto ide sa te mos shifni punen qe ka bere kryetari aktual i bashkise se tiranes. Eshte mire kur te japim opinionin tend per nje ceshtje te bejme dhe nje fare analize. Kush ka jetuar ne Tirane shume vitet perpara e di shume mire se si ka qene dhe kush ka shkuar tani e di shume mire se si eshte. Normalisht ka shume gjera per tu rregulluar por jo cdo gje mund te behet tak-fak duhet pak kohe apo jo? Problemi eshte pse duhet me bo eksperimente me nje tjeter kyebashkiak kur e kemi nje qe pune ka bere dhe ta krahasojme me gjendjen ne shqiperi ka bo shume do te thoja sepse ne fund te fundit krahasimet duhet ti bejme me vendi tone jo me vendet ku jetojme aktualisht per shume faktor.
  Nuk dua te zgjatem se duket sikur dua te bej fushate per edi ramen. Por mendova te shkruaj vetem per faktin se pash nje sere mendimesh shume te dobta dmth ne nivel militatesh po ku do fillojme te mendojme per veten tone dhe vendin, per hallet dhe problemet qe kemi. Mua nuk me interesojne kush qeveris e rendesishme eshte te punoj oh pa gabime smund te punoj asnjeri por ama keto gabime te mos jene te qellimshme.
  O Popull mendoni perpara sa ta hidhni ate vote qe me vone te mos beni sic bete me 3 korrik qe tani shumica e opinonve jane kunder dmth rame nga shiu ne bresher.
  I lutem shqiptareve qe jane jashte shqiperis duhet te flasin ne nje menyre me intelegjente se kane pare dicka me sy dhe kush nuk banon ne tirane eshte mire te merret me hallet e qyteti ku jeton se sa per tirone ka kush flet dhe kush voton jane qytetaret e Tirones.
  Njeriu i edukuar mire, rri tek e dashura edhe vdes tek gruaja e tij.

 18. #18
  Ne se nuk u kupton duhet te shohe.. si nderton Europa e qyteteruar sot..

  pra si nderton Gjermania Suedia danimarka.. Atje eshte modeli..


  Po kryesorja te shporret Mafiozi... i bashkise..[/QUOTE]

  Ne nuk e dime ne se Olldashi mund te beje mrekulline per Tiranen, le te shpresojme qe do jete po aq i suksesshem sa dhe minister i brendeshem, por ne kushtet tona zgjedhja fatkeqesisht akoma behet bazuar ne gabimet qe ben para ardhesi, dhe ne rastin konkret ne kemi te bejme me nje njeri jovetem te pa afte, por te rrezikshem.
  PSE DUHET QE rama TE THYEJ QAFEN.......
  1)Qytetaret e Tiranes nuk mund te mbajne ne krye nje njeri te ngurte /skizofren, qe ne nje vit a gjysem nuk eshte takuar nje here me kryeministrin dhe as qe ka ndermend te takohet. Eshte allnu per jete/e urren perjete. Zoti idiot rama, parate vijne nga qeveria, se cke ti me Salen nuk na duhet NE qytetarve te Tiranes, ule hunden tende te mbushur me lesh, se kjo eshte per te miren tone....kupton???
  2)Qytetaret e Tiranes duan nje full time kryetar, jo nje part time qe shumicen e kohes e kalon neper rrethe duke rrahur te pabindurit e PS me nje grusht matufesh veteran...
  3)Qytetaret e Tiranes jane lodhe me njyrat jevgjite te pallateve gjysem te lyera, teshtine sa here i shikon.....mjaft!
  4)Qytetaret e Tiranes nuk qeshin me me humorin bajat te nje diletanti, apo me kenge rap te nje goje palari.......
  5)Qytetaret e Tiranes mendojne se per 6 vjet, 2-3 km Lane e rregulluar nuk te jep ty te drejten te rizgjidhesh perseri, Tirana nuk eshte vetem LANE.
  6)Qytetaret e Tiranes DUAN ta krahasojne qytetin e tyre me ato me me ze ne bote, sic eshte tashti krahasohet vetem me BRRAKEN.
  7)Qytetarve te Tiranes i vjen peshtire nga mafjozet e shesheve; ata duan shance te barabarta. edvini i ka zhdukur keto shance.
  8)edvini ka gjithashtu probleme sikike/papjekurie/posesiviteti/emocionale/revanshiste........... shume te rrezikshme per nje lider.
  PS po paguan, shume shpejt do ndahet.........
  Prandaj ai duhet te largohet per ti dhene nje shance te ri Tironcave........ Ky shance mund te jete Olldashi????? Mundet, pse jo, per nje gje ai eshte 100 here me mire se rama, Ai eshte nje njeri serioz dhe me integritet, te tjerat do ti mesoje.... shpresoj te fitoje.

 19. #19
  i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  652
  Persa i perket planit rregullues te kryeqytetit http://www.tirana.gov.al/?cid=1,62,959
  Ndersa lidhur me temen, Olldashi eshte tjeter viktime e rastit dhe Berisha ashtu si ne 2003 zgjodhi kandidatin "e duhur" per tu perballur me Edi Ramen. Zgjodhi nje karagjoz qe se ka fare perqindjen e idese se cfare dmth te administrosh nje kryeqytet.
  Ndryshuar pr her t fundit nga FЯODO : 28-11-2006 m 14:41
  Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

 20. #20
  i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  652
  Puna q sht kryer deri tani lidhur me Planin Rregullues

  N fakt, diskutimet pr sigurimin e asistencs teknike pr Planin Rregullues t Tirans kan filluar n mesin e vitit 2002. Termat e referencs, n funksion t krkess pr financim t Planit Rregullues, jan drguar n Ambasadn Holandeze n tetor 2002. Jan kryer gjithashtu takime me Ambasadn Gjermane pr mbshtetjen e Planit Rregullues t Tirans. N nntor 2003 jan kryer disa takime n misionin rezidencial t Banks Botrore n Tiran, me prfaqsues t Ambasadave Holandeze dhe Gjermane. N prfundim t takimeve t prbashkta, u arrit q Qeveria Gjermane, nprmjet GTZ-s, bazuar n marrveshjet bilaterale t Qeveris Shqiptare dhe Gjermane, t mbshteste Planin e Qendrs s Tirans. Komunikimi me qeverin Holandeze, prmes ambasads s saj, vazhdoi m tej me paraqitjen e aplikimit t projekt-propozimit t Bashkis pr Planin Rregullues dhe negociatat pr administrimin financiar t grandit nga Banka Botrore, t cilat u finalizuan zyrtarisht n muajt e fundit t 2004-s. Marrveshja midis Qeveris Shqiptare dhe Banks Botrore sht firmosur m 22 nntor 2004.


  I gjith procesi sht ndar n dy faza:  Faza e par konsistoi n prgatitjen e hartave t dixhitalizuara dhe grumbullimin e t dhnave pr ngritjen dhe prpunimin e Sistemit Gjeografik t Informacionit (GIS). Procedura e prokurimit pr przgjedhjen e kompanis q do t realizonte prgatitjen e hartave dhe prpunimin e GIS, sht kryer sipas standardeve t Banks Botrore. M 11 gusht 2004 sht br shpallja n UNDB e projektit dhe n kt mnyr edhe e krkess pr shprehje interesi. Kan aplikuar 26 kompani t huaja dhe shqiptare pr kt faz dhe prej tyre jan przgjedhur gjasht kompani. Nga kto, fituese sht shpallur kompania Inta Space Turk. Faza e par e projektit ka siguruar pikrisht krijimin e bazs s nevojshme informative q do t shrbej pr t mbshtetur planifikimin urban dhe miradministrimin e territorit n Bashkin e Tirans.


  Faza e dyt ka t bj me hartimin e nj Kodi Zonimi dhe Plani Rregullues. N vijim t kasaj faze sht hartuar dhe miratuar Detyra e Projektimit pr hartimin e Planit Rregullues pr Qytetin e Tirans, si produkt final i Fazs s Par. N prputhje me procedurat e Banks Botrore dhe mes nj mori aplikimesh, kompania UrbanPlan nga Zvicra sht zgjedhur nprmjet nj garimi ndrkombtar si m e prshtatshmja pr hartimin e Planit Rregullues.


  Objektivat kryesor t ksaj faze synojn t ndihmojn Bashkin pr t nxitur nj menaxhim sa m t mir urban. Produkti baz i ksaj faze prfshin:


  1.Draftin e Kodit t Zonimit me rregulloren e prdorimit

  2.Plani Rregullues (shkalla 1:2000), i cili tregon grafikisht prdorimin e propozuar t toks, dendsin, lartsin e ndrtesave etj dhe propozimet pr:

  - plotsim urban, me qllim rritjen e densitetit t zonave t banuara

  - korrigjimin e mangsive kur sht e mundur

  3.Struktura e zbatimit t Planit Rregullues q prfshin dhe rekomandimet rreth organizimit institucional, forcimit e aftsive ndrtuese t departamenteve prkatse etj.
  Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

Faqja 0 prej 29 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Rama: Berisha n pushtet, fundi jon
  Nga Nice_Boy n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 27-12-2008, 08:53
 2. Poni: Rama, doreheqje ose mocion mosbesimi, shprfilli Festn e Pavarsis
  Nga Barlet23 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 54
  Postimi i Fundit: 13-12-2008, 06:20
 3. Analiza dhe komente pr zgjedhjet lokale, 18 shkurt 2007
  Nga Dr Rieux n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 230
  Postimi i Fundit: 11-04-2007, 16:14
 4. Votbesohet n parlament qeveria Berisha
  Nga zeus n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 112
  Postimi i Fundit: 28-09-2005, 10:32
 5. Fushata pr kreun e bashkis s Tirans
  Nga reporter n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 103
  Postimi i Fundit: 26-08-2003, 14:17

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •