Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,016

  Pasqyra e temave historike

  "…Sazanė e Karaburunė i kam vatanet e mia…"
  "17 nėntori" pa nevojėn e nazistėve
  "AN ENGLISHMAN IN ALBANIA" - shkruar nga D R Oakley Hill
  "CIA ndihmoi Gazideden te strehohet ne SHBA"
  "Florimont", heroi qė ngjan me Gjergj Elez Alinė
  "Godar, nje miqesi e vjeter"
  "Hrushovi erdhi ne Tirane per te kercenuar Enverin"
  "Illyricum Sacrum"
  "Ja gratė e vajzat shqiptare qė vuajtėn nė burgjet e Enverit"
  "Kuvendi I Lezhės 1444" - bashkimi I princave shqiptarė dhe Skėnderbeu
  "Makina e Enverit", historia e Volksvagenit tė Qirko Cikos
  "Mao na kerkoi ndryshimin e kufinjve te Europes"
  "Mehmeti do helmonte Enverin" - Dokumenti sekret I CIAs
  "Pucistet" ne ushtri
  "Shkrimi mė i vjetėr i gjuhės shqipe gjendet nė Romė
  "Shqiptaret jane e vetmja race ne Ballkan, qe tregon te verteten" - M.E. Durham
  "Si e njoha partizanin E.Hoxha" - ish misionari britanik ne Shqiperi, David Smaily
  "Skanderbegu" … SS
  "Skenderbeu vdiq I helmuar"
  "Thoti fliste shqip"
  "Ushtria Ballkanike e Napoleonit": 3000 ushtarė shqiptarė
  *Rilindasi Kristo Kirka vdes nė burgun e Burrelit
  1 Maji, festa e utopisė?!
  1 miliard lekė pėr tė vėnė nė vėnd historinė
  1 nga qindra Plenumet
  10-tė vjet pėr gjetjen e eshtrave tė Mehmet Shehut
  11 Janari sipas historianit Xhelal Gjeēovit
  14 tregtaret qe dokumentojne sekuestrimin
  17 Janar 2004 - 600 vjetori I lindjes se Skenderbeut
  2 Korrik 1990 - Hyrja ne ambasada
  2 Marsi nė Dibėr
  2 Prilli, si sinor…
  22 ambasadorėt e Shqipėrisė nė Itali
  28 Nentori - Dita e Flamurit
  29 Nėntor 1944 nė video
  29-nendori ky simbol I rrejshem I shqiptareve
  3 korrik 1946, dita e pushkatimit te opozites shqiptare
  31 njerezit qe drejtuan 56 qeverite tona
  5 vjet pa Fehmi Aganin
  50 vjet nga masakra e Tivarit
  500 nazistet qe luftuan me partizanet
  53 nenet e pabotuara te Familjes e Gjomarkut
  6 Prill 1991 ngritja e flamurit kombetar ne kalane e Deēiēit
  7 doreshkrimet me te vjetra ne bote te Beslidhjes se Re
  7,000 shqiptare ne divizionet e Hitlerit
  95 vjet te Kongresit te Dibres
  A do tė ndryshojė historia nė Butrint
  A doni ti njihni Vrasėsit dhe shtabin Vrasės>
  A e ka lexuar njeri librin e Edwin E. Jacques?
  A e vėrteton Shqipja prejardhjen tonė ilire?
  A ėshtė I vlefshėm Kanuni I Lek Dukagjinit?!
  A ėshtė takuar Lasgushi me diktatorin
  A ka pasur pėrzierje tė popullsisė turke me atė shqiptarė gjatė pushtimit osman?
  A ka rėndėsi e vėrteta nė histori
  Abaz Kupi
  Abdyl Kellezi
  Abetarja e gjuhes shqipe
  Acarimi I marredhenieve Shqiperi-Rusi
  Ago Agaj dhe "Lufta e Vlores"
  Ahmet Nivica, eksponent I Ballit Kombetar tregon…
  Ahmet Zogu dhe "lufta" ne emigracion me Mit'hat Frasherin
  Ai ishte mbizotėrimi turk, njė pushtim?!
  Akili ishte Ilir dhe jo grek
  Albanian History
  Aleksandri I madh, Shqiptar
  Alexander Dumas shkruan per Ali Pashen
  Alfred Uci tregon
  Ali Pashe Tepelena - figura kombetare
  Anastas Lula
  Anastasia Karakasidi: "Fushat e grurit, kodrat e gjakut"
  Anglezėt thonė se e vėrteta e historisė tonė ėshtė disi ndryshe…
  Arbėreshet nė Itali
  Arbereshet ne Shqiperi per Skenderbeun
  Arbereshi patriot Bernard Bilota
  Ari shqiptare ne Angli
  Arkeologė zbulojnė njė varr 400 vjeēar pranė varrit tė Skėnderbeut
  Arkiva tė kulturės shqiptare jashtė atdheut
  Arkive historike - Kur dhe kush e drejtoi shtetin Shqiptar nder shekuj
  Arma qe vrau Musolinin, dhurate sekrete Hysni Kapos
  Arme te vjetra Shqiptare
  Arqile Semini, diplomati qe rrefen historine nga Franca
  Arratisja e madhe
  Arumunėt e Shqipėrisė
  Arvanitasi duke shpluhurosur te shenjte
  Arvanitėt
  Atentati I Avni Rustemit ndaj Esat pashe Toptanit ne Paris
  Athino-fanaritet: Perpine Shqiptaret Ēamėr, Janinas, Tejgramozite
  Ati I Muzave
  Austria dhe Hngaria toka Ilire
  Austro-Hungaria ne Berat
  Autorja e "Paris 1919" do te vije ne Shqiperi
  Aventura e pushtimit tė kėshtjellės sė Vlorės dhe Kaninės 312 vjet mė parė
  Azerbaxhianasit janė me origjinė shqiptare
  Azili politik I familjes Popa, qe beri lemsh diktaturen
  Bajram Curri
  Ballafaqime politike nė Shqipėri
  Banda e Xhevdet Mustafes
  Barbarite greke ne Shqiperi
  Barbarite komuniste
  Bashkim Shehu nė debat me N. Hoxhėn
  Bedri Spahiu
  Bėjnė "histori" profesorėt stalinistė qė kanė mbushur akademitė tona
  Bekim Budo rrefen per historine
  Bektashet shqiptare: Nacionalistet me te medhenj te kombit
  Beqir Meta: Marredheniet Shqiptare Greke gjate Luftes se Dyte Boterore
  Beqir Xhepa, korrieri i Qemal Stafes
  Beratasit dhe ēifutėt
  Beratasit dhe Hebrenjte
  Berati dhe Beratasit mbi tre shekuj me pare
  Besnik DIZDARI mbi historine e Futbollit
  Biblioteka kombėtare nė 80-vjetor
  Bjeshket e Namuna
  Bomba ne Ambasaden Sovjetike
  Breznitė e Kastriotėve nė pemėn e italianit Padiglione
  Brigada "Agim Ramadani"
  Brikena apo Birkena?
  Butrinti
  Ēafo Ulqinaku
  Ēerēiz Topulli
  Ē'ėshtė "Codex albanicus"?
  Cfare jane Shqiptaret?
  Ēfarė simbolizon veshja ushtarake e Skėnderbeut
  Charlemagne's Lie of 794 AD
  Cilat ishin marredheniet e detareve shqiptare me koleget
  Cilet jane autoret e gjenocidit Kosovar?
  Cilet jane me ngaterrestare Iliret apo Shqiptaret
  Citate per Shqiptaret nga te huajt neper histori
  Copetimi I Shqiperise ne periudhen Pas-Osmane
  Copezat e bibles shqiptare te perjetshme ne memorien e botes
  C'perfaqesonte Diplomacia Shqiptare e viteve '60-te
  Dalin ne drite merite e ashpra te prijesve mesjetare shqiptare
  Data tė rėndėsishme nė historinė e popullit shqiptar
  Dbati mbi vendlindjen e Gjergj Kastriotit
  Dėbimi dhe gjenocidi serb ndaj shqiptarėve nė Sanxhakun e Nishit
  Demonstratat e shqiptareve ne Kosove
  Denigrimi I Fishtes e Vinēenc Prenushit
  Departamenti I shtetit Amerikan mbi Shqipėrinė
  Depolitizimi I historise
  Dėshmi: Enveri i futi nė konflikt Mehmetin me Beqirin nė '66
  Dėshmia e Avdul Banushit - Ja pse nuk na mbėshteti SHBA pėr rrėzimin e E.H.
  Deshmia e dasmes se mbretit Zog nga kameramani I tij
  Dėshmia e Divin Abazit - studentėt e izoluar nga Kina nė Shqipėri
  Dia data historike
  Diktatura nė njė tjetėr aspekt
  Dimitrovi dhe Shqipėria
  Diplomacia, Shqiperia dhe Greqia
  Diplomacioa e qeverise se Enverit
  Disa amerikanė me racė tė pėrzier mund tė kenė gjak shqiptar
  Diskutim mbi familjen e Kastrioteve
  Dita e ēlirimit tė Shqipėrisė
  Ditari i nje udhetari per Shqiperine e viteve 1908-1913
  Ditraet e Parianit
  Doktrina ekonomike dhe ushtarake autarkiste e E.Hoxhes
  Dokumentar mbi Heroin Kombetar
  Dokumentari mbi Gjergj Kastriot Skenderbeun
  Dokumentim i hidhur i historisė sė re shqiptare
  Dom Frano Illia, "Illyricym Sacrum"
  Dom Ndoc Nikaj: Kujtime tė nji jetės sė kalueme
  Dorėshkrim Historik Unikal I shek. XVIII
  Doreshkrimi Grek nga Berati I Shqiperise - Codex Purpureus
  Dossier: Dėshmia e 83-vjeēarit Mehmet Imer Hoxha pėr vrasjen e vėllait nga E.H.
  Drite mbi katakombet e sigurimit
  Durresi ishull, ideja 6 shekuj me pare
  Dy iliret e panjohur te filmit Gladiatori
  Dy shoket, Parisi dhe Shiraku me Skenderbeun
  E ardhmja e Shqipėrisė
  E ashtuquajtura "Republike e Mirdites"
  E kujt ishte Kosova para 115 vitesh?
  E panjohura e 7 Prillit 1939
  E verteta e masakres se komandove greke ne qendren e rekruteve ne Peshkepi
  E verteta e ndarjes se Vermoshit dhe Shen Naumit
  E vėrteta mbi shpellėn e shenjtė tė Qafės sė Thanės
  Edhe Gjermanėt janė Ilirė
  Edip Ohri dhe Aviacioni
  Edith Durham shkruan per Shqiperine e viteve 1900
  Ekzekutimi I deputeteve te opozites se pare te '45-es
  Emėrtimi I shqiptarėve ndėr shekuj
  Emigrimi I arberesheve ne Itali
  Emra katolikė dhe versioni I tyre nė shqip
  Enciklopedia amerikane qe shkruan per Shqiperine
  Enciklopedia Britanike mbi historinė tonė
  Enciklopedia Katolike mbi Shqipėrinė
  Endyclopedia Britannica Edicioni 1911 shkruan per Shqiptaret
  Engjėllit arbėrit me gjak perandorak!
  Enver Hoxha I preu kokėn nipit ballist, Abaz Omari
  Enveri dhe Mehmeti - Carja e madhe
  Enveri I donte fshataret
  Enveri, 100 mije USD ne vit partive komuniste te Botes
  Epir + Dardani + Iliri = Shqiperi
  Epiri
  Epiri ne lashtesi dhe sot
  Epoka e Stefan Dushanit
  Eqerem bej Vlora: E verteta e Flamurit
  Eqrem Bej Vlora: Kujtime
  Ernest Koliqi pėr Nolin, Gurakuqin dhe Currin
  Esat Toptani: Ju tregoj komplotin ndaj meje
  Ese mbi diktaturėn
  Et'hem Fejzollari - "Si u arratis babi im nė 1949-ėn"
  Etimologjia e Fjales Arber
  Expert argues why Serbia would be better off without Kosovo
  Fakte interesante
  Fakte nga tė huajt
  Fakte, Fakte, Fakte! Tė kujtojmė tė vėrtetat historike!
  Familja Benussi
  Familja e Kastriotėve (1383-1474)
  Familjet e nderuara shqiptare
  Fan Noli mbi ēėshtjen tonė kombėtare
  Faqe nga fillesat e kanibalizmit Envero-Stalinist
  Faqe nga Historia e Televizionit Shqiptar
  Faqe tė errėta tė LNCL - vrasje nė Drashovicė tė Vlorės, 1944
  Faqe te Lavdishme te Partise
  Fashizmi nuk shpreh popullin shqiptar
  Fati I familjes se Ismail Qemalit
  Fatos Tarifa boton "Memuaret e Uwashingtonit"
  Feja e Shqiptareve
  Festivali I 11te ne RTSH
  Figura e Ali Pashe Tepelenes
  Fiset e Veriut
  Fiset Ilire
  Fishta: "Qeveria e 1920 s'e paraqet denjėsisht Shqipėrinė"
  Fjalime nga kongresi I XII i Partisė Socialiste
  Fjalori latin-shqip I Fank Bardhit
  Flamuri qe u ngrit me 28 Nėndor 1912 nė Vlorė
  Flet I vetmi minister I brendshem I papushkatuar I periudhes komuniste
  Florimont, I biri I Dukes se Durresit, konsiderohet si gjyshi I Aleksandrit te Madh
  Foto tė Luftėtarėve tė Forcave tė Lidhjes sė Prizrenit
  Fotografi e nje harte te vjeter te Shqiperise
  Fragmente nga libri I fundit I Mitro Ēelės
  Franc Vranicki: Ditėt e mia nė Shqipėrinė e '97-ės
  Franz Baron von Nopca (1877-1933)
  Fshati Kocillare I Velesit
  Fshehtesite e luftes dhe tradhetise ne Kosove
  Fundi I hidhur I vajzės sė Karl Topisė
  Fundi I nje enderre shqiptare
  Fusha e Shallvares
  Gabriele D’Annunzio
  Gaius Plinius Secundus, i njohur si Plini Plaku
  Gaqo Gogo, veterani I Sporteve
  Genc Pollo pėr 28 dhe 29 Nėntorin
  Genjeshtra me e madhe ne historine shqiptare
  Genocidi grek mbi popullin cam
  Genocidi komunist mbi malesoret shqiptare
  Gentiana Lutea
  Geraldina dhe Mbreti Zog, njė martesė e ēuditshme
  Gezim Peshkepia tregon…
  Gjeneral Tellini, i vrare nga greket se mbrojti kufijte shqiptare
  Gjeneralet fatkeqe, qe I sherbyen Ushtrise Shqiptare
  Gjenocidi I Cameve u be me mbulese angloamerikane
  Gjenocidi serb ndaj shqiptarėve nė beograd gjatė vitit 1912
  Gjeografia e Shqipėrisė
  Gjergj Dimitrovi: Intrigat pėr tė krijuar Partinė Komuniste Shqiptare
  Gjergj Kastriot Skėnderbeu
  Gjergj Kastrioti ne syte e historianeve turq
  Gjergj Kastrioti sipas pikepamjeve antishqiptare
  Gjon Muzaka u le amanet femijeve te tij (1515)
  Gjuha e perėndive
  Golgotha Shqiptare
  Gracka e protokollit te Janines nenshtroi Princ Vidin dhe aneksoi Camerine
  Greket tregojne…Camet myslymane te Epirit (1923-2000)
  Greket: "Shqiperia nuk eshte vend malor"
  Greqia e lashte sipas Homerit
  Greqia ka perfituar 950 milione franga ari nga pronat e cameve
  Greqishtja
  Greqishtja dhe Shqipja
  Greqishtja e ka prejardhjen nga Shqipja
  Greva e urise - 1991 - Shembja e komunizmit
  Grupi puēist nė Ushtri
  Grupi shqiptar qė mbrojti Reichsbunger-in
  Guerilasit e LANC
  Gure, gure behet Gjirokaster…
  Hajredin Mjekerrkuqi pirati me I madh I Mesdheut
  Haklaj: Si dėrgoheshin armė nė Kosovė me lejen e Ramiz Alisė
  Hamit Matjani
  Harta historike te Shqiperise
  Harta historike te Shqiperise
  Harta historike te Shqiperise
  Harte e re ballkanike
  Hekura Isai deshmon per ngjarjet e dhjetorit 1991
  Heroina - gruaja Shqiptare
  Heroj
  Herojtė e Harruar
  Herojte e kryengritjes greke te 1821 ishin arberore
  Heronjte e popullit
  Hieroglifet Ilire
  Himni Kombėtar dhe Rėndėsia e tij
  Hipotezė : lidhje e popullit Shqiptar me atė Skocez!
  Histori dhe peralla
  Histori e dokumentuar
  Histori e shkurter e qytetit te Janines 1000 vjecarin e fundit
  Histori gjuetie me ish-udheheqjen komuniste
  Histori mbi Urbanistikėn dhe Arkitekturėn - Qyteti I Tiranės
  Histori me thyerjet e Busteve
  Histori me vlere per te kuptuar "Dosjet"
  Histori nga e kaluara
  Historia e Arnauteve
  Historia e Brigadės 7s
  Historia e copetimit te trojeve shqiptare
  Historia e Epirit
  Historia e grabitjes sė arit shqiptar
  Historia e heroit nga Phoenicia (Palestina)
  Historia e Himares Shqiptare
  Historia e Kosovės nė shek e 17-tė
  Historia e lindjes se Sportit Shqiptar
  Historia e lundrimit qė nga kohėt e lashta
  Historia e Matit nė dimensione tė ndryshme!
  Historia e mbretit Zog gjate luftes se dyte Boterore
  Historia e minoritetit grek ne Shqiperi
  Historia e mocioneve tė besimit ndaj qeverive nė Shqipėri
  Historia e panjohur e botimit ilegal tė "Lahutės Malcisė"
  Historia e PD-sė
  Historia e pinjollit tė fundit tė fisit tė bajraktarėve tė Hotit
  Historia e qeverisė "naziste" shqiptare
  Historia e Qyteteve Shqiptare
  Historia e racizmit ne Europe - "Rrace Inferiore"
  Historia e rrebelimit te Haxhi Qamilit
  Historia e rrugės ku banonin princesha e adjutantė
  Historia e Shkodrės
  Historia e Shkodrės
  Historia e Shkodrės nė 1913
  Historia e shpėtimit tė hebrejve nga shqiptarėt
  Historia e Shqipėrisė, njė kronologji e ngjarjeve
  Historia e Shqiptareve, nga Iliret e Lashte ne Eren e islamit
  Historia e Sigurimit te Shtetit
  Historia e Tiranės
  Historia e Tiranės (fragment - meditim I njė francezi)
  Historia Kombėtare
  Historia ndryshe - Pjesa e I
  Historia ndryshe - Pjesa e II
  Historia ndryshe e kufijve te Shqiperise se vogel
  Historia, si perfunduan kokat e shtetit shqiptar
  Historianėt: Objektet e kultit qė u dogjėn ishin ilire
  Historiani Sherif Delvina
  Historiku i burgut tė Tiranės
  Historiku I financave shqiptare
  Historiku I krijimit tė himnit tonė kombėtar
  Historiku I Tiranes
  Hitet - Ndoshta shqiptare
  Homazh Dėshmorėve tė Shqipėrisė
  Homazh nė 10-vjetorin e vrasjes sė ish-Drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Burgjeve
  Hrushovi: Enver Hoxha nje bandit
  Hulumtime mbi origjinen pellazgjike te popullit shqiptar
  Ideatore te "Shqiperise se Madhe"
  Ihsan Qereshniku
  Ilirada Origjina dhe Shtrirja Gjeografike
  Iliret
  Iliret
  Ilirėt - diskutimi mbi ta
  Iliret dhe pija
  Iliret ne Kafiristanin e sotem!
  Illyria
  Incidenti i Korfuzit
  Incidenti i Korfuzit
  Individi dhe Historia
  Informacion per ndonje zone te Shqiperise
  Internimet
  Interviste: Dr. Don Lush Gjergji, biograf I Nene Terezes
  Isa Blumi: "Dosjet e izolimit shqiptar"
  Isa Boletini patriot apo…?
  Ish besniket rrefejne
  Ish hetuesi tregon
  Ish shefi i CIA: Dėshtimi me Enverin
  Ish studenti ne Moske tregon…
  Islam Spahiu:-"S'blehet shqiptar me flori or pezdeveng…"
  Isuf Kalo, mjeku I "kryqezuar" I Enver Hoxhes
  Janina Kryeqytet I Shqiperise
  Kadri Bardulla
  Kadri Hazbiu
  Kalaja e pa mposhtur Sllupcani
  Kalesa enigmatike e barletit: viti 1438
  Kali I Gjeneralit
  Kanina
  Kanun e Kuvend
  Kanuni I Lekė Dukagjinit tani dhe nė japonisht
  Kara Mahmd Pashe Bushati
  Karakteristikat dalluese te shqiptareve
  Kastriot Dervishi, Historia e Frontit Nacional Ēlirimtar
  Kater misteret qe shoqeruan Koēi Xoxen
  Katolikėt: Trashėgimtarė tė pellazgėve dhe ilirėve apo sllavėve?
  Kė figurė historike preferoni?!
  Kercenime me arme ne qendrat e votimit ne zgjedhjet e 1921
  Kerkim Fotosh te vjetra mbi Shkodren
  Keshtu foli Tahir Zema - I
  KGB dhe Shqiperia
  Kishat nė Kosovė
  Kodikėt e Beratit
  Kodra e Priftit
  Koloneli Aubrey Herbert
  Kolonite Shqiptare ne Itali
  Komente mbi Kulturen Shqiptare
  Komuniteti hebraik I Shqiperise
  Konferenca e Bujanit
  Konferenca e Tiranes: 14-20 Prill 1956
  Konflikti shqiptaro-serb mbi Kosoven
  Kongresi I Elbasanit dhe Shkolla e Kalase
  Kongresi I Lushnjes
  Konica: Ca kujtime mbi At Gjeēvin
  Konti Ciano: Zogun e tradhetuan ministrat e tij
  Korēa, strehė e 640 ushtarėve francezė tė vrarė nė Ballkan
  Korcari milioner
  Kosova dhe e drejta historike ne driten e burimeve dhe studimeve mesjetare
  Kosova gjatė luftrave austro-turke
  Kosova ne kontekst historik nga Jakup Krasniqi
  Kosova ne mes te diplomacise dhe realitetit
  Kostandini I madh, iliri me I shquar ne histori
  Koxhaxhiku/Sfetigradi
  Krijuesit e shtetit tė ri grek
  Krimet komuniste nė Kosovė njėlloj si nė Shqipėri
  Krimet komuniste nė Shqipėri
  Kristo Dako - patriot I shquar shqiptar
  Kristo Frasheri: Dilema per Himaren
  Kritika e veprės sė Aristidh Kolės
  Kronika e vitit te mbrapshte 1913
  Kronologjia e ngjarjeve qe nga 360 para Krishtit deri me sot
  Kryengritja antikomuniste e vitit 1945
  Kryengritja e pare antikomuniste e Postribes
  Kryengritja popullore Shqiptare e 1912-1915-ės
  Kryengritja popullore Shqiptare e 1912-1915-ės
  Kryqezate (engl. Crusades, dt. Kreuzzuge)
  Ku ėshtė fusha e Valikardit?
  Ku gjenden themelet e rilindjes sone kombetare
  Kujtesa e shqiptarėve nė kėshtjellėn sllovake
  Kujtime nga koha e PPSH-sė
  Kujtime te doktor Fejzi Hoxhes
  Kujtime te nje Gjykatesi
  Kujtimet e gazetarit shqiptar…
  Kujtimet e mjekut Italian
  Kujtimet e sė bijės sė Pandi Kristos
  Kulmi - nje keqinterpretim I madh
  Kur "te gjithe" I thurnin vargje Enver Hoxhes
  Kur dashuronte Mit'hat Frashėri
  Kur Luma zbardhi armėt shqiptare
  Kur u izolua Shqiperia?
  Kush e cliroi Kosoven?
  Kush e shkruan historinė?!
  Kush e thote te verteten per betejen e Koshares
  Kush ėshtė Zan Ēaushi dhe Luiza Hoxha
  Kush ka qene kryetari i Lidhjes shqiptare te Prizrenit!
  Kush ishin ballistė?
  Kuvendi I Lezhes 2 Mars 1444
  Labėria dhe lebėrit
  Legjenda dhe Historia e Durresit
  Legjenda e Rozafės
  Leka i Madh (Aleksandri i Maqedonisė)
  Leka Toto dhe totallaret e tjere
  Leke Dukagjini
  Lekė Dukagjini
  Leksika e emrave ilire
  Lėre Amerikėn e eja tė tė fusim nė biruca tė burrelit
  Letėr drejtuar Liri Belishovės - Mero Baze
  Letėr e Mehmet Konicės drejtuar F.S. Nolit
  Leter e Pjeter Budit 1621
  Leter e vitit 1572 e Mitropolitit Timoteu drejtuar Papes se Romes
  Leter Historike
  Letėr nga Tajar Zavalani pėr imzot Nolin
  Letrat e E. Hoxhes per hetuesit ne 1983
  Levizja kombetare ne vite
  Lezha, jo antikė!
  Lezha, qytet I ngritur ne ajer
  Libra mbi Historine e Shqiperise
  Libri "Historia e Popullit Shqiptar" - pėrgatiti Instituti i Historisė
  Libri I Skenderbeut ne Vajmar
  Lideret e Shqiperise
  Lidhja e dytė e Prizrenit
  Lidhja e kombeve dhe minoritetet ne Shqiperi
  Lidhja e Prizrenit - 10 qershor 1878
  Lidhja Shqiptare e Prizrenit ndryshon datėn e themelimit tė saj
  Lidhja Shqiptare e Prizrenit ndryshon datėn e themelimit tė saj
  Lindja dhe zhvillimi I qyteteve Ilire
  Lindja e Shqiptarizmit ne syte e te huajve
  Liri Belishova tregon…
  Loja diplomatike e Skėnderbeut me kancelaritė e mbretėrve tė Evropės
  Ludvig fon Taloci per iliret dhe shqiptaret
  Lufta ballkanike dhe Shqiperia
  Lufta ballkanike dhe Shqiperia
  Lufta dhe dilemat shqiptare
  Lufta e Lumes
  Lufta e Trojės - Luftė midis fiseve Shqiptare
  Lufta Italo-Greke dhe shqiptaret
  Lufta Italo-Greke dhe shqiptaret
  Lufta Nacional Ēlirimtare
  Lufta nė Kosovė nė planin propagandistik
  Lufta pėr pavarėsi e patriotėve shqiptarė nė parlamentin turk
  Lugina e Presheves
  Luigj Gurakuqi mbi shtetin nė Shqipni
  Male qe mbartin histori
  Mali I Gjallicės
  Maqedonasit thonė se Skėnderbeu ishte Maqedonas
  Maredhenie e Skenderbeut me Evropen
  Maredheniet Shqiperi-Jugosllavi pas Luftes II Boterore
  Margaret Hezllak, skocezja qe na rrefen Kanunin
  Marie Tuci: "Zoti me dha meshiren qe te vdes e lire"
  Marin Barleti pėr Skėnderbeun
  Marredheniet e Shqiperise komuniste me organizatat perendimore
  Martesat e Bllokut
  Masakra e Bllaces
  Masakra e Cėrrikut
  Masakra e Monopolit 1944 - Tetove
  Masakra e Peshkopise - 10 Prill 1994
  Masakra e Qafė-Valmirit
  Masakra e Recakut - Krim kunder njerezimit
  Masakra e Tusuz-it
  Masakrat greke mbi camet
  Mbi 4 Shkurtin
  Mbi historine e Bregut
  Mbi librin "Dritėhije shqiptaro-greke"
  Mbi minoritetet e Rep. te Shqiperise
  Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri
  Mbi Stalinin dhe Zogun
  Mbi Zan Caushet e 97es
  Mbreteria Dardane
  Mbreti Zog dhe Feja
  Mbreti Zog, ashtu siē e kam njohur
  Mbretit te Shqiptareve - Historia e Ahmet Zogut
  Me kryqėzatėn e Piut II
  Mė ndihmoni pėr ca tė dhėna mbi betejat e shqiptarėve
  Me teper rrethe miqesise se Skenderbeut me Ferdinandin
  Mehdi Beu: "Pse ia dhashė Shėn-Naumin Serbisė"
  Mehmet Ali Pash Egjipti - Themeluesi I shtetit te Egjiptit modern
  Mehmet Ali Pasha - 200 vjetori I themelimit te dinastise se tij
  Mėnyra e shkruarjes sė historisė (Historia Virtuale)
  Mesapet, ky popull I mbrekullueshem ilir
  Meta: Une korrieri I postes sekrete te ambasadave
  Mikpritja e Dibranėve
  Miku I afėrt I Gjergj Kastriot Skėnderbeut
  Ministrat e brendshėm dhe fati I tyre
  Ministrat e financave te Shqiperise
  Ministrat e jashtėm shqiptarė qė nga 1944
  Minoritetet
  Minoritetet ne Greqi - Arvanitasit
  Minoriteti grek ne Shqiperi
  Miqesia Shqiptaro-Kineze
  Mirash Ivanaj deshmon per E. Hoxhen dhe historine
  Mirdita, nej vater e qendreses antiosmane
  Misioni Amerikan nė Shqipėri
  Mite kombetare, hobi popullor
  Mitet greke dhe origjina e tyre
  Mit'hat Frasheri dhe pavaresia
  Moikom Zeqo analizon zhvillimet gjuhėsore
  Momente nga LIIB (Debate mbi forcat pjesemarrese ne te)
  Mon Kokaleshi
  Monedhat Shqiptare
  Muhamed Ali Pasha ka dashur ta rrezoje piramiden e Keopsit
  Muharrem Bajraktari
  Muharrem Llanaj, luftetari I katert qe luftoi me Vojo Kushin
  Murat Rais
  Murgu francez ne kerkim te historise shqiptare
  Musine Kokalari
  Muzeu Mihal Grameno
  Myfid bej Libohova
  Myslim Islami per Ali Kelmendin dhe E.Hoxhen
  Myslym Keta
  Naim Frashėri dhe Bibla
  Napoleon Bonoparti, Perandori I Francės me origjinė shqiptare
  Naxhije Dume, ministria e pare shqiptare deshmon per historine
  Nderi dhe turpi I Vlores
  Ndėrtimi I historisė sonė
  Ndihme per Historikun e Islamizmit ne Shqiperi
  Ne 8-vjetorin e protestave studentore te 01.10.1997 - Driton Lajēi
  Nė nderim tė gazetarit trim Jusuf Ferizi
  Ne nderim te nje patrioti te madh shqiptar ne Itali - Isa Ndreut
  Negociatat per kufijte e Shqiperise (1913-1923)
  Nen nje Batanije leshi…
  Neritan Ceka deshmon per 20 shkurtin 1991
  Nexhmija kritikoi Kadarene qe denoncoi intelektualet liberale tek Enveri
  Nga erdhėn Shqiptarėt?
  Nga ideja deri te realizimi I spastrimeve etnike tė shqiptarėve
  Nga Iliriet deri tek Shqiptaret
  Nga Libohova tek Xhufi (Ambasada Shqiptare ne Rome)
  Nga Luma Prof. ne James Madison University
  Nga prapaskenat e epokės hoxhiste
  Nga vepra "Iliret" - Alexander Stipqeviē
  Ngjarje Historike qe ndodhen ne Kurbin
  Nikoll Lesi rreth vetes dhe Mafies socialiste
  Nina Smirnova, rusja qė punoi gjysmė shekulli pėr Shqipėrinė
  Njė ditė nė shtėpinė ku u rritėn tė parėt e Ali Pashė Tepelenės
  Nje dritare burgu - Petrit A. Velaj
  Nje filozof I lashte
  Njė gjerman - 5 ditė Mbret i Shqipėrisė
  Nje liber historik per Shqiperine falas...
  Nje liber qe zbulon enigmen Himara
  Njė shoqėri uniforme
  Njerėz tė thjeshtė me histori interesante
  Njezet e dy korona: Elbasani
  Objektiviteti "greko-shqiptar" nė trajtimin e historisė
  Odiseja e pabesueshme e nje populli parahelenik
  Ollbrajt dhe lufta e Kosovės
  Operacionet luftarake te UCK-se (1998-1999)
  Orfeu - perendi shqiptare
  Origjina e Pellazgo-Iliro-Shqiptare
  Pandi Kristo deshmon per historine
  Papa Kristo Negovani - ne 101 vjetorin e martirizimit (12 shkurt 1905)
  Papa Shqiptar Klementi XI
  Papandreu pėr Kosovėn
  Paraardhesit e shqiptareve
  Paraardhėsit e Shqiptarėve
  Parid Derani - historia tragjike e vuajtjeve nė burgjet komuniste
  Paris 1919
  Partizanet Shqiptare ne Jugosllavi
  Pasardhesit e Skenderbeut
  Pashalleku I Shkodres ne syte e nje misionari katolik
  Pelazget hyjnore "Prof. Dr. Skender Rizaj"
  Pellazget
  Pellazget dhe greket
  Per cilin bien kembanat ne Shqiperi
  Perandoret Romake krenoheshin me "prejardhjen ilire"
  Perandorėt shqiptarė nė Perandorinė Romake
  Perandori Justinian nga Iliria
  Pėrbėrja etnike e Maqedonisė sė vitit 1912 - National Geografic
  Pėrfaqsimi I Shqipėrisė nė Konferencėn e Parisit, 1919
  Perla arberishte te Greqise, me ne fund ne stere
  Pėrpjekja e Bushatllinjve 1756-1831
  Perse duhet studiuar historia e luftes se ftohte
  Persekutimi I intelektualeve Shqiptare
  Persekutimi I Kishės Katolike nė Shqipni nga 1944-1990
  Persekutimi I Klerikėve shqiptarė nė burgjet komuniste
  Pershkruani Shqiperine me nje fjale
  Personalitete te shquara shqiptare
  Personalitetet historike shqiptare theksojne…
  Peter Bartl mbi kontributin e J.P. Fallmerayer pėr historinė e shqiptarėve
  Petro Marko: Kur takova Enver Hoxhen
  Pierre-Napoleon Bonaparte Prince corse dhe Shqiptarėt
  Pikeprerje mergatash
  Piloti Azbi Serani
  Pirro I Epirit - Strateg ushtarak
  Pirro I Epirit - Strateg ushtarak
  Pjese nga historia e Shqiperise
  Pjetėr Arbnori
  Pjetri dhe Suzi
  Plane Kriminale Serbe per zhdukjen e shqiptareve
  Politika anti-kristiane e perandoreve Ilire te Romes
  Pollogu dhe lidhja Shqiptare e Prizrenit
  Portat e Arta (Golden Gate) tė Via Egnatias nė Ballkan
  Portret Ballisti
  Prec Zogaj dhe libri "Finalja"
  Prejardhja e goraneve
  Prejardhja e shqiptareve nga Azerbajxhani
  Presidenti I Republikes
  Prijsa Ilir
  Problemi me shqiptarėt turqisht-folės
  Prof. As. Dr. Skėnder Aliu: "Femra prihistorike, njė zbulim I rrallė"
  Prof. Hulusi Hako rrefen per luften kunder Fese
  Profesor Hamit Beqja tregon se si…
  Projekti I zhdukjes sė shqiptarėve, hartuar mė 1939
  Provokacionet e Greqise ne Gusht te 1949-es
  Provokimi dhe incidenti me I rende me anijen greke
  Pse flamuri shqiptar ka nje shqiponje me dy koka?
  Pse Kosova ka kete emer?
  Pse Kosova ka kete emer?
  Pse Kosova ka kete emer?
  Pushtimi I Panjohur I vlores ne 1690
  Pushtimi I Shkupit dhe ngritja e flamurit te Pavarsise me 12 gusht 1912
  Pushtimi I Shqiperise dhe roli I Anglise 1939-1942
  Qemal Karaosmani, sekretari I Ismail Qemalit
  Qėndrimet e klerit katolik mbi pavarėsinė
  Qendrimi I Shqitpareve ne Luften e Dyte Boterore
  Qendrimi I shtypit te huaj ndaj lidhjes se Prizrenit
  Qeveria e Vlorės pėrpiqet tė rimarrė Janinėn
  Raca ilirike
  Radio Tirana
  Ramiz Alia - Pse ika nga skena politike me 1992
  Ramiz Alia, Engjelli apo djalli I tranzicionit
  Ramize Gjebrea
  Ramizi per Enverin
  Ramizi per pluramizmin
  Raporti I CIA-s pėr tentativat e pėrmbysjes sė regjimit komunist nė Shqipėri
  Raporti I Gzidedes - Mars '97
  Raporti sekret I CIA-s per Enver Hoxhen
  RD - 13 vjeēe
  Reagimi I Xhemal Alimehmetit ndaj librit "Unė Ramiz Alia dėshmoj pėr historinė"
  Refimet e adjutantit te Mbretit Zog
  Refugjatėt e Kosovės : 1999-2000
  Regjistri turk I vitit 1485
  Replikat ndaj: Ballkani gjatė Mesjetės sė hershme - John V.A. Fine
  Republika e Korēės
  Retrospektive e fresket
  Revolta nė burgun e Spaēit
  Revoltat dhe anarkia ne Shqiperi pas kryengritjes se madhe te 1878-1881
  Revolucioni' I Qershorit - Nje artikull interesant
  Revolucioni i qershorit 1924
  Rezistenca antikomuniste e Mirditorėve
  Rilindja Shqiptare
  Riretushimi I historisė
  Robert D'Angely
  Robert D'Angely
  Robert D'Angely - Enigma … u zgjidh
  Roli I Klerit Katolik Shqiptar nė Konferencėn e Paqes nė Paris
  Roli I sherbimeve te fshehta ne ngjarjet e 2 korrikut 1990
  Rrahman Parllaku tregon…
  Rrefen Xhemal Tafaj…
  Rregullorja e pare e Flotės Detare Greke ėshtė shkruar nė gjuhėn shqipe
  Rreth emertimeve Kosova, Metohia, Dardania!
  Rrethimi I Shkodres dhe tradhtia e Esat Pashes
  Sa ilire jemi?
  Serbėt dhe Shqiptarėt
  Sfida per te ruajtur trashegimnine came
  SHBA, te pathenat e takimeve te "humbura" te Ramiz Alise
  Shenjtoret e krishtere te Shqiperise.
  Shindlerat shqiptarė
  Shkaqet dhe pasojat e krizes se 1997
  Shkaterrimi i Voskopojes
  Shkenca e Historise dhe Rendesia e saj
  Shkodra ne vitin 1912 me syte e nje gjermani
  Shkolla shqipe ne Kosove ne 420 vjetorin e saj
  Shkrimi shqip I Frank Bardhit
  Shkrimtari historian - Agim Musta
  Shkruani edhe ju historinė
  Shoqėria kombėtare muhamedane shqiptare
  Shperngulja e Shqiptareve prej Kosoves ne Turqi
  Shperngulja e Shqiptareve prej Kosoves ne Turqi
  Shpjegimi I fjalės "Albanese"
  Shqiperia dhe Kina
  Shqiperia dhe Traktati I Varshaves
  Shqiperia e Esad Pashes
  Shqiperia e Kaukazeve
  Shqipėria mė 1914
  Shqipėria nė lidhjen e Kombeve
  Shqipėria nė studimet e Helsinkit
  Shqiperia ne vitet e para te diktatures komuniste
  Shqipėria nė vorbullėn e Luftės sė parė Botėrore
  Shqiperia Veriore ne veshtrim te Franz Nopēės
  Shqiperia, nje kushtetute qe ne Mesjete
  Shqiperia, nje miqesi e vjeter me Vatikanin
  Shqipėria: 90'000 km/2, 28'000 kufij shteterore, 68'000 km tokė jashtė kėtij kufiri
  Shqiptaret dhe Greket
  Shqiptarėt dhe Vllehėt
  Shqiptarėt e Kroacisė
  Shqiptaret ne kohen e Skenderbeut
  Shqiptarėt nė Malin e Zi
  Shqiptarėt nė Rumani, njė histori e lashtė
  Shqiptarėt nė shekuj
  Shqiptarėt nėpėr botė: Migrimet, zbulimet dhe tė arriturat e tyre
  Shqiptarėt nga shek i VIII-XII
  Shqiptaret popull Solidar
  Shqiptaret popull Solidar
  Shqiptaret qe kane marre cmime te medha ose Nobel
  Shqiptaret, banoret me te hershem te adriatikut
  Shqiptarėt, si i bėnin gjyqet civile nė 1916
  Shtate vjetori I Betejes se Jeshkoves ne Treven e Vrrinit
  Shtetet Ilire
  Shtetasit Shqiptar I Mbeshteten Bashkeatdhetaret Kosovare
  Shteti Arberor ne More (Peleponez)
  Shuarja e ngadalte e arvanitasve
  Shuflai, kroati qė vdiq pėr Shqipėrinė
  Si deshtoi komploti anglo-amerikan kunder Enverit
  Si e formuam organizatėn e fshehtė "Bashkimi Shqiptar"
  Si e helmuan ne Peruxha te Italise Ismail Qemalin
  Si e njoha Nonon dhe Berishen
  Si e rrezuam monumentin e Enver Hoxhes
  Si e shiti Enver Hoxha Kosovėn tek Jugosllavėt
  Si eleminoi Enver Hoxha themeluesit e PKSH-se
  Si Enver Hoxha aplikoi luften e klasave ne familjen e tij
  Si eshte quajtur Kosova ne kohen e Skenderbeut
  Si fillonte ngrenja e kokave
  Si filluan plackitjet
  Si I beri Ramiz Alia, Berishen dhe Nanon kryetare partish
  Si I goditi Enveri kolonelet qe s'pranuan heqjen e gradave
  Si I vendosnin flete-rrufete ne vitet '70
  Si I vune prangat ish-Ministrit te jashtem Nesti Nase
  Si kane bashkejetuar shqiptaret me serbet ne Beograd?
  Si kositej truri I Kombit
  Si lindi dhe u zhvillua Tirana moderne
  Si mė nxitėn hungarezė tė arratisesha nga Shqipėria - Mark Alia
  Si na fshinin kur vinte Mehmet Shehu
  Si ndodhi masakra e Tivarit me 1 prill 1945
  Si ruhej Enveri
  Si u be Angjeline Arianiti shenjtoreshe serbe
  Si u hoq ylli I koministeve nga flamuri shqiptar
  Si u krijua Kisha autoqefale Shqiptare
  si u nda Shqiperia
  Si u pushkatua Ismail Golemi
  Si u sollėn eshtrat e Ismail Qemalit nė Vlorė
  Si u vendos fashizmi nė Shqipėri
  Si u vra Beqiri, nipi I Sulejman Vokshit
  Si u vrane 4300 shqiptare me 1945
  Si zbulova nje leter te papes per Skenderbeun
  Simboli heraldik I familjes dhe pinjolleve Bua
  Skėnderbeu - Portret
  Skenderbeu dhe serbet
  Skėnderbeu nė mbretėrinė e Napolit dhe nė Romė
  Skifter Kėlliēi pėr Avni Rustemin
  Sllavėt: Kasapė e Evropės
  Smajl Martini I Grudės
  Sokoli per Enverin, Nexhmijen dhe Ramizin
  Sot, 8 vjet nga vrasja e Azemit
  Spartakus
  Spiro Butka: Si luftova ne krah te Ramush Haradinaj
  Spiro Moisiu njeriu me besnik I Enver Hoxhes
  Spiro Prifti, mjeku qe sheroi me qindra paciente
  SS Skanderbeg
  St. Albans - Albanėt e Shenjtė - Qytet nė Angli
  Statuti I Shkodres
  Stemat e fiseve te shqiptareve
  Stradiotėt mercenarėt shqiptarė tė ushtrive rilindase evropiane
  Stradiotet Shqiptare dhe Greke te Shekullit te 15 dhe 16
  Struktura etike e kanunit
  Studime historike nga Aristidh Kola
  Studime shqiptaro-lirike
  Tablo nga lufta e komunizmit per liri. NATYRE E QETE
  Tajar Zavalani dhe Historia e Shqipėrisė
  Tajar Zavalani dhe Historia e Shqipėrisė
  Tartabiqet e Enver Ramizit
  Tė dielėn me Indro Montanelli-n
  Tė gjitha qė dimė pėr Dinastinė Zogu
  Tė njohim Atdheun - nga Fazli Hajrizi
  Te njohim trojet tona: Historia e Vithkuqit
  Tė vėrteta tė panjohura pėr Himarėn
  Te verteta te zakonshme
  Tentim per ndryshimin e historise sone kombetare
  The Times: 40 vjetet e regjimit te hekurt te E. Hoxhes
  Themelimi, ndertimi dhe zhvillimi nder vite I kryeqytetit te Shqiperise
  Theodor Ippen: Shqipėria e Vjetėr pėr t'u rizbuluar
  Tito dhe shqiptaret e Kosoves
  Traktati I Shen Stefanit
  Traktet e Ballit Kombėtar
  Tregon e Bija gjeneralit
  Tregon Nesti Kėrenxhi
  Tregon oficeri "Si mbeta I paralizuar nga orteku"
  Tregon Pjetėr Arbnori
  Troja - qytet I Dardanise?
  Trojet e Tiranes dhe Pronaret
  Trojet etnike shqiptare
  Trojet shqiptare nė harta
  Tropojani, ushtari I UCK qe I la qeline e Hages, Milloshevicit
  U gjet varri I Gjergj Arianitit
  U perkujtuan deshmoret Kastrati dhe beteja e Shkembit te Gradines
  UĒK dhe prapaskenat
  UDB: Dosja per emigratet shqiptare ne Itali
  Udhetar I huaj neper Shqiperi ne fillim te Shek. Te 20te
  Udhėtim nė Sarandė
  Udhetimi i panjohur i flamurit
  Ura e Kėlcyrės
  Ushtarakėt e ekzekutuar nga Hoxha
  Vajza qe hyri ne histori bashke me Nolin
  Vari I Mbretit Gent ne Rome
  Vdekja e Mehmetit, 21 tė arrestuar
  Veli Llakaj tregon…
  Vendet me rėndėsi historike
  Veprat tona, sklleverve te Enver Hoxhes
  Vera Bordo me origjinė shqiptare
  Vėshtrim I shkurtė historik pėr fisin e Kelmendit
  Vėshtrim i shkurtėr historik pėr fisin e Kelmendit
  Vetvrasja e kryetarit ekzekutiv te Tiranes
  Vetvrasja e njė kombi
  Vezhgim historik mbi qytetin e Fierit
  Vezhgime Iliro-Shqiptare te vitit 1916
  Vezhgime mbi Shqiperine - Famulltari Austriak
  Vezir Shqipetar ne Perandorine Otomane
  Vija e Teodosit
  Viti 1997
  Vito Kapo tregon…
  Vlerat kombėtare shqiptare
  Vlerėsimi pėr Luftėn Nacional Ēlirimtare
  Vlora, e paperseritshme
  Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit
  Vrasja e Mehmet Shehut
  Vrasja e tretė e Bajram Currit
  Waffen SS - Skenderbeg
  We can learn war lessons from Albania after WWII
  Xhemal Broja
  Zbardhet mbledhja e Byrose qe zgjodhi pasardhesin e Enverit
  Zbulohet dokumenti qe thote se gjermanet iken pak dite para dites se flamurit
  Zog I dhe Toptani sipas Durhamit
  Zonja Hoxha reagon


  p.s. Kush ka deshire te ndihmoje ne lidhje me ndarjen e temave historike sipas periudhave kohore mund te me kontaktoje me mesazhe private.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Darius : 08-06-2007 mė 12:05

 2. #2
  Ky postim ka qene fantastik. Bravo Fiori, ke bere gjene me te mire me kete linkimin e temave. I ke dhene nje ide shume te mire te gjithe moderatoreve qe te mund te organizojne me mire nenforumet qe moderojne.
  Edhe njehere, pune e paqme !

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Darius pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 4. #3
  Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  as vetė se di.... :)
  Postime
  808
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Ky postim ka qene fantastik. Bravo Fiori, ke bere gjene me te mire me kete linkimin e temave. I ke dhene nje ide shume te mire te gjithe moderatoreve qe te mund te organizojne me mire nenforumet qe moderojne.
  Edhe njehere, pune e paqme !
  Po Fiori ka bėrė punė tė mirė dhe u'a ka treguar rrugėn moderatorėve, por si duket moderatorėt i ka zėnė pėrtacia dhe nuk duan t'a vazhdojnė nismėn e Fiorit.
  Shqiptari qė derdhė gjak shqiptari nuk meriton tė quhet shqiptarė

 5. #4
  i/e regjistruar Maska e Sofi _
  Anėtarėsuar
  09-04-2011
  Postime
  494

 6. #5
  i/e regjistruar Maska e Sofi _
  Anėtarėsuar
  09-04-2011
  Postime
  494

  teme e re

  Po shtoj kete teme:
  http://www.forumishqiptar.com/showth...20#post3112120

  (Kur "Skenderbeu" nuk asht historia e Skenderbeut)

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Sofi _ pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

Tema tė Ngjashme

 1. Pasqyra e temave qė pėrmban forumi "Shqipe nga Kosova"
  Nga YlliRiaN nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-04-2009, 12:23
 2. Pasqyra, ēfarė fshihet pėrtej saj?
  Nga Davius nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-12-2006, 23:11
 3. Pasqyra e temave tė shkrimtarėve tė huaj
  Nga Fiori nė forumin Shkrimtarė tė huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-08-2006, 15:10
 4. Logjika historike dhe pėrmasa tejhistorike
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-12-2004, 16:40
 5. Cili ėshtė synimi i AKSH-sė?
  Nga Faik nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 04-12-2003, 04:22

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •