Close
Faqja 0 prej 18 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 345
 1. #1
  nuk ka jete pa dashuri... Maska e blondina
  Anėtarėsuar
  18-10-2002
  Vendndodhja
  ne qiell
  Postime
  242

  Dhuna ndaj grave

  Gjithmone mendoj se njeriu jeton vetem nje here e per kete cdo njeri duhet ta jetoje ate sipas qejfit pa dallim gjinie ,por tek shqiptaret eshte ndryshe.Burrat shqiptare mendojne qe femra eshte prone e tyre e mund te lozin me te si te duan. Ata nuk e aktceptojne dot kur femra e le pra kerkon te ndahet nga ai,e per kete perdorin dhunen burrat.Perse!?????????!!
  GJITHMONE OPTIMIST PER TE ARRITUR ATE QE DON.

 2. #2
  OBEN OHNE Maska e MISTRECE22
  Anėtarėsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  tirane
  Mosha
  40
  Postime
  211
  si fillim, duhet te them qe nuk jane te gjithe meshkujt njesoj. jo te gjithe i perkasin asaj kategorie te ulet, brutale e injorante.
  per meshkujt qe nuk akceptojne dot largimin e gruas se tyre, mund te them qe duke perdorur dhunen, tregojne vetem veten e tyre. injoranca apo mungesa e kultures, i ndalojne te perdorin llogjiken dhe fjalet, qe nga njehere kane veprim te padiskutueshehm, po te dish ti perdoresh dhe keshtu qe detyrohen te perdorin grushtat. te shkretet, su mbetet gje tjeter atyre! si perfundim, ata meshkuj, per mua jane bere per te ardhur keq.

  dhuna nuk eshte asnjehere zgjidhje.
  :brire
  PARTY KA GJITHMONE TE DREJTE!

 3. #3
  *Forever* Maska e malli
  Anėtarėsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  41
  Postime
  668
  une mendoj meshkujt perdorin drurin sepse si pelqen nje femer ta leje, e bukur per ata eshte qe ata ti lejne te paret , se pastaj ofendohen nga shoqnia dhe nga familja
  kshu eshte muhabeti
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Steve
  Anėtarėsuar
  02-10-2002
  Vendndodhja
  France
  Mosha
  39
  Postime
  61
  kan ndodhur shume raste, qe jo per shpjegime te qarta isterismi nje femre e detyron femren te ngrej dore kunder mashkullit....! pra ēdo gje eshte reciproke..
  Shqiponja

 5. #5
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,027
  mu kjo teme me duket ofenduse.......
  edhe aspak e drejte...............ne nje forum tjeter vetem se dikush tha qe i pelqejn femrat e huaja ju hodhet ene e vut perfun......
  tani thoni qe meshkujt shqiptar jane te dhuncem....un pervete ndihem i fyer edhe sme duket aspak e drejte kjo teme......
  spo them qe jan te gjith meshkujt e mire...po si i thon pyll pa derra ska............hajt tung....
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 6. #6
  OBEN OHNE Maska e MISTRECE22
  Anėtarėsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  tirane
  Mosha
  40
  Postime
  211
  e pse fyesh ti???
  ky eshte fakt. dihet dhe smund te mohoet. e thashe dhe me siper qe nuk jane te gjithe njesoj por qe ka te tille, nuk e hedh dot poshte.
  disi pa vend me duket vetem pyetja"pse burrat SHQIPTARE...."
  sepse nuk jane vetem meshkujt shqiptare ata qe perdorin dhunen. injoranca ekziston dhe ne shtete te tjera te botes. ne gjermani psh. ka institucione perkatse, enkas per grate e keqtrajtuara nga burrat. "frauenhäuser" quhen. shtepi grash, e perkthyer ne shqip fjale per fjale. aty gjejne strehim grate me femijet e tyre qe detyrohen te arratisen nga shtepia dhe te fshihen nga burrat sepse ndihen te kercenuara.
  mashkulli qe ve dore mbi femren duhet te kete komplekse kolosale qe arrin e ul veten ne nje pike te tille.
  ai per mua nuk eshte burre, eshte burrec.
  :brire
  PARTY KA GJITHMONE TE DREJTE!

 7. #7
  Sinqeritet.Korektesi.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Selanik Greqi
  Mosha
  51
  Postime
  366

  Re: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres kur ajo e le ate.

  [QUOTE]Postuar mė parė nga blondina
  [B]Gjithmone mendoj se njeriu jeton vetem nje here e per kete cdo njeri duhet ta jetoje ate sipas qejfit pa dallim gjinie


  Jam dakort me mendimin e MISTRECES dhe ate qe thot lulja,dhe as nuk e diskutoj qe dhuna eshte e denueshme,te pakten per mua.
  Por nuk mund te pranoj ato cka shkruhen me lart,mbase je shprehur gabim,por une ate qe kuptova ishte se ne mes te nje cifti nuk ka problem qe te ket dhe te trete apo te katert ne mes tyre,mund ta jetosh jeten si te duash,por,kur je cift nuk mund ta thuash kete gje.
  Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

  Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

  Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

 8. #8
  nuk ka jete pa dashuri... Maska e blondina
  Anėtarėsuar
  18-10-2002
  Vendndodhja
  ne qiell
  Postime
  242

  Re: Re: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres kur ajo e le ate.

  [QUOTE]Postuar mė parė nga ari32
  [B]
  Postuar mė parė nga blondina
  Gjithmone mendoj se njeriu jeton vetem nje here e per kete cdo njeri duhet ta jetoje ate sipas qejfit pa dallim gjinie


  Jam dakort me mendimin e MISTRECES dhe ate qe thot lulja,dhe as nuk e diskutoj qe dhuna eshte e denueshme,te pakten per mua.
  Por nuk mund te pranoj ato cka shkruhen me lart,mbase je shprehur gabim,por une ate qe kuptova ishte se ne mes te nje cifti nuk ka problem qe te ket dhe te trete apo te katert ne mes tyre,mund ta jetosh jeten si te duash,por,kur je cift nuk mund ta thuash kete gje.

  Zoteri une jam shprehur shume qarte ,dhe qe te jetosh jeten sipas qejfit nuk do te thote qe ne cift te kete nje te trete, por ka lidhje me temen qe une kur skam me qejf te jetoj me ate ndahem e car ben (DRURIN): Nuk perjashtohet mundesia qe ka edhe burra te botes qe perdorin dhunen por shume pak ,kurse te shqiptaret eshte dicka e domsdoshme dhuna. Meqe jemi tek forumi shqiptar flasim per shqiptaret apo jo dhe per mendimin tim kjo teme eshte shume normale te diskutohet , prandaj shikoni drejtesine dhe jo sipas interesit te shkruani.
  Ju faleminderit Blondina.
  GJITHMONE OPTIMIST PER TE ARRITUR ATE QE DON.

 9. #9
  Vajza e Eres Maska e Puhiza
  Anėtarėsuar
  28-06-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  42
  Postime
  355
  Perdorin dhunen sepse jane te dobet psiqikisht dhe se nuk dine te arsyetojne, as te falin, as te leshojne pe. Kjo lloj kategori meshkujsh jane me shume komplekse, dhe zot na ruaj nga ndonje burre i tille.....
  Plus qe, tradita e familjes shqiptare, ose (pseudo) zakoni e ka dashur qe femra te jete gjithmone e nenshtruar, me hir ose pahir.Keto vitet e fundit gjerat po ndryshojne kryekeput, te pakten ne konceptimin e barazise ne te drejta mes burrit dhe gruas. Dhe sic duket...ky mashkull po e veren kete fenomen...
  Une mendoj se, nese puna arrin deri aty sa te ushtrohet dhuna mbi nje femer, fajtore jane qe te dy. Ne nje lidhje te tille, ka munguar dicka qe eshte themeltare ne ndertimin e nje marrdhenieje: respekti per njeri tjetrin pa harruar ketu rendesine e te marrit vesh, ose e mirekuptimit me njeri tjetrin.
  Nganjehere dashuria mbart me vete dhe hendikapin e skllaverise: njeri nga partneret rrezikon te nenshtrohet dhe akoma me keq te depersonalizohet. Qe ferra te mos e marre uraten, duhet qe arsyeja te jete nje cike me kryenece se ndjenja. Eshte e veshtire, por jo e pamundur.

  E ju cuna mos u fyeni...fakti eshte fakt...por kjo s'do te thote se ju i perkisni kesaj kategorie....

  Ju goca avash nje cike me keto kurset e karatese...se te jete per ate pune.....meshkujt e kane te lindur kete lloj sporti dhe kursejne dhe leket e kursit.... Perdorni FJALEN LOGJIKEN SHPIRTIN
  Pastaj ato te tjerat....
  Tingujt e heshtjes sė mendimeve te pathėna
  perplasen nė detin e renkimit pamor,
  Lotet e kuq gjurmėt keqaz mbulojnė
  U mpiksėn tingujt, ngrirja filloi
  Heshtja ime u trishtua...

 10. #10
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,027
  un e kisha tek ajo puna e burrave shqiptare..pra nqs do te shprehesha me qarte titulli temes eshte i gabuar.......un nuk thashe qe ska raste..por qe smund te pergjithsohen gjerat kjo sme pelqeu........megjithate jam plotsisht dakort kush ve dor mbi femren eshte i cekuilibruar......
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 11. #11
  *Forever* Maska e malli
  Anėtarėsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  41
  Postime
  668
  i pelqen shume cunave tbejne boks me femrat , nje burr eshte trim me nje burr ,dhe jo me nje grua
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 12. #12
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,027
  ja malli po me i brim i bie
  po a po themi qe spo flasim ne pergjithsi por per rastet e vecanta...
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 13. #13
  mechanical Maska e Notari__1
  Anėtarėsuar
  05-10-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia U.S.A
  Postime
  6
  Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres kur ajo e le ate?
  Eshte nje pyetje me dhjetra, mijera dhe mijiona pergjigje;
  Varet nga psikologjia e burrit. Cdo njeri ka mendime te ndryshme.
  Me falni por nuk mund tju ndihmoj dot per mendimet e burrave shqiptare.
  Une per mendimin tim?
  Dera eshte e hapur ===> rruge te mbare.
  Qe te fitosh nje here ben nje hakmarrije, qe te fitosh gjithmone ben falje.
  Leri tingujt e zemres te tingullojne vetem per ata qe mund ti degjojne.

 14. #14
  ****** Maska e london_girl_02
  Anėtarėsuar
  26-09-2002
  Vendndodhja
  UK
  Mosha
  36
  Postime
  182
  burrat perdorin dhune kur femra e le
  sepse kan inat dhe nuk don qe ta shofin te gezuar me ne jtjeter
  ose te jet larg tij po don te jen skllavja e tij
  ta ket nen thun per gjith jeten

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Steve
  Anėtarėsuar
  02-10-2002
  Vendndodhja
  France
  Mosha
  39
  Postime
  61
  O London pse ti, ne qoftese burri do te linte, do ishe e kenaqur ta shikoje me nje tjeter....pra e perseris ēdo gje eshte reciproke.. edhe femrat nuk jan te gjitha njesoj! Ka raste qe reagimi nje femre eshte me i hidhur se sa e nje mashkulli..!
  Shqiponja

 16. #16
  ****** Maska e london_girl_02
  Anėtarėsuar
  26-09-2002
  Vendndodhja
  UK
  Mosha
  36
  Postime
  182
  steve po do ti thoja lamtumire nuk do ti beja gje
  kur ai nuk me don nuk kam pse rri me te sa do ta dua
  do ti them good luck jo psh te bej dhune ne te
  tju the mte shtepise te perdorin dhun ose tjera
  lal kur dicka nuk funksjono ske cti besh leshoja rrugen kaq

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,402
  SEPSE JANE TE PASIGURTE NE VETEN E TYRE DHE KONSIDEROJNE DHUNEN SI MENYREN E VETME PER TE MBAJTUR NJE FEMER.

  NDOSHTA JANE DHE IMPOTENTE SEKSUALISHT E TUTEN NGA IDEJA QE S'DO GJEJNE FEMER TJETER....KETE S'E DI, SPEKULLIM ESHTE, hihihihi

  Me perzemersi e dashuri (lol)

  Kuqja!

 18. #18
  Sinqeritet.Korektesi.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Selanik Greqi
  Mosha
  51
  Postime
  366
  Kuqe pse moj xhan mendon se mund temendojne keshtu,se mbahet nje mardhenie me dru,mbase jetoj jasht realitetit Shqiptar por te vetmen gje qe nuk mund te mbash as dhe nje gje eshte druri po u ushtrua dhuna cdogje ka mbaruar.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ari32 : 25-10-2002 mė 00:44
  Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

  Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

  Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

 19. #19
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Disa thone se dhuna nuk eshte mjet i tolerueshem. Po te njejtit thone se "Burri eshte trim me burrin jo me femren".

  ?!!!???!????!

  Cfare do thote kjo?

  Dhuna eshte e tolerueshme kur mashkujt rrifen, mirepo e patolerueshme kur mashkulli rref femren?!

  Hipokrizi... e MADHE.

  StarCraft.

 20. #20
  nuk ka jete pa dashuri... Maska e blondina
  Anėtarėsuar
  18-10-2002
  Vendndodhja
  ne qiell
  Postime
  242
  Une kam mendimin qe tek burrat shqiptare eshte ai karagjozlleku qe nuk e aktceptojne femren as dashurine e saj. Ato mendojne qe vetem ata kane te drejte ta lene femren kur te duan e ajo jo. Ky mendim ka zene rrenje ne koken e tyre.


  Ps .nuk jane gjithe te njejte shyqir zotit ka edhe burra te mire.
  GJITHMONE OPTIMIST PER TE ARRITUR ATE QE DON.

Faqja 0 prej 18 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •