Close
Faqja 0 prej 18 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 346
  1. #1
    nuk ka jete pa dashuri... Maska e blondina
    Anėtarėsuar
    18-10-2002
    Vendndodhja
    ne qiell
    Postime
    242

    Dhuna ndaj grave

    Gjithmone mendoj se njeriu jeton vetem nje here e per kete cdo njeri duhet ta jetoje ate sipas qejfit pa dallim gjinie ,por tek shqiptaret eshte ndryshe.Burrat shqiptare mendojne qe femra eshte prone e tyre e mund te lozin me te si te duan. Ata nuk e aktceptojne dot kur femra e le pra kerkon te ndahet nga ai,e per kete perdorin dhunen burrat.Perse!?????????!!
    GJITHMONE OPTIMIST PER TE ARRITUR ATE QE DON.

  2. #2
    OBEN OHNE Maska e MISTRECE22
    Anėtarėsuar
    25-09-2002
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    211
    si fillim, duhet te them qe nuk jane te gjithe meshkujt njesoj. jo te gjithe i perkasin asaj kategorie te ulet, brutale e injorante.
    per meshkujt qe nuk akceptojne dot largimin e gruas se tyre, mund te them qe duke perdorur dhunen, tregojne vetem veten e tyre. injoranca apo mungesa e kultures, i ndalojne te perdorin llogjiken dhe fjalet, qe nga njehere kane veprim te padiskutueshehm, po te dish ti perdoresh dhe keshtu qe detyrohen te perdorin grushtat. te shkretet, su mbetet gje tjeter atyre! si perfundim, ata meshkuj, per mua jane bere per te ardhur keq.

    dhuna nuk eshte asnjehere zgjidhje.
    :brire
    PARTY KA GJITHMONE TE DREJTE!

  3. #3
    *Forever* Maska e malli
    Anėtarėsuar
    24-09-2002
    Vendndodhja
    Antwerpen
    Postime
    668
    une mendoj meshkujt perdorin drurin sepse si pelqen nje femer ta leje, e bukur per ata eshte qe ata ti lejne te paret , se pastaj ofendohen nga shoqnia dhe nga familja
    kshu eshte muhabeti
    **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Steve
    Anėtarėsuar
    02-10-2002
    Vendndodhja
    France
    Postime
    61
    kan ndodhur shume raste, qe jo per shpjegime te qarta isterismi nje femre e detyron femren te ngrej dore kunder mashkullit....! pra ēdo gje eshte reciproke..
    Shqiponja

  5. #5
    Desert Fox Maska e bayern
    Anėtarėsuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    mu kjo teme me duket ofenduse.......
    edhe aspak e drejte...............ne nje forum tjeter vetem se dikush tha qe i pelqejn femrat e huaja ju hodhet ene e vut perfun......
    tani thoni qe meshkujt shqiptar jane te dhuncem....un pervete ndihem i fyer edhe sme duket aspak e drejte kjo teme......
    spo them qe jan te gjith meshkujt e mire...po si i thon pyll pa derra ska............hajt tung....
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  6. #6
    OBEN OHNE Maska e MISTRECE22
    Anėtarėsuar
    25-09-2002
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    211
    e pse fyesh ti???
    ky eshte fakt. dihet dhe smund te mohoet. e thashe dhe me siper qe nuk jane te gjithe njesoj por qe ka te tille, nuk e hedh dot poshte.
    disi pa vend me duket vetem pyetja"pse burrat SHQIPTARE...."
    sepse nuk jane vetem meshkujt shqiptare ata qe perdorin dhunen. injoranca ekziston dhe ne shtete te tjera te botes. ne gjermani psh. ka institucione perkatse, enkas per grate e keqtrajtuara nga burrat. "frauenhäuser" quhen. shtepi grash, e perkthyer ne shqip fjale per fjale. aty gjejne strehim grate me femijet e tyre qe detyrohen te arratisen nga shtepia dhe te fshihen nga burrat sepse ndihen te kercenuara.
    mashkulli qe ve dore mbi femren duhet te kete komplekse kolosale qe arrin e ul veten ne nje pike te tille.
    ai per mua nuk eshte burre, eshte burrec.
    :brire
    PARTY KA GJITHMONE TE DREJTE!

  7. #7
    Sinqeritet.Korektesi.
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Selanik Greqi
    Postime
    366

    Re: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres kur ajo e le ate.

    [QUOTE]Postuar mė parė nga blondina
    [B]Gjithmone mendoj se njeriu jeton vetem nje here e per kete cdo njeri duhet ta jetoje ate sipas qejfit pa dallim gjinie


    Jam dakort me mendimin e MISTRECES dhe ate qe thot lulja,dhe as nuk e diskutoj qe dhuna eshte e denueshme,te pakten per mua.
    Por nuk mund te pranoj ato cka shkruhen me lart,mbase je shprehur gabim,por une ate qe kuptova ishte se ne mes te nje cifti nuk ka problem qe te ket dhe te trete apo te katert ne mes tyre,mund ta jetosh jeten si te duash,por,kur je cift nuk mund ta thuash kete gje.
    Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

    Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

    Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

  8. #8
    nuk ka jete pa dashuri... Maska e blondina
    Anėtarėsuar
    18-10-2002
    Vendndodhja
    ne qiell
    Postime
    242

    Re: Re: Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres kur ajo e le ate.

    [QUOTE]Postuar mė parė nga ari32
    [B]
    Postuar mė parė nga blondina
    Gjithmone mendoj se njeriu jeton vetem nje here e per kete cdo njeri duhet ta jetoje ate sipas qejfit pa dallim gjinie


    Jam dakort me mendimin e MISTRECES dhe ate qe thot lulja,dhe as nuk e diskutoj qe dhuna eshte e denueshme,te pakten per mua.
    Por nuk mund te pranoj ato cka shkruhen me lart,mbase je shprehur gabim,por une ate qe kuptova ishte se ne mes te nje cifti nuk ka problem qe te ket dhe te trete apo te katert ne mes tyre,mund ta jetosh jeten si te duash,por,kur je cift nuk mund ta thuash kete gje.

    Zoteri une jam shprehur shume qarte ,dhe qe te jetosh jeten sipas qejfit nuk do te thote qe ne cift te kete nje te trete, por ka lidhje me temen qe une kur skam me qejf te jetoj me ate ndahem e car ben (DRURIN): Nuk perjashtohet mundesia qe ka edhe burra te botes qe perdorin dhunen por shume pak ,kurse te shqiptaret eshte dicka e domsdoshme dhuna. Meqe jemi tek forumi shqiptar flasim per shqiptaret apo jo dhe per mendimin tim kjo teme eshte shume normale te diskutohet , prandaj shikoni drejtesine dhe jo sipas interesit te shkruani.
    Ju faleminderit Blondina.
    GJITHMONE OPTIMIST PER TE ARRITUR ATE QE DON.

  9. #9
    Vajza e Eres Maska e Puhiza
    Anėtarėsuar
    28-06-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    355
    Perdorin dhunen sepse jane te dobet psiqikisht dhe se nuk dine te arsyetojne, as te falin, as te leshojne pe. Kjo lloj kategori meshkujsh jane me shume komplekse, dhe zot na ruaj nga ndonje burre i tille.....
    Plus qe, tradita e familjes shqiptare, ose (pseudo) zakoni e ka dashur qe femra te jete gjithmone e nenshtruar, me hir ose pahir.Keto vitet e fundit gjerat po ndryshojne kryekeput, te pakten ne konceptimin e barazise ne te drejta mes burrit dhe gruas. Dhe sic duket...ky mashkull po e veren kete fenomen...
    Une mendoj se, nese puna arrin deri aty sa te ushtrohet dhuna mbi nje femer, fajtore jane qe te dy. Ne nje lidhje te tille, ka munguar dicka qe eshte themeltare ne ndertimin e nje marrdhenieje: respekti per njeri tjetrin pa harruar ketu rendesine e te marrit vesh, ose e mirekuptimit me njeri tjetrin.
    Nganjehere dashuria mbart me vete dhe hendikapin e skllaverise: njeri nga partneret rrezikon te nenshtrohet dhe akoma me keq te depersonalizohet. Qe ferra te mos e marre uraten, duhet qe arsyeja te jete nje cike me kryenece se ndjenja. Eshte e veshtire, por jo e pamundur.

    E ju cuna mos u fyeni...fakti eshte fakt...por kjo s'do te thote se ju i perkisni kesaj kategorie....

    Ju goca avash nje cike me keto kurset e karatese...se te jete per ate pune.....meshkujt e kane te lindur kete lloj sporti dhe kursejne dhe leket e kursit.... Perdorni FJALEN LOGJIKEN SHPIRTIN
    Pastaj ato te tjerat....
    Tingujt e heshtjes sė mendimeve te pathėna
    perplasen nė detin e renkimit pamor,
    Lotet e kuq gjurmėt keqaz mbulojnė
    U mpiksėn tingujt, ngrirja filloi
    Heshtja ime u trishtua...

  10. #10
    Desert Fox Maska e bayern
    Anėtarėsuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    un e kisha tek ajo puna e burrave shqiptare..pra nqs do te shprehesha me qarte titulli temes eshte i gabuar.......un nuk thashe qe ska raste..por qe smund te pergjithsohen gjerat kjo sme pelqeu........megjithate jam plotsisht dakort kush ve dor mbi femren eshte i cekuilibruar......
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  11. #11
    *Forever* Maska e malli
    Anėtarėsuar
    24-09-2002
    Vendndodhja
    Antwerpen
    Postime
    668
    i pelqen shume cunave tbejne boks me femrat , nje burr eshte trim me nje burr ,dhe jo me nje grua
    **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

  12. #12
    Desert Fox Maska e bayern
    Anėtarėsuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    ja malli po me i brim i bie
    po a po themi qe spo flasim ne pergjithsi por per rastet e vecanta...
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  13. #13
    mechanical Maska e Notari__1
    Anėtarėsuar
    05-10-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia U.S.A
    Postime
    6
    Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres kur ajo e le ate?
    Eshte nje pyetje me dhjetra, mijera dhe mijiona pergjigje;
    Varet nga psikologjia e burrit. Cdo njeri ka mendime te ndryshme.
    Me falni por nuk mund tju ndihmoj dot per mendimet e burrave shqiptare.
    Une per mendimin tim?
    Dera eshte e hapur ===> rruge te mbare.
    Qe te fitosh nje here ben nje hakmarrije, qe te fitosh gjithmone ben falje.
    Leri tingujt e zemres te tingullojne vetem per ata qe mund ti degjojne.

  14. #14
    ****** Maska e london_girl_02
    Anėtarėsuar
    26-09-2002
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    182
    burrat perdorin dhune kur femra e le
    sepse kan inat dhe nuk don qe ta shofin te gezuar me ne jtjeter
    ose te jet larg tij po don te jen skllavja e tij
    ta ket nen thun per gjith jeten

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Steve
    Anėtarėsuar
    02-10-2002
    Vendndodhja
    France
    Postime
    61
    O London pse ti, ne qoftese burri do te linte, do ishe e kenaqur ta shikoje me nje tjeter....pra e perseris ēdo gje eshte reciproke.. edhe femrat nuk jan te gjitha njesoj! Ka raste qe reagimi nje femre eshte me i hidhur se sa e nje mashkulli..!
    Shqiponja

  16. #16
    ****** Maska e london_girl_02
    Anėtarėsuar
    26-09-2002
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    182
    steve po do ti thoja lamtumire nuk do ti beja gje
    kur ai nuk me don nuk kam pse rri me te sa do ta dua
    do ti them good luck jo psh te bej dhune ne te
    tju the mte shtepise te perdorin dhun ose tjera
    lal kur dicka nuk funksjono ske cti besh leshoja rrugen kaq

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    SEPSE JANE TE PASIGURTE NE VETEN E TYRE DHE KONSIDEROJNE DHUNEN SI MENYREN E VETME PER TE MBAJTUR NJE FEMER.

    NDOSHTA JANE DHE IMPOTENTE SEKSUALISHT E TUTEN NGA IDEJA QE S'DO GJEJNE FEMER TJETER....KETE S'E DI, SPEKULLIM ESHTE, hihihihi

    Me perzemersi e dashuri (lol)

    Kuqja!

  18. #18
    Sinqeritet.Korektesi.
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Selanik Greqi
    Postime
    366
    Kuqe pse moj xhan mendon se mund temendojne keshtu,se mbahet nje mardhenie me dru,mbase jetoj jasht realitetit Shqiptar por te vetmen gje qe nuk mund te mbash as dhe nje gje eshte druri po u ushtrua dhuna cdogje ka mbaruar.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ari32 : 25-10-2002 mė 00:44
    Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

    Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

    Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

  19. #19
    yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
    Anėtarėsuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    the black light
    Postime
    1,786
    Disa thone se dhuna nuk eshte mjet i tolerueshem. Po te njejtit thone se "Burri eshte trim me burrin jo me femren".

    ?!!!???!????!

    Cfare do thote kjo?

    Dhuna eshte e tolerueshme kur mashkujt rrifen, mirepo e patolerueshme kur mashkulli rref femren?!

    Hipokrizi... e MADHE.

    StarCraft.

  20. #20
    nuk ka jete pa dashuri... Maska e blondina
    Anėtarėsuar
    18-10-2002
    Vendndodhja
    ne qiell
    Postime
    242
    Une kam mendimin qe tek burrat shqiptare eshte ai karagjozlleku qe nuk e aktceptojne femren as dashurine e saj. Ato mendojne qe vetem ata kane te drejte ta lene femren kur te duan e ajo jo. Ky mendim ka zene rrenje ne koken e tyre.


    Ps .nuk jane gjithe te njejte shyqir zotit ka edhe burra te mire.
    GJITHMONE OPTIMIST PER TE ARRITUR ATE QE DON.

Faqja 0 prej 18 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •