Close
Faqja 3 prej 18 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 344
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e theodora*
  Anėtarėsuar
  16-01-2004
  Postime
  879
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga blondina Lexo Postimin
  Gjithmone mendoj se njeriu jeton vetem nje here e per kete cdo njeri duhet ta jetoje ate sipas qejfit pa dallim gjinie ,por tek shqiptaret eshte ndryshe.Burrat shqiptare mendojne qe femra eshte prone e tyre e mund te lozin me te si te duan. Ata nuk e aktceptojne dot kur femra e le pra kerkon te ndahet nga ai,e per kete perdorin dhunen burrat.Perse!?????????!!

  TE TE THEM UN PERSENE.
  THJESHT SHUMICA E BURRAVE SHQIPTARE JANE PA SHKOLLE DHE PERVEC KESAJ JANE DHE SHUM EGOISTE.THONE BENI SIC THEM UNE PO MOS BENI SI BEJ UNE.
  SA PER TEMEN...BRAVO.I KE RENE NE KOKE TAMAM.


  CIAO
  "MY LOVE IS YOUR LOVE AND YOUR LOVE IS MY LOVE"

 2. #42
  Seriozi Maska e Cun_Serioz
  Anėtarėsuar
  19-01-2008
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  vetem kafsha merr vesh me drru
  Jam i vogel se njoh friken,rritem trim per republiken !!

 3. #43
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Citim Postuar mė parė nga Steve Lexo Postimin
  edhe ju femrat ndaj meshkujve jeni teper "isterike" sidomos gocat shqiptare......apo juve ju falet..!
  e ke shum gabim femra eshte qenie e pa mbrojtur dhe shume meshkuj e shfrytesojne kete gje

 4. #44
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  49
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime

  rritur e edukuar prej jush nena,mos harroni kete

  Mos harroni Kto meshkuj qe ju me te drejt i gjykoni jane vllai yt babai yt kushurit e tuaj njerzit tane,kta meshkuj jane rritur nga nena juaj,nga nenat shqiptare edukuar nga Nenat shqiptare pastaj nga babai.
  Nje koleg italian qe ka martuar nje dibrane me tregon se si ka nderruar mendimin mbi djemt shqiptar,mu shpreh keshtu Altin grat shqiptare jane me te Liga se meshkujt(deri dje mendonte per meshkujt),ngela i habitur.
  Po me tha njohta ato gra ne vend ne Diper(fliste per ato ne moshe 30-60 vjecare).
  Persa i perket dhuna tek femrat eshte injoranz e madhe e asgje tjeter.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga altint71 : 17-10-2008 mė 15:07

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e ardis
  Anėtarėsuar
  12-02-2008
  Vendndodhja
  athine
  Postime
  213
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  mendoj qe nje grua nuk duhet ta pranoje dhunen .duhet te largohet sa me shpejt nga ai burre sepse ai qe e perdor njehere e perdor gjithmone. megjithese ndarjet jane me pasoja
  ne mes dy te keqijave duhet zgjedhur jo me e vogla.

 6. #46
  Elbasanlli 4eve® Maska e AnGeL_DeViL
  Anėtarėsuar
  16-01-2008
  Vendndodhja
  As Ne Toke,As Ne Qiell
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per mendimin tim nuk eshte ajo arsyeja pse burrat perdorin dhunen...por kur nuk merr femra vesh me fjale ka metoda te tjera pastaj.
  Trimi Mire Me Shoqe Shume

 7. #47
  Harambash Killer Maska e Gameness
  Anėtarėsuar
  13-03-2006
  Vendndodhja
  Aty-ktu... por, parasegjithash nė "kullėn e fildisht".
  Postime
  624
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  bisha

  nuk esht pytja tek shqiptari (edhepse...) apo tek zezaket ose tek gjermanet...puna eshte tek njeriu, mashkulli.

  aj person qe perdor dhun mbi gra aj:

  - nuk eshte njeri
  - eshte kafsh
  - eshte kurv/puttana dhe frikacak
  - si eshte e mundur qe ta perdoresh forcen kunder ne krijese qe ne baze dihet qe eshte me e dobet fizikisht. Eshte e njejta si ta rrahesh nje femije
  - eshte njejte si ta rrahesh nje mace ose nje qen..
  - o "qen": a me kete mburesh? qe ja theve hundet krijeses qe ta n groh ekzistencen?
  - un si burre, nuk kisha mund me i thon vetes te tille po te rrahesha nje person qe e di qe nuk ka mundesi qe te reagoj.
  - ku eshte qejfi i kesaj pune, e mendon qe e ben veten me burre, ore shtaze?
  - pse nuk kapesh me burra te tjere ore frikacak dhe njeri jo-moral
  - mbaje ne mend burr i eger, bota eshte e rrumbullaket dhe gjithmon eshte ne levizje, neser do ta djeg shpirtin at qe e bere sot, ka shum menyra te hakmarrjes, dhe ato vijn nga lart, plasen ne koken tende dhe nuk e di nga arriti.

  MARRE, TE KEQIJ JENI TE PAFTYRTE DHE SIDOMOS "NUK" JENI BURRA, rrituni!!

 8. #48
  Ylli i mėngjesit Maska e edona
  Anėtarėsuar
  26-10-2002
  Vendndodhja
  diku larg, shume larg,
  Mosha
  37
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  une mendoj qe dhuna e ka burimin dikun tjeter, dikush si femije eshte ritur duke e pare baben duke ushtru dhune ndaj nanes, dhe aj me ate rritet, se gruaja eshte prone e jotja ti ban qka don me te. Ketu qendron problemi se te gjitha qiftet kane keqkuptime por eshte mire qe ato te zgjidhen pa pranin e femijeve,
  Mendoj qe ka edhe nje tjeter segment, qe meshkujt qe perdorin dhune kane probleme te renda psikologjike, ata nuk jane te sigurte ne vete si dhe ndoshta eshte ndonje lloj semundjeje mendore-mendimi im.
  ylli i mėngjesit

 9. #49
  Ylli i mėngjesit Maska e edona
  Anėtarėsuar
  26-10-2002
  Vendndodhja
  diku larg, shume larg,
  Mosha
  37
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  [QUOTE=altint71;2054754]Mos harroni Kto meshkuj qe ju me te drejt i gjykoni jane vllai yt babai yt kushurit e tuaj njerzit tane,kta meshkuj jane rritur nga nena juaj,nga nenat shqiptare edukuar nga Nenat shqiptare pastaj nga babai.  une per vete kurr ama bash kurr nuk kam pa qe baba, ose gjyshi te kete perdore dhune mbi gruan. ///

  e njejt mendoj qe edhe vellau im nuk eshte rritur ne ate fryme, perveq nese eshte i semur psiqikisht
  ylli i mėngjesit

 10. #50
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  135 falenderime nė 105 postime
  Nuk them qe jemi te perkryera por pse dhuna?A nuk ka metoda tjera qe te arrihet deri tek marreveshja?Nese nje here ja nis me dhun atehere ajo do te kaloj ne hobi dhe dora mesohet.Nuk eshte dhun vetem rrahja se ajo te kalon por me e keqe se dajaku eshte ofendime qe i behen gruas,nenes se femiut tend,e cka pret nga ajo grua te jete nene e mire jo kurr.Ajo do e shpreh at mllef tek femiu pasi nuk ka mundesi tek Ti dhe cka fituam?Nje familje krejtesisht te shkatrruar!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Anėtarėsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  36
  Postime
  1,153
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Une mendoj se kjo dukuri negative eshte zvogeluar dukshem, kjo dukuri ka qen nga emancipimi i ulet qe ka qen tek ne shqiptaret, gjithashtu femrat kan qen pak te arsimuara, mirpo tani kan ndryshu shum gjerat per te mir edhe nuk duhet me te themi qe eshte ne mas te madhe kjo dukuri te ne.
  _____________________________________
  ™I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

 12. #52
  i/e larguar Maska e Gloria83
  Anėtarėsuar
  24-09-2005
  Vendndodhja
  Askund
  Mosha
  36
  Postime
  184
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Perputhem plotesisht me mendimin e Pleuratit , Edones, dhe e panjohura . Jane te shumte faktoret qe cojne mashkullin ne dhune qofte psikologjike dhe fizike , familja ku eshte rritur , rrethi shoqeror , menyra se si ai e koncepton femren dhe sa te lidhur e ndiejne veten me te . Ka raste kur pasiguria e mashkullit mosbesimi i tij gjen dhunen te vetmen rruge per tu shprehur. Plus stresit qe jetohet perdite , nuk eshte e lehte te jetosh ne Shqiperi , perdite degjon lloj - lloj lajmesh dhe jetesa nuk eshte e lehte nga ana ekonomike per 70 % te popullsise. Ama mund te mbledhesh gjithe arsyet e botes per te munduar ta justifikosh dhe prape nuk Justifikohet . Dhuna ndaj femres eshte nje fenomen qe nuk gjendet vetem ne Shqiperi , por ketu eshte me i spikatur dhe ne format me ekstreme .

 13. #53
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  49
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime

  dhuna psikollogjike eshte me e rende.

  dhuna psikollogjike
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga altint71 : 25-10-2008 mė 15:13

 14. #54
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  49
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime

  dhuna psikollogjike eshte me e rende.

  [QUOTE=edona;2059140]
  Citim Postuar mė parė nga altint71 Lexo Postimin
  Mos harroni Kto meshkuj qe ju me te drejt i gjykoni jane vllai yt babai yt kushurit e tuaj njerzit tane,kta meshkuj jane rritur nga nena juaj,nga nenat shqiptare edukuar nga Nenat shqiptare pastaj nga babai.  une per vete kurr ama bash kurr nuk kam pa qe baba, ose gjyshi te kete perdore dhune mbi gruan. ///

  e njejt mendoj qe edhe vellau im nuk eshte rritur ne ate fryme, perveq nese eshte i semur psiqikisht
  Mos harroni se dhuna me e rende se ajo fizike eshte dhuna psikollogjike,ajo te shkaterron nje grua me teper,e grat shqiptare mund te ndeshen ne jeten e perditshme.
  E dhun akoma me e rende dhe e papranushme qe disa familje martojne vajzat 15-16 vjece te cilat ne vend te studiojn ,papritur gjehen me femit duke lene jeten e ture adoleshente duke dhunuar jeten e ketyre vajzave,boll te vej ne dukje qe nje vajze 15 vjece gjat lindjes rrezikon 20 here me teper jeten se nje 22 vjecare.

  Edona do te thote qe nje person si ty eshte rritur me ate edukat e asnjehere smund te bej pjes ke keto gra,perse ne perplasjen e pare me patnerin ja vejne ne dukje,sidomos sot,mentaliteti ka ndryshuar...

  Ndryshe nga ty nje vajze qe eshte rritur ne nje familje ku babai o vllai perdorte dhunen fatkeqsisht kjo vajze mund te jete nje viktim e ardhshme.
  ju pershendes
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga altint71 : 25-10-2008 mė 15:14

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e maxhuni
  Anėtarėsuar
  11-08-2008
  Vendndodhja
  Atje Ku S`Ke Qėnė NDoNJėHeRe Ti :)
  Postime
  269
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Dajaku Nga Xheneti Erdhi .... Dhe Nganjehere Eshte I Mire Per Gjinie Femrore.


  Un Per Vehte Kur E kam Perdor Ndaj Ish Te Dashures Time,Ka Bere SHume Pune .....
  FJŖLėt Janė G®ā .... VeP®aT Jćńė Bų®®ǻ

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e saura
  Anėtarėsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga altint71 Lexo Postimin
  Mos harroni Kto meshkuj qe ju me te drejt i gjykoni jane vllai yt babai yt kushurit e tuaj njerzit tane,kta meshkuj jane rritur nga nena juaj,nga nenat shqiptare edukuar nga Nenat shqiptare pastaj nga babai.
  Nje koleg italian qe ka martuar nje dibrane me tregon se si ka nderruar mendimin mbi djemt shqiptar,mu shpreh keshtu Altin grat shqiptare jane me te Liga se meshkujt(deri dje mendonte per meshkujt),ngela i habitur.
  Po me tha njohta ato gra ne vend ne Diper(fliste per ato ne moshe 30-60 vjecare).
  Persa i perket dhuna tek femrat eshte injoranz e madhe e asgje tjeter.
  Por mir mo ky kolegu juaj brodhi gjith Shqiperin ?,qe doli ne kete perfundim,apo vetem fisin e gruas ne Diber ? Aman mos na bo me qesh me''psikologet italian''Ku merresh vesh me italiant ēa thone tani ,nuk thojne me vone ,u bera dhjete vjet ketej.Pranaj po martohen me shqiptare se jan te keqija?Te shofin grat e tyne qe i bojne burrat si lecka e ato se hapin gojen .

 17. #57
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Per mendimin tim nje mashkull qe ve dore mbi nje femer humb cdo pike burrnie. Femra eshte e shenjte, eshte e dashura, nena e motra.
  Life's too short to remove USB safely.

 18. #58
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-10-2008
  Postime
  330
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  dhune fizike kunder grave nuk kam perdorur kurre,nuk eshte aspak burrerore,dhune psikologjike!kete nuk jam i sigurt nese e kam perdorur, por dhe nese po, nuk e kam bere me qellim.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga crazy_diamond : 10-11-2008 mė 13:42

 19. #59
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  49
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime

  italianet jetojn

  Citim Postuar mė parė nga saura Lexo Postimin
  Por mir mo ky kolegu juaj brodhi gjith Shqiperin ?,qe doli ne kete perfundim,apo vetem fisin e gruas ne Diber ? Aman mos na bo me qesh me''psikologet italian''Ku merresh vesh me italiant ēa thone tani ,nuk thojne me vone ,u bera dhjete vjet ketej.Pranaj po martohen me shqiptare se jan te keqija?Te shofin grat e tyne qe i bojne burrat si lecka e ato se hapin gojen .
  Vetem dibren,pergjigja
  Ndersa per Shqiptaret hajde shifi ketu ne veri meshkujt se cjet bejn,sidomos me kte brezin e tanishem,si pelqe kjo apo ,se ka bo shkoll(te mesme)ku ktu jane universitaret Italine pa pune prej vitesh,
  Jane bo si rrobtom, me nje rrog mbahet shpija ne shum familje,e i sheh sikur i ka ra tumor ne koke kur dalin ne gjiro,pse kan 4 pleq e familjen e vet me mbajt.
  rrofte familja se per tjerat...Shyqyr zotit jo tek tgjith.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga altint71 : 10-11-2008 mė 17:33

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e saura
  Anėtarėsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga altint71 Lexo Postimin
  Vetem dibren,pergjigja
  Ndersa per Shqiptaret hajde shifi ketu ne veri meshkujt se cjet bejn,sidomos me kte brezin e tanishem,si pelqe kjo apo ,se ka bo shkoll(te mesme)ku ktu jane universitaret Italine pa pune prej vitesh,
  Jane bo si rrobtom, me nje rrog mbahet shpija ne shum familje,e i sheh sikur i ka ra tumor ne koke kur dalin ne gjiro,pse kan 4 pleq e familjen e vet me mbajt.
  rrofte familja se per tjerat...Shyqyr zotit jo tek tgjith.
  Po ti ndaje mendimin o burri i dheut njehere thua grat ,njehere thua burrat smo te marrin vesh,je pak me sakte ne mendim ,Sa per Italianet qe thua jetojne ēfare don te thuash qe jetojne mire?Po te gjith nuk jetojne mire ,jetojne ato qe kan para ,ato qe i kan lene prinderit ,ndonje shtepi a ndonje lek.Pjesa tjeter puntoret ē'fere do bejne ato me 1200E,kur shtepiat me qera jane nga 700Eplus gazi,uji,dritat,telefon,benzina,me hanger,me u vesh,etjprandaj dhe nuk martohen me ,keshtu rrin tek mami e tek babi qe i paguajne te gjitha ,dhe ato bejne qef.Keshtu jemi te menēur te gjith ne ,kush eshte ai qe nuk di te jetoi po pati lek,ēa ti marrim prinderve tane ne ato pensione nga140mije lek ,apo ate pasuri qe i la sistemi.
  Sa per familjet shqiptare ,mund te kete ndonje kokerr ashtu si thua ti ,po shumica punojne dhe ne shumicen e rasteve kane blere dhe shtepija.
  Ne 2 Shtator u mbajte ne Romestudimimigracioni 18-vjeēarshqiptar ne Itali,pasojat e tij ekonomike dhe sociale ne te dy vendet .
  Po ju jap disa te dhena ,te marra nga shtypi Italian:420 000 jane shqiptare rezidente ne Italime 1 janar 2008 sipasINSTAT-it.Nga keta 42% jane gra,rreth25% jane te mitur te ardhur me prinderit e tyre apo te lindur ne itali.
  216 000 numri i te punesuarve Shqiptar sipas INPS-it,Vetem ne 2005-2007,jane paraqitur ne Ministrine e Brendshme 41 mije kerkesa per punesime shqiptaresh,(ne brendesi te flukseve)
  17 913 eshte numri i sipermareseve shqiptare ne qershor te ketij viti,sipas te dhenave te dhomes se tregtise reth 84% e tyre kane aktivitetin privat ne sektorin e ndertimit.
  Dergesat me para gjate 18 viteve emigracion kane perbere nje element shume te rendesishem ne stabilitetin ekonomik dhe politik te vendit,ajo perben 17.8% te prodhimit te brendshem brut.
  Keshtu preferoj te shoh faktet ,dhe ju e dini fort mire qe keta nuk jane shume te dashur per te te lavderuar ashtu kot .

Faqja 3 prej 18 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •