Close
Faqja 2 prej 18 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 344
 1. #21
  ****** Maska e london_girl_02
  Anėtarėsuar
  26-09-2002
  Vendndodhja
  UK
  Mosha
  36
  Postime
  182
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  StarCraft lal ne shqipri Femra nuk perdor dhune ndaj burrit ose femra ndaj mashkullit por cfare e ka e ka shqiptari spo them epr te gjith por ata qe mendojne qe jane dicka e dine veten per trim e shfrytzojne inatin ne ropt e tyre edhe po tha ndoj gje femra ti ske te drejte te flasesh un mendoj se se cili duhet te kete ate deshiren e vet si te mire edhe te keqe
  njeriu kurr nuk mer vesh me dhune dmth nuk tregohet i sinqerte vetem me komunikim ajo eshte gjeja me e ngrohte te kuptosh edhe te kuptoj nej njeri.

  blondina mire e ke ti e kan ate karagjozllekun qe done te jen ne top e ne top kund te gruas vet ose femive te vet.

  por nje gje mos e harroni se femra eshte krijesa e njeriut.
  gjersa burri ben qef ne ate mess.

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Femrat zakonisht perdorin dhunen mendore apo psikologjike, kurse meshkujt ate fizike. mendoj se qe te dy sekset perdorin dhunen. Eshte me e lehte te shohesh dhunen fizike sesa ate psikologjike por sic e ka thene edhe fjala e urte e popullit " Me mire me godit me nje thike sesa te me thuash fjalen e lige".
  te njejtin koncept perdor edhe nje femer apo mashkull kur perdor dhunen psikologjike.

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-10-2002
  Vendndodhja
  EU
  Mosha
  44
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nje fjale e urte kineze:
  Sapo te zgjohesh ne mengjes futi gruas nje dru te mire, edhe po nuk e dite pse po e rreh mos u bej merak, e di vete ajo.

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-09-2002
  Vendndodhja
  kepi rodonit
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Nga gazeta Shqiptare
  ........................................

  ""Dhuna ndaj grave, ja faktorėt

  "Alo, im shoq do tė mė vrasė!"


  --------------------------------------------------------------------------------

  j.d

  TIRANE

  "Ai do tė mė vrasė". Kėtė klithmė e kanė dėgjuar jo rrallė, pėrmes numrit tė telefonit 233 408, punonjėset e Qendrės sė Kėshillimit pėr Gra dhe Vajza. Gjithēka ka mbaruar aty, me njė tė pėrplasur receptori. Pėrmes asaj klithme ato kanė shpėrthyer vetėm pėr njė moment, ndėrsa kanė mbetur sėrish tė lidhura me atė qė e quajnė "fatin e tyre" qė s'mund tė ndryshojė e nuk mund tė jetė ndryshe, veēse ashtu, me pėrēmime, fyerje, sharje, ulėrima, tė bėrtitura, tė rrahura tė herėpashershme dhe jo rrallė e gjithė kjo ka pėrfunduar nė krim, ku viktima ėshtė gjithnjė gruaja. Kėtė e dėshmojnė mė sė miri ngjarjet e javės sė kaluar, ku tri gra humbėn jetėn. Sipas sociologes Marjana Bello, qė ėshtė njėkohėsisht supervizore nė Qendrėn e Kėshillimit pėr Gra dhe Vajza, vetėm nė kryeqytet mbėrrijnė ēdo muaj rreth 100 telefonata nga gra tė dhunuara. Ndėrkaq mjaft shqetėsues, sipas saj, ėshtė fakti se nė zonat rurale numri i grave tė dhunuara ėshtė dy herė mė i madh se nė qytete dhe, nga ana tjetėr, nė kėto zona shėrbimet sociale pėr gra nuk ekzistojnė. Shtrirja e aktivitetit tė kėsaj qendre nė katėr rrethe tė vendit: Tiranė, Berat, Shkodėr dhe Peshkopi, ėshtė mundėsuar nga donatorė tė huaj, ndėrsa shteti vetėm i ka mbėshtetur kėto programe. "Nė vendin tonė duhen bėrė patjetėr pėrmirėsime ligjore, pasi nuk ka njė ligj pėr dhunėn nė familje", thotė sociologia Bello. Sipas saj, ėshtė po kaq i rėndėsishėm edhe bashkėpunimi me mjekė, juristė, punonjės tė policisė apo punonjės socialė, qė nuk duhet thjesht tė kryejnė dėtyrėn e tyre, por t'i drejtojnė ato nė qendrėn e kėshillimit. Sociologja Bello shprehet se faktorėt qė kanė ndikuar mė shumė nė dhunėn ndaj gruas, qė shpesh ēon edhe nė tragjedi, ėshtė izolimi i gruas, pėr shkak tė papunėsisė, por edhe kultura gjinore. "Papunėsia ka prekur mė shumė gratė. Nė kėto kushte krijohet varėsia e tyre ekonomike nga burri, ulet prestigji dhe statusi i saj brenda familjes dhe ajo bėhet objekt dhune", shpjegon ajo. Ndėrsa hendeku gjinor, sipas saj, krijohet qė nė moshė fare tė vogėl. Brenda familjes pėrcillet mentaliteti pėrēmues pėr gruan. Prindėrit e edukojnė ndryshe vajzėn dhe ndryshe djalin. Vajza duhet tė jetė e urtė, e bindur, e nėnshtruar. Ndryshe ndodh me djalin, atij i falet gjithēka, i lejohet gjithēka, sepse ėshtė djalė. Pėr burrat shqiptarė, gruaja ėshtė prona me tė cilėn mund tė bėjė ē'tė dojė. Vetėm nėse ka njė sistem mbėshtetjeje, nuk shkohet deri nė krim. Mungesa e tij nė disa zona tė vendit bėn qė shumė gra tė vazhdojnė tė heshtin, tė durojnė dhunėn, ta konsiderojnė atė pjesė "normale" tė jetės sė tyre.""
  shtriji kembet sa ke jorganin ..se te ha bubi.

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-09-2002
  Vendndodhja
  kepi rodonit
  Postime
  347
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Para 4 ditesh nji 30 vjecar nga katundet e Vlores vrau ne gjume me sqepar gruan e tije 23-24 vjece.
  As te qarat e femijes nuk e ndaluan doren ketij idioti.
  Sipas komshive..dhjetra here ishin ndare por familjet benin namin per ti pajtuar.
  Tani ja pan hajrin "punes pajtuse".
  Krimineli bredh i lire akoma e nuk ka rene ne dor te policise.
  shtriji kembet sa ke jorganin ..se te ha bubi.

 6. #26
  Fierak Ne Gjak Maska e rolua
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Toronto - Canada
  Mosha
  35
  Postime
  630
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  gjeja me ekeqe eshte dhuna!@!!
  jo vetem tek femrat por sidomos tek femrat!!  """"""""""""""""""""""""""""""""roeli""""""""""""" """""""""""""""'
  Fieri eshte qyteti endrrave te mia
  Fieri qyteti ku kaloj femirija
  Fieri qyteti ku jam ritur me mundime
  Fieri qyteti ku kam folur gjuhen time
  Fieri qyteti ku kam thurrur endrren time

  ......................^_R_o_L_u_A_^

 7. #27
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime
  keq mos te na vije por kemi shume rruge per te bere ne kete drejtim, sidomos ne disa zona pakez 'te ashpra' te Shqiperise!!
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 8. #28
  ****** Maska e london_girl_02
  Anėtarėsuar
  26-09-2002
  Vendndodhja
  UK
  Mosha
  36
  Postime
  182
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  shum mendime te mira po ata qe perdorin dhune cfare fitojne nkisha me dit un
  nese ai njeri ste pelqen ose nuk eshte per ty perse te perdoresh dhune daj tij/saj lesho me mire e ke me te lehte
  se dhuna eshte injorance dhuna as nje ska nxjer ne drite
  menyra e komunikimit eshte gjeja me e vlershe sot te dish si te shprehesh edhe te sjellesh me nje njeri.
  por ka edhe femra qe nuk mbahen sdine te shprehen ne menyren e duhur
  edhe mashkulli jo me nxjer n=veten perdor dhune perse jepi drejtim leshoe pse te perdoresh dhune gje qe vetem ata qe jane bosh per mua e bejne kete pune.

 9. #29
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  40
  Postime
  611
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Mos u ankoni grate tona,sepse jeni mire.
  Dje pashe ne lajme ekzekutimin e nje gruaje ne Iran,me gure,sepse kishte bere dashuri.
  C'mu desh,qe e ktheva koken nga televizori?!

 10. #30
  nuk ka jete pa dashuri... Maska e blondina
  Anėtarėsuar
  18-10-2002
  Vendndodhja
  ne qiell
  Postime
  242
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kacaku mos ke pare filmin(Leila)se ate e ekzekutojne me gure pse don nje tjeter .E sot kohet kane ndryshuar megjithate njerezit car sbejne kur kane trute e gomarit.ciao Blondi.
  GJITHMONE OPTIMIST PER TE ARRITUR ATE QE DON.

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-10-2002
  Mosha
  35
  Postime
  223
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Steve
  kam pershtypjen se nuk eshte e njejta gje si te jesh thjesht nervoze ose isterike sic e quan ti dhe te vesh dore mbi nje femer dhe duke marre parasysh se femra nuk e ka kurre forcen e mashkullit dhe kjo eshte me teper si perfitim ndaj qenies femerore. gjithashtu desha te te them edhe se une nuk do isha e lumtur nese do me linte por do gjeja dike qe te me jepte ato qe ai nuk me dha

  ari32 kur je cift e nderton jeten si te duash dhe kjo eshte ta jetosh si te duash.
  Fjalet jane si bletet kane edhe mjaltin edhe thumbin

  ****
  Jam anetarja e regjistruar me emrin sweetie me pare me falni per kete ndryshim te emrit flm.

 12. #32
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Postuar mė parė nga Notari__1
  Pse burrat shqiptare perdorin dhunen ndaj femres kur ajo e le ate?
  Eshte nje pyetje me dhjetra, mijera dhe mijiona pergjigje;
  Varet nga psikologjia e burrit. Cdo njeri ka mendime te ndryshme.
  Me falni por nuk mund tju ndihmoj dot per mendimet e burrave shqiptare.
  Une per mendimin tim?
  Dera eshte e hapur ===> rruge te mbare.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 13. #33
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Deren e dine te gjitha ku eshte por cfar i pret me pas. Kjo eshte pengesa e gruas qe per hir te femijeve bashkejeton me dhunen sepse ajo nuk ka perkrahje morale dhe financiare nga askush. Dhuna ndaj femres eshte akt i shemtuar. Mendoj qe burrat me probleme (komplekse), ushtrojne dhune per te kompensuar mungesat.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 14. #34

  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Postime
  316
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Gjėrat mė tė poshtra (si krimet e tjera) qė i bėjnė mashkujt ėshtė dhuna e dhunimi i femrave. Pėr fat tė keq tonin, ende jemi mjaft tė prapambetur, i quaj tė tillė edhe ata trimosha shqiptarė tė shkolluar, qė ushtrojn dhunė ndaj krijesave tė brishta dhe pėr mua edhe engjullore. Me asnjė gjė qė bėjn femrat nuk e meritojn, dhe nuk duhet me ushtruar dhunė ndaj tyre. Divorci mund tė jetė zgjidhja e kurrė dhuna. Ata qė dhunojn femra, dhunojn natyrėn, dhunojn Zotin!
  Ini, bėhuni, pėrhapni dhe jetoni dashuri!

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Eshte cmenduri. Vetem nje i marre do e bente ate, megjithate meshkujt si edhe femrat shqiptare duhet te edukohen per dhunen fizike dhe psiqike te kryer nga partneri. Femrat ne pergjithesi nuk perdorin forcen fizike se nuk munden, perdorin ate mendore, meshkujt e gjejne dhunen si menyra me e lehte.

 16. #36
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,144
  Faleminderit
  81
  794 falenderime nė 648 postime
  Kosovė: Pėrmasa shqetėsuese tė dhunės nė familje

  Edona Demaj, Prishtinė

  Vetėm deri nė muajin shtator, nė Shėrbimin Policor tė Kosovės janė raportuar 840 raste tė dhunės nė familje, pjesa dėrmuese e tė cilėve janė raste tė dhunės ndaj gruas. Punonjėsit humanitare radhisin krizėn ekonomike si njė ndėr faktorėt kryesorė, qė ndikon nė problemet familjare dhe rrjedhimisht, edhe shtimin e dhunės brenda saj.

  Nė Javėn Ndėrkombėtare kundėr Dhunės nė Familje, Naime Sherifi, nga Qendra pėr Mbrojtjen e Grave dhe Fėmijėve, thotė se problemi i dhunės nė familje nga viti nė vit po shėnon rritje.

  " Ne e dimė se Kosova ėshtė njė vend i cili ka vetėm 9 vjet qė ka dalė nga lufta. Baza ekonomike e familjeve ėshtė e ultė dhe kriza ekonomike vetėm sa thellohet. Pėr shkak tė kėtyre krizave edhe dhuna nė familje ėshtė duke u rritur.... ", thotė pėrfaqėsuesja e Qendrės pėr Mbrojtjen e Grave dhe Fėmijėve.

  Sipas zonjės Sherifi, janė fėmijėt ata mbi tė cilėt tėrthorazi ushtrohet dhuna nė familje. Ajo thotė se nė Qendrėn pėr mbrojtjen e Grave dhe Fėmijėve, viktimave tė dhunės u mundėsohet qėndrimi deri nė tre muaj, dhe mė pas institucionet pėrkatėse duhet tė merren me rastet, por sipas saj, edhe pas periudhės 90 ditėshe, viktimat mund tė vazhdojnė qėndrimin e tyre nė strehimore deri nė gjetjen e njė zgjidhjeje.

  "Aty ku ka dhunė, viktimat e para dhe mė tė rėnda janė fėmijėt edhe po qė se prindi nuk ka ushtruar dhunė drejtpėrdrejtė nė te. Fėmija ėshtė personi i dytė i cili abuzohet nė aspektin psikik. Fėmijėt e pėrjetojnė dhunėn edhe mė shumė se nėna e cila ėshtė keqtrajtuar fizikisht", - thotė zonja Sherifi.

  Tė dhėnat zyrtare nga autoritetet e sigurisė flasin pėr 840 raste tė dhunės familjare nė nėntėmujorin e parė tė vitit 2007. Sipas toger Besim Berishės, Shef i sektorit tė hetimeve tė dhunės nė familje, kjo shifėr mund tė jetė edhe mė e madhe, por ka raste tė cilat nuk raportohen fare nė polici.

  "Pėr kėtė nėntėmujor nė SHPK janė raportuar 840 raste tė dhunės nė familje, vepra tė ndryshme penale duke filluar nga rastet mė tė rėnda, vrasjet e deri te rastet mė tė lehta, si lėndimet trupore. Nga kėto raste, rreth 80 pėr qind tė viktimave konsiderohet tė jenė femra, ndėrkohė qė 20 pėr qind meshkuj", - thotė toger Besim Berisha.

  Sipas njė raporti tė institutit pėr shoqėri tė hapur, nė Kosovė nuk ka studime tė sakta mbi shkallėn e dhunės nė familje, e cila vazhdon tė mbetet ende nė pėrmasa shqetėsuese.//lk

  Zeri i Amerikes

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e labikja
  Anėtarėsuar
  17-01-2008
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Te vere burri dore mbi nje grua eshte gjeja me e ulet qe mund te beje..
  RRETH FLAMURIT TE PERBASHKUAR

 18. #38
  Elbasanlli 4eve® Maska e AnGeL_DeViL
  Anėtarėsuar
  16-01-2008
  Vendndodhja
  As Ne Toke,As Ne Qiell
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Aty ku nuk arrin arsyeja edhe llogjika do te arri dhuna.Askush nuk perdor dhune kot per hobi po se e meritojne
  Trimi Mire Me Shoqe Shume

 19. #39
  DaRk §©®īžt Maska e ThE_DaRk_NiGhT
  Anėtarėsuar
  03-01-2008
  Vendndodhja
  Aty Ku Gomari Thyen Kaviljen Dhe Shqiponja Rrine Me Nje Kembe
  Postime
  634
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kush perdor dhune ne burg le te kalbet sidomos dhuna ndaj qenieve femerore nuk tolerohet
  Kur te jesh ne vend te huaj, dita te duket muaj. - (Podrime)

 20. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-11-2007
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  mos folni breh palidhje...prap se prap femnat kan ma shum te drejta, ani pse nenqmohen ne shoqeri ata prap se prap kan ma shum te drejta...po te them te drejten "duhet ka 1 her ne jav te rrehen femnat shqiptare se e lypin" qesin shum kajde....ju femnat mos folni shum se i gzojni te gjitha te drejtat...Me Respect

Faqja 2 prej 18 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •