Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  36
  Postime
  5,671

  Besimi n t mbinatyrshmen si pasoj e drogimit

  Pash nj dit nj program q e shfaqte nj Tv e Shqipris, ku tregonte se si njerzit kishin filluar t besonin n t ashtuquajturit were-wolf, apo njerz-ujq.
  E tra kjo ishte pasoj e nj droge q gjendej n nj parazit t thekrs, dhe njerzit duke ngrn nga kjo buk, drogoheshin dhe nj nga halucinacionet e zakonshme ishte dhe were-wolf.
  A mund t jet dhe besimi n zot dhe n qenie tjera pasoj e drogimit t pa-vetdijshm?

  Ndryshuar pr her t fundit nga alibaba : 16-09-2006 m 12:36

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e buki19
  Antarsuar
  20-09-2005
  Postime
  313
  Citim Postuar m par nga alibaba
  Pash nj dit nj program q e shfaqte nj Tv e Shqipris, ku tregonte se si njerzit kishin filluar t besonin n t ashtuquajturit were-wolf, apo njerz-ujq.
  E tra kjo ishte pasoj e nj droge q gjendej n nj parazit t thekrs, dhe njerzit duke ngrn nga kjo buk, drogoheshin dhe nj nga halucinacionet e zakonshme ishte dhe were-wolf.
  A mund t jet dhe besimi n zot dhe n qenie tjera pasoj e drogimit t pa-vetdijshm?

  Ai "parazit" quhet egjera,me konsumimin e se ciles njerezite behen si te egjer! Kete e din shumica e pleqeve tan.
  Cka mendon me drogimin e pa vetedishem ,me cka behet ky far drogim?

 3. #3
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  36
  Postime
  5,671
  Po egjra zhvillohet n grur, ndrsa kllongja n thekr, dhe q t dy kta parazit jan konsumuar n t kaluarn s bashku me bukn, pr shkak t primitivitetit n lmin bujqsor.Kjo, jo vetm te ne por gjithkund ku ka pas njerz, ka ngjar.
  Pasi njerzit kan ngrn nga kjo buk kan kaluar n gjendje drogimi, dhe kt un e quaj drogim i pavetdijshm sepse njeriu nuk e din se sht i droguar, ai mendon se me t vrtet po sheh dika ose po dgjon ose po prek dika.Dhe nuk e kan ditur se buka i shkaktonte kto halucinacione, prandaj e quaj drogim i pavetdijshm.
  Edhe LSD q prfitohet nga egjra, shkakton halucinacione vetm t natyrs religjioze, subjektit i duket se sheh engjj, shirtra etj.
  Un mendoj se nn ndikimin e ktyre drogave njeriu qysh n kohn parahistorike ka filluar t besoje n lugetr n shpirtra etj., dhe m pastaj religjioni ka evoluar deri n sektet e sotme t shumta.

 4. #4
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387
  Citim Postuar m par nga alibaba
  Pash nj dit nj program q e shfaqte nj Tv e Shqipris, ku tregonte se si njerzit kishin filluar t besonin n t ashtuquajturit were-wolf, apo njerz-ujq.
  E tra kjo ishte pasoj e nj droge q gjendej n nj parazit t thekrs, dhe njerzit duke ngrn nga kjo buk, drogoheshin dhe nj nga halucinacionet e zakonshme ishte dhe were-wolf.
  A mund t jet dhe besimi n zot dhe n qenie tjera pasoj e drogimit t pa-vetdijshm?

  hahhahahahahahahha, vertete dini te dilni qesharak.

 5. #5
  mesiapersempre, kur e kishe halucinacionin e fundit ti lal? sa minuta fole me zotin dje ne darke?

 6. #6
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387
  Citim Postuar m par nga a Tree walking
  mesiapersempre, kur e kishe halucinacionin e fundit ti lal? sa minuta fole me zotin dje ne darke?
  Kam biseduar per 15 minuta.
  Mire bere qe s'me pyete tjetercka...

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e saimiri-uk
  Antarsuar
  13-01-2003
  Vendndodhja
  All over Albania
  Mosha
  43
  Postime
  252
  Piter - Shen petri, kur kaloi ne greqi per te predikuar fene e re, ata merrnin nje lloj "kerpudhe" qe i bente njerzit te shihnin engjuj etj etj! Por ishte vetem efekti qe kerpudha kishte me helmet e saj ne trurin e njeriut!
  Hajde Baba Abaz Ali Tomorri hajde
  Mjer njerzimi mjer!

 8. #8
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  36
  Postime
  5,671
  Namazi gjat t cilit njeriu vazhdimisht flet me z t ult, kjo e folur e vazhdueshme a nuk e on njriun deri n ekstaz?
  Agjrimi duke qndruar pa buk e pa uj, a nuk e mbush njeriiun me halucinacione?

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e saimiri-uk
  Antarsuar
  13-01-2003
  Vendndodhja
  All over Albania
  Mosha
  43
  Postime
  252

  Thumbs down

  Gjithashtu ne Islam ekziston dicka qe i thone "Tesbih" qe numuron ne ndarjet e gishtave nga brenda "Allahu Ekber" (Dylber rather), Subhanallah e gjepura tjera!
  Cfare behet eshte se krojohet lidhje ne neuronet e trurit, ose lidhje elektrike midis fijeve nervore ne tru rreth pranimit te ekzistences se se zotit dhe adhurimit te tij! Dhe gjithashtu ne Islam thuhet qe mos dysho ne ajetet (fjalite) e kuranit ose fjalet e pejkamerit Mo (....................), beso verberisht se do shperblehesh!
  Hajde Baba Abaz Ali Tomorri hajde!
  Cfare ka ndodhur ne Shqiperi eshte se mbas renies se komunizmit me reformimin e ushtrise dhe rendit poliko/shoqeror njerezit shqiptar kishin shume kohe ne duart e tyre dhe pak ose hic fare pune, teper injorance dhe "breeding ground for religious bacteria" ideale per fe te dryshme! Keshtu qe njerezit komuniste ne vecanti nuk do rrinin pa adhuruar dicka, dhe jane pikerisht ata qe jane bere fetare te mbedhejn!
  Ja pra se cfare sjell injoranca e shoqerise! Por me duket paksa e cuditshme qe disa njerez megjithese jetojne ne USA ose UK akoma vazhdojne te besojne ne zot/shejtan! Kjo ne mendimin tim eshte rezultat e adhurimit/deshmise te ekzistences se zotit me haculinacionet dhe fiksimet e me larta qe i ben keta njerez te vene ne kisha apo xhamija etj!
  Tung
  ----------------------------------------------------------------
  (......................................) Ishin fjale banale. Kujdes me fjale te tilla!
  Iep
  Ndryshuar pr her t fundit nga iliria e para : 04-02-2007 m 06:04

 10. #10
  Perjashtuar Maska e Dragut
  Antarsuar
  14-06-2006
  Vendndodhja
  Prtej Gramozit, gati pr luft
  Postime
  535
  Citim Postuar m par nga mesia4ever
  Kam biseduar per 15 minuta.
  Mire bere qe s'me pyete tjetercka...

  E pyte nai cik zotin se ca po bohet me pronat... dhe me te rendesishmen... i thuj ta lej venin qe ma, se mjaft talli ******.

Tema t Ngjashme

 1. Kisha sht Nj
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 29-05-2010, 11:25
 2. Fanatizmi dhe Besimi !!
  Nga NoName n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-12-2009, 14:10
 3. Feja Islame
  Nga Muslimane n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-07-2005, 21:23
 4. Qllimi dhe kuptimi i fes - besimit
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-12-2004, 16:59
 5. DOKTRINA - Kapitulli II. Simboli i Besimit
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 21-09-2004, 21:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •