Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 27 prej 27
 1. #21
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Antarsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Patentat europiane a jane te vlefshme ne shqiperi?
  Dmth mund te drejtoj makine me targa shqiptare me petente europiane?

 2. #22
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-02-2009
  Postime
  814
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga prenceedi Lexo Postimin
  Patentat europiane a jane te vlefshme ne shqiperi?
  Dmth mund te drejtoj makine me targa shqiptare me petente europiane?
  me patent Angleze mund te drejtosh makinen edhe ne hen..me te tjerat nuk e di .. me patent Shqiptare nderkombetare ne Angli mund te drejtosh makinen per 1 vit pastaj duhet ta kthesh ne Angleze ...disa siguracione nuk te sigurojn me patent Shqiptare..dihet arsyeja ...

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e katjushka
  Antarsuar
  25-04-2009
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  131
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga dritek7 Lexo Postimin
  me patent Angleze mund te drejtosh makinen edhe ne hen..me te tjerat nuk e di .. me patent Shqiptare nderkombetare ne Angli mund te drejtosh makinen per 1 vit pastaj duhet ta kthesh ne Angleze ...disa siguracione nuk te sigurojn me patent Shqiptare..dihet arsyeja ...
  nuk kam ndermand he per he te shkoj ne hene............
  nje polic ne shqiperi tani qe isha me pushime me tha se nuk ke te drejte te drejtosh automjetin me targa shqiptare(kisha makinen e motres)
  gjithashtu kerkoj te me vinte gjobe pse nuk kisha mare nje leter nga poseduesi i makines qe me jepte te drejten ta kisha une makinen.........
  Nella tua gioia io mi ritrovo...nella tua malinconia io mi ci specchio

 4. #24
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  3 falenderime n 3 postime
  Jane dy pyetje te ndryshme.

  1. Po, ke te drejte te drejtosh cfaredo automjeti me patente te huaj. Klauzolat jane reciproke, qe do te thote se nqs vendi europian nga ke marre patenten lejon te ngasesh automjetin me patente shiptare per nje vit, Shqiperia reciprokon.

  2. Duhet te vertetosh qe makina me targa shqiptare qe nget eshte ne pronesi ose perdorim tendin. Dokumentat e pronesise, ose autorizimi nga pronari/agjensia ku e ke marre me qira etj., plotesojne kete te dyten.

  Pra nevojiten dy dokumente.

 5. #25
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-02-2009
  Postime
  814
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga katjushka Lexo Postimin
  nuk kam ndermand he per he te shkoj ne hene............
  nje polic ne shqiperi tani qe isha me pushime me tha se nuk ke te drejte te drejtosh automjetin me targa shqiptare(kisha makinen e motres)
  gjithashtu kerkoj te me vinte gjobe pse nuk kisha mare nje leter nga poseduesi i makines qe me jepte te drejten ta kisha une makinen.........
  fjala ishte per patenten ..ai polici ka kerkuar gjera tjera ....gjithsesi dihet se
  ata morracaket ne Shqiperi duan ndonje 5 mij lekshe..thuaju fu.c.k off dhe do zhduken ...

 6. #26
  Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
  Antarsuar
  01-05-2006
  Vendndodhja
  Paesi Bassi
  Postime
  957
  Faleminderit
  15
  4 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Lelab Lexo Postimin
  Do doja te dija nese njihet patenta nderkombetare shqiptare ne Europe, apo nese mund te konvertohet ne patenten e shtetit qe jeton,
  Pra jo ne rastin nese je "turist", por nese ke leje qendrimi te rregullt ne nje shtet te Europes.

  Me respekt
  Pershendetje , nese je resident ne nje na shtetet eu lejohesh te perdoresh patenten nderkomtare per 12 muaj sic e tha dhe clay more , pra ke 12 muaj kohe qe ta konvertosh ose te aplikosh per patenten e vendit perkates por me sa di dhe une nuk konvertohen keto tonat se e dine keta qe shumica i marin pak si me mik ( prsh une e para )

  ciao
  ●∙ яєℓαιмιηg вαк мy ωσяℓ∂●∙

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-10-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Patenta (driving licence) shqiptare n Evrop

  A lejohet patenta greke me targa shqiptare ne greqi?

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema t Ngjashme

 1. Sul Hotla (1875-1947), Nj Jet Pr Shqiprin
  Nga strong_07 n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 2. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
  Nga dodoni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 00:29
 3. Plav e Guci
  Nga Davius n forumin Shqipe nga Mali i Zi
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
 4. Mesjeta e hershme shqiptare
  Nga DYDRINAS n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-11-2006, 14:10
 5. Cili sht synimi i AKSH-s?
  Nga Faik n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 04-12-2003, 03:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •