Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 37
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681

    Çfarë ishit duke bërë më 11 shtator 2001?

    Keto dite po flitet shum per 11 shtatorin e 2001 dhe megjthse kane kaluar 5 vjet pothuajse te gjith po ti pyesesh ,

    Se cfare ishin duke bere kur moren vesh per torret binjake nuk kane nevoje qe te kujtohen gjate pasi ju kujtohet menjeher kjo tregon se sa e rende dhe e veshtire ishte ajo ngjarje .

    Une per vete kur mora vesh lajmin isha ne pune erdhi kapo dhe tha qe dy avion ishin prplasur me gradacelat ne Amerike gje qe ne fillim si lajm nuk me beri shum pershtypje por kur shkova ne dreke ne shtepi per te bere pushimin e drekes pashe cdo gje direkt dhe kuptova sa e rende ishte kjo ngjarje dhe derisa u rrezuan nuk shkova ne pune por edhe kur shkova mendjen e kisha gjithmon aty.

    Po ju ku ishit ate dite dhe ate moment , kush ju a dha lajmin ??

    Jam i sigurt qe do ju kujtohet edhe ju.
    larguar forever

  2. #2
    Eshte e vertete qe edhe pse kane kaluar 5 vjet...akoma sot kujtohet fare mire ajo dite...
    Une,personalisht kam qene ne moshe te "vogel"....dhe mbaj mend qe ne dreke,nje shoku babit,merr ne tel dhe e pyet nese po e shikonte ne televizor se c'kishte ndodhur...une ne ate moment u ula perballe tv dhe qendrova aty per nje kohe te gjate,pasi ishte dicka qe nuk arrija t'a besoja....me dukej si dicka e realizuar me kompjuter...e pabesueshme,qe ato dy kulla te ishin shembur e aq shume njerez te kishin humbur jeten.....
    Edhe sot,e mbaj mend qe ate dite kam qene si e hutuar,flitej vetem per ate ngjarje...ishte tema e asaj dite edhe e diteve ne vazhdim....

    Vertete e tmerrshme....

  3. #3
    hej jeta eshte si e krijo Maska e dianausa
    Anëtarësuar
    08-09-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    67
    Une kam qene ne Kanada ne nje kurs , keshtu qe mesimi u shnderua ne shikim televizori qe ne 8 te mengjesit se ora aty eshte njelloj me ny dhe dukej sikur po shihnim film live ngjarje e pazakonte te shohesh cdo te ndodhi .Se haroj kur shkoi ora 11 e ca rane kullat e pabesueshme......
    hej jeta eshte si e krijojme

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
    Anëtarësuar
    05-05-2004
    Postime
    432
    Isha ne pune.Dhe ne hall ka TV.Kur pame kullen e pare menduam aksident.Me pase goditja e Kulles se dyte.Zot,sa dite e veshtire dhe e dhimbshme.Asnje nuk punoi.te gjithe i mberthyem syte tek ekrani.Per me teper qe Avioni ishte nisur nga Bostoni.

    Ndoshta kurre nuk do ti dale fundi atyre qe ndodhen,por gjithmone do te lej gjurme dhimbja qe lane ata mijra njerez,punonjes,zjarrfikes,kalimtar,,te gjithe te pafajshem

  5. #5
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Ne rruge duke pa kullat qe binin. :S
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    wow kur kaluan 5 vjet
    une isha ne Greqi po shifja TV ne ate moment (ANT1)

  7. #7
    2010 Triplete Maska e oliinter
    Anëtarësuar
    14-11-2004
    Postime
    2,806
    Kam qene me sherbim ne nje nga ministrite kryesore te Shqiperise kur pashe ne televizion cfare po ndoshte ne New Jork me kullat binjake dhe me pas edhe ne pentagon.

    Ka qene me te vertete e tmerrshme ajo dite.


    respekte
    vari leshte

  8. #8
    Perjashtuar Maska e MICHI
    Anëtarësuar
    14-09-2004
    Postime
    1,537
    Un sa dal ka dushi me peshqir tuj tha koken kur shof tv ne pamje te pare them vet me vete co ky film kaq origjinal i afrohem ne i cik edhe shof poshte me shkrim" terrorist attack on united states" Ishte e cuditshme te shifje qe nje gje e tille i ndodh shtetit me te forte ne bote. Gjynaf sa te pafajshmit qe jane vra aty.

  9. #9
    En el nombre del dios Maska e qorri_30
    Anëtarësuar
    31-08-2006
    Vendndodhja
    MADE IN ALBANIA
    Postime
    180
    I sha ne udhetim me makine , nje shok ma dha lajmin , ndalova ne nje lokal ne hyrje te pogradecit , dhe se kuptova qe me kaluan tre ore aty duke pare lajmet .
    11 Shtatori , dhe tsunami ne indonezi , kane qene fatkeqesite me te medha ne kete shekull te ri .
    ''Nëse puna ju shkakton lodhje ,atëher pasiviteti ju shkaton kalbje.''

  10. #10
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    e mbaj mend kete dite, e mbaj mend si neser. po luaja starcraft atehere, dhe dola per te pire uje kur pashe ne tv cbehej. e e pashe pak kohe dhe pastaj u ktheva tek loja, shume i tensionuar. mora hak per kullat duke shkaterruar 123 zerlings, 65 hydralix, 34 mutalix, 12 guardians, 6 ultralix dhe mbi 40 overloards.
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681
    Citim Postuar më parë nga Clauss
    e mbaj mend kete dite, e mbaj mend si neser. po luaja starcraft atehere, dhe dola per te pire uje kur pashe ne tv cbehej. e e pashe pak kohe dhe pastaj u ktheva tek loja, shume i tensionuar. mora hak per kullat duke shkaterruar 123 zerlings, 65 hydralix, 34 mutalix, 12 guardians, 6 ultralix dhe mbi 40 overloards.
    Kjjo ishte me e forta poooo me thuj pak si i mban mend keto vrasje kujdes se po te lexun shkrimin ata te cia-s te rekrutojne per marins ne Irak edhe pse mban mend per se mbrapthi
    larguar forever

  12. #12
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882
    Ore te uruar "moderatore", kaq shume ju prishte pune postimi im ketu!

    Isha tuj shiju i tas pilaf dhe tuj pa kullat qe moren rrempallen.

    Ju fshij une prap shkruj, nuk lodhem te jeni te sigurte.


    Dito.

  13. #13
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    isha ne pune

    Me kujtohet si sot dita e 11 shtatorit 2001.Ne oren 8 zakonisht filloja punen ketu ne UK.Punoja me nje irlandez qe ishte vetem 4 vjet me i rritun se une. Shkonim shume mire me njeri-tjetrin dhe se traditat e shqiptareve perputheshin deri diku ne traditat e irlandezeve.Po udhetonim me furgonin tone dhe befas radioja nderpret programet dhe fillon transmetimet direkte nga NY.Pashe qe fytyra e tij ndryshoj dhe se ne nje moment ai me urdheroi ta ndalja furgonin ne nje parking dhe te shihnim mundesine e shikimit live te asaj se c'po ndodhte. Ne ate kohe nuk e dija sa duhet anglishten dhe e pyes se qa kishte ndodhur. Megjithese ishim shume shoke jo pa nji fare urrejtje ai me tregon se dy kullat binjake tash ishin te rrafshuara me token. Me njihte fare mire dhe e dinte se isha musliman.Kishte shume besim te une dhe se disa here kisha ngrene buke apo kisha pire kafe te shtepia e tij. Femijet e tij me donin shume por kjo ngjarje sikur ja lekundi besimin qe kishte tek une. Kishte marre vesh se shume irlandeze ishin vrare. Ate dite e nderpreme punen qe ne mengjes. Te nesermen perseri u takuam dhe me nje fare indiferentizmi me tha '' miremengjes ''. U preka shume. Nuk i fola deri sa shkuam ne vendin e punes. Atje para se te fillonim pune une i thashe se po verej se kishte nje lloj indiferentizmi ndaj meje ne nje kohe qe ishim shoke pothuajse te ngushte dhe se qe prej 4 vjetesh punonim bashke.
    -Besoj se e ke pare ate qe ndodhi dje ne NY - me tha.
    - Po - i them - por a mund te me tregosh qa lidhje ka ajo ngjarje me mua.
    -Ja qe kete gje e bene muslimanet i dashur- me tha.
    Mu desht qe per nje kohe te gjate t'ia sjegoja filozofine muslimane dhe se ajo qe kishte ndodhe nuk mund ta beje nje musliman i devotshem por gjithsesi 11 shtatori i vitit 2001 shenoj nje kthese ne maredheniet e mia me te.Me vone ai do ta kuptonte se nuk mund ta barazonte kete ngjarje me sjelljen e mulimaneve ne pergjithesi por gjithsesi ne mendjet e shume njerezve ajo ngjarje shtoi dozat e urrejtjes ndaj ketij religjioni.

  14. #14
    Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
    Anëtarësuar
    27-07-2002
    Vendndodhja
    Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
    Postime
    1,542
    Citim Postuar më parë nga Clauss
    . mora hak per kullat duke shkaterruar 123 zerlings, 65 hydralix, 34 mutalix, 12 guardians, 6 ultralix dhe mbi 40 overloards.
    LOL..Terran campaign ishte?

    Une isha ne kubikun tim ne nje firme financiare ne Boston. Fillimisht kalova nga CNN dhe e pashe qe ishte shume e ngadalte. Aty thoshte se behej fjale per nje avion te vogel. "Epo varja" thashe "Do jete ndonje single engine Cessna". Doli qe ishte fjala per dicka tjeter. Per cudi neve na cuan te gjitheve ne shtepi megjithese ishim ne Boston. Gjithe komuniteti financiar u corodit per disa dite.
    Adresat e faqeve personale mund ti vendosesh ne profil por jo ne firme. Stafi i Forumit

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Po Luja Cazino Lujta ja ca te Shkoqme

  16. #16
    Il padrino Maska e DEN_Bossi
    Anëtarësuar
    31-07-2006
    Vendndodhja
    Shkoder-Tirane
    Postime
    450
    Citim Postuar më parë nga BaLLaKumi
    Po Luja Cazino Lujta ja ca te Shkoqme
    tan bota paska ken me shans ate dite
    te gjith e paskan pas mendjen me fitu
    pjesa e fukarave e hangren si i njomi neper t'that

  17. #17
    Perjashtuar Maska e kurkushi
    Anëtarësuar
    24-06-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
    Postime
    446
    Isha duke pritur te degjoj ndonje Rrene te madhe ,ndonje inskenim te ndonje konflikti boteror nga ata qe jeta dhe ekzistenca e tyre kryekeput varen nga Nafta...???

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anëtarësuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    isha ne pu ne supermarket, ishte e mart kete besoj se e kam te sakt. Vinin njerzit flisnin me ze te ulet dhe dukesh se dicka kishte ndodhur por nuk dija anglisht mir dhe skuptoja. DIsa plaka edhe qanin, e mora vesh me pas se kishin goditur pentagonin dhe u shqetsova por prap nuk e dija qe ishin goditur kullat. Kur vajta ne shtepi e pash ne tv qe kullat kishin ren. nuk e besova. gjith diten pastaj nuk pash me tv por degjova radio ishte shum emocionuse te degjoje radion ne ato dit.

  19. #19
    Kam qene ne shtepi (Shqiperi) dhe ndersa po ndiqja nje emision te nje stacion spanjoll me del nje edicion lajmesh. Shikoj nje aeroplan (aeroplanin e pare) qe perplaset me kullen e pare.
    E coj te greku pasi kuptoj greqisht dhe aty po ashtu ne nje edicion special u deklarua si aksident ajror.
    Te them te drejten une akoma nuk po arrija ta ndaj ne ishte ndonje manipulim ai lajm apo pjese filmi. Nderkohe qe kamerat ishin drejtuar per nga kulla e pare shikoj qe vjen avioni i dyte dhe i bie kulles tjeter.
    Ne kete moment me duket se kam vene duart ne koke. Pas pak sekondash kapa telefonin per te folur me vellain qe ishte ketu ne city. Nuk munda te lidhem dhe isha i stresuar deri te neseren kur u lidhem me te.

    I ndoqa me vemendje te gjitha pamjet filmike te atij akti te papare ndonjehere.
    Nuk mund ta pershrkuaj me fjale. vetem di te them kaq:
    -KRIM CNJERZOR.

    Ca ndikimi kishte ajo ngjarje ne personin tim?
    Menjehere pasi degjova deklaratat qe me padrejtesine me te madhe ate akt ia mveshen Islamit, muslimaneve, mendova; Une jam musliman dhe kurre nuk kam degjuar nga prinderit dhe te gjithe musimanet qe me rrethojne qe nje gje e tille eshte e lejuar ne Islam. Cfare mebetet? Me lindi kurioziteti me i madh rreth fese se ciles i perkas dhe per meteper synimi im ishte; A JEMI NE MUSLIMANT ASHTU SIC THUHET NGA MEDIAT APO ATO DEKLARIME NE MEDIA JANE SHPIFJE?
    Per mua pasi u keshillova me literaturen e paster Islame u vertetua versioni i dyte. Deklarimet e tilla rreth Islamit dhe muslimaneve jane shpifje.

    Me ka bere pershtypje nje deklarate e Bin Laden. Kete nuk e harroj sa te jem gjalle pasi ka qene deklarata e pare direkt pas sulmit terrorist te 9/11. Ai shprehimisht tha: (Ashtu sic ne nje nga tv kryesore u tha) - Une nuk e kam bere por kushdo qe e ka bere une them qe eshte caktim i Zotit. Ne fund ka thene ca fjale ku shprehej keqardhja per te demtuarit nga ai akt terrorist.

    Kete deklarate te tij dhe pamjet e kullave i kam te fiksuara ne memorie dhe sa te jem gjalle besoj se nuk fshihen nga memoria ime.

  20. #20
    Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
    Anëtarësuar
    27-07-2002
    Vendndodhja
    Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
    Postime
    1,542
    Citim Postuar më parë nga Maximus*_NY
    [

    Me ka bere pershtypje nje deklarate e Bin Laden. Kete nuk e harroj sa te jem gjalle pasi ka qene deklarata e pare direkt pas sulmit terrorist te 9/11. Ai shprehimisht tha: (Ashtu sic ne nje nga tv kryesore u tha) - Une nuk e kam bere por kushdo qe e ka bere une them qe eshte caktim i Zotit. Ne fund ka thene ca fjale ku shprehej keqardhja per te demtuarit nga ai akt terrorist.
    [/COLOR][/B]
    Atehere ti qenke vertet ashtu si e pershkruajn 'mediat' nje Mysliman.
    Adresat e faqeve personale mund ti vendosesh ne profil por jo ne firme. Stafi i Forumit

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •