Close
Faqja 0 prej 16 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 301
 1. #1
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701

  Vetm AC MILAN

  Pershendetje anetare te forumit,pershendetje atyre qe ne zemer kane ngjyrat kuq e zi,pershendetje atyre qe cdo te Diele na lakmojne nga
  TV per ekipin qe kemi,pershendetje te gjitheve.

  Mbas episodeve te pakendshme dhe padrejtesive qe ju bene ekipit tone te zemres AC.MILAN ritakohemi serish ketu ne faqet e ketij forumi per te debatuar,diskutuar dhe perkrahur AC.MILAN.

  Sic e dini te gjithe, ekipi jone doli shume i demtuar nga proceset gjygjsore arbitrare te udhehequra nga Guido Rossi(ish drejtues i FC.INTER),i cili beri mos qe te na hiqte nga duart ate qe na takonte neve dhe tia jepte ekipit per te cilin ka punuar dhe "punon".Edhe pse jo zyrtarisht eshte pare qarte njeanesia e tij ne drejtim te ekipit tone rival FC.INTER.
  Por ne nuk dorezohemi dhe kete gje e treguam si ne Pre-Eliminatoret e Champions League si dhe ne miqesoret e zhvilluara.
  Mgjth fillojme kampionatin 2006-2007 me disavantazhin e plot -8 pikeve.Kjo gje na jep akoma me teper forca dhe urrejtie ndaj kundershtareve tane.
  Pra te tere me Ulerimen e Djallit te therasim FORZA MILAN dhe te kendojme:Noi dell Milan siamo qua,
  e per voi non ce piet.

  Ndeshjen e pare e kemi me Lazion ne San Siro.
  Rikthehen per kete ndeshje dy Digat e mbrojties sone,kampioni botes Alessandro Nesta dhe kapiteni jone legjendar Paolo Maldini
  Formacioni mundshem.
  Dida
  Cafu-Nesta-Maldini-Serginho
  Gattuso-Pirlo-Sedorf
  Kak
  Gilardino-Inzaghi

  Pritet qe ne pjesen e dyte te debutoje me fanellen kuq e zi i sapo bleri Oliveira.  FORZA
  MILAN


 2. #2
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Ekipi zyrtar i AC.MILAN per sezonin 2006-2007

  Portiere- Dida, Kalac, Fiori

  Mbrojtes- Paolo Maldini, Bonera, Cafu, Costacurta, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Nesta, Simic.

  Mesfushor- Ambrosini, Brocchi, Gattuso, Gourcuff, Kak, Pirlo, Seedorf, Serginho.

  Sulmues- Borriello, Gilardino, Inzaghi e Ricardo Oliveira.

 3. #3
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Te dhenat zyrtare per do lojtar te AC.MILAN

  Dida  Nr : 1
  Roli : Portiere
  Data e lindies :07/10/1973
  Vendlindja : Irar , Brazil
  Gjatesia : 195 cm
  Pesha : 85 kg

  Ka fituar keto trofe: 1 Kampionat Italian,1 Kupe Kampionesh,1 SuperKupe Europe,1 Kupe Italie,1 SuperKupe Italie


  Zeljko Kalac  Nr : 16
  Roli : Portiere
  Data e lindies :16/12/1972
  Vendlindja : Sydney , Australia
  Gjatesia : 202 cm
  Pesha : 95 kg

  Ka fituar keto trofe: Kalac ska fituar asgje

  Valerio Fiori  Nr : 29
  Roli : Portiere
  Data e lindies :27/04/1969
  Vendlindja : Rome,Itali
  Gjatesia : 185 cm
  Pesha : 75 kg

  Ka fituar keto trofe: 1 Kampionat Italian,1 Kupe Kampionesh,1 SuperKupe Europe,1 Kupe Italie,1 SuperKupe Italie

 4. #4
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Paolo Maldini Kapiten i Ekipit  Nr : 3
  Roli : Mbrojtes
  Data e lindies :26/06/1968
  Vendlindja : Milano,Itali
  Gjatesia : 186 cm
  Pesha : 85 kg

  Ka fituar keto trofe: 7 Kampionat Italian,4 Kupe Kampionesh,2 Kupe Interkontinentale,4 SuperKupe Europe,1 Kupe Italie,5 SuperKupe Italie

  Daniele Bonera


  Nr : 25
  Roli : Mbrojtes
  Data e lindies :31/05/1981
  Vendlindja : Breshia,Itali
  Gjatesia : 183 cm
  Pesha : 74 kg

  Ka fituar keto trofe: Bonera ska fituar asgje me AC.Milan

  Cafu
  Nr : 2
  Roli : Mbrojtes
  Data e lindies :07/06/1970
  Vendlindja : San Paolo,Brazil
  Gjatesia : 176 cm
  Pesha : 75 kg

  Ka fituar keto trofe:1 Kampionat Italian,1 SuperKupe Europe,1 SuperKupe Italie.

 5. #5
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Alessandro Costacurta  Nr : 5
  Roli : Mbrojtes
  Data e lindies :24/04/1966
  Vendlindja : Orago(Vareze),Itali
  Gjatesia : 182 cm
  Pesha : 75 kg

  Ka fituar keto trofe:7 Kampionat Italian,4 Kupe Kampionesh,2 Kupe Interkontinentale,4 SuperKupe Europe,1 Kupe Italie,5 SuperKupe Italie

  Giuseppe Favalli
  Nr : 19
  Roli : Mbrojtes
  Data e lindies :08/01/1972
  Vendlindja : Orzinuovi,Itali
  Gjatesia : 182 cm
  Pesha : 73 kg

  Ka fituar keto trofe: Favalli ska fituar asgje me AC.Milan

  Marek Jankulovski  Nr : 18
  Roli : Mbrojtes
  Data e lindies :09/05/1977
  Vendlindja : Ostrava,Republika Ceke
  Gjatesia : 183 cm
  Pesha : 82 kg

  Ka fituar keto trofe: Jankulovski ska fituar asgje me AC.Milan

 6. #6
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Kakha Kaladze  Nr : 4
  Roli : Mbrojtes
  Data e lindies :27/02/1978
  Vendlindja : Samtredia , Gjeorgji
  Gjatesia : 186 cm
  Pesha : 76 kg

  Ka fituar keto trofe: 1 Kampionat Italian,1 Kupe Kampionesh,1 SuperKupe Europe,1 Kupe Italie,1 SuperKupe Italie

  Alessandro Nesta  Nr : 13
  Roli : Mbrojtes
  Data e lindies :19/03/1976
  Vendlindja : Rome,Itali
  Gjatesia : 187 cm
  Pesha : 79 kg

  Ka fituar keto trofe: 1 Kampionat Italian,1 Kupe Kampionesh,1 SuperKupe Europe,1 Kupe Italie,1 SuperKupe Italie

  Dario Simic  Nr : 17
  Roli : Mbrojtes
  Data e lindies :12/11/1975
  Vendlindja : Zagreb,Kroaci
  Gjatesia : 180 cm
  Pesha : 76 kg

  Ka fituar keto trofe: 1 Kampionat Italian,1 Kupe Kampionesh,1 SuperKupe Europe,1 Kupe Italie,1 SuperKupe Italie

 7. #7
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Massimo Ambrosini  Nr : 23
  Roli : Mesfushor
  Data e lindies :29/05/1977
  Vendlindja : Pesaro,Itali
  Gjatesia : 182 cm
  Pesha : 72 kg

  Ka fituar keto trofe: 3 Kampionat Italian,1 Kupe Kampionesh,1 SuperKupe Europe,1 Kupe Italie,1 SuperKupe Italie

  Cristian Brocchi  Nr : 32
  Roli : Mesfushor
  Data e lindies :30/01/1976
  Vendlindja : Milano,Itali
  Gjatesia : 171 cm
  Pesha : 70 kg

  Ka fituar keto trofe: 1 Kampionat Italian,1 Kupe Kampionesh,1 SuperKupe Europe,1 Kupe Italie,1 SuperKupe Italie

  Gennaro Ivan Gattuso
  Nr : 8
  Roli : Mesfushor
  Data e lindies :09/01/1978
  Vendlindja : Corigliano Calabro,Itali
  Gjatesia : 177 cm
  Pesha : 77 kg

  Ka fituar keto trofe: 1 Kampionat Italian,1 Kupe Kampionesh,1 SuperKupe Europe,1 Kupe Italie,1 SuperKupe Italie

 8. #8
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Yoann Gourcuff  Nr : 20
  Roli : Mesfushor
  Data e lindies :11/07/1986
  Vendlindja : Ploemeur , France
  Gjatesia : 185 cm
  Pesha : 79 kg

  Ka fituar keto trofe: Gourcuff ska fituar asgje me AC.Milan

  Kak  Nr : 22
  Roli : Mesfushor
  Data e lindies :22/04/1982
  Vendlindja : Brasilia , Brasil
  Gjatesia : 186 cm
  Pesha : 73 kg

  Ka fituar keto trofe: 1 Kampionat Italian,1 Kupe Italie,1 SuperKupe Italie

  Andrea Pirlo  Nr : 21
  Roli : Mesfushor
  Data e lindies :19/05/1979
  Vendlindja : Breshia,Itali
  Gjatesia : 177 cm
  Pesha : 68 kg


  Ka fituar keto trofe: 1 Kampionat Italian,1 Kupe Kampionesh,1 SuperKupe Europe,1 Kupe Italie,1 SuperKupe Italie

 9. #9
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Clarence Seedorf  Nr : 10
  Roli : Mesfushor
  Data e lindies :01/04/1976
  Vendlindja : Paramaribo , Surinam
  Gjatesia : 176 cm
  Pesha : 76 kg


  Ka fituar keto trofe: 1 Kampionat Italian,1 Kupe Kampionesh,1 SuperKupe Europe,1 Kupe Italie,1 SuperKupe Italie

  Serginho  Nr : 27
  Roli : Mesfushor
  Data e lindies :27/06/1971
  Vendlindja : Nilopolis , Brasil
  Gjatesia : 181 cm
  Pesha : 75 kg

  Ka fituar keto trofe: 1 Kampionat Italian,1 Kupe Kampionesh,1 SuperKupe Europe,1 Kupe Italie,1 SuperKupe Italie

  Marco Borriello  Nr : 15
  Roli : Sulmues
  Data e lindies :18/06/1982
  Vendlindja : Napoli,Itali
  Gjatesia : 180 cm
  Pesha : 73 kg

  Ka fituar keto trofe: 1 Kampionat Italian,1 Kupe Italie,1 SuperKupe Italie

 10. #10
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Alberto Gilardino  Nr : 11
  Roli : Sulmues
  Data e lindies :05/07/1982
  Vendlindja : Biella,Itali
  Gjatesia : 184 cm
  Pesha : 76 kg


  Ka fituar keto trofe: Gilardino ska fituar asgje me AC.Milan

  Filippo Inzaghi
  Nr : 9
  Roli : Sulmues
  Data e lindies :09/08/1973
  Vendlindja : Piacenza,Itali
  Gjatesia : 181 cm
  Pesha : 74 kg

  Ka fituar keto trofe: 1 Kampionat Italian,1 Kupe Kampionesh,1 SuperKupe Europe,1 Kupe Italie,1 SuperKupe Italie

  Ricardo Oliveira  Nr : 7
  Roli : Sulmues
  Data e lindies :06/05/1980
  Vendlindja : San Paolo,Itali
  Gjatesia : 183 cm
  Pesha : 81 kg

  Ka fituar keto trofe: Oliveria ska fituar asgje me AC.Milan

 11. #11
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Stafi Teknik sezoni 2006/07

  Trajner:
  Carlo Ancelotti

  ZV.Trajner:
  Mauro Tassotti

  Trajneret e Portiereve:
  Villiam Vecchi (Pergj.), Beniamino Abate

  Pergatitesit Atletik:
  Daniele Tognaccini (Pergj.), Giovanni Mauri

  Ndihmes teknik:
  Luigi Balestra

  Team Manager :
  Silvano Ramaccioni

  Kordinues Shendeti:
  Jean Pierre Meersseman

  Mjeku Social:
  Massimiliano Sala (Pergjegjes Sanitario)


  Fisioterapist:
  Giorgio Puricelli, Tomislav Vrbnjak, Sebastiano Genovese

  Masofisioterapist:
  Silvano Cotti, Marco Paesanti, Cristiano Parolini, Roberto Morosi

  Trajner Atletik:
  William Tillson

 12. #12
  Ribery Maska e bavarezi5
  Antarsuar
  31-10-2005
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  31
  Postime
  1,444
  Jeni te papame kete vit Championsin dhe Calcion e keni te fituar qe tash

  P.S. Urime per temen e re
  Kur njeriu e kupton q nuk sht i ditur, ai ka hedhur nj hap drejt dituris.
  (Mark Tuain)

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e mr.Hoti
  Antarsuar
  08-09-2006
  Vendndodhja
  Ilirid
  Postime
  43
  URIME AC MILAN per ne Itali se per jasht jeni te dobet.
  Shkau i ri e shkau i vjeter,
  Ska ma marveshje tjeter.

 14. #14
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Ket vit kemi per ta fitu Seria A, nuk ka vend per ekipe si Interi qe ta fitojn...

  Sa te filloj Liga e Kampioneve, Milani ka grup shume te lehte, Interi e ka te veshtire dhe ajo do jet diference, do ti arrijm me pike perpara vitit te ri...
  Gjithnje kuq e zi, Forca Milan!!!

 15. #15
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329

  Milan-Lazio ne internet

  Per ata qe nuk mund ta shofin ndeshjen ne tv, mund ta shifni ne internet:  http://livefooty.doctor-serv.com/lite/lf7.html (ppstream)


  http://livefooty.doctor-serv.com/lite/lf16.html (sopcast)  Vetem beni download programet e ppstream & socast...

 16. #16
  PERSHENDETJE TE GJITHE TIOZAVE MILANISTE
  JENE TE PAPARE
  KETE VIT JEMI NE FITUESIT NE SERINE A DHE CHAMPIONS LEAUGE
  FORZA MILAN

 17. #17
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Si e keni marre vesh te gjithe besoj,ekipi jone AC.Milan sot ne mesdite ka mposhtur ekipin e Lazios me rezultatin 2-1.
  Golat jane shenuar nga Inzaghi 27' pjeses I dhe nga Oliveira 70' pjeses II.Goli per lazialet eshte shenuar ne minuten e 73' nga Makinwa.

  Me golin e shenuar sot ne San Siro Superpipo ka arritur dhe kuoten e 74 golave me ekipin e Milan dhe te shpresojme qe do te kaloj kuoten e 100 golave brenda ketij sezoni.
  Gjithashtu edhe blerja me e re e Milan,Oliveira ka shkelqyer duke shenuar dhe golin e sigurise.Mgjth eshte per tu permendur fakti qe vec goli ka dhene dy assist dhe ka rrezikuar disa here porten laziale.
  Lojtaret e famshem Milanist qe kane shenuar qe ne ndeshjen e pare kane qene Rud Gullit,Van Basten dhe Shevchenko.

  Oliveira do te zevendosoje Sheven?
  Ndoshta do te jete dhe idhulli i rradhes ne San Siro?

  Keto jane disa pyetje qe do tju shtoja.

 18. #18
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Oliveira ne momentin e golit


 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  po tare lujti sot????
  milani edhe pse me minus pike besoj se do jete pretendent per titull

 20. #20
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Antarsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Ultras AC.Milan.Che onore di essere Milanista(fare nderi te jesh Milanist)


Faqja 0 prej 16 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •