Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e javac
  Antarsuar
  30-10-2005
  Vendndodhja
  GJILAN
  Mosha
  32
  Postime
  35

  Arrow Muzika Electronica n prgjithsi

  Pse kaq pak ndegjohet dhe kultivohet muzika elektronike ne trojet shqiptare si house, trance, tribal...electronica ne pergjithesi. Nuk eshte problemi te 'kushtet' siq e kemi zakon te ankohemi. Per kete jam shume i sigurt. Ndonje tjeter arsye?

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e javac
  Antarsuar
  30-10-2005
  Vendndodhja
  GJILAN
  Mosha
  32
  Postime
  35

  Thumbs down

  tani e kuptova

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e faktor-G
  Antarsuar
  30-06-2007
  Vendndodhja
  gilan
  Postime
  19
  ooo shoq nuk ka ktu asj qe ngojn ksi muzike jan shum te prapembetur .

 4. #4
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Antarsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  34
  Postime
  2,501

  Thumbs down  Une per veti e ndegjoj kete lloj te muzikes sepse e kam qejf.
  SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,673

  Pr: Muzika Electronica n prgjithsi  Gjithka nga Edicioni i Par i "UNUM Festival"

  Qershor 2019
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 04-06-2021 m 09:50

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,673

  Pr: Muzika Electronica n prgjithsi

  UNUM Festival n Shngjin / Mijra t rinj nga Europa i bashkon muzika elektronike

  03/06/2019


  Mijra t rinj dhe t reja nga vende t ndryshme t bots kan mberritur n Shqipri pikrisht n zonn e Rans s Hedhur n Shngjin pr t marr pjes n Festivalin e Muziks Elektronike Unum i cili ka startuar q n mbrmjen e 31 Majit.

  do gj sht shum bukur, vendi i bukur, njerzit t dashur. Me t vrtet nj eksperienc shum e mir, thot nj turist.

  Drejtori i Unum festival Mousa Ceesay, tha se u hodh guri i par i themelit dhe ky event duhet t vazhdoj n t ardhmen.

  Do t doja t falenderoja t gjith ju q keni ardhur. Tashm kemi vendosur gurin e par t themelit dhe mendoj q sht e rndsishme q t ndrtojm dhe t vazhdojm dika t gjith s bashku, tha ai.

  6 mij t rinj nga Italia, Belgjika, Gjermania, Franca, Hollanda, Zvicrra nga rajoni e nga prtej Europes kan mbrritur n vendin ton pr t shijuar jo vetm muzikn, por edhe Shqiprin turistike.


  Top Channel

  https://top-channel.tv/2019/06/03/un...a-elektronike/

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,673

  Pr: Muzika Electronica n prgjithsi  UNUM Festival 2019

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,673

  Pr: Muzika Electronica n prgjithsi  TAG - UNUM Festival 2019

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,673

  Pr: Muzika Electronica n prgjithsi  UNUM FESTIVAL 2021: SHNGJIN, 3 - 7 QERSHOR, 2021
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 04-06-2021 m 10:04

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,673

  Pr: Muzika Electronica n prgjithsi  NIN: UNUM Festival - fare duhet te dini .

  Klan Kosova - Maj 2021

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,673

  Pr: Muzika Electronica n prgjithsi

  Maringlen ika, DJ q do t na prfaqsoj n “UNTOLD” 2022

  Maringlen ika, do t jet DJ i par shqiptar q do t prfaqsoj vendin ton n festivalin “UNTOLD 2022” q do t zhvillohet n Rumani

  Nj i ri plot talente, premtues pr t na nderuar. Studimet i ka prfunduar pr Elektronik. Ai njihet pr publikun si producent, krcimtar e instrumentist e DJ. Gjithashtu ka qen pjesmarrs n disa talent show n Shqipri.

  ika thot pr gazetn Mapo se n Rumani, gjat performacs do t luaj edhe muzik shqiptare, t miksuar me at elektronike.

  M tej, 28-vjeari i lindur n Tiran, tregon se kjo ka qen nj ndrr e tij, q shum shpejt do t bhet realitet. S fundmi, Maringlen ika ka publikuar edhe n platformat e njohura si Spotify, Your Tube, Deezer dhe ITUNES prmbledhje muzikore, ku ka patur shikime nga vende t ndryshme.

  N nj prononcim pr gazetn Mapo, ika shpreh gatishmrin pr t na prfaqsuar n mnyrn m t mir, dhe shpreson t marr mime. Si thot ai, n kt festival kan marr pjes m par emra shum t njohur.

  Jam i lumtur q do prfaqsoj vendin tim n nj festival DJ Europian ku kan marr pjes m par Armin van buuren, Avicii, David Gueta dhe Dimitri Vegas. Kjo sht nj sfid e madhe pr mua por edhe nj nderr q m n fund do t bhet realitet.

  Uroj q kjo pjesmarrje t jet vetm hapi i par n arenat ndrkombtare dhe gjithashtu shpreh dshirn t jem pjes e fesitvaleve botrore n vitet n vijim.

  Po prgatitem fort dhe me ide t reja pr festivalin “UNTOLD 2022” ku po mendoj q pjes n performancn time si DJ t luaj edhe fragmente t muziks shqip t miksuar me at elektronike. Sigurisht pr kt detaj do konsultohem edhe me kolegt dhe producent profesionist n Shqipri pr t korrur rezultate sa m t larta dhe pse jo t kthehem edhe fitues i ndonj prej mimeve n Rumani
  .” - thot ika pr Mapo.

  Maringlen ika, premton se do na nderoj, dhe ne i urojm vetm suksese !


  far sht UNTOLD FESTIVAL?

  UNTOLD sht festivali m i madh i muziks elektronike i mbajtur n Rumani, q po zhvillohet n Cluj-Napoca n Cluj Arena. Ky festival sht i prvitshm, dhe sht cilsuar si nj nga festivalet m kryesore t Europs.


  Gazeta MAPO

  https://gazetamapo.al/kush-eshte-mar...e-untold-2022/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 16-10-2021 m 07:48

Tema t Ngjashme

 1. Muzika klasike, 101 pjest m t bukura
  Nga Tannhauser n forumin Muzika botrore
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 07-05-2021, 15:06
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Muzika, si po deformohen shijet
  Nga Davius n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 14-03-2007, 21:03
 4. Muzika - thjesht nj melodi, apo ndoshta nj gjenerator ndjenjash dhe emocionesh?
  Nga EXODUS n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 07-02-2004, 12:00
 5. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-05-2003, 18:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •