Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 27
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime n 22 postime

  Sallami q bnin n fshat pr zairet e dimrit

  Mos qeshni dhe mos me keqkuptoni po jap receten e sallamit qe benin ne fshat per zairete e dimrit.

  Therret VICI merret budella apo zorra e trashe lahet mire zihet pak dhe lihet menjane.

  Merren te brendshmet si melci shpretke zemer veshke me gjith dhjam por edhe ndonje cope mish me dhjam dhe hidhen ne nje ene ku lihen te zihen 50% pastaj ne te hidhet orizi i cili eshte kaudisur me pare me pak dhjam ose gjalp te fresket fshati ,qepe dhe disa lloj erzash sipas deshires kripe dhe piper per ate qe e deshiron.

  Lihet te zieje jo plotesisht pra orizi nuk duhet te ziej 100% por rreth 50%.

  Pastaj merret zorra mbahet tek gryka dhe mbushet me orizin qe kemi pregatitur bashke me te brendshmet pastaj lidhet gryka cpohet zorra me nje pirua dhe futet perseri te zieje edhe per pak derisa te fryhet dhe te behet nje mase homogjene, pastaj nxiret dhe lihet te thahet per dimer duke e futur disa here ne kripe.

  Mbasi eshte thare mund te haet ashtu sic eshte por eshte me e mire ne grosh dhe gjelle te tjera.

  Nuk besoj ta keni provuar une po , dhe shume vite me pare ...
  larguar forever

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Antarsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Ore Dardajan , po ti qenke hata more , lum gruja qe te ka , e paska zgjidh problemin e guzhines .
  Pacim fatin si gruaja jote lol
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 3. #3
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Antarsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Dardajan.. Sinqerisht Alba ka te drejte lol

  Lum ajo qe te ka.. ose do te kete.. se ke per te gatuar me mire se gruaja :P
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Antarsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Zemrushja
  Lum ajo qe te ka.. ose do te kete.. se ke per te gatuar me mire se gruaja :P
  Car flet mi , ai ka dy kalmoj
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga ALBA
  Ore Dardajan , po ti qenke hata more , lum gruja qe te ka , e paska zgjidh problemin e guzhines .
  Pacim fatin si gruaja jote lol
  Eee .. Alba , Alba ushqimin e kam pak merak , dhe kur provoj gjera te mira shkoj e fus turit te guzhina derisa ta mesoj , por vete nuk gatuaj fare i bie me qaf gjithmon gruas .

  Une e di sa her i var turit ajo...
  larguar forever

 6. #6
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Antarsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Epo mire mi Alba.. une se hodha ne fall lol..

  Hipoteze i bera :P
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Antarsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga dardajan
  Eee .. Alba , Alba ushqimin e kam pak merak , dhe kur provoj gjera te mira shkoj e fus turit te guzhina derisa ta mesoj , por vete nuk gatuaj fare i bie me qaf gjithmon gruas .

  Une e di sa her i var turit ajo...
  mos me thuj qe i ke ngjare atij ke avatari se me zhgenjeve
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga ALBA
  mos me thuj qe i ke ngjare atij ke avatari se me zhgenjeve

  Ahahahahahahah

  Jo mi jo po ai ke avatari ka dale si njeriu i vitit ne nje reviste ketu dhe eshte shum domethense pranej e kom ven po jo se i ngjaj atij perkundrazi...
  larguar forever

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Antarsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Mire qe gatuan,po ti dhe etiketen( dmth titulin e temes ) e ke bombastike

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Antarsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Pa ja humbur kuptimin temes se guzhines , po jap dhe une nje recete nga ana ime .

  Cipe qengji e mbushur

  Per nje 1 rize qengji duhen :

  Melci qengji 1 pale , qepe 2 kokrra mesatare , oriz 2 filxhane kafeje , rrush i thate 2 luge gjele , bajame te grira 1 luge gjelle , kripe piper , veze 1 kokerr kanelle .  Melcite e qengjit pervelohen , priten ne kubike te vegjel dhe skuqen me qepe te grira holle , hidhet orizi kaurdiset pak , shtohet kripe , piper , rrush i thate pa fara dhe i rregjur me pare , bajamet e grira , kanelle pak uje dhe zihet sa te behet nje pilaf i shkrifet , Cipa e qingjit , (Riza) ngrahet ne uje te vaket , hapet , vendoset mbushja , paloset dhe mblidhet ne forme boceze (Bocja e Zojes ) qe te mos dale mbushja , vihet ne tave dhe piqet .
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime n 22 postime
  Per cfar lloj cipe e ke fjalen ate te stomakut apo te nen lekures ...!!
  larguar forever

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Antarsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga dardajan
  Per cfar lloj cipe e ke fjalen ate te stomakut apo te nen lekures ...!!

  Ate te nenlekures qe eshte si shtrese dhjami i holle .
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  35
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Kush do kukurece , se kukurecet me ti mir se BABA si ban njeri se nuk ja di stilin e kukureceve te lepish gishtin e dores edhe ske te ngopur akoma


  Dardajan sa lek mi jep 4 kembe vici per Grosh

 14. #14
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  33
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Dardajan
  Pastaj merret zorra mbahet tek gryka dhe mbushet me orizin qe kemi pregatitur bashke me te brendshmet pastaj lidhet gryka cpohet zorra me nje pirua dhe futet perseri te zieje edhe per pak derisa te fryhet dhe te behet nje mase homogjene, pastaj nxiret dhe lihet te thahet per dimer duke e futur disa here ne krip
  A duht t bluhen t brendshmet n makin?

 15. #15
  Larguar Maska e lone_star
  Antarsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Houston, TX
  Mosha
  39
  Postime
  224
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Me zorren e trashe u beka ky sallami? Je i sigurte qe ke ngrene ti? Se me habite dhe me cudite...

 16. #16
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  33
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Me zorren e trashe u beka ky sallami? Je i sigurte qe ke ngrene ti? Se me habite dhe me cudite...
  Hej
  ke ngrn ndonjiher suxhuk ti?
  A e din ajo lvorja e holl q duhet qruar, eh pikrisht ajo sht zorra e trash e lops e npr kt lvore t holl kan kaluar me tona bajga derisa lopa ka qen gjall.

 17. #17
  ..She is so cute... Maska e jessi89
  Antarsuar
  25-08-2003
  Postime
  958
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  per cfare flitet ketu?...cjeni duke ngrene o u ngrente e mira...lol
  Ndryshuar pr her t fundit nga jessi89 : 25-01-2007 m 18:38
  Wild and crazy can't be lazy

 18. #18
  Larguar Maska e lone_star
  Antarsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Houston, TX
  Mosha
  39
  Postime
  224
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga pllugu
  Hej
  ke ngrn ndonjiher suxhuk ti?
  A e din ajo lvorja e holl q duhet qruar, eh pikrisht ajo sht zorra e trash e lops e npr kt lvore t holl kan kaluar me tona bajga derisa lopa ka qen gjall.
  Kam pershtypjen se eshte zorra e holle jo e trasha. Mund te duket ty e trashe ne suxhuk po edhe zorra e holle eshte elastike. Nuk besoj se ka zona ne Shqiperi qe te hane zorren e trashe te lopes ose te ndonje kafshe tjeter.

 19. #19
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  33
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Kam pershtypjen se eshte zorra e holle jo e trasha. Mund te duket ty e trashe ne suxhuk po edhe zorra e holle eshte elastike. Nuk besoj se ka zona ne Shqiperi qe te hane zorren e trashe te lopes ose te ndonje kafshe tjeter.
  Un nuk thash se n Shqipri e han zorrn e trash.
  Por edhe sot e ksaj dite zorra e trash prdoret pr punimin e suxhukut.
  Pra zorra e trash lahet dhe zihet dhe vlohet pr t'u dezinfektuar plotsisht dhe tek pastaj kthehet n ann e kundrt dhe mbushet me mishra vjam e tjera gjra t nevojshme pr prodhimin e suxhukut.
  M pastaj ajo eliminohet para se t hahet suxhuku.

 20. #20
  Larguar Maska e lone_star
  Antarsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Houston, TX
  Mosha
  39
  Postime
  224
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Nuk e dija. Ti duhet ta dish me mire se dukesh me i bindur. Flm per informacionin.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Merkato e dimrit
  Nga Qerim n forumin Futbolli shqiptar
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 28-12-2005, 12:49
 2. Lulja e dimrit - cikl poezish
  Nga Kamlian n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 24-06-2004, 23:46

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •