Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9

Tema: "Inside Man"

 1. #1
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  42
  Postime
  326

  "Inside Man"

  Para nje jave isha ne avion dhe po shifja ket filmin e fundit te Spike Lee. Me terhoqi vemendjen kombesia e hajduteve te bankes, shqiptare. E pa njeri ket? ca mendoni ?
  NeverAgainVolunteerYourself

 2. #2
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Hajdutėt nuk mė duket se ishin shqiptarė Por Shqipėria dhe historia e saj, ishte "maska" e tyre pėr momentin.

  Pėr mirė a pėr keq, mua mė pėlqeu fakti qė nė filėm ishte pėrmendur Shqipėria aq shumė. Sidomos momenti kur ajo vajza ju jep policėve ēantėn plot gjoba parkingu, ishte e fortė fare mendoj...

  Pėrshėndetje

 3. #3
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  42
  Postime
  326
  Nuk ishin shqiptare, po dmth ideja qe Spike Lee ( a kush e kishte ket idene) me fut emrin e shqiperise ne film mu duk interesante. Ate fjalimin e ENver Hoxhes nuk e degjova mire se kufie aeroplani. Edhe ajo femra ruse me duket qe luante shqiptare- amon mer, ne NY nuk gjeten dot nji shqiptare prej verteti ?
  Filmi ne pergjithesi mu duk interesant, fundit nuk e kuptova mire kshuqe duhet me pa dhe njehere.
  NeverAgainVolunteerYourself

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-05-2006
  Postime
  97
  Regjizori Spike Lee eshte nje regjizor qe filmat tij i kundervihet politikes dhe pislleqeve qe behen me ane te armes se politikes, filmi Inside Man eshte nje nga filmat me te bukur te ketij viti per mendimin tij, realizimi dhe ideja e tij e bejne filmin si nje ngjarje te besushme ( duke pare filmat e tjere te hollivudit qe derdhen me mijra fisheke dhe nuk vdes asnje njeri, dhe aktoret kane vetem grisje robash)
  Kur e pash filmin u interesova per kete regjizor dhe lexova se ai ka edhe filma te tjere qe demaskon politikanet e koruptuar dhe krimin. Tani lidhjen e shqiperis ne film mund ta merni pergjigjen fare mire tek ish-ambasadori shqiptar ne USA shoku Fatos Tarifa

 5. #5
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,762
  Ajo artistja qe luan shqiptaren eshte rumune.Ka lindur ne Rumani,jeton ne New York dhe ka luajtur ca role te vogla.Spike Lee ja ka fut kot me ate prezantim te femres shqiptare.Te pakten ne film eshte jo reale.Pastaj ajo paraqitje si femer rrugesh nate...
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e baby^girl
  Anėtarėsuar
  20-09-2005
  Postime
  24
  Citim Postuar mė parė nga FTN_2004
  Nuk ishin shqiptare, po dmth ideja qe Spike Lee ( a kush e kishte ket idene) me fut emrin e shqiperise ne film mu duk interesante. Ate fjalimin e ENver Hoxhes nuk e degjova mire se kufie aeroplani. Edhe ajo femra ruse me duket qe luante shqiptare- amon mer, ne NY nuk gjeten dot nji shqiptare prej verteti ?
  Filmi ne pergjithesi mu duk interesant, fundit nuk e kuptova mire kshuqe duhet me pa dhe njehere.
  Ca nuk kuptove mire nga fundi filmit ti? Une besoj se ishte shume i qart. Hajduti eshte hajdut dhe ka nje qellim te pare... te vjedhi. pikerisht ai ate beri. E vodhi Safe Deposit dhe la ate unazen per shenje apo gjurme. Tani pergjigjet e drejtesis i gjen dikush tjeter(detective). Regjizori nuk do e bej filmin 4 ore te gjate qe ti ta shofesh hap pas hapi ca ndodh. Plus, hajduti mori djamantet dhe ato "letrat me vlere" qe nje dite ai mund te fitoj shume pare kunder atit bosit. Na lodhe bre burr :P shif gjith kte histori te tregova....po deshe thuaj tani qe se kupton... edhe edhe dicka tjeter hajdutet nuk ishin shqitar mer, s'paske mar vesh gje serjozisht ti.... ke qen i turbullt ne avion:P
  Mundohu te njohesh veten, ndoshta ateher dicka gjen.

 7. #7
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  42
  Postime
  326
  bebo ca pate ti lal? t'ngeli hatri qe un nuk e kuptova filmin e ? Un do e shof fundin the njehere se nuk e mbaj mend fare sesi mbaroi (kshu eshte kur zgjohesh qe ne 4 te mengjesit qe te rrish ne security per 2 ore) Edhe per hajdutet: e di qe nuk ishin shqiptare, po dje po pertoja ta shkruaja qe hajdutet ishin masku si shqiptare per te genjyer policine e ku e di un. Si perfundim mu duk interesant fakti qe regjizori kishte njefare ideje se kush jane shqiptaret, kush ka qene diktatori i shqiperise etj etj.
  NeverAgainVolunteerYourself

 8. #8
  |_%100_KoRcAr-PeR-JeT_| Maska e korcari-per-qef
  Anėtarėsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  Usa
  Mosha
  34
  Postime
  28
  Inside man kur kan dhene kete preview nuk ka zene ne goje per ALbania fare kur doli perview ne TV. Albanian e zene ne goje nga gjysma e filmit. Pjesa me e bukur me ka pelqy kur Polici zezak pyet ate constraction worker nga e di ti qe kjo gjuha eshte albanian Ai i tha qe
  - am 100% sure, because my ex-wife parents couldn't speak english for shit so they just spoke albanian.

  Filmi qe shum i bukur me pelqevi po te besh ate gje ne realitet sbesoj se e ben dot ne Amerike.
  ALBANIA SPIRIT
  STAY"S FOREVER
  WITHIN IN THE SPIRIT

 9. #9
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Anėtarėsuar
  07-11-2002
  Mosha
  46
  Postime
  3,394
  E pashe mbreme edhe une kete filmin. Fjalimi i Enver Hoxhes ishte interesant dhe nje reklame per ne, sado e vogel. Ajo perkthyesja qe marrin, Meritia (Merita), nga emri i vertete (Florina Petcu) dukej te ishte rumune, por kishte nje paraqitje shume "bitchy". E veshtire ishte te gjendej ndonje shqiptare ne New York?
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

Tema tė Ngjashme

 1. Kino-ditari - Filma tė rinj nė 2006
  Nga autori nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 339
  Postimi i Fundit: 05-01-2007, 06:49
 2. An interview with "The Man" - Homer Simpson
  Nga Lit nė forumin Krijime nė gjuhė tė huaja
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-11-2002, 17:52
 3. An interview with "The Man" - Homer Simpson
  Nga Lit nė forumin Krijime nė gjuhė tė huaja
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-11-2002, 17:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •