Close
Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 135
 1. #1
  SPHINX
  Antarsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  42
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Sofra e kampionve t bots - ITALIS!

  Donadoni e nis me humbje karrieren e tij si trajner i Italise. Ishte nje ndeshje ku luante krejt ekipi i II i Italise qe nga portieri deri ne sulmuesat. Do jete veshtire per Italine ne 2 ndeshjet e para per kualifikim ne Euro 2008; ku ndeshja e dyte eshte ne mes te Parisit.

  Presim fitore ne ndeshje qe kane rendesi dhe do me pelqeje nqse do luajne me Francen me skemen 4-3-3.

  Forca Italia; nje humbje ndaj Kroacise 2-0 nuk fshehen faktin qe ne serish mbetemi kampione bote.
  Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
  WCC 2006 ITALY

 2. #2
  Desert Fox Maska e bayern
  Antarsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  what a cheap, shitty sofer.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 3. #3
  Ribery Maska e bavarezi5
  Antarsuar
  31-10-2005
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  30
  Postime
  1,444
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Italia humbi, sepse asnje lojtar qe luajti ne finales e Kupes se Botes nuk ishte prezent ne kete loje.

  Ishalla vazhdon keshtu.
  Kur njeriu e kupton q nuk sht i ditur, ai ka hedhur nj hap drejt dituris.
  (Mark Tuain)

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-04-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  222
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Edhe Lippi e humbi ndeshjen e pare me te njejtin rezultat ne Islande, por ne fund fitoi finalen e kupes se botes. Kjo ndeshje ishte per te provuar disa lojtare, gjithsesi perderisa ekipi qe humbi quhej ITALI, eshte pak turp.

 5. #5
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Kampionet e Botes nen drejtimin e trajnerit te ri DONADONI , sot ndeshen kunder LITUANISE .


  Dje nes tervitje CASANO pesoi nje demtim te lehte ,por besoj q e eshte rekuperuar dhe do lozi .


  DONADONI ka qene ne qender te kritikave pas humbjes se miqesores 0-2 kunder KROACISE . Ndaj sot ka nje provim te veshtire .


  Do ndihmohet padyshim nga publiku fantastik i NAPOLIT (ndeshja zhvillohet ne ''San Paolo'' .
  Veshtire te gjesh formacionin se Donadoni ka thirrur shume te rinj , por sipas gazetareve te sigurte ne formacion jane vetem :

  Buffon, Grosso, Zambrotta, Pirlo, Gattuso, Inzaghi.

  Per te tjeret nuk dihet gje ...nderkohe qe Materazzi eshte i skualifikuar ,ndersa Totti ka deklaruar se do rikthehet ne kombetare vitin tjeter , kur te rikthehet ne forem ...
  Lituania ka 2 lojtare me ''emer'' , te rendesishem ...Stankevicius e Danilevicius ....Ndersa trajneri Liubinskas ka deklaruar qe ''me nje barazim do ishte i kenaqur '' ...
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 6. #6
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Formacionet e mundshme ne foto :
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 7. #7
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  E futi tollumin Lituania ... Danilevicius i pamarkuar ne mes te zones shenon ...

  Italia - Lituania 0-1

  Te mbaj p.ordhet Cakavaro , qe me bente si Pele ne fillim te ndeshjes....
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 8. #8
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Barazon Inzagh corapja .... Me porte bosh , 1 meter larg e shtyn topin pas pasit te Cassanos....Gol qe edhe gjyshja e Moggit e bente...

  1-1 ...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 9. #9
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  ITALIA - LITUANIA 1 - 1

  30' (1T ) F.Inzaghi 21' (1T ) Danilevicius  Hap falls i kampioneve te botes . Nuk arrjne te mposhtin lituanezet ,nderkohe qe kundershtaret e grupit Franca dhe Skocia fitojne .

  Cassano ishte ne forem . Gafe e pafalshme e Canavaros ne golin e lituanezeve .

  Italianeve u duhet patjeter nje rezultat
  pozitiv me Francen te merkuren ,se ndryshe shkeputen kundershtaret.


  FRANCA 3 pike
  SKOCIA 3
  ITALIA 1
  LITUANIA 1
  GJEORGJIA 0
  UKRAINA 0
  ISHUJT FAROE 0
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 10. #10
  Desert Fox Maska e bayern
  Antarsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  Nje tjeter prove qe Italia kupen e botes nuk e fitoi thjeshte i mbeti ne dere.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 11. #11
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime n 21 postime
  Nuk ka Lippi me ne pankine, por ka Donadona, qe praktiken e trajnerllekut ( ) e ben me kombetaren italiane, jo ne Seria C, eh luks e luks...
  My silence doesn't mean I am gone!

 12. #12
  doritlk Maska e DORJANBITI
  Antarsuar
  17-08-2006
  Mosha
  29
  Postime
  453
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  do te ushte me mire qe kombetaren italiane tadrejtonte perseri lipi sepse vetem keshtu do te arrinin nje suksesne EURO 2008


  __________________________________________________ __________
  FORZA ITALIA FORZA ITALIA FORZA ITALIA

 13. #13
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Akoma me Filipin Italia........................?

  Shume veshtire te kualifikohet ne kete grup.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 14. #14
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  ITALIA e R.Donadonit ka 2 ndeshje shume te rendesishme keto dite . Me UKRAINEN ne Rome dhe me GJEORGJINE ne Tbilisi .  Dje u shpernda lista e te grumbulluarve .


  Rikthehen ne nacionale TONI dhe DEL PIERO .

  Nderkohe qe lihen pa u grumbulluar GILARDINO dhe CASSANO .
  Ja dhe lista e te grumbulluarve :

  Portier: Christian Abbiati (Torino FC), Marco Amelia (AS Livorno Calcio), Gianluigi Buffon (Juventus).

  Mbrojtes : Andrea Barzagli (US Citt di Palermo), Cristian Zaccardo (US Citt di Palermo), Fabio Cannavaro (Real Madrid C), Fabio Grosso (FC Internazionale Milano), Marco Materazzi (FC Internazionale Milano), Alessandro Nesta (AC Milan), Massimo Oddo (S.S. Lazio), Manuel Pasqual (ACF Fiorentina), Gianluca Zambrotta (Barcelona).

  Mesfushor : Mauro Camoranesi (Juventus), Gennaro Delvecchio (UC Sampdoria), Daniele De Rossi (AS Roma), Simone Perrotta (AS Roma), Gennaro Gattuso (AC Milan), Andrea Pirlo (AC Milan), Stefano Mauri (S.S. Lazio).

  Sulmusa : Alessandro Del Piero (Juventus), David Di Michele (US Citt di Palermo), Antonio Di Natale (Udinese Calcio), Vincenzo Iaquinta (Udinese Calcio), Filippo Inzaghi (AC Milan), Luca Toni (ACF Fiorentina).
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 15. #15
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  GROSSO u detyrua te lere nacionalen pasi analizat i nxoren nje terheqje muskulare .

  Ndersa sot edhe PERROTA u demtua ne nje dyluftim me Oddon . U largua nga fusha duke caluar ...edhe ky mund te mos jete ne dispozicion te Donadonit kunder Ukraines .


  Lexova qe SHEVCENKO eshte me temperature dhe ka mundesi mos te loze te shtunen .
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 16. #16
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Konfirmohet mungesa e SHEVCENKOS neser kunder Italise .
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 17. #17
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Itali - Ukraine 2 - 0

  Ukraina pa Sheven dhe Robrov . Ndersa Donadoni vendos ne sulm Tonin dhe Del Pieron .

  Nje pjese e pare shume e dobet e Italise , ku Ukraina u mbrojt mire dhe kundersulmonte rrezikshem .
  Edhe ne pjesen e dyte e njejta loje . Derisa penalltia zhbllokoi rezultatin .

  Pozitive per italiane ishte prova e Buffon ,qe shpetoi rezultatin disa here me nderhyrje decizive . Mire edhe Oddo e Toni ,qe shenoi golin e dyte .

  Shume te rendesishme keto 3 pike per italianet . Megjithate akoma nuk dihet si do rrjedhin ngjarjet ,sepse Franca u rrah ne Skoci , keshtu qe jane 4 skuadra ne loje per 2 vendet e para .

  Italia duhet te marre patjeter 3 pikeshin me Gjergjine ,se ndryshe rrezikon .

  Me sa shof italianet deri ne ndeshjen e parafundit kur te shkojne ne Skoci do jene ne ankth per kualifikimin.
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Ore qe italia e kalon kete grup as qe vihet ne dyshim ...Por i vetmi dyshim imi eshte nese do ta marre kete europian italia ?!

  Shnet e pare . FORCA ITALIA !
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 19. #19
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  ITALI - TURQI

  Sot ne darke zhvillohet miqesorja ne Bergamo per nder te kapitenit te kombetares italiane dhe te Interit Giacinto FACHETTI .

  DONADONI ka thirrur per here te pare AQUILANIN dhe BROCHIN , qe mund te lozin ne mesfushe qe nga fillimi ndeshjes.

  Ne porte BUFFON .

  Ne mbrojtje MATERAZZI dhe CANNAVARO . Ne krah ZAMBROTA dhe ODDO .

  Ne mesfushe CAMORANESI dhe DE ROSSI .

  Ne sulm DI NATALE dhe GILARDINO .
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e FENIXI
  Antarsuar
  13-01-2006
  Postime
  27
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mire do jete te mos kualifikohet ,e meriton nje gje te tille nuk e kuptoj se i pelqeni italise qe jini tifoze me te,llojin e lojes?
  !

Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Lufta ballkanike dhe Shqipria
  Nga Albin n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-07-2014, 07:05
 2. Projektet greko-serbe pr pastrim etnik
  Nga Drini_i_Zi n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 136
  Postimi i Fundit: 03-03-2009, 07:19
 3. Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 27-08-2006, 06:46
 4. Projekti i zhdukjes s shqiptarve - Ivo Andriq
  Nga Dita n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 26-02-2005, 17:46
 5. Roli i Italise ne Ballkan
  Nga Eni n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 04-07-2002, 08:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •