Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 135 prej 135
 1. #121
  At'qivia Maska e Flori
  Antarsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiran, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 2. #122
  At'qivia Maska e Flori
  Antarsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiran, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 3. #123
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Citim Postuar m par nga bayern Lexo Postimin
  Ja ca tifozash ka italia

  Sa te marum
  Bajo si shpjegohet qe gjithe tifozat e Italise nje surrat kane?

 4. #124
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Kujtoja se do i niste Spanja per golf pepinot,por sic duket kane filluar stervitjen pasi do jete sporti i tyre i preferuar pas te djeles.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 5. #125
  Verdheblu 4ever Maska e ChAoS_DrAgOn
  Antarsuar
  17-01-2008
  Vendndodhja
  Elbasan
  Postime
  177
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Forca Italia

  Forca Italia............
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Verdh E Blu 4ever

 6. #126
  Verdheblu 4ever Maska e ChAoS_DrAgOn
  Antarsuar
  17-01-2008
  Vendndodhja
  Elbasan
  Postime
  177
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  italia

  forca italia........
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Verdh E Blu 4ever

 7. #127
  At'qivia Maska e Flori
  Antarsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiran, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Lippi largon Panuccin, Matrixin dhe Ambrosinin

  Sipas gazets sportive, "Tuttosport", nse Marcello Lippi kthehet si trajner i Italis, ather Christian Panucci, Marco Materazzi dhe Massimo Ambrosini nuk do t luajn kurr m pr prfaqsuesen e Italis.

  Lippi kryeson listn e trajnerve pr zvendsimin e t dshtuarit n largim, Roberto Donadoni, ndrsa sipas raporteve n Itali, fituesi i Kups s Bots n vitin 2006, tanim ka filluar fushatn e tij pr Kampionatin e ardhshm Botror.

  60-vjeari do ta sjell Ciro Ferraran dhe Angelo Peruzzin si pjes e stafit t tij, si edhe trajnerin e portierve, Ivano Bordon, dhe mjekun, Enrico Castellacci.

  Sa i prket lojtarve, ‘Paul Newmani italian’, menjher do t’i prjashtoj nga skuadra t plakurit, Christian Panucci, Marco Materazzi dhe Massimo Ambrosini, t cilt si duket lojn kundr Spanjs e kan pasur t fundit me fanelln e kombtares.

  I rrezikuar sht edhe Antonio Cassano, pasi q Lippi nuk sht i bindur me efektivitetin e sulmuesit t Sampdorias.

  Ata t cilt do t rikthehen n prfaqsuesen e Italis jan Vincenzo Iaquinta, Alberto Gilardino dhe Daniele Bonera, derisa Francesco Totti dhe Alessandro Nesta do t luten ta ndrpresin pensionimin.
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 8. #128
  At'qivia Maska e Flori
  Antarsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiran, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Totti dhe Nesta kthehen n Kombtare?

  Sipas "Corriere dello Sport", Francesco Totti dhe Alessandro Nesta, do t kthehen t jen pjes e skuadrs s Italis nse Marcello Lippi kthehet pr Kampionatin Botror 2010.

  Duket q Lippi do t kthehet t’i udhheq Azzurt, dhe ta zvendsoj t dshtuarin, Roberto Donadoni, i cili pritet shum shpejt t largohet nga prfaqsuesja e Italis.

  Nse kjo ndodh, gjithmon sipas “Corriere dello Sport”, Lippi tanim ua ka mbushur mendjen Tottit dhe Nestas q t prfundojn pensionimin dhe t bhen pjes e La Nazzionales pr Kampionatin e ardhshm Botror.
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 9. #129
  SPHINX
  Antarsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  42
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Donadoni iku per lesh

  Eshte zyrtare qe Donadoni u largua. Ne fakt u pushua nga puna.

  Vari k*r* ish Donadoni. Te shohim kush do ulet ne pankine.
  Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
  WCC 2006 ITALY

 10. #130
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Po ky lipi tall lesht ky.
  Iku dhe ri-erdhi prap?Mendoja qe kur dha dorheqjen pas boterorit sdo te drejtoje me kombetare...se kishte deshire te merte ndonje ekip.
  Nejse me te shohim cdo na beje ne 2010 lipi, po spara kam shume shpresa.

  Hajt me tmira.
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 11. #131

 12. #132
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Per cfare te perdoreshe si koke turku donadoni?
  Lippi nqf se do kishte ndermend ta merrte prap kombetaren sduhej te largohej hic por duhet te vazhdonte me ate ekip.
  Vje donadoni dhe na ben ca skema dhe ca nderrime formacionesh qe ta shpifin komlet.
  Cdo ndeshje 3 lojtare te rinj. Per mendimin tim ai lippi pervec ambrosinit,panucit dhe materazit duhet te largoje dhe ate luca tonin se me vertet kete europian ka qene lojtari me i deshtuar ( Vec po pati qene tape gjith kohes)
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 13. #133
  srbe na vrbe Maska e pryll
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ke prroi palpoit
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  po kjo tema a do ktu?!

 14. #134
  SPHINX
  Antarsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  42
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Zyrtare Lipi trajner i Italise

  E lexova lajmin ne Gazzetta dello Sport. Prezantimi zyrtar pritet te behet me 1 Korrik te marte kur do jepen detajet e kontrates.

  Tani po qe dicka mund te ndodhe.
  Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
  WCC 2006 ITALY

 15. #135
  SPHINX
  Antarsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  42
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Rrezik Donadoni u perdor si koke turku.

  Vendosjen e lojtareve ne fushe kush e ka ne dore??? Skema te gabuara ne 2 nga 4 ndeshjet qe luajti Italia. Kunder Hollandes ne disavantazh 2-0 nuk beri asnje ndryshim??? Prisje ti te theshin lojtaret nxirrme nga fusha. Si e nisen Grosson ne pankine???

  Ku ishte sulmi i Italise me Spanjen dhe Hollanden??? Per keto kane faj lojtaret po dhe skema e trajnerit.
  Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
  WCC 2006 ITALY

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema t Ngjashme

 1. Lufta ballkanike dhe Shqipria
  Nga Albin n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-07-2014, 07:05
 2. Projektet greko-serbe pr pastrim etnik
  Nga Drini_i_Zi n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 136
  Postimi i Fundit: 03-03-2009, 07:19
 3. Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 27-08-2006, 06:46
 4. Projekti i zhdukjes s shqiptarve - Ivo Andriq
  Nga Dita n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 26-02-2005, 17:46
 5. Roli i Italise ne Ballkan
  Nga Eni n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 04-07-2002, 08:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •