Close
Faqja 5 prej 7 FillimFillim ... 34567 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 135
  1. #81
    At'qivia Maska e Flori
    Anëtarësuar
    12-03-2004
    Vendndodhja
    Tiranë, Albania
    Postime
    2,551
    Ishalla fut Ale` Ale, qe ne pjes te par, edhe do shifni si behen golat, po me ate sulmusa as dinamon srrafin dot :P
    Femra ne Sex:
    Akmerikanka: o yes o yes
    Gjermanja: ja gut ja gut
    Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

  2. #82
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Neser kam shprese per nje fitore bindese. U duhet cunave dhe tifozeve, megjithese vemendja komplet duhet perqendruar te ndeshja e fundit me francen. Na u nxi jeta me kte france. Brenda 2 vjeteve kemi pa 200 ndeshje france itali.
    Mu hap zemra kur degjova qe donadoni do ndryshonte disa lojtaret ne formacionin e neserm kunder rumanise. Si p.sh cheillini ne vend te materazzi, del piero ne vend te di natales.
    Nuk kuptoj pse eshte i pavendosur per futjen e de rossit apo te perrotes dhe me le ne fushen e lojes ate ambrozinin e vdekur me gatuzon e mbaruar. Te dy komplet jasht forme dhe te lodhur nga milani plak ku luajne.

    Hajt me tmira.

    FORCA ITALIA NESER. 2-0 ose 3-1
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  3. #83
    Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
    Anëtarësuar
    17-05-2002
    Vendndodhja
    As Vet Se Di
    Postime
    923
    Forcaa italia

    Normale do kualifikohemi

    Do e fitojme edhe kete Europian e te pellcasin disa tifoze qe kan inate

    Kampjonet Fitojne gjithmon
    E kam të vështirë të gjykoj të tjerët , por të tjerët e kan të vështirë për mos më gjykuar mua.....

  4. #84
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Marsel po te rrafim ne francen po,ndryshe kujdes valixhet

  5. #85
    Manchester Maska e -Alda-
    Anëtarësuar
    13-07-2007
    Vendndodhja
    London
    Postime
    646
    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    Marsel po te rrafim ne francen po,ndryshe kujdes valixhet
    Hahaha si duket kane filluar ti mbajne afer
    м'вι вυzë ëѕнтë иנë ρυтнנє, м'вι ѕнριят ëѕнтë иנë νєтмι. נαм вσтα ρα ємëя, кυя ρяαиë мєנє ѕ'נє тι.

  6. #86
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Ish-trajneri i Italsië, Dino Xof, pohoi se tekniku i aktual i “Axurrëve”, Roberto Donadoni e di shumë mirë se çfarë duhet të bëjë. Italia humbi 3-0 me Holandën dhe shtypi vendas nuk e kurseu trajnerin. “Kur humbet, - shpjegoi Xof, - kritikat janë të rënda, por kjo është në logjikën e gjërave”. Sipas Xof, Donadoni nuk kishte bërë asgjë të gabuar. “Presioni ishte i madh. Të gjithë e konsideronin një shëtitje ndeshjen kundër Holandës”.

    Trajneri i Italisë, Roberto Donadoni, parashikohet të bëjë ndryshime pas humbjes 3-0 me Holandën në ndeshjen e parë. Xhorxho Kielini mund të zëvendësojë Marko Materacin në qendër të mbrojtjes, Fabio Groso do të luajë në majtë dhe Xhanluka Zambrota në të djathtë. Mesfushori Daniele de Rosi dhe sulmuesi Alesandro del Piero priten të jenë në formacionin startues. Trajneri Roberto Donadoni mund të hedhë në fushë edhe Antonio Kasano, i cili ashtu si Del Piero, bëri në përshtypje të mirë pasi u fut në lojë si zëvendësues. Antonio Kasano ka nevojë për një gol për të qenë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në Kampionatet Europiane, me te tre tillë. Materaci është i vetmi lojtar në skuadrën e Italisë, që ka fituar Serinë A.

    Italia dhe Rumania janë takuar 14 herë me njëra-tjetrën. Italia ka fituar 10 herë, ndërsa Rumania vetëm 2 herë. Ato kanë luajtur shtatë herë në kompeticion të mëdha: pesë fitore për Italinë, e një për Rumaninë.

    Në çerekfinalet e Euro 2000, Italia fitoi 2-0 me golat e realizuar nga Françesko Toti e Filipo Inzagi. Fitorja e fundit e Rumanisë me Italinë ka ndodhur afërsisht 20 vjet më parë. Një ndeshje e miqësore e fituar 1-0 në mars të vitit 1989. Trajneri aktual i Italisë, Roberto Donadoni luajti në këtë humbje.

    Sulmuesi rumun Siprian Marika, ka një dëmtim në kokë, por mund të zëvëndësojë Daniel Nikulaen në vijën e parë, nëse ai do të jetë plotësisht në rregull. Rumania nuk pëson gol në tre ndeshjet e fundit ndërkombëtare, teksa ka fituar vetëm një nga 11 ndeshjet në Kampionatet Europiane. Rumania mundi Anglinë 3-2 në Euro 2000, për t’i dhënë fund serisë prej 8 humbjesh në Kampionatet Europiane. Rumania është një nga ekipet që ka shënuar më pak gola në 10 Kampionatet Europiane të fundit.
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  7. #87
    ITALIA eshte yll bote mer....upss, prandaj kena 4 yje ne se jena kater here kampiona botrore e?

    Ishalla na del ne finale Gjermania, se ja kemi mare doren atyne!

  8. #88
    i/e regjistruar Maska e [MaRiO]
    Anëtarësuar
    29-01-2008
    Vendndodhja
    Ne Zemren e Asaj Qe Dua :)
    Postime
    1,127
    Forcaaaaaaaaaaaaaaaa Kroatiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    Kur e ke këmbën jashtë gremines është e lehtë të japësh këshilla

  9. #89
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604
    Keni kater yje, po njehere per njehere vetem nje yll ju ka ngelur
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  10. #90
    Citim Postuar më parë nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
    Keni kater yje, po njehere per njehere vetem nje yll ju ka ngelur
    Po pra, nje yll na ka ngel...gjeje se ku?

  11. #91
    Larguar Maska e Gerrard
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Hera e parë që më vjen keq për Italin, bën lojë të bukur, po i penalizojë albitri në disa raste. Më shum më ka ardhur për Del Piero se e kam pasur qejf që nga fillimet e tij si lojtarë.

    Kalofshi mirë,
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  12. #92
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Italia nuk e meritoi barazimin, me shum e meritonte "Fitoren" Rumania. Italia ishte bloze fare, sdiskutohet qe i mungojne Yje si Totti, edhe Del piero (ne fillimet e veta) me nje Pirlo (gjysem azmatik) edhe me nje Cassano Pucrranjos, jeni me fat qe keni vajt deri ktu ku jeni. Gjithsesi me vjen keq, sepse eshte nje skuader me emer te madh, kam qene tifoz me italine, vetem se merrte pjese Il Capitano Giallo Rosso , il Gladiatore di Roma.. il nostro bimbo de oro.. Francescoooooo.. TOTTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  13. #93
    MiLaNisT Maska e sLimShady
    Anëtarësuar
    22-04-2004
    Vendndodhja
    Shif ka mrapa m'ke
    Postime
    1,116
    Nuk pati faj ai Trajneri i Polonise qe tha Se kam zakon ti komentoj gjygjtaret po skam pa gjygjtare me te dobet noj her
    M&M

  14. #94
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Se kam zakon ti komentoj gjygjtaret po skam pa gjygjtare me te dobet noj her
    Ne fakt Arbitri ishte.. pupupupu. Dha nje penallti qe nuk ishte, pastaj u jepte ca faulle kot.. nje gol nuk jua quajti. Italise kshu jua bejn arbitrat gjithmone. Gjynah
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  15. #95
    Mos e cani koken ( O selimo, o te hongert mortja ty jarebi ), se ket vit do dalim KAMPIONET E EUROPES!!!!

  16. #96
    MiLaNisT Maska e sLimShady
    Anëtarësuar
    22-04-2004
    Vendndodhja
    Shif ka mrapa m'ke
    Postime
    1,116
    E veshtire gjithsesi te shofim gjiron e fundit si do ecin gjerat
    M&M

  17. #97
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Kerkoj ndryshimin e titullit te temes ne: Kampionet e deshtuar te botes!!


    Se na gerditen futbollin.


    Nje donadoni qe ska te bej me te qenit trajner dhe nuk din te krijoj nje skuader ashtu sic duhet, nuk ndrohet ekipi ne cdo ndeshje grupi dhe te tallesh me te duke provuar lojtaret, ec ik shif ne pasqyr veten!!
    Sui generis

  18. #98
    MiLaNisT Maska e sLimShady
    Anëtarësuar
    22-04-2004
    Vendndodhja
    Shif ka mrapa m'ke
    Postime
    1,116
    Avash o Rapsoul avash se nuk kishte fare faj trajneri,gjithe ate presion qe beri italia sot gjynaf qe nuk futej goli.Normalisht ata qe nuk treguan veten ndeshjen e pare u dha te tjereve rast.Kur se do fati dhe kur ke arbitrin kunder kshu eshte.
    M&M

  19. #99
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604
    Citim Postuar më parë nga Bamba Lexo Postimin
    Po pra, nje yll na ka ngel...gjeje se ku?
    Ndoshta ne culettinon e Donadonit. Komplet te varur nga Hollanda, jeni i ekip deshtarakesh.
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  20. #100
    Formacioni i Italise kundra 1)Rumanine edhe 2)Frances.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura   

Faqja 5 prej 7 FillimFillim ... 34567 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Lufta ballkanike dhe Shqipëria
    Nga Albin në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 15-07-2014, 07:05
  2. Projektet greko-serbe për pastrim etnik
    Nga Drini_i_Zi në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 136
    Postimi i Fundit: 03-03-2009, 08:19
  3. Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 27-08-2006, 06:46
  4. Projekti i zhdukjes së shqiptarëve - Ivo Andriq
    Nga Dita në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 26-02-2005, 18:46
  5. Roli i Italise ne Ballkan
    Nga Eni në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 26
    Postimi i Fundit: 04-07-2002, 08:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •