Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 135
 1. #41
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 24 postime
  Italy 2 - 0 Georgia


  44' [1 - 0] A. Pirlo
  84' [2 - 0] F. Grosso

  #VamosArgentina

 2. #42
  -_- Maska e jack_sparow
  Antarsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Out of Space
  Postime
  784
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Skocia u mund 2-0 .Mjaton nje barazime per italianet ne skoci megjithese do fitojne,dhe kualifikohen.
  Fitorja me ishujt Far Oer nuk diskutohet

 3. #43
  -_- Maska e jack_sparow
  Antarsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Out of Space
  Postime
  784
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Neser ndeshja me e rendesishme per italine ,per tu kualifkuar ne Euro 2008 perballe skocise
  Edhe pse me nje barazim italia kualifikohet ,perseri ata duan fitoren .
  Te gjithe lojtaret se bashku me Donadonin jane te sigurt qe do ta bejne kete gje neser,dhe sic tha edhe Buffon do ta fitojme per Gabrielen.

  17 nentor 2007 Skoci -Itali ora 18:00


  Disa nga kanalet qe transmetojne ndeshjen jane:
  Kuwait TV3 - M6 - NTV+Football - Polsat Sport - Saudi Sports - Sky Sports 1 (uk) - HRT 2 - SF 2 - Tsi 2 - TSR 2 - RAI International 3 Africa - RAI Uno - ESPN Brazil - M6 Swiss - TV7 Bulgaria - Show Sports 1 - Sky Sports HD1 - Boom Sport One - C+ Sport 2 (Scandinavia) - SuperSport Maximo - Sport 1 (Ukr) - ESPN Atlantic - ESPN Israel - RTL 7 - ZDF - CT4 Sport - Sport TV1 - Abu Dhabi Sports - SuperSport 1 [Hellas] - C+ Hits Sport W/E - ESPN Africa - OBN BİH - DigitAlb SuperSport 1 - SuperSport 3 [Za]


  FORZA AZZURRI FORZA CAMPIONI

 4. #44
  -_- Maska e jack_sparow
  Antarsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Out of Space
  Postime
  784
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ITALIA FITON 2-1 NE SKOCI DHE KUALIFIKOHET PER NE EURO 2008
  I PARI LUCA TONI DHE NE FUND PANUCCI
  MEGJITHESE AI ANESORI NUK I DHA NJE GOL TE RREGULLT ITALISE DHE I DHA NJE GOL TE PAREGULLT SKOCISE PERSERI ITALIA FITON
  OLE OLE OLE

 5. #45
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Antarsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,801
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  italia e meritoi fitoren pasi edhe parafolesi e tha shume qarte qe skocia po nga i njejti anesor u favorizua ne dy raste !!! forca djema edhe me nje tjeter fitore !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 6. #46
  -_- Maska e jack_sparow
  Antarsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Out of Space
  Postime
  784
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  SaS edhe ti me italine je???

 7. #47
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Antarsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,801
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  normale !!! si mund te jem me brazilin ose me argjentinen ose me gjermanine kur jam tifoz me milanin !!! edhe shikoj cdo te djele serine a ??? thjesht smundem te jem ndryshe se sa me azurret !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 8. #48
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Urime fitoren Italise , vertet nje fitore e merituar, e kishte teper rende pasi ne Skoci seshte lehte te fitosh.

  Urime...

  Forca Italia.
  Sui generis

 9. #49
  Burrels Forever. Maska e Doc_ERI
  Antarsuar
  22-06-2006
  Vendndodhja
  Londer
  Postime
  249
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime
  Eh mer cuna kampionet mbeten kampione nuk ka nevoj per komente peshon ajo bluze qe mbajn vesh ata djem dhe kushdo qe luan kundra Azzurreve normal qe jua ndjejn friken se e din forcen dhe karakterin e tyre prej fituesi
  Bravo cunave luajten bukur dhe do vazhdojn te luajn kshu se jan kampione te vertet
  If My Heart Could Talk,You Would See How Much I Love You.

 10. #50
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  hallall italise vertet
  JO SEKS PARA MARTESE

 11. #51
  Ultras Maska e KUSi
  Antarsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  3,050
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  amon sa te fort qe jemi o zot
  UN JAM MIR KUR ASHT MIR SHQYPNIA!

 12. #52
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-06-2007
  Vendndodhja
  Tu pi raki te klubi te lagjja :)
  Postime
  64
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pfffffffffff kampjonet e botes qe pretendonin te kalojn a mos kalojn grupin.hahahahahahha na flliqet fare

 13. #53
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Antarsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,801
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga AIRON^BOY Lexo Postimin
  Po as me interson, i shfrytezon lojtaret apo jo . Mua me interson te zeni vendin e tret ne grup.
  S'ka fare per gazmor ketu o shoku.... Perderisa Skocia eshte nje pike me shume s'e ju... dhe keni dy ndeshje jashte me Ukrainen dhe Skocin jashte.... Premisat te cojne te mendosh qe mund te rrini dhe jashte europianit.
  si gjithmone nostradamusit i dolen profecite !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 14. #54
  Ultras Maska e KUSi
  Antarsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  3,050
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  knaqeni syrin pakes

  UN JAM MIR KUR ASHT MIR SHQYPNIA!

 15. #55
  Manchester Maska e -Alda-
  Antarsuar
  13-07-2007
  Vendndodhja
  London
  Postime
  647
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga KUSi Lexo Postimin
  amon sa te fort qe jemi o zot

  Shume te forte jeni sa perhere me hile fitoni

  Patet shance me Skocine se as grupin nuk do e kalonit

  Keni fat e bani hile se futboll nuk dini me lujt jo.

  Hugsss
  м'вι вυz ѕнт иנ ρυтнנє, м'вι ѕнριят ѕнт иנ νєтмι. נαм вσтα ρα ємя, кυя ρяαи мєנє ѕ'נє тι.

 16. #56
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Antarsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,801
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  mendohet se italise mund ti bjeri grupi i hekurt ose me sakte grupi me i veshtire ne kampionatin europian !!! megjithate me mire te fortat ne fillim se sa ne fund !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  Citim Postuar m par nga AIRON^BOY Lexo Postimin
  Kur te mbarojne ndeshjet... atehere me thuaj jam mire apo jo ne parashikime.

  Me fitoren qe beri Skocia ne France, jo Italia nuk mund t'a fitoj ne Skoci.... Po dhe cilido ekip nuk i heq dot kualifikim nga duart Skocis.
  Keshtu qe me nje barazim Italia ne Skoci, barazohet me pike me Francen, dhe Franca ze vendin e dyte. Si pasoje e ndeshjeve direkt qe i ka marr 4 pike.

  Italia eshte jashte europianit.
  ahahahhahahahahaha

  e shef sa qesharak qe bahesh kur fol para kohe lol
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 18. #58
  Ultras Maska e KUSi
  Antarsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  3,050
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga -Alda- Lexo Postimin
  Shume te forte jeni sa perhere me hile fitoni

  Patet shance me Skocine se as grupin nuk do e kalonit

  Keni fat e bani hile se futboll nuk dini me lujt jo.

  Hugsss
  po pra per ate jemi kampion bote momental

  sa kush do binte me par nga grupi ajo si dihet ne apo anglia

  jena te fort shume dhe per ate bojm ca te dum lol


  hugsssssss
  UN JAM MIR KUR ASHT MIR SHQYPNIA!

 19. #59
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime n 21 postime
  ITALIA-PORTUGALIA 3:1

  Bravo ITALIA!

  Leksion portugezeve te C.RONALDOS. Ka qene nje loje me se e shkelqyer dhe neshje fantastike.

  http://d.yimg.com/us.yimg.com/p/sp/g...ui-ita-por.jpg
  My silence doesn't mean I am gone!

 20. #60
  -_- Maska e jack_sparow
  Antarsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Out of Space
  Postime
  784
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ndeshje shume e mire nga Italia.....E shkaterroi fare Portagaline.... Forca Italia !!!

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Lufta ballkanike dhe Shqipria
  Nga Albin n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-07-2014, 07:05
 2. Projektet greko-serbe pr pastrim etnik
  Nga Drini_i_Zi n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 136
  Postimi i Fundit: 03-03-2009, 07:19
 3. Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 27-08-2006, 06:46
 4. Projekti i zhdukjes s shqiptarve - Ivo Andriq
  Nga Dita n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 26-02-2005, 17:46
 5. Roli i Italise ne Ballkan
  Nga Eni n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 04-07-2002, 08:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •