Close
Faqja 1 prej 13 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 254
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-08-2006
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  A ju plqen t jetoni n Florida ??

  miresevini ne florida ,nje vend shume i
  pershtatshem per familjaret

  Numri i shqipetareve ne Florida po shtohet cdo dite e me shume.
  Cmimi i ulet i shtepive, dielli qe ndricon 365 dite,klima qe i ngjason shume asaj te Shqiperise po terheq shume Shqipetaret nga veriu i Amerikes.

  shtepite per shitje fillojne me 150 000$
  condot me 99 000$

  nese jeni te interesuar te vini te jetoni ne Florida mund te kontaktoni,

  email miresevinineflorida@yahoo.com
  JACKSONVILLE FL

 2. #2
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Tema eshte hapur ne Nen-Forumin e gabuar.

  Ju kerkoj te kontrolloni nese jeni ne Nen-Forumin e duhur kur jeni duke hapur temat e reja.

  Tema do te zhvendoset tek Nen-Forumi i duhur!
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 3. #3
  Sweety Maska e SnowMuncher
  Antarsuar
  30-05-2006
  Vendndodhja
  Crapville
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Florida mire eshte po kemi halle nga Tornadoes and stuff like that!
  ~ Success is often achieved by those who don't know that failure is inevitable. ~

 4. #4
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Antarsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Shpija me 150.000$ ku keshtu nga downtown apo orange park..lol

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  34
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Jo & Jo BaBa i Qendrron Besnik Shqiperise

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-07-2006
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  uNE per veten time po hahahahapor nuk po bene ............

 7. #7
  Ta haj zemren? Maska e Evi_pogradecari
  Antarsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  170
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pyetje eshte kjo ?! Kujt sdo ti pelqente te jetonte ne Florida ?!
  CuNi Me PaNtAlLoNa Te GjErA

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
  Antarsuar
  25-06-2002
  Postime
  773
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  mua nuk me pelqen te jetoj ne florida, ka shum kriminela, hispanik, lageshti e madhe gjith vitin, uragane, dhe cmimet po rriten qekur u dynden shqiptaret atije.

 9. #9
  Ta haj zemren? Maska e Evi_pogradecari
  Antarsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  170
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  friendlyboy1 ke te drejte ti se je ne usa...
  CuNi Me PaNtAlLoNa Te GjErA

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-06-2006
  Vendndodhja
  Redmond, WA, USA
  Postime
  180
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ishte vend i bukur, shum m plqeu. Por nj dit n Disney Land nj tornado e nxiu tr qiellin dhe na friksoi.
  U nism pr n perndim t shkonim n Clearwater, ato ret e zeza na u lashuan pas dhe makina nuk shkonte m shpejt. Por si e kaluam W Courtney Crossway (Hwy 60) i shptuam rrezikut dhe u hap qielli e pam diellin dhe u ndal fryma.

  Por besoj q nuk sht tr vitin kshtu apo jo?

 11. #11
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga Evi_pogradecari
  friendlyboy1 ke te drejte ti se je ne usa...
  i love florida to vi aty gati cdo vit per pushime dy javore per pushime is nice sthem gje po per te jetuar man sja vlen vetem per ca gjera
  kriminela, hispanik ku jan me shumic gjuha e par ajo o me duket , lageshti e madhe gjith vitin, uragane etc ket k kur jeton por per pushime jeni the best aty skam ca flas L
  and agron dicka e till me ka ndodh mua por shyqyr qe ikem pa na cuar xhiro ne qiell :PP
  Partizoni

 12. #12
  Ta haj zemren? Maska e Evi_pogradecari
  Antarsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  170
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ah lum si ju mer...po ne te shkretit qe ngelem ne Shqiperi si tja bejme
  CuNi Me PaNtAlLoNa Te GjErA

 13. #13
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime

  Wink

  Citim Postuar m par nga Evi_pogradecari
  Ah lum si ju mer...po ne te shkretit qe ngelem ne Shqiperi si tja bejme

  mer ndonje amerikone nuse :Pp edhe vete ne florida kur te duash p se ya
  Partizoni

 14. #14
  *KiSsEs* Maska e summer_babe
  Antarsuar
  21-08-2006
  Vendndodhja
  te duhet gje ty?
  Mosha
  32
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Florida is beautiful!

 15. #15
  SPHINX
  Antarsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  41
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Shpresoj te lejohet dhe mendimi KUNDRA

  Mua ne FL, personalisht nuk me pelqen te jetoj.
  Per ne Jacksonville, FL nga shoqeria amerikane qe kam, kam degjuar qe eshte "white trash city" (ata qe jane ne amerike e kuptojne). Nuk e di sa e vertete eshte por eshte dhe nje llaf tjeter: Sipas vendit dhe kuvendi. Nuk eshte parajsa ne FL se po te ishte atehere shtepite do te ishin me te shtrenjta; ndoshta ne te ardhmen cmimet do rriten dhe lum si ata qe kane shpi ne FL se do behen milionere duke shitur shtepite.

  Personalisht i them JO Floridas.
  Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
  WCC 2006 ITALY

 16. #16
  Betimi i Hipokratit
  Antarsuar
  05-06-2004
  Mosha
  46
  Postime
  1,081
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ne florida eshte bukur per pushime.per te jetuar? mu sdo me pelqente mbase te kem nje vile prane detit dhe nje varke te parkuar mbrapa por jo te jetoj gjith kohen aty.aty eshte mire per me te moshuarit sepse klima eshte e mire.cmimet e shpijave jane shume te lira por ama dhe rrogat shume te ulta.
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Antarsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Vetem me pushime.Me shume mos e thent perendia

 18. #18
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Antarsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga miki_al2001
  .cmimet e shpijave jane shume te lira por ama dhe rrogat shume te ulta.

  Kush te tha, asnjena as tjetra seshte e vertete. Shpijat ne zonat e mira
  s'jane aspak te lira, dhe rrogat si ke shume te ulta biles me te mira dhe ben
  pare me shume se nga NY, NJ kete ta garantoj.
  Te them nje pune per femnat psh nqs ne NJ ke fillu ne mall si psh macys etc etc
  me 7 $ e pak ketu fillon me 9 $ pa diskutim. Dhe cashiere te punosh e ke me mire.
  Ndersa per mjeksine qe kam pa une si MA qe jam njesoj si ne NJ njesoj si ketu
  paguhem.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Antarsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Shkodrane.Goca e halles time,jeton aty.Ka blere nje apartament me 2 Bed,Big LR,2Bath.Me ate cmim qe e ka blere ajo,dhe ne nje zone te tille,ketu ku jetoj une blen vetem 3 penxhere dhe deren

 20. #20
  pogradecare Maska e BarBie_GirL
  Antarsuar
  21-09-2003
  Postime
  257
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  i hate Florida
  me boring se Florida, nuk ka ku te veje me
  leqe nuk del dot jashte njehere, se te mbahet pipza, nuk merr dot fryme, po eshte teper boring. Isha ne FL 2 vjet, dhe leviza dhe njehere ne NYC ku isha. Rrini se ne Florida vetem pleq e plaka ka, ci pelqeni aman. Ka 6 muaj candoja ime, dhe mezalla se shitet, se ka rene marketi, te gjithe njerzit po ikin.
  --------------------------

Faqja 1 prej 13 12311 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Shqiptart n Florida, USA
  Nga ILovePejaa n forumin Shqipe n SHBA
  Prgjigje: 407
  Postimi i Fundit: 21-05-2016, 05:50
 2. N 'shtet apo qytet t bots keni qejf t jetoni?
  Nga s0ni n forumin Diaspora shqiptare
  Prgjigje: 335
  Postimi i Fundit: 10-07-2011, 08:06
 3. Krijo nje unaze diamanti sic te pelqen.
  Nga benseven11 n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 07-06-2009, 12:15
 4. Prshtypjet gjat vizitave n Shqipri!
  Nga Brari n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 03-04-2009, 06:43
 5. Ajo qe me pelqen tek ty.!
  Nga sweet_dreams n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 271
  Postimi i Fundit: 29-03-2009, 01:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •