Close
Faqja 3 prej 13 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 254
 1. #41
  Trusti i Lulelakres Maska e Tulipani Zi
  Antarsuar
  02-09-2004
  Vendndodhja
  Aty ku mos qofsha
  Postime
  412
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON
  Perkundrazi, tani te gjithe hispaniket ketu , kendojne neper rruge" Enver Hoxha hej tungjatjeta,sa kto...".
  Pse kaq shume Lezhjane komuniste paska ne FL?
  BRIGADA E KUQE PERJETE

 2. #42
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime n 94 postime
  Citim Postuar m par nga Tulipani Zi
  Pse kaq shume Lezhjane komuniste paska ne FL?
  Bashke me mua, behemi ca .
  Where does a thought go when it's forgotten?

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  Sa erdha nga plazhi ne Downtown Fort Lauderdale :P (ju qe s'ju pelqeni florida, si eshte koha aty, po berdhini njecike :P)

  Kam 4 vjet ne Florida, dhe as sdua te jetoj ne ndonje vend tjeter. Atmosfera, njerzit, koha (kryesorja) e ben floriden (per mendimin tim) me te kendshme per te jetuar se sa shtetet e tjera. Jetoja ne Philly, dhe saper djeni aty me dukej vetja si ne fshat (meqe dikush tha se florida duket si fshat), plus dimrin se duroja dote...me mire te plasesh nga vapa se te ndrihesh e gjalle
  anyways, vila la florida
  Ndryshuar pr her t fundit nga *~Rexhina~* : 16-10-2006 m 20:22
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON
  Bashke me mua, behemi ca .
  Lezhjane komuniste keke ti moj kore?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 5. #45
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime n 94 postime
  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku
  Lezhjane komuniste keke ti moj kore?
  jo brenda nga Lezha, nga Gjadri.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Antarsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  jo brenda nga Lezha, nga Gjadri.
  Stilin e te shkruarit e paske si nga Balldreni
  p.s XhuXhu ka rene bonda nga .net?

 7. #47
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime n 94 postime
  Citim Postuar m par nga SnoW~DroP
  Stilin e te shkruarit e paske si nga Balldreni
  Balldren e quani ju qytetaret. Na malok't i thona Ballcekic.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 8. #48
  GoLdEn BoY Maska e Wind_of_Change
  Antarsuar
  23-12-2005
  Vendndodhja
  atu ku ndodhen tifozet e italise
  Postime
  251
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  LOL

  O SnoW ke fillu me i bo konkurence Sophies per xhuxhin e?


  Ah po mu me pelqen shume te jetoj ne florida!
  Durrsak per merak

 9. #49
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  FLORIDA ESHTE VERTET VEND I BUKUR .kur erdha per here te pare ne usa ,kohe me pare ,qendrimi per 3 muaj ka qene ne SANFORD .VERTET pak nxeht po u ambjentuam shume shpejt.dhe kur u largova vertet me erdhi keq .

  ESHTE VERTET VEND PER TU ADMIRUAR KU POPULLSIA SHTOHET NGA DITA NE DITE ..

 10. #50
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime n 94 postime
  Citim Postuar m par nga alnosa

  ESHTE VERTET VEND PER TU ADMIRUAR KU POPULLSIA SHTOHET NGA DITA NE DITE ..  Jemi qeflinj t'mdhej.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  epo, pse thua qe jeni toke pjellore

  plot me humus

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 12. #52
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  Lum Si Ju Spo Ju Mban Njeri Vazhdoni
  Un Nje Mendim Rreth Temes Dhash

  Hajt Shendet .

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Antarsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Wind_of_Change
  LOL

  O SnoW ke fillu me i bo konkurence Sophies per xhuxhin e?


  Ah po mu me pelqen shume te jetoj ne florida!

  Jo s'kam nevoj ti bej konkurence,se ketu nuk hyn dot ajo neperka :P
  I kane dhene ate te kuqen keta shoket e byros.

 14. #54
  GoLdEn BoY Maska e Wind_of_Change
  Antarsuar
  23-12-2005
  Vendndodhja
  atu ku ndodhen tifozet e italise
  Postime
  251
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  LOL

  Atehere ta gexoc milon!
  Durrsak per merak

 15. #55
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime n 94 postime
  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku
  epo, pse thua qe jeni toke pjellore

  plot me humus

  Lene token, por veji men filmave e shihja muskujt Oskeoles.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON
  Lene token, por veji men filmave e shihja muskujt Oskeoles.
  ti do ate kengen qe kendonim,


  Oskeola,
  rrushin ta vola,
  rakine ta piva,
  dhe nrune, ta shtriva.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 17. #57
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime n 94 postime
  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku
  ti do ate kengen qe kendonim,


  Oskeola,
  rrushin ta vola,
  rakine ta piva,
  dhe nrune, ta shtriva.
  Ne fakt atehere kur kendohej kenga, ti ke pas shtri shume.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  po po

  kishte bar te lulishtja atehere, edhe luledele, edhe kamomil dhe mullaga,

  tani ka vetem pallate me shume kate.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Antarsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON

  Sa naze kemi ne provinicialet ore? Mbetem duke u qare. Jo s'na pelqen Florida, jo s'na pelqen NY, Parisi, London...etj etj.
  S'kam lexu kurre ndonje tirons ketu ne forum te qahet . Interesante kjo !

  Nuk e di kujt ja degdise kete "provincialin" Kore, por meqe isha nje nga te paret qe ju kundervura Florides, po supozoj se me fut dhe mua ne kete thes. E per ti vajtur pas muhabetit, megjithese pak me vonese, po ti shtoj dhe une 2-3 llafe. Nuk po e ngacmoj fjalen "provinciale" se kuptimin e ka shume te gjere dhe po te deshi tajarja mund te futesh aty dhe Durrsaket, por po ngacmoj njecike kete "te drejten per te bere naze" qe ua paske dhene vetem Tiranasve. Megjithese me Tiranen sot mburemi te gjithe, e eshte qyteti me i civilizuar, eshte injorance te vendosesh ne te njejtin rang Nje Shkodran, nje Durrsak, nje Beratas apo nje Gjirokastrit me nje Tiranas. Kur keto "provinca" kishin shekuj qe ishin stabilizuar si qytete, Tirana ishte livadh per kullosjen e dhive. "Provinca: ime ka origjinen ne shekullin e 15-te. Mosha, Kore, sjell eksperience, eksperienca zhvillim, zhvillimi qytetari e kulture. Mos shif se si jane katandisur sot me kokpalare e katundare, por 7-8 vjete me pare ata qe te benin krenare te ishe shqiptare nuk vinin nga Tirana por nga keto qytete qe te permenda. Se qe thua ti Kore, provinca ime ka hap shkolle ne shekullin e 17-te, ka pasur organizim te plote qytetar (me taksa, me bashki, me arkiva, me certifikata lindje, me arsim, me polici e rend) ne shekullin e 16-te. Ajo provinca ime ka pasur ujin 24-ore (qe sot se ke ne Tirane) ne shekullin e 17-te. Ajo provinca ime ka patur zhvillim industrial e tregetar kur ne Tirane kullosnin dhite fshataret e rrethinave. Ka patur spital e kirurge ne shekullin e 19-te.
  Keshtu Kore, keshtu, keta provincalet qe thua ti, i kane patur kushtet perpara se Tiranes ti ishte degjuar emri, e keta provinciale kane patur dikur qytetari e kulture qe dhe sot ti nuk e gjen ne Tirane. Parandaj po ka njeri te drejte ne bote te beje naze, te paret jane keta provincialet qe nuk po i shofin sot kushtet per here te pare.

  Mos ma mer postimin sikur po i thur lavde vetes, shife thjesht si argumentim se zhvillimi, qytetaria e kultura, Shqiperise i ka ardhe ne rradhe te pare nga keto qe quan ti provinca, pastaj nga Tirana.
  Ndryshuar pr her t fundit nga R2T : 18-10-2006 m 13:13
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

 20. #60
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime n 94 postime
  R2T,
  Te lumte dora e...madhe !

  Ke bere gabim qe ma ke drejtuar gjithe ate hartim mua.
  Une jam lind e rrit ne mes te Tiranes ( jo tamam tek skenderbeu por icik me knej dhe ne cerekun e fundit te shekullin te 20).

  E kush e krahason Tiranen e kesaj kohe ( kohe se ciles i perkasim ne, te gjithe forumistet...lol) me rrethet e tjera, nuk merr 10 ne hartim, as 9...as 8...por merr dysh !


  Sa per pershtatjen e shqiptareve ne mergim ( Fla, SD, NY, etc etc ) s'po flas me, se s'ia vlen. Une kam qene happy kudo qe kam shkuar e se fundi ketu ku jam. Se fundja varet edhe nga "zjarri i dashnise" . Aty ku t'jete me bubulaku aty te pelqen me nejt e me u ngrof. Qofte edhe ne mes te pyllit.

  Edhe leni nervat , te kam thene edhe me pare.

  P.S. Une te dija tironc ty...ja qe edhe une e kam gabim ndonjehere. (lol)
  Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 3 prej 13 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Shqiptart n Florida, USA
  Nga ILovePejaa n forumin Shqipe n SHBA
  Prgjigje: 407
  Postimi i Fundit: 21-05-2016, 05:50
 2. N 'shtet apo qytet t bots keni qejf t jetoni?
  Nga s0ni n forumin Diaspora shqiptare
  Prgjigje: 335
  Postimi i Fundit: 10-07-2011, 08:06
 3. Krijo nje unaze diamanti sic te pelqen.
  Nga benseven11 n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 07-06-2009, 12:15
 4. Prshtypjet gjat vizitave n Shqipri!
  Nga Brari n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 03-04-2009, 06:43
 5. Ajo qe me pelqen tek ty.!
  Nga sweet_dreams n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 271
  Postimi i Fundit: 29-03-2009, 01:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •