Close
Faqja 11 prej 13 FillimFillim ... 910111213 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 220 prej 254
  1. #201
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Po ti e zgjodhe vendin se ku do jetoje ne amerike , apo aty perfundove nga halli?

    Une psh , ketu ,perfundova nga halli .

    Me te zgjedhur , do kisha preferuar spanjen ,italine ose ato vendet e karaibeve , por cedo qe skane aq lek sa anglia , prandaj .
    Ne USA desha, ne Usa erdha. Ti do te dish, shtetin qe zgjodha ketu? Jo ishte rastesi, se personi qe me priti jetonte ketu. Por e pelqeva dhe qendrova ketu. Nese sdo e kisha pelqyer do kisha levizur, ose po te ma japi truri leviz dhe tani. Ne cdo kohe. Tani eshte e vertete jeta eshte me e shtrenjte ne veri dhe ka me shume perspektive dhe mundesi.Ka me shume variacion kur i thone. Por dhe atje jetojne njerez. Jeta behet dhe atje, mos them gati njelloj. Ketu ka shtrenjtesi, jeta eshte me e shpejte, atje eshte e kunderta, me slow dhe take it easy.

    Personalisht, arsye qe nuk leviz atje eshte vetem nje faktore. Koha. Me pelqejne te 4 stinet, kaq. Arsye tjeter skam. Mbase ku i dihet, ndoshta dhe 1 dite leviz andej. Shes kete shpine qe kam ketu, e blej nja 4 cope atje. E bej investim, edhe rri pushim oho ho ho, gjithe diten n'plazh. lol

  2. #202
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Citim Postuar më parë nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    edhe un per veriun e kisha moj tutkune
    pastaj edhe sikur mos ta dija , ja se shef ti , problem i madh per mua qe jetoj ne europe


    Ore fshatar i skraparit .kujt i thua tutkune???tutkune s'jam dhe fshatark s'jam.Po kur s'te intereson pse mer pjes ne diskutim???Apo si fshatar qe je te falet.
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

  3. #203
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar më parë nga Elonaa Lexo Postimin
    Ore fshatar i skraparit .kujt i thua tutkune???tutkune s'jam dhe fshatark s'jam.Po kur s'te intereson pse mer pjes ne diskutim???Apo si fshatar qe je te falet.
    qetesohu o beautiful teleshmene.
    si ka hije goces te shfryhet ne kete menyre.

    jo per gje , por e shpif edhe imazhin e femres .

  4. #204
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Citim Postuar më parë nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    qetesohu o beautiful teleshmene.
    si ka hije goces te shfryhet ne kete menyre.

    jo per gje , por e shpif edhe imazhin e femres .

    S'me intereson opinioni jot.ti fillove dhe vazhdon me me ofendime ,gjithesesi tregon vehten.
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

  5. #205
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Ne USA desha, ne Usa erdha. Ti do te dish, shtetin qe zgjodha ketu? Jo ishte rastesi, se personi qe me priti jetonte ketu. Por e pelqeva dhe qendrova ketu. Nese sdo e kisha pelqyer do kisha levizur, ose po te ma japi truri leviz dhe tani. Ne cdo kohe. Tani eshte e vertete jeta eshte me e shtrenjte ne veri dhe ka me shume perspektive dhe mundesi.Ka me shume variacion kur i thone. Por dhe atje jetojne njerez. Jeta behet dhe atje, mos them gati njelloj. Ketu ka shtrenjtesi, jeta eshte me e shpejte, atje eshte e kunderta, me slow dhe take it easy.

    Personalisht, arsye qe nuk leviz atje eshte vetem nje faktore. Koha. Me pelqejne te 4 stinet, kaq. Arsye tjeter skam. Mbase ku i dihet, ndoshta dhe 1 dite leviz andej. Shes kete shpine qe kam ketu, e blej nja 4 cope atje. E bej investim, edhe rri pushim oho ho ho, gjithe diten n'plazh. lol
    Se mora vesh tani .
    Ne veri eshte me e shtrenjte jetesa apo me e lire?
    Une kujtoja se andej pagesat jane me te shtrenjta , por mbi te gjitha jeta eshte posh , ku jetojne shume posh people ......ndersa ne jug jane njerez ordinere me pak te edukuar se ne veri . plus ne veri jane ngrit edhe qytetet e para te kolonizimeve europiane , prandaj jetojne me shume fisnike te vjeter atje.

    Ti vet , ku jeton ?

    Qe ke perfunduar atje nga halli , kjo s'vihet ne dyshim......pallavrat qe leviz cdo dite nqs do , besohen vetem kur te levizesh......personalisht po te jetoja ne amerike , do preferoja te jetoja ne veri-lindje ,atje ku ndodhen qytetet me te vjetra ne amerike ...boston mundesisht ......atje ku u ndertua the new england .....packa se klimen e ka si old england .

  6. #206
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar më parë nga Elonaa Lexo Postimin
    S'me intereson opinioni jot.ti fillove dhe vazhdon me me ofendime ,gjithesesi tregon vehten.
    Tutkune eshte dialekt , jo sharje

  7. #207
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Se mora vesh tani .
    Ne veri eshte me e shtrenjte jetesa apo me e lire?
    Une kujtoja se andej pagesat jane me te shtrenjta , por mbi te gjitha jeta eshte posh , ku jetojne shume posh people ......ndersa ne jug jane njerez ordinere me pak te edukuar se ne veri . plus ne veri jane ngrit edhe qytetet e para te kolonizimeve europiane , prandaj jetojne me shume fisnike te vjeter atje.

    Ti vet , ku jeton ?

    Qe ke perfunduar atje nga halli , kjo s'vihet ne dyshim......pallavrat qe leviz cdo dite nqs do , besohen vetem kur te levizesh......personalisht po te jetoja ne amerike , do preferoja te jetoja ne veri-lindje ,atje ku ndodhen qytetet me te vjetra ne amerike ...boston mundesisht ......atje ku u ndertua the new england .....packa se klimen e ka si old england .
    Une jetoj ne Veri. Ne nje nga shtet origjinale te Amerikes. Nga me te vjetrit.
    Kur them leviz, leviz. Per te shkuar ne Jug. E kam me te lehte une qe jam ne Veri, sesa ai tjetri qe mund te jete ne Jug e do te levizi ne Veri. E kupton apo ta them me shkoqur. Kshuqe nuk i kam pallavra. lol

  8. #208
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Une jetoj ne Veri. Ne nje nga shtet origjinale te Amerikes. Nga me te vjetrit.
    Kur them leviz, leviz. Per te shkuar ne Jug. E kam me te lehte une qe jam ne Veri, sesa ai tjetri qe mund te jete ne Jug e do te levizi ne Veri. E kupton apo ta them me shkoqur. Kshuqe nuk i kam pallavra. lol
    Ah ok , ti jetoke ne veri....sorry se nuk jua kam lexuar bisedat.
    Thjesht per kuriozitet , ku exactly jeton ne veri?

  9. #209
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Do vini ne Florida, apo t'ju marrim me zor? Oj kto, dashkan t'i lusim 700 here!

    Where does a thought go when it's forgotten?

  10. #210
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Do vini ne Florida, apo t'ju marrim me zor? Oj kto, dashkan t'i lusim 700 here!

    http://www.youtube.com/watch?v=jwP5dOpbB34

    O po me shiun bej si bejm lol !Po me tornedot bahhhhhhhh i kam shum frik. gjithesesi mos u merzit se do bejm ndonje xhiro edhe andej s'na pengon njeri.
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

  11. #211
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Aman se u shkriva me kete videon. Mire ky , por ka mbetur brenda edhe postieri atje perballe me makinen e bardhe.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  12. #212
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar më parë nga Elonaa Lexo Postimin
    Oqeane e plazhe ka gjitheandej .Problemi eshte i vendeve te punes dhe pagave te larta.Te gjith te tjerat vijne vet.Ne kte pike Florida eshte e vdekur.Sa vende te bukura ka ne bote ....po problemi eshte leket qe te shijosh ato vende si do ti gjesh...
    Te ishte keq per leket do te levizte populli....ci do leket me shumice kur s'ke kohe ti shijosh ato?? Kot per muhabet se ngele duke permendur $ na e bere Fl. si nje vend te varfer. Fakti eshte qe ke qef ta shohesh biles edhe duke i dhene makines te pelqen hapesira. Leket s'jan problem, njerezit blejne shtepia punojne 7-5pm pune, vijne ne shtepi brenda 30-40min maximum edhe ahhhaaa ngrohen ne diell per shtate pale qejf. Ato 2 jave pushim qe mund te bej veriu i amerikes ne karaibe apo kuba, njerezit ne Fl. e kane gjate gjithe vitit. I fusin edhe nje cruise per ne Bahamas tek $300 per 3 nete.....Pike. Me mire spanjollet e Fl. sesa zezaket nga Somalia qe vishen me cercaf kembe e krye, ti shohesh kur bejne vrap ne park...estrade
    Te thuash qe koha s'te peqlen atehere bie dakort me ty.
    Ndryshuar për herë të fundit nga s0ni : 26-08-2010 më 23:44

  13. #213
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga s0ni Lexo Postimin
    Me mire spanjollet e Fl. sesa zezaket nga Somalia qe vishen me cercaf kembe e krye, ti shohesh kur bejne vrap ne park...estrade
    Te thuash qe koha s'te peqlen atehere bie dakort me ty.
    absolutisht dakort me ty, meqe ketu ku po jetoj shikoj shume somalez dhe kan nja 12 femije, god forbid nese do te shkosh ne donje park me lojra, sepse duhet te presesh dy ore ne rradhe
    ok that was mean...i feel bad now, i kid i kid
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  14. #214
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    andej nga behari tjeter do vij t'ju nderoj nja nje jave me pranine time andej nga Florida. si thone pak per ju.
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  15. #215
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga s0ni Lexo Postimin
    Te ishte keq per leket do te levizte populli....ci do leket me shumice kur s'ke kohe ti shijosh ato?? Kot per muhabet se ngele duke permendur $ na e bere Fl. si nje vend te varfer. Fakti eshte qe ke qef ta shohesh biles edhe duke i dhene makines te pelqen hapesira. Leket s'jan problem, njerezit blejne shtepia punojne 7-5pm pune, vijne ne shtepi brenda 30-40min maximum edhe ahhhaaa ngrohen ne diell per shtate pale qejf. Ato 2 jave pushim qe mund te bej veriu i amerikes ne karaibe apo kuba, njerezit ne Fl. e kane gjate gjithe vitit. I fusin edhe nje cruise per ne Bahamas tek $300 per 3 nete.....Pike. Me mire spanjollet e Fl. sesa zezaket nga Somalia qe vishen me cercaf kembe e krye, ti shohesh kur bejne vrap ne park...estrade
    Te thuash qe koha s'te peqlen atehere bie dakort me ty.
    ahahaha fol bre fol se na e bon floriden si me pas qon naj ven i botes se trete lol

    thu se 20 milion banor ktu hajn bar lol
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  16. #216
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Citim Postuar më parë nga s0ni Lexo Postimin
    Te ishte keq per leket do te levizte populli....ci do leket me shumice kur s'ke kohe ti shijosh ato?? Kot per muhabet se ngele duke permendur $ na e bere Fl. si nje vend te varfer. Fakti eshte qe ke qef ta shohesh biles edhe duke i dhene makines te pelqen hapesira. Leket s'jan problem, njerezit blejne shtepia punojne 7-5pm pune, vijne ne shtepi brenda 30-40min maximum edhe ahhhaaa ngrohen ne diell per shtate pale qejf. Ato 2 jave pushim qe mund te bej veriu i amerikes ne karaibe apo kuba, njerezit ne Fl. e kane gjate gjithe vitit. I fusin edhe nje cruise per ne Bahamas tek $300 per 3 nete.....Pike. Me mire spanjollet e Fl. sesa zezaket nga Somalia qe vishen me cercaf kembe e krye, ti shohesh kur bejne vrap ne park...estrade
    Te thuash qe koha s'te peqlen atehere bie dakort me ty.
    Tani ma mbushe mendjen.Kjo qe the eshte e vertet, ne Veri s'ka as oqean ,as diell as cruise dhe mbi te gjitha s'ka as kohe .))leket jan kot .Po % e popullsis i ke par kush dominon ne jug e kush ne veri????
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

  17. #217
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Elona, a te te bej nje pyetje te vogel fare? Po apo jo?
    Where does a thought go when it's forgotten?

  18. #218
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar më parë nga Elonaa Lexo Postimin
    Tani ma mbushe mendjen.Kjo qe the eshte e vertet, ne Veri s'ka as oqean ,as diell as cruise dhe mbi te gjitha s'ka as kohe .))leket jan kot .Po % e popullsis i ke par kush dominon ne jug e kush ne veri????
    Po ashtu si e bere ti Fl. mendon tjetri qe s'eshte pjese e Amerikes po te ndonje vendi te varfer ne Afrike.
    Eshte e kunderta, Fl eshte nje nga shtetet me te bukura ne US prandaj eshte sh. turistike, ke qef ta shohesh.

  19. #219
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Elonaa Lexo Postimin
    Tani ma mbushe mendjen.Kjo qe the eshte e vertet, ne Veri s'ka as oqean ,as diell as cruise dhe mbi te gjitha s'ka as kohe .))leket jan kot .Po % e popullsis i ke par kush dominon ne jug e kush ne veri????
    sa milion turiste vizitojn floriden en vit dhe sa vizitojn Massachusetts?


    pranej vershoni si te terbu per spring break knej ju se i keni shum te mira plazhet ne veri lol
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  20. #220
    Walk a little slower... Maska e ♥ Ela ♥
    Anëtarësuar
    11-07-2009
    Postime
    369
    He mo Derjans se e kane nga zilia po he... lol

Faqja 11 prej 13 FillimFillim ... 910111213 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Shqiptarët në Florida, USA
    Nga ILovePejaa në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 407
    Postimi i Fundit: 21-05-2016, 04:50
  2. Në ç'shtet apo qytet të botës keni qejf të jetoni?
    Nga s0ni në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 335
    Postimi i Fundit: 10-07-2011, 07:06
  3. Krijo nje unaze diamanti sic te pelqen.
    Nga benseven11 në forumin Ndihmoni njëri-tjetrin
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 07-06-2009, 11:15
  4. Përshtypjet gjatë vizitave në Shqipëri!
    Nga Brari në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 03-04-2009, 05:43
  5. Ajo qe me pelqen tek ty.!
    Nga sweet_dreams në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 271
    Postimi i Fundit: 29-03-2009, 00:30

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •