Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 37
 1. #1
  i/e larguar Maska e forum126
  Antarsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198

  Nikolas Geixh, vizita n Himar dhe fshatrat minoritare

  Nikolas Geixh -vizita n Himar dhe fshatrat minoritare. Vizita mbahet e fsheht

  Geixh, takime sekrete n Jug

  Prfaqsuesi i lobit greko-amerikan takime me minoritetin pas zgjedhjes n krye t shoqats s epirotve jasht Greqis

  Anila Rama

  TIRAN- Nikolas Geixh, n nj vizit t heshtur e pa buj, viziton Jugun e Shqipris, duke zhvilluar takime me banor t disa fshatrave t minoritetit dhe t zons s Himars. Prfaqsuesi i lobit greko-amerikan, nj figur shum e diskutuar n opinion shqiptar pr aktivitetin e tij, n ditt e para t gushtit, prkatsisht n datat dy-tre, ka zhvilluar takime n zonn e Dropullit dhe m pas ka shkuar edhe n Himar. Lajmin e konfirmuan burime t sigurta, pran njerzve q kan shoqruar Geixhin n takimet e msiprme. Geixh ka shkelur tokn shqiptare, menjher pas nj takimi t panepiriotve jasht Greqis, t zhvilluar n Janin, ku ai edhe sht zgjedhur kryetar i ksaj shoqate. Ndonse nuk dihen shume detaje nga takimet e tij n jug t vendit, qllimi i Geixhit, sht i qart, kontakti me prfaqsuesit e minoritetit grek n Shqipri, q ai i konsideron si vorio-epiriot, duke u njohur paraprakisht edhe me zhvillimet e fundit q lidhen me mbrojtjen e t drejtave t ktyre pakicave. Ai sht shoqruar n kto takime nga figura t njohura t minoritetit grek n Shqipri, prfshir edhe kryetarin e PBDNJ-s Vangjel Dule dhe kryetari i shoqats Omonia Jani Jani. Vizita e Geixhit n Shqipri sht br pak dit pasi n Qarkun e Vlors u nnshkrua nj memorandum pr t drejtat e pakicave. Prfaqsuesit e pakics greke n Shqipri nuk e nnshkruan kt memorandum, me pretendimin se n t duhej q zona e Himars t shpallej minoritare. Por nga autoritetet zyrtare t Prefekturs, firmosja e memorandumit u quajt nj sukses, pasi ai u nnshkrua nga t gjith minoritetet, prve atij grek. Geixhi n kt vizit t tij n Shqipri, nuk ka pasur n agjend takime me prfaqsues t qeveris apo politiks. Ai sht mjaftuar duke thn n Janin, n konferencn e Epirotve se nuk kam far t diskutoj m me qeverin, pasi jam marr vesh pr hapjen e shkolls greke n Himar.
  Nikolas Gaxojani, pr her t fundit ka qen n Shqipri n janar t vitit 2005, n prvjetorin e 14-t t themelimit t organizats Omonia n Gjirokastr, ku srish ka ritheksuar se mosrespektimi i t drejtave e lirive t t minoritarve grek me banim n Shqipri, e l vendin jasht BE-s. Geixhi sht i njohur pr drejtimin e lobit grek n Amerik. Nikolas Geixh, ose Gaxojani, sht shpallur person non grata n vitin 1994-r, nga ish-presidenti i saj kohe Sali Berisha. Si shkak pr kt, shrbeu incidenti i ndodhur n fshatin Peshkpi t Gjirokastrs, ku mbeti i vrar nj ushtar shqiptar n territorin e nj reparti ushtarak. Geixhi, nga autoritet shqiptare n at koh, u shpall person non grata, ndrsa u arrestuan 6 minoritar grek, t cilt edhe u dnuan gjat procesit q njihet, si Procesi i t gjashtve. Rikthimi tij n Shqipri do t ndodhte vite m von, vetm pas ardhjes s socialistve n pushtet. Madje n vitet e qndrimit t socialistve n pushtet, Geixhi arriti t krijonte marrdhnie miqsore me ish-kryetarin e PS-s e ish-kryeministrin Fatos Nano, duke pasur si ndrmjets n vendosjen e kontakteve, nj nga figurat e njohura t PS-s n 8 vjett e pushtetit, Anastas Angjelin. Por edhe marrdhniet e ngrira me Sali Berishn, pasi ishte shpallur non grata n 1994-n, morn nj kthes t dukshme n takimin q ai zhvilloi kok m kok me t n selin e PD-s, n fund t vitit 1992. Ndrkaq, vlen t theksohet se tashm pas rikthimit n pushtet Berisha, po i kushton nj vmendje dhe kujdes t veant prmbushjes s t drejtave t minoriteteve. Pak muaj m par, qeveria e drejtuar prej tij ka vendosur hapjen e nj shkolle greke n Himar, vendim q ka shkaktuar mjaft polemika, pasi nga dy ministra t qeveris kishte dy qndrime t ndryshme pr kt shtje.
  12/08/2006
  KATEGORIA: Politike
  http://www.shekulli.com.al/index.php...e&newsID=99666

  N kt takim kan marr pjes edhe disa prfaqsues t minoritetit grek n Shqipri, prfshir kryetarin e PBDNJ-s Vangjel Dule

  Konferenca e Janins, Geixh, zgjidhet kryetari i epirotve


  Shekulli

  TIRAN- Takimi i panepiriotve q jetojn jasht Greqis, i zhvilluar n Janin, ka zgjedhur si kryetar t shoqats greko-amerikane e njohur.................Nikolas Geixh. N takimin n fjal, Geixhi ka arritur t siguroj mbshtetjen e pjesmarrsve, duke u zgjedhur n krye t epiriotv q jetojn jasht Greqis, pra n vende t tjera. Sipas burimeve nga takimi, aty kan marr pjes edhe disa prfaqsues t minoritetit grek n Shqipri, prfshir kryetarin e PBDNJ-s Vangjel Dule dhe t tjer q ishin ftuar nga organizatort. Nuk kan mbetur jasht diskutimit t Geixhit n kt takim edhe marrdhniet e tij me kryeministrin shqiptar Sali Berisha. Me Berishn i kam mbyllur llogarit, me ndrtimin e shkolls greke n Himar, - msohet t ket thn Geixhi n kt takim. Pra nga fjala e tij, kuptohet se ai ka qen mbshtetsi dhe nxitsi kryesor pr t krijuar mundsin e lejimit t shkolls greke n Himar. Geixhi n fakt i ka rehabilituar marrdhniet me Berishn, pas vitit 1994-r, kur ai u shpall non grata n territorin shqiptar. Geixhi, prvese sht drejtues i shoqats s panepiriotve n Shtetet e Bashkuara t Ameriks, drejton prej vitesh Institutin Panhelenik, ku edhe zhvillon aktivitetin e tij kryesor n krye t lobit grek n SHBA.
  12/08/2006
  http://www.shekulli.com.al/index.php...e&newsID=99667

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e njemik
  Antarsuar
  31-01-2006
  Postime
  403
  skan faj keta
  e ka fajin skizofreni qe mendon vec si te mbaj pushtetin e sja ndjen fare per interesin kombetar
  Berish Skizofreni ka instaluar nje regjim ne shqiperi qe nuk punon as per zhvillim as per in teres kombetar i vetmi qellim i berisheve eshte si tja fusim kundershtareve shqiptar qe te rime sa me gjate ne pushtet
  Ptu Skizofren i papergjegjshem

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Antarsuar
  18-02-2006
  Postime
  441
  Citim Postuar m par nga njemik
  skan faj keta
  e ka fajin skizofreni qe mendon vec si te mbaj pushtetin e sja ndjen fare per interesin kombetar
  Berish Skizofreni ka instaluar nje regjim ne shqiperi qe nuk punon as per zhvillim as per in teres kombetar i vetmi qellim i berisheve eshte si tja fusim kundershtareve shqiptar qe te rime sa me gjate ne pushtet
  Ptu Skizofren i papergjegjshem
  Uhaaaa!Tani fajtor pr kt sht Berisha! se mos Nano nuk i cakrroj gotat me t?! Se mos socialistt t tjer e kan "armik" at?! Jo, more jo! Ai far djalli dhe socialistt jan miq t kahershm, por gjithmon n momente jan edhe aleat, kuptohet kundr kujt!
  Sidoq t jet heshtni dhe pritni! "Kali" i Trojs ka ardhur n Shqipri, atij ia kan hapur portat, Odhiseu ka zbritur i pari dhe sht gostitur, jo natn, por ditn, dhe tani prini flakn tia shihni flakn Shqipris!

 4. #4
  Ahhhh, c'na u be ky Gage, do te rregulloj hesapet e prishura me vendin e tij ne kurriz te vendit tone.

  Mua nje gje tjeter me shqeteson me shume, qe ky u zgjodh kryetari i "panepirioteve" .... cilet epiriote? Kryetari im? Pa hyre serish ne debat te termit, por kryetar/mbret i Epiroteve ishte dhe Gjergj Kastrioti. Ne nje kategori futet kjo fytyra? Me leje te kujt? Ne emer te kujt? Pfffff .... e kam thene dikur ne nje teme tjeter, me gjithe figurat qe ka lindur vendi im, si nuk lindi nje Makiavel?!

 5. #5
  Southern Prince Maska e Pyrrhus_Mollos
  Antarsuar
  12-01-2006
  Vendndodhja
  amri
  Postime
  315
  Gjithe Greket nacionalista jane Shqiptare me origjine por te mallkuar dhe te hidheruar....ky cazzo-jani nga nje fshat i konispolit rrjedh...

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e njemik
  Antarsuar
  31-01-2006
  Postime
  403
  o Dardan se ke dhe emre ilir
  po kaq i papjekur je
  po pse nese do te vinte te cnderonte shtepine nje person i ri cdo ti thoje babait qepe gojen se njesoj na e cnderoi dikush vitin qe shkuar
  Nano eshte figura me e urruer e ketij kombi por i perket te kaluares
  ndersa berisha i perket te tashmes dhe merr vendime ne emrin tone
  dhe une personalisht nuk do tja fal kure kolaicionin qe beri me greket ne himare ku pranoi qe atz te fitonte me mire nje grek sesa nje socialist
  tung

 7. #7
  Warranted Maska e Qerim
  Antarsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Mire te na e bejne greket me Verio Epirin!Ne shqiptaret ne keto 90 vjet te shtetit shqiptar deshtuam ne krijimin e nje shteti modern dhe te qosem.Duam nuk duam Verio Epiri eshte realitet qofte kulturor ,qofte ekonomik dhe me prane aspiratave te atit tone shpirteror Gjergj Kastriotit.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Antarsuar
  18-02-2006
  Postime
  441
  Citim Postuar m par nga njemik
  o Dardan se ke dhe emre ilir
  po kaq i papjekur je
  po pse nese do te vinte te cnderonte shtepine nje person i ri cdo ti thoje babait qepe gojen se njesoj na e cnderoi dikush vitin qe shkuar
  Nano eshte figura me e urruer e ketij kombi por i perket te kaluares
  ndersa berisha i perket te tashmes dhe merr vendime ne emrin tone
  dhe une personalisht nuk do tja fal kure kolaicionin qe beri me greket ne himare ku pranoi qe atz te fitonte me mire nje grek sesa nje socialist
  tung
  Nuk isha i qart n postimin tim dhe e keqkuptove, apo e kuptove por sdeshte ta kuptoje, kt nuk e dij, por kur thash "Heshtni!" nuk thash t heshtni, prkundrazi njeriu kurr nuk sht i heshtur shpirtrisht kur pritet ndonj e (pa)pritur, q shkakton tronditje dhe dhmbje t mdha, sic ndodhi (larg qoft!) ajo e (pa)pritura e vitit 97! Ngjarjet q ndodhin sot n Shqipri, egrsimi i socialistve dhe krcnimet se do e rrzojn Berishn (ssht fjala t Berisha por duan ta rrzojn pr dhe edhe njher Shqiprin!) dhe tani prania e Geixhit n Shqipri t prkujton skenart e para 97`Dhe, nse thash "Heshtni!", e them srish "Heshtni!" dhe prqendrohuni dhe prgjoni dhe dgjoni me vesh, me vesh e sy, hapat e "kalit t Trojs", por edhe vet at, pra ta shiqoni me sy vet "kalin e Trojs" dhe "Odhiseun" me flak n dor! Dhe ky far "Odhiseu mund t jet aleat, madje fort i mirpritur pr ata q prdhosin parlemantin shqiptar, sulmojn nj grua dhe duan ta prdhosin edhe Shqiprin!
  E sa pr "nse do t vinte nj prson i ri t cnderonte shtpin cdo ti thoje babait...." dua t them, fatkeqsisht se Shqipria sht pa baba! Kaher pa baba!

 9. #9
  Citim Postuar m par nga Qerim
  Mire te na e bejne greket me Verio Epirin!Ne shqiptaret ne keto 90 vjet te shtetit shqiptar deshtuam ne krijimin e nje shteti modern dhe te qosem.Duam nuk duam Verio Epiri eshte realitet qofte kulturor ,qofte ekonomik dhe me prane aspiratave te atit tone shpirteror Gjergj Kastriotit.

  Prej menyre se shkrimit dhe prej permbajtjes krijohet ideja se nuk je shqiptar.
  Se ne fakt vetem te belbezosh gjuhen shqipe nuk meriton te quhesh shqiptar.
  Duhet shume e shume qe te mund te quhesh si i tille, mirepo prej ketij shkrimi te pa vene re dhe te futur ashtu ne menyre tinzare ne forum vetem shqiptar nuk mund te jesh.

  Kush te tha se shqiptaret qe 90 vjet nuk arriten te ndertojne nje shtet modern? Krahasoje historine e shtetit shqiptar me ato te vendeve fqinje e vecanerisht te Greqise, per te pare se ne cfare fazash ka kaluar ky "modernizim" i tyre?
  Cfare kupton ti me realitet kulturor, ekonomik dhe shpirteror te Vorio Epirit?

 10. #10
  Warranted Maska e Qerim
  Antarsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Deshiroj te ve ne dukje dhe te theksoj edhe nje here vlerat e mahoueshme qe ortodoksia shqiptare ka mbartur nder shekuj dhe qe jane percjelle ne mbare boten.Duke filluar me Skenderbeun, vellezerit Zografi,Onufrin ,qytesezen e Voskopojes etj etj ne pafundesi deri ne ditet e sotme.Ortodoksia shqiptare mbart vlera specifike dhe te dallueshme te sajat qe jane te ndryshme nga ato greke apo te vendeve te tjera te Ballkanit dhe qe gjenden kryesisht ne jug te Shqiperise, apo ne Toskeri, Epir.
  Ketyre vlerave te trashegimise gjithmone dhe deri ne ditet e sotme ju jane kanosur rreziqe te panumerta.Rreziqe qe vijne qofte nga Greqia dhe sherbetoret e tyre ne krye te kishes ortodokse shqiptare ,qofte nga shteti shqiptar dhe pjestare te komuniteteve te tjera fetare ne Shqiperi.
  Patriotet shqiptare ortodokse ju kundervune me ngulm etiketimit te tyre "grek" dhe aneksimit te trojeve shqiptare ortodokse nga Greqia, pikerisht sepse e dinin se Greqia do te mohonte vlerat e tyre dhe do ti perdorte si mish per top per realizimin e Megali Idea.
  Kete politike per mendimin tim ndjek edhe stafi aktual i KOASH-it me veprime krejtesisht te pashpjegueshme ne frymen e ortodoksise shqiptare, duke ndertuar kisha dhe katedrale gjigante ne Durres, Tirane ,ku jane te destinuara te kthehen ne institucione thjesht kulturore dhe estetike,ne vend qe te ndertohen ne Himare,Koloje,Lushnje, Fier, Berat, Korce etj.
  Vlerat ortodokse ne qytete te ndryshme te Shqiperise si ne Sarande,Fier,Lushnje,Elbasan etj jane te destinuara te josen dhe ne fund te sosen, per shkak te levizjeve te banoreve nga vise te ndryshme te Shqiperise dhe largimit te banoreve autoktone.
  Prandaj per mendimin tim domodosdoshmeria e krijimit te krahinave te pastra ortodokse me karakter 100% shqiptar ku te kultivohen dhe shumohen keto vlera eshte nje kerkese me se e llogjikshme.Pra ne shqiptaret kemi nevoje per nje Mal Athos ne Shqiperi.Nga historia mesojme se qendra te tilla kane ekzistuar gjithnje.Dikur ne Oher ,ne Voskopoje ,Berat etj por qe u prishen dhe u rrenuan nga armiqte e tyre te perhershem ,greket dhe komunitetet e tjera fetare ne Shqiperi.
  Ne shqiptaret kemi nevoje per nje krahine te paster ortodokse ,ku te mbillen dhe te kultivohen ide 100% shqiptare ,larg ndikimit te kultures greke, ku Skenderbeu te shpallet Shenjt,kemi nevoje per nje Kruje te Dyte.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Qerim : 13-08-2006 m 11:03

 11. #11
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Citim Postuar m par nga DardanG
  Uhaaaa!Tani fajtor pr kt sht Berisha! se mos Nano nuk i cakrroj gotat me t?! Se mos socialistt t tjer e kan "armik" at?! Jo, more jo!
  Sipas teje, se e bri Nano, "trokitjen" e gotave me t, duhet edhe Berisha ta bj??!!
  Po ecm me kt muto-llogjik, jo grek q do kemi n shpin, po dhe nga Zambia do vin t bjn propagand... shtpi HAN u kthye Shqipria... se e bri Nano duhet ta bj dhe ky M_U_T_I tjetr.
  Lanet pr mendjen q kemi.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e rabija
  Antarsuar
  02-08-2006
  Postime
  126
  Me mire do ishte njehere ta pastrosh fjalorin Humdinger! E nese do te ndodh diqka pozitive ne Shqiperi atehere ajo do te behet per shkak se Berisha eshte ne pushtet.Mos mendo qe jam nga Shqiperia dhe jam me demokratet,jam nga Kosova por e flas realitetin! Ate dite qe ka dale Nano dhe partia e tij socialiste(Komuniste)nje bande kriminelesh.mafiozesh,kontrabandistesh me pak! Nuk mund te kuptoj pse kete nuk e marrin vesh gjithe Shqiperia dhe te festoni per ikjen e tyre,por njerez te pamend ende vrapojne pas zerit te tyre !!!!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e njemik
  Antarsuar
  31-01-2006
  Postime
  403
  OJ RABIJE
  ktu jena tuj fol per himaren dhe shqiperin e jugut qe greku po e ben prone te veten dita dites

  cdo te mendoje ti nese lideri yt i preferuar ne kosov te bente mareveshje me serbet ne menyre qe nje zone elektorale me mire ta fitonte serbi sesa partia kundershtare shqiptare...

  po nese ky lider nuk do te reagonte fare ne moment qe nje kriminel serb te vinte ne mitrovicen e jugut e te bente politika antishqiptare..

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Antarsuar
  18-02-2006
  Postime
  441
  Citim Postuar m par nga Humdinger
  Sipas teje, se e bri Nano, "trokitjen" e gotave me t, duhet edhe Berisha ta bj??!!
  Po ecm me kt muto-llogjik, jo grek q do kemi n shpin, po dhe nga Zambia do vin t bjn propagand... shtpi HAN u kthye Shqipria... se e bri Nano duhet ta bj dhe ky M_U_T_I tjetr.
  Lanet pr mendjen q kemi.
  Asgj nuk sht "aleanca" e Berishs me grekt e Jugut t Shqipris krahasuar me alencn e vrtet t socialistve me 1997! Nj aleanc e till, sigurisht qe ekziston edhe sot pr ta shmbur edhe njher pr dhe Shqiprin, ndrsa vizita e tashme e Geixhit n Shqipri sht vetm nj pjes e ktij skenari! Kt mund ta shohsh edhe ti po t duash, porse me gjas syt t jan mbushur urrejtje ndaj Berishs! Pastaj, i zoti i shtpis, sic thot populli, nuk sht Berisha, por Mosiu dhe do t ishte mir q se pari ti drejtoheni atij e pastaj pse jo edhe Berishs s urrejtur!
  Nanon, Gjinushin, Metn dhe soj e sorollop duhet ti lm anash dhe mos ti pngojm n hartimin dhe realizimin e skenarve ogurzez pr Shqiprin! U "lumt"atyre pr t brat dhe t pabrat! T lumt edhe ty pr urrejtjen q ke! I lumt edhe Berishs pr prgjegjsin q e ka!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e rabija
  Antarsuar
  02-08-2006
  Postime
  126
  Nuk di njemik me te thane te drejten si mund ta quash urrejtjen e politikaneve tane!Per ta mposhtur kundershtarin bejne qmos edhe ate ne dem te popullit dhe Atdheut!Nuk e mohoj qe kjo eshte evidente edhe ne kosove por ama ne Shqiperi eshte kulmi i gjithe atyre marifetlleqeve qe bejne kunder njeri tjetrit pa menduar qka behet pas vendimit te tyre,kryesorja eshte shfryrja e urrejtjes qe tanime e kane mbjelle edhe ne popull!Ndersa ku mbetet detyra e tyre,harrojne fare qfare perfaqesojne......

 16. #16
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Citim Postuar m par nga DardanG
  Asgj nuk sht "aleanca" e Berishs me grekt e Jugut t Shqipris krahasuar me alencn e vrtet t socialistve me 1997! !
  Pr aleancn islamike t Berishs, far mund t na detajosh??!!
  Prparim i madh lidhja me aleancn islamike, jo shaka... goxha veprim i zgjuar politik, apo jo??!!

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-03-2006
  Postime
  48
  Berisha ben akoma luften brenda llojit
  Lufta qe ben ndaj socialisteve mua me duket si ajo lufta e klaneve qe behej brenda partis komuniste

  edhe enveri me mposht kundershtaret e shiti Kosoven ishte gati me ja shit edhe shqiperine Serbit

  berisha po mjaftohet me i shit jugun grekut
  e ce don jugun berisha
  i mjafton nje shqiperi nga shkumbini e lart se keshtu siguron qeverisjen deri sa me vdek
  ku ku per ne dhe per te cmendurit pa vizion qe na udheheqin
  po mir na e bejne

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Antarsuar
  18-02-2006
  Postime
  441
  Citim Postuar m par nga Humdinger
  Pr aleancn islamike t Berishs, far mund t na detajosh??!!
  Prparim i madh lidhja me aleancn islamike, jo shaka... goxha veprim i zgjuar politik, apo jo??!!
  Aleanca islamike sht doemosdoshme pr Shqiprin, mendoj un, jo pr shkak t religjionit por thjesht nse n kt fush Shqipria do t mund t prfitonte ekonomikisht apo financiarisht. Do t ishte zgjuarsi nse Shqipria do t mund t prfitonte, natyrisht duke mos i dmtuar interesat e shtetit dhe autoritetin e shtetit, duke arritur q njkohsisht Shqiprin ta shmang nga cfardo ndikimi i padeshirueshm q do ta mund ta komprimitonte Shqiprin dhe kombin shqiptar. Jam i vetdijshm se edhe t "marrsh edhe t mos jepsh" nuk sht leht, porse duhet provuar me zgjuarsi! Ndoshta ju nuk e dini, porse pikrisht ish Jugosllavia ka prfituar shum para, madje para gratis, pa llogaritur naftn gratis, pa llogaritur privilegjet tregtare dhe ekonomike q i kishte n vendet islamike, sidomos n ato arabe, vetem pr shkak se n ish Jugosllavi kishte sish q besonin n islam. Un nuk them q Shqipria pr pak para, apo ndihma t importoj edhe "fundamentalizm", apo terrorizm! Kjo do t ishte e rrezikshme, por megjithat pse mos t provohet me zgjuarsi !
  Shqipria ka mundsi t thith ndihma, nse mund ta shfrytzoj kt, "pra mishi t piqet e helli t mos digjet", edhe me shtetet katolike, por edhe me ato orthodokse! Ktu nuk shoh ndonj t keqe, nse t mirave ua hap dyert dhe t kqijave, sigurisht se duhet br prpjekje jo vetm ti mbylln dyert, por edhe dritaret, madje edhe vet vrimat e oxhakun!
  Ndoshta nuk kam t drejt por kshtu mendoj un!

 19. #19
  viva voce
  Antarsuar
  05-09-2005
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  758
  Citim Postuar m par nga rabija
  Nuk di njemik me te thane te drejten si mund ta quash urrejtjen e politikaneve tane!Per ta mposhtur kundershtarin bejne qmos edhe ate ne dem te popullit dhe Atdheut!Nuk e mohoj qe kjo eshte evidente edhe ne kosove por ama ne Shqiperi eshte kulmi i gjithe atyre marifetlleqeve qe bejne kunder njeri tjetrit pa menduar qka behet pas vendimit te tyre,kryesorja eshte shfryrja e urrejtjes qe tanime e kane mbjelle edhe ne popull!Ndersa ku mbetet detyra e tyre,harrojne fare qfare perfaqesojne......
  Ti Rabije me mire merru me ato gjera qe di, Pa te ofenduar po te keshilloj qe te mos japesh mend per politiken shqiptare se nuk e di, se nuk ke si ta dish.
  Eshte shume e komplikuar per nje kosovar politika e Tiranes. Me fal qe te them por shoh qe flet me paragjykime. Une jam kunder socialisteve dhe prape nuk e ve doren ne zjarr per demokratet se i kam pare nga afer. Ti nga i di kaqe mire keto gjera?
  Rabije! Shiko me mire ato politikat e Kosoves dhe te te degjojme me vemendje dhe mos na jep mend per keto te Shqiperise qe as vete ne nuk i ckoqisim dot.
  DP
  sereno

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e rabija
  Antarsuar
  02-08-2006
  Postime
  126
  Mos me keqkuptoni se nuk ka qene qellimi im qe te merrem me politiken e Shqiperise por s me ate te Kosoves!Dhe me beso i nderuar se te dyja vendet me dhimben njesoj kur ato i godet diqka e keqe,qofte nga qeverisja e dobet,nga varferia,diqka natyrore apo ku te di une!Po flas nga ajo qfare shoh e degjoj permes mediave se nuk jam simpatizuese e asnje liderit tuaj as tonit LARG QOFTE se asnje nuk jane per tu simpatizuar!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 2. Minoriteti grek n Himar falnderon kryeministrin Berisha
  Nga lushnjar n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 24-02-2007, 11:56
 3. Kristo Frashri: Dilema pr Himarn
  Nga Qafir Arnaut n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
 4. Historia e Himars Shqiptare
  Nga dodoni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 22-12-2004, 19:54
 5. Nicolas Gage: Nje person i padeshiruar viziton Tiranen
  Nga Beqari002 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 30-01-2003, 11:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •