Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 60
 1. #1
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443

  INTERI me i forte i dirigjences Morati !

  Padiskutim nje merkato SUPER ....

  LARGIMET 7 :

  Favalli , Veron , Wome, Zč Maria , Kily Gonzalez , Cristiano Zanetti dhe Mihajlovic .


  BLERJET 7 :

  Maxwell (0 euro)
  Maicon - nacionale brazilaina( 6 mil uro),
  Dacourt (0 euro),
  Grosso - nacionale italiane (5.5 mil euro),
  Vieira - kapiten nacionale franceze (9.5 mil euro),
  Crespo - kapiten nacionale argjentinase (0 euro) ,
  Ibrahimovic - nacionale suedeze ( 24.8 mil euro) .  Hiqen 7 rroga e zevendesohen me 7 te tjera....Por diferenca midis largimeve dhe te ''rinjve'' qe kane ardhur eshte e jashtezakonshme ....

  MORATI hedh ne merkato aty ke 50 mil euro (Abramovic i hodhi vetem per Sheven) ) . Ndoshta rekuperon dicka me MARTINS ( mund te shitet 18 mil euro) , por eshte gati te hedhe nje 20 milionshe tjeter per te marre BUFFON (shume e veshtire sipas meje ).

  Ishte qe nga koha e blerjes fantastike te RONALDOS ,qe nuk shihnim MORATIN te bente nje merkato SUPER .

  Padyshim kane ndikuar shume gjera :

  - Zbardhja e pisllekut qe kishte mbuluar kampionatin gjithe keto vite...Me ne fund do shofim nje kampionat , ku fitohet ne fushe e jo me telefonata...

  - Dhenia e skudetos ...simbol i lojes se paster e pa korrupsion...

  - Largimi i mafies MOGGI nga merkatoja , i dha mundesine Interit te ishte deciziv ne gjithe blerjet....


  Ja formacioni i INTERIT (deri ne keto momente ) ...ne kllapa zevendesusit e munshem :


  Ne porte :

  ______________ TOLDO (J.CESAR )______________________________


  Ne mbrojtje:


  J.ZANETI (Maicom)___CORDOBA (Materazzi)___SAMUEL (Burdisso)___GROSSO(Maxell)

  Ne mesfushe :


  FIGO(Solari)___ VIERA(Dacourt)___CAMBIASSO(Pizzaro)___STANKOVIC (Cesar)


  Ne sulm :


  ADRIANO ( Crespo)___IBRAIMOVIC ( Cruz)___(Martins ,Recoba )  MORATI i dorezon nje super skuader trajnerit MANCINI , i cili duhet te fitoje PADISKUTIM kampionatin dhe te arrije ne finalen e champions .


  Fusha do tregoje gjithcka...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 2. #2
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834
  Citim Postuar mė parė nga inter_forever
  - Dhenia e skudetos ...simbol i lojes se paster e pa korrupsion...

  - Largimi i mafies MOGGI nga merkatoja , i dha mundesine Interit te ishte deciziv ne gjithe blerjet....
  Sa per marjen e skudetos.
  Mire thane tifozet e Juves ne disa parulla "Inter do dhe nje titull te ta falim"

  Ndersa sa per mafien qe thua ti,mos harro qe nuk eshte vetem Moxhi por ka dhe te tjere

  Ishalla fitoni naj titull sepse nuk keni pasur pse te ankoheni asnjehere duke thene qe nuk kemi lojtare,sespe Inter gjithmone ka pasur lojtare te mire,me te miret e botes biles,por e keqeja eshte se nuk kane ditur ti drejtojne dhe nuk jane lidhur me njeri-tjetrin.

 3. #3
  Perjashtuar Maska e mancha
  Anėtarėsuar
  31-07-2006
  Postime
  335
  Une mendoj qe Inter mund ta fitoj sccudeton ndersa per Champion League aty flasin te medhate Barca (superfuqi) dhe Chelsky (me burmime te pashterrura te eurove) keto te dyja e kan fjalen perfundimtare tjerat imtesira.

  Shpresoj me gjithe zemer qe Chelsky te takohet edhe njehere me Barcen dhe te mesoj edhe nje leksion se si luhet futbolli uroj qe Chelsky te mos fitoj as Carlig Cup.

 4. #4
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Vertet, Interi kete vit eshte bere Super Ekip.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 5. #5
  Ribery Maska e bavarezi5
  Anėtarėsuar
  31-10-2005
  Vendndodhja
  Tetovė
  Mosha
  31
  Postime
  1,444
  Ne qofte se Inter nuk arrin te marre kampiontin Italian dhe se paku te arrij ne finalen e Liges se Kampionve, ateher ne mos kerkoje asnjeher ndonje kupe, qofte edhe "Birra Moreti".
  Kur njeriu e kupton qė nuk ėshtė i ditur, ai ka hedhur njė hap drejt diturisė.
  (Mark Tuain)

 6. #6
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834
  Hahahahah Bavarezo Inter po loz me Napoli tashi per birren Moreti dhe rezultati eshte 0-1 ne favor te Napolit

 7. #7
  Ribery Maska e bavarezi5
  Anėtarėsuar
  31-10-2005
  Vendndodhja
  Tetovė
  Mosha
  31
  Postime
  1,444
  Citim Postuar mė parė nga AlbaneZ
  Hahahahah Bavarezo Inter po loz me Napoli tashi per birren Moreti dhe rezultati eshte 0-1 ne favor te Napolit

  Une vetem per shembull e mora Biran Moretin dhe nuk e dija qe luan tash pikerisht per kete kupe.
  Kur njeriu e kupton qė nuk ėshtė i ditur, ai ka hedhur njė hap drejt diturisė.
  (Mark Tuain)

 8. #8
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834
  Ja qe po luhet tani Kupa Moreti dhe Inter is down per momentin,mund te barazoje nuk i dihet

 9. #9
  Ribery Maska e bavarezi5
  Anėtarėsuar
  31-10-2005
  Vendndodhja
  Tetovė
  Mosha
  31
  Postime
  1,444
  Citim Postuar mė parė nga AlbaneZ
  Ja qe po luhet tani Kupa Moreti dhe Inter is down per momentin,mund te barazoje nuk i dihet

  Jo mor, nuk ka mundesi te barazoj.
  Kur njeriu e kupton qė nuk ėshtė i ditur, ai ka hedhur njė hap drejt diturisė.
  (Mark Tuain)

 10. #10
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Trofeu ''Birra Moreti'' jane ndeshje 45 minuteshe (pjese nga 22 minuta) , pra eshte futboll plazhi ....
  Interi ngeli ne aeroportet e Anglise nga muhabeti i terrorizmit ,e mezi erdhi mbreme ne Itali ..., Nuk dua ti justifikoj , por ata nuk bridhnin dot ne fushe , ishin cope cope nga miqesoret e stervitjet , qe kane bere gjithe keto dite ...Ata te xhuves na keputen kembet ,loznin sikur ishte finale champions....Lere qe si Juve dhe Napoli lozen vetem me kundersulme , kurse Mancini beri eksperimentin 4-3-3 ,qe epr mendimin tim eshte veshtire te realizohet kur nuk je 100% fizikisht ...
  Nderkohe qe mungonin FIGO ,GROSSO,MATERAZZI, VIERA , IBRAIMOVIC , CRESPO , MAXELL , RECOBA ....

  Kete trofeun e birres ta gezoje juve se i duhet per ti ngrit moralin ne serie B ....

  Ndeshja e pare zyrtare eshte superkupa ne 26 gusht ,aty dua Interin me gjithe titullaret dhe ne forem...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga inter_forever : 11-08-2006 mė 20:29
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823
  Mos i mbani shpresat tek interi, nuk jane blerjet qe bejne nje skuader por forca e ekipit, sa te mesohen keta lojtare te luajne me njeri tjetrin do te jete shume vone per te fituar Serine A kete vit. Vitin tjeter po qe do te jete konsoliduar.

 12. #12
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Citim Postuar mė parė nga E.T.
  Mos i mbani shpresat tek interi, nuk jane blerjet qe bejne nje skuader por forca e ekipit, sa te mesohen keta lojtare te luajne me njeri tjetrin do te jete shume vone per te fituar Serine A kete vit. Vitin tjeter po qe do te jete konsoliduar.
  Nuk kemi shnderruar ekipin .. Vetem jemi perforcuar .

  Mbrojtjen e kemi stabel si vjet : J.ZANETI - SAMUEL-CORDOBA - GROSSO (ky kampioni botes duhet te pershtatet pak )....

  Mesfusha ka stabilitetin e vjetshem me : FIGO-CAMBIASSO - VIERA( i riu,fizikisht bomb , me pak fantazi se Veron ) - STANKOVIC....

  Sulmi : ketu me te drejte eshte investuar ,sepse ishte pika jone e dobet vjet ...CRESPO dhe IBRAIMOVIC (fantazi) jane nderhyrje super....


  Edhe nje here e theksoj ,qe fusha do tregoje te verteten ...ne parashikime bejme....


  p.s
  pashe qe kishe hapur nje teme lidhur me lajmet e ''Sportit Shqiptar'' .... shif verdalle se mos te eshte vjedh ndonje artikull....
  Jeni shume te ngadalte ne vendosjen e informacioneve ... ato qe perktheni jane gjithmone te pakten 3 dite pas vendosjes ne sitet italiane .... tju rrojne ato lajmet e kampionatit tone ,se per kampionatet e tjera jeni cope cope ....

  Edhe kam pershtypjen ,qe jeni xhuventine e milaniste me shumice atje ...se vetem artikuj anti-inter vendosni....
  I ka shtrire rrenjet Moggi e berluska edhe ne Shqiperi ....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga inter_forever : 11-08-2006 mė 21:57
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 13. #13
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  LAJMET E ORES SE FUNDIT .


  Shtohen mundesite e largimit te ADRIANOS nga Interi .

  MANCINI eshte shume i pakenaqur nga gjendja fizike (mbipeshe) ...

  Ne ditet ne vazhdim do behet nje takim MORATI -MANCINI e do vendoset gjithcka .

  Tani per tani vendin te sigurt ne ekip e kane CRESPO e IBRAIMOVIC .


  MANCHESTER U. ka bere oferten e vertete 35 mil euro (ne gazeta shkruhen shifra 40-45 )...

  Nderkohe qe muhabeti BUFFON tek Interi varet komplet nga vendimi i lojtarit e nuk ka lidhje me largimin e Adrit .

  Nese iken ADRIANO mund te zevendesohet nga TREZEGUET , C.RONALDO ose A.MANCINI .


  p.s
  lajmet jane marre nga pjesetar te stafit te Interit ....
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 14. #14
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,320
  Adriano ka tiparet e persosura per te qene nje lojtar i Premierliges! E kam pelqyer gjithnje si futbollist dhe uroj qe te shkembehet me C.Ronaldo (mgjs do behet maestro lojtar ne te ardhmen)...koha e tij ka mbaruar aty! Nje lojtar duhet te luaje me qejf ne klubin e tij dhe me c'shihet, anglezet akoma po e fishkellejne keq ne fushe! ...Persa i perket Interit, do me behej qejfi nese arrijne te kthejne rrjedhen e lumit dhe ta mbajne per disa vite, vec se, mos harroni variantin e ujkut, qimes e zakonit...

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823
  Po shife njehere kete lajmin e Bira moretti qe kam ne dore une tani se i kujt dite eshte Me sa duket dhe ti sa i hedh nje sy dhe nuk i lexon lajmet. Faqja e internetit eshte ndryshe nga gazeta. Ne nuk kemi dike qe terrije 24 ore online duke bere update lajmet me te reja. Faqja jone funksionon vetem si gazete online. Ne mengjes del gazeta dhe rreth ores 10 ose 11 paradite ne internet gjeni gazeten qe ka dale ne mengjes. Doni ndonje lajm te fresket se ju jap une tani Ne jemi ne nje vend qe quhet Shqiperi dhe kaq jane mundesite, per kampionatin Shqiptar qe kemi mundesi ta mbulojme si kemi lene gje mangut. Ne shi bore e bresher kemi shkuar qe nga Gjirokastra deri ne Shkoder. Per kampionatet e huaja ne kemi kontrate me Reuters per te marre lajmet qe publikojne ata. Nderkohe qe ne nuk e shkelim marreveshjen duke thene se ku e kemi marre informacionin disa nga shoket e tu i marrin shkrimet tona i paraqesin si te vetat e me pas hapin tema duke thene se gazeta jone kopjon forumin tuaj dhe pa piken e turpit mburren per kete. Kjo eshte dicka tejter qe e zgjidha me administratorin. Po flisnim per interin me duket. Perforcime nuk quhet te heqesh 7 lojtare e te sjellesh 7 te tjere. Perforcim eshte nje ose dy lojtare te cilet mbushin disa hapsira ose forcojne dicka me shume ne skuader.

 16. #16
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Citim Postuar mė parė nga E.T.
  1- Ne jemi ne nje vend qe quhet Shqiperi dhe kaq jane mundesite, per kampionatin Shqiptar qe kemi mundesi ta mbulojme si kemi lene gje mangut. Ne shi bore e bresher kemi shkuar qe nga Gjirokastra deri ne Shkoder.  2-Per kampionatet e huaja ne kemi kontrate me Reuters per te marre lajmet qe publikojne ata. Nderkohe qe ne nuk e shkelim marreveshjen duke thene se ku e kemi marre informacionin disa nga shoket e tu i marrin shkrimet tona i paraqesin si te vetat e me pas hapin tema duke thene se gazeta jone kopjon forumin tuaj dhe pa piken e turpit mburren per kete. Kjo eshte dicka tejter qe e zgjidha me administratorin.


  3-Po flisnim per interin me duket. Perforcime nuk quhet te heqesh 7 lojtare e te sjellesh 7 te tjere. Perforcim eshte nje ose dy lojtare te cilet mbushin disa hapsira ose forcojne dicka me shume ne skuader.


  1-Ju falenderojme per punen qe beni lidhur me Kampionati shqiptar . Per ne qe jemi ne emigracion eshte i vetmi burim informacioni ... (kete e pranova edhe me lart)..
  Kurse per kampionateve e huaja , natyrisht jeni me vonese ne dhenien e lajmeve sepse jeni gazete qe do mbyllet ne mengjes ...e gjithcka qe ndodh gjate dites nuk e shkruani dot ... Ndaj eshte e pakuptimte te marresh informacion nga siti juaj , kur ke ne dispozicion mbi 30 site (italiane) qe japin LIVE gjithcka qe ndodh ne boten e futbollit ....
  sot keni ne sit lajmin e miqesores se Interit me Bresanonen ..jemi 12 gusht , ndeshja u zhvillua ne 10 gusht ... http://www.inter.it/aas/news/reader?...it&IDINI=33883 ....nese nuk eshte vonese informaconi kjo ...


  2- Ketu une personalisht (apo edhe koleget e mi) vendos cdo dite mbi 4-5 lajme te fresketa ... Nje episod i ndodhur me 1 koleg ne gjithe keto vite ku kane kaluar mijera informacione eshte i paperfillshem ... Une e quaj shume zhurem per asgje ...Megjithate ti e kishe merak dhe e ngrite kete problem .Korrektesisht e menjehere te eshte kthyer pergjigja nga administratori e gjithcka u sqarua ...

  3- Arsyetimin tend mund ta pranoj nese do hiqja 7 titullare , por....Lexo me vemendje kush ka ikur...Nuk kemi hequr TITULLARET ...I vetmi eshte VERON ,qe u zevendesua me VIERA .... INTERI ka larguar 6 REZERVA e i ka zevendesuar me 6 lojtare me nivel :

  - Favalli (rezerve-titullar ...pleqeri , 34 -35 vjec,)
  - Veron (I vetmi titullar...donim ta mbanim edhe 1 vit , por kembenguli te mbyllte karriren ne vendlindje Argjentine )
  - Wome (rezerve),
  -Zč Maria (rezerve) ,
  -Kily Gonzalez (rezerve) ,
  -Cristiano Zanetti (rezerve)
  -Mihajlovic (rezerve).
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 17. #17
  i/e larguar Maska e Vjosa
  Anėtarėsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  36
  Postime
  1,376
  te blini sa te doni ju Interista serish edhe sivjet do na shikoni kurizn edhe pse me -8 pike .Keshtu e kini juve C'do behar gezoheni por kur u degjeneron Azilia e Milanit filloni grenjen .Por ska problem sivjet mbase u a mbushim mendjen edhe me - 8 do tju kalojme FORZA MILAN

 18. #18
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834

  Adriano tani rrezikon vendin tek Interi

  Olti Metaj-Sporti Shqiptar

  Gjatė kėtyre viteve nuk ėshtė vėnė kurrė nė dyshim aftėsia dhe talenti i tij. Me blerjet e reja tė Hernan Krespos dhe tė Zllatan Ibrahimoviēit, Adriano duket se tashmė nuk ėshtė mė aq i nevojshėm sa tė mos heqėsh dorė prej tij. Nė fakt, braziliani nuk po arrin tė shėnojė as nėpėr miqėsoret qė paraprijnė fillimin e kampionatit tė ri. Pėrveē kėsaj, edhe Roberto Manēini ėshtė tėrhequr nga "sirenat" e Manēester Junajtidit, qė kanė filluar tė bien pėr tė marrė lojtarin brazilian. Hera e parė qė "Perandori" ėshtė vėnė nė diskutim, ka qenė pas njė sezoni tė dėshtuar dhe njė botėrori jo siē pritej nga ana e tij. Asnjė gol. I zhytur nė njė konkurrencė qė sa vjen dhe bėhet gjithmonė mė e hekurt dhe e pamėshirshme. Tani nuk ėshtė mė vetėm Martinsi (ka gjasa tė largohet pėr nė Angli, ku ka shumė kėrkesa), por edhe Kruzi (golashėnuesi mė i mirė i sezonit tė kaluar) dhe Rekoba (pika e dobėt e Moratit), Zllatan Ibrahimoviēi dhe Hernan Krespo, kėshtu qė Adriano duhet ta meritojė fushėn mbi tė gjitha nė stėrvitje dhe mė pas duhet tė arrijė ta ruajė vendin e titullarit vetėm me golat qė do tė shėnojė. Sidoqoftė, nuk do tė jetė njė sfidė e lehtė. Sidomos nė qoftė se argjentinasi Krespo dhe suedezi Ibra do tė fillojnė tė pėrsėrisin numrat qė dinė tė bėjnė mė mirė. Pa pėrmendur kėtu mundėsinė e eksperimentit qė Roberto Manēini e ka aq pėr zemėr, pėr tė luajtur me njė pykė. Mes gjithė kėtyre mundėsive, braziliani ka bėrė tė ditur qėllimet dhe synimet e tij: "Duhet tė punoj mė shumė, tė mėsoj, tė dėgjoj dhe tė pėrmirėsohem". Njė premtim qė duhet mbajtur konstant pėr tė gjithė sezonin, sepse Adriano duhet tė tregojė qė ėshtė i rritur. Ndoshta pėr tė marrė pėrsipėr pėrgjegjėsi mė pak tė rėnda nga e kaluara, duke parė kampionėt e shumtė qė janė mbledhur nga zikaltrit.

  Ps: Me duket se ka ardhur edhe Perendimi i "Perandorit" te Moratit
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga AlbaneZ : 14-08-2006 mė 20:07

 19. #19
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Citim Postuar mė parė nga Vjosa
  te blini sa te doni ju Interista serish edhe sivjet do na shikoni kurizn edhe pse me -8 pike .Keshtu e kini juve C'do behar gezoheni por kur u degjeneron Azilia e Milanit filloni grenjen .Por ska problem sivjet mbase u a mbushim mendjen edhe me - 8 do tju kalojme FORZA MILAN
  Nuk e shef po na dridhen kembet nga azili pleqve te milanit....

  Vetem Shevcenko ju ka mbajtur gjalle , po edhe ai iku e po puth bluzen e Chelsit qe ne ndeshjen e pare.... duket qe e ndjen mungesen e milanit....


  p.s
  albanez....Adriano eshte mbipeshe ndaj loz dobet . Gabi do ejte po tia japim Manchesterit ..Megjtihese 45 mil jane nje thes me leke ....
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 20. #20
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,027
  P!dh te mizes. Interi bo 2 ekipe. Mos me e fitu kampjonatin edhe ket vit te jem si Morati une e boj ekipin vetem me primaverat masanej
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Sa euro ka harxhuar MORATI ne merkato ?
  Nga inter_forever nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-09-2006, 08:49
 2. Interi Kampion i Italise per 2005-2006 !
  Nga inter_forever nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 146
  Postimi i Fundit: 29-07-2006, 03:52
 3. Tifozėt e FC Real Madridit...#4
  Nga Davius nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 106
  Postimi i Fundit: 01-07-2005, 17:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •