Close
Faqja 0 prej 14 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 273
 1. #1
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Antarsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443

  Vajza e Berishs: Pasuria nga UNMIK, 800 mij USD

  Nevila Perndoj

  TIRAN- Vajzs s kryeministrit Sali Berisha duket se i ka sosur durimi pas akuzave pothuajse t prditshme, pr prfitime n poste kye t qeverisjes dhe shtrirjen e nepotizmit n nivele t ndryshme t qeverisjes. Ndrkoh, nga gazeta zyrtare e Partis Socialiste, Zri i Popullit, sht krkuar publikisht nga kryeministri Sali Berisha, q e bija e saj, Argita, t deklaroj pasurin e saj. Pikrisht pr kt arsye, Argita Malltezi, e cila nuk ka folur asnjher pr ndonj gazet apo televizion gjat 16 viteve t karriers politike t babait ta saj, vendosi t rrfej pasurin e saj. Pasuria ime vetm nga puna n UNMIK sht 800 mij dollar dhe sht plotsisht e verifikueshme, -deklaron ndr t tjera n nj njoftim pr shtyp vajza e kryeministrit. Ajo e justifikon disponimin e ksaj shume t konsiderueshme pas puns disavjeare q ka br n administratn ndrkombtare n Kosov.
  Burimi
  N lidhje me disa shkrime dhe pretendime t kohve t fundit n gazetn zyrtare t Partis Socialiste mbi burimin e pasurive t familjes sime dshiroj t sqaroj sa m posht: Burimi kryesor i t ardhurave t familjes sime deri n fund t vitit 2005, ka qen punsimi im si pedagoge n Fakultetin e Drejtsis pr periudhn 1996-2000, punsimi i bashkshortit tim me UNDP Tiran n periudhn 1998-2001 dhe punsimin profesional me Organizatn e Kombeve t Bashkuara, ku s bashku me tim shoq, kemi pasur privilegjin dhe eksperiencn e paharrueshme t punojm pr Misionin e OKB-s (UNMIK) n ndihm t ngritjes s institucioneve demokratike n Kosove pr periudhn Prill 2000 - Nntor 2005,- sqaron Argita Malltezi n deklaratn e saj. Kjo e fundit ka qen n shnjestrn e disa prej mediave, n mnyr t veant pas 3 korrikut 2005, kur babai i saj, nga lideri i opozits pr 8 vjet, u b kryeministri i vendit.
  Shuma e pasuris
  Argita Berisha thekson n deklaratn e saj, se vetm gjat punsimit t saj me UNMIK-un, t ardhurat e saj bashk m t bashkshortit kan arritur n nj vler totale prej rreth 800,000 dollarsh. Vetm gjat punsimit me UNMIK, periudh gjat s cils kemi gzuar statusin dhe trajtimin financiar si do punonjs ndrkombtar i OKB-s, t ardhurat e mia dhe t bashkshortit tim, kan arritur nj vler totale prej rreth 800,000 USD, duke prfshir pagn, dietat, pagesn e vshtirsis, pagesn pr fmijt dhe fondin e pensionit. Kto t ardhura jan lehtsisht t verifikueshme si nga pundhnsi, ashtu dhe nga dokumenti mbi nivelin e pagesave t punonjsve profesionale t OKB-s, -thuhet n njoftimin pr shtyp t saj. M tej, ajo sqaron n deklaratn e saj, se duke qen e bindur se mnyra e krijimit te pasuris duhet t jet transparente, q pas kthimit t saj n Shqipri, vendosi t depozitoj deklaratn e detajuar t burimeve dhe gjendjes se pasuris s familjes s saj. Q n javt e para t kthimit tim n Shqipri, me bindjen se pr doknd mnyra e krijimit t pasuris duhet t jet transparente, depozitova deklaratn e detajuar t burimeve dhe gjendjes s pasuris s familjes sime pran institucioneve prkatse t shtetit t cilat mund t kryejn t gjitha verifikimet q dshirojn,- thuhet n deklaratn zyrtare t Argita Berishs.

  Burimi kryesor i t ardhurave t Argita Malltezit deri n fund t vitit 2005:
  1. Ka qen punsimi i saj si pedagoge n Fakultetin e Drejtsis pr periudhn 1996-2000, punsimi i bashkshortit me UNDP Tirane n periudhn 1998-2001 dhe punsimin profesional me Organizatn e Kombeve t Bashkuara, ku se bashku kan punuar pr Misionin e OKB-s (UNMIK) n ndihm t ngritjes s institucioneve demokratike n Kosove pr periudhn Prill 2000 - Nntor 2005.

  2. Vetm gjat punsimit me UNMIK, ku jan trajtuar si punonjs ndrkombtar t OKB-s, t ardhurat e saj dhe t bashkshortit, kan arritur nj vlere totale prej rreth 800,000 USD, duke prfshir pagn, dietat, pagesn e vshtirsis, pagesn pr fmijt dhe fondin e pensionit.

  shekulli.com.al

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  44
  Postime
  1,084
  ehe.....hmmm luj mace kryt e bullit.

  Do ta luftojme korupsionin pse jo bile me force do ta mbajme.

 3. #3
  Nuk ka ngel lloj lloj byrbyli duke bere mijerat e dollareve ne emigrim, qofte duke punuar neper fakrika apo ku di une ...dhe keto merren me gocen e kryeministrit! Bela...

 4. #4
  Citim Postuar m par nga vagabondo_nyc
  ehe.....hmmm luj mace kryt e bullit.

  Do ta luftojme korupsionin pse jo bile me force do ta mbajme.

  E ke idene ti daku cdo te thote te punosh per OKB dhe me statusin e punonjesit nderkombetar aty? A e di ti qe eshte nga pozicionet me te paguara dhe shuma prej 800 mije dollaresh per dy veta ne rreth 6-7 vjet pune nuk eshte asgje e pabesueshme?
  Ti jetoke dhe ne NY akoma se paske hequr zakonin e thashethemeve dhe llafeve te pazarit.
  Vej bast qe keta qe kane kerkuar te verifikohet pasuria e goces se Berishes jane nga ata kermat qe ne 8 vjet i kane cuar llogarite e tyre neper bankat e botes me miliona dollare dhe euro.

  Te vjen per te vjelle kur horrlliku te shitet si moral nga te pamoralshmit.

 5. #5
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  hhahah edhe kush do tja di sa mer ajo ore derman ajo ben qef me leket e popullit shqipatr ju flinsi bla bla fk that shet
  Partizoni

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-06-2005
  Vendndodhja
  QUEENS, NYC
  Mosha
  38
  Postime
  160
  shefe shefe si folen ky mer aman. Ben qef me paret e poullit thot. Une e ti e tjetri vime ktu ne Amerik, punojme 3 muj ne rooff e vrapojm blejme BMW, kurse ajo atje nuk i paska bere dot 100, 000 euro ne vjet me 2 pune te hatashme. po deshe ta dish lal, njofi un njerez qe per 6 muaj ne Rinas kan be 150,000. kaq
  interist

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  ZP -ja le te kerkoje kontroll ..transparence .. te pasurise se Argites e te shohim si eshte puna..

  ama 800 000 dollare apo euro nuk i ve askush me pune te rregullt.

  ka njerez qe punojne nje jete te tere me kuc e mac e as 10 000 dollare nuk i ven dot menjane..

  pra ktu ka dicka..

  kjo do jete ndonje shushke.. qe sdo tja dije per figuren e te jatit.. qe i jati simbolizon voten e miljona shqiptareve te ndershem (sepse asnje hajdut nuk voton per Sali Berishen ..per PD-ne pra ) dhe si i tille duhet te ruhet figura e Doktorit jo vetem nga njerzit e thjeshte por aq me shume nga te afermit..

  Ne se puna ne Unmik qenka eldorado.. athere te kish ngritur zene argita e te thosh me kohe..
  hejjj o OKB... o milet .. punesoni nja 100 fukarenj te tjere qe te hane ne kte kazanin qe quhet Rrog unmiko-isti..

  sepse cdo euro qe i shkon Kosoves nga Bota eshte djers e dikujt.. dhe nuk duhet gllaberuar keshtu..

  sic eshte djers e dikujt miljonat qe harxhon Nano neper Dubaje e qe vazhdon dubajoizmin dhe tani.. apo Duka neper tajtanika.. e krocieret e qejfit apo shukat me miljona qe fusin ne kontot sekrete ne vjene e gjithandej Meto edvinat ..

  shkurt fare sme pelqen kjo puna argites..

  kam dyshuar ne apatine politike te kalamajve te Berishes..

  pra sic duket kishin mendjen gjetiu..

  Puna ne UNMIK duhet te bjere pak ere Norman Betyno-izmi.. jo caco ruco malo izmi..

  qashtu..

 8. #8
  Manitu Maska e kiniku
  Antarsuar
  08-07-2005
  Vendndodhja
  Mos t na vij cudi se cdo frymor nga vete natyra priret t kerkoj ushqim; Lukreci
  Postime
  869
  Citim Postuar m par nga Darius

  A e di ti qe eshte nga pozicionet me te paguara dhe shuma prej 800 mije dollaresh per dy veta ne rreth 6-7 vjet pune nuk eshte asgje e pabesueshme?

  Ty Darius t duket cdo gj e besueshme. Kjo nuk ka t bej me objekte fluturuese t paidentifikuara por me rroga n leter. Un kam pak pervoje me misionin n Kosove dhe garantoj se at shum nuk mund ta mbledhin as 5 antare familje q punojn pr OKB.

  Kupton, rroga sht e mir mirpo, mirpo, nuk sht e mundur t akumulosh gati nj milion dollar. As Peterseni nuk ka mbledhur aq shum.  pagesn e vshtirsis = Ket misioni n Kosov nuk sht duke e paguar q sa koh sepse konsiderohet si mision i sigurt, jo i veshtir (nuk sht Kosova Somali apo Sudan etj);

  pagesn pr fmijt = hehe....kjo shum sht simbolike.

  Pensioni = Poashtu, shuma nuk sht aq e madhe sa t ndikoj n totalin e mbledhur.
  Where have all the good men gone
  & where are all the gods?

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2005
  Postime
  435
  Lidhur me punen ne UNMIK, Argita Berisha ka plotesisht te drejte sepse po te punosh ne administraten e UNMIKut se bashku me bashkeshort eshte me se e drejte qe per ato vite te besh 800000 euro.
  Jam nga Kosova dhe kam informacione lidhur me pagesat ne UNMIK. Ajo aty ka punuar per me shume se 5 vite, dhe per ato 5 vite eshte plotesisht e drejte dhe e mundshme te mblidhet ato te holla.
  Nuk po e them kete per ta mbrojtur vajzen e Sali Berishes por e kam per ta mbrojtur te verteten.
  Sali Berisha po tregon nje pune shume te shkelqyer dhe po tregohet qe eshte nje patriot dhe puntor i madh.
  Deri tani asnje politikan nuk ka treguar me shume sukses se shqiptari i madh, patrioti Sali Berisha.
  Vizita e Sali Berishes ne Kosove para disa ditesh ka qene nje vizite madheshtore. Te gjithe shqiptaret nga Kosova e kan pritur ne nje menyre madheshtore si askend me pare.

  Shpresoj qe populli po e sheh punen e denje te Sali Berishes dhe shpresoj qe nuk do te bie viktime e gjakpiresve te majte sic jane Skender Gjinushi qe ofendon majtas e djathtas, apo si Edi Rama qe nuk sheh realitetin fare por qe jeton ne enderra te ngjyrosura.
  Pershendetje.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Realist mire fole.

  Krejt kjo me ngjane ne "Dj Vue" se keshtu zune me njellos edhe familjen e te ndjerit ,presidentit Rugova.E keta jane te njejtit njerez,se ai qe asnjehere s’ka kohe te bej di si duhet, gjithnj ka kohe, ta prserise!

  Po te kishit qene ne pune
  nuk do te ishit marre me marrezira te tilla.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-03-2006
  Postime
  48
  Edhe un them qe Argita ka te drejte dhe bile pak me duken 800 000 euro se aq e zgjut sa eshte ajo mund te kishte bere edhe 8 milion euro
  Bill gates ne moshen e saj kishte ber shum me teper dhe se kishte as baben president
  Pastaj kur beri Lul Basha 1 milion euro te unmiku (qe kjo e kishte fut ne pune si) mos te bej argita 800 000..
  thirini mendjes dhe lereni te qet vajzen e doktor Berias

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  Sa shum para, pse nuk vjen UNMIK-u n Shqipri!?

  Shekulli

  Forumi i sotm sht ndrtuar me reagimet e lexuesve t gazets Shekulli ndaj shkrimit pr deklarimin e pasuris nga Argita Berisha. Reagimet jan marr nga Shekulli Online


  Pse nuk fillojm pun n UNMIK
  Argita Malltezi tregon pasurin dhe t ardhurat familjare. Institucionet mund t verifikojn deklaratn time Vajza e Berishs: Pasuria nga UNMIK, 800 mij USD Vetm nga puna me UNMIK n Kosov pasuria ime dhe e bashkshortit sht 800 mij USD. Kot nuk fillojm pun t gjith n UNMIK.
  Andi

  Prllogaritja nuk sht e sakt
  Dieta, pagesa e vshtirsis dhe pagesa pr fmijt duhet t zbriten, pasi ato kan qen t detyrueshme t konsumohen, ose duhet t ktheheshin. N shumn e rezervuar duhet t llogaritet vetm rroga dhe ndonj biznes q mund t ket zhvilluar
  Erli

  Sa shum t tjer jan
  T nderuar punonjs t gazets, e lexova me vmendje kt artikull. Lexoj pr dit gazetn tuaj nprmjet adress elektronike. Zonja ARGITA e stimulon pasurin e saj ekonomike, mirpo un personalisht nuk e besoj, ky sht mendimi im. Mund t gaboj, mirpo nuk sht zonja ARGITA, e cila sht problemi i ekonomis s shtetit. Le te shikojne zyrtaret e Partise Sociliste se sa mijra ........ te tjere jane ata..... Me respekt nga Athina
  Gazi

  E pabesueshme kjo pasuri

  Ashtuuuu... Keto perralla nuk besohen me nga populli shqiptar. Me mire te tregoje detajet e perfitimit.
  Aldo

  Rroga te majme
  Edhe ne perendim nuk je ne gjendje te kursesh kaq shume sa vajza e Berishes. Nuk dua te ve ne dyshim te ardhurat, por realiteti eshte qe 800.000 mije (It's a lot of money) jane shume para per nje administratore. Nuk e dija qe OKB-ja paska rroga te majme. E vetmja mundesi per te bere kaq para eshte te kursesh me shumice, te flesh thuajse rrugeve, te hash omlek do dite. Vetem keshtu mund te besh para.
  Iliri

  Bravo Argita, po si shum para jan

  Bravo, per nder Argita. Vetem nga puna ne UMNIK paske arritur te kursesh 800 000 dollare. Pa dashur te beje llogarine tende une mund te them se per 8 vjet pune ju keni kursyer nga 100 000 dollare ne vit. Kjo do te thote se ju si ift merrni nj rroge te pakten 150 000 dollare ne vit!? Sipas llogarise, ju do te keni vitin qe vjen nje pasuri 1 000 000 dollaresh. Nje enderr per 99 % te amerikano-verioreve!? Une kam shume vite ne Kanada. Fatmiresisht, jam i shkolluar ne USA dhe punoj si drejtor i nje grupi studimesh ne fushen e Informatikes. Realisht ju them se marr nje rroge me te madhe se 90 % e popullsise ketu. Gruaja ime po ashtu. Megjithate ..... nuk kemi as 100 000 $ ne banke. Jo se abuzojme. Po nuk mund te imagjinojme te marrim kaq shume para. E dini sa eshte paga e Kryeministrit te Kanadase? - 164 000 dollare kanadeze ( 147.000 $ amerikane ) Argita me te shoqin marrin me shume... Rrofte UMNIK-u. Ai eshte atje per te ndihmuar kosovaret apo per te vjedhur parate e destinuara per Kosoven...
  Edliri, Kanada

  Si e pabesueshme kjo rrog moj Argita

  Moj upe, ti mire qe i ke 800.000 dollaret amerikane, por te pakten gjej me shume burime te justifikosh tere ate shume. E them kete sepse ka amerikane, te cilet paguhen me standarde amerikane, te cilet kane punuar per UNMIK-un dhe organizata te tjera, por nuk jane paguar dhe nuk paguhen aq per shume shume vejt. Une kam punuar vete per organizata te tilla nderkombetare dhe i njoh shume mire dietat etj, dhe me thene te drejten nuk jam paguar kurre aq shume. Keshtu qe me thene te drejten e kam paksa te veshtire ta besoj se sado vite te punosh dhe sado dieta te marresh, UNMIK paguan, por jo me shuma te tilla. Megjitate secili e di punen e hesapin e vet thuaj. T`i gezosh 800. 000 dollaret upe e mbare.
  Ergysi

  far fshihet pas deklarimit t pasuris 800 mij dollarshe

  Ndoshta hetuesia duhet te filloje punn pr te zbuluar t vrtetn rreth deklarimit t ksaj pasurie, q pr cilindo intelektual q punon n perndim nuk ka as m t vogln mundsi q t`i marr apo t`i kursej. Nj oficer norvegjez i KFOR-it me graden kolonel, merr normalisht 100 mij euro dhe i paguan taksa shtetit rreth 50% t ksaj shume. Kjo tregon se Argita na paska fituar edhe m shum se nj kolonel i KFOR-it n Kosov. Ku ka paguar taksn mbi te ardhurat personale zonja Malltezi?Ajo duhet t deklaroj sasin e takss s paguar dhe si shtetase shqiptare, ajo duhet t paguaje taksat n shtetin e saj Shqipri dhe normalisht, nese ajo vertet ka fituar nga puna e saj 800 mij dollar, duhet t paguaj 300 mij dollare pr llogari t shtetit shqiptar.
  Xhevati

  Cili funksionar mund t kursej kaq para

  Do te desha te me tregonin nj funksionar kudo ne bote qe eshte ne gjendje te vr menjane, 800 mije dollare. Atehere i bie qe te punosh per UNMIK-un mund te behesh milioner sa hap e mbyll syte. Vetem ne Shqiperi e mesa duket ne Kosove arrijne te bejne me kaq shume pare menjane njerezit. Pra ose eshte UNMIK-i korruptuar deri ne skandal dhe atehere shtrohet eshtja: fare i duhet kosovareve nje organizate, e cila po i vjedhka ne mes te dites me pagat e shperblimet per funksionaret e saj, apo eshte ajo tjetra qe vajza e Berishes duhet te tregoje mire e bukur si i ka vene keto para
  Erjoni

  Te jetosh ne Shqiperi e te kursesh 800,000 $

  Dika e pabesueshme, por meqe je vajza e kryeministrit edhe besohet. Qenke kursimtare po ku ke ngrene moj bije. Me leket e babait je rritur. Lum si ti qe kursen kaq shume...
  Musai

  "Shekulli"
  09/08/2006
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e vrojtuesi
  Antarsuar
  06-04-2006
  Vendndodhja
  N tokat shqiptare
  Postime
  237

  Unmiku = minier ari!

  Citim Postuar m par nga REALIST
  Lidhur me punen ne UNMIK, Argita Berisha ka plotesisht te drejte sepse po te punosh ne administraten e UNMIKut se bashku me bashkeshort eshte me se e drejte qe per ato vite te besh 800000 euro.
  Jam nga Kosova dhe kam informacione lidhur me pagesat ne UNMIK. Ajo aty ka punuar per me shume se 5 vite, dhe per ato 5 vite eshte plotesisht e drejte dhe e mundshme te mblidhet ato te holla.
  Nuk po e them kete per ta mbrojtur vajzen e Sali Berishes por e kam per ta mbrojtur te verteten.
  Pershendetje.
  Mbase ndonj forumist q punon direkt n UNMIK e di m sakt kte pun por nga kontaktet q kam pasur me persona t huaj, apo t njohur shqiptar vends q punojn n UNMIK, si dhe posaqrisht nga shtypi kosovar, mund t them se kjo gj sht e mundur, prndryshe as vajza e Salos nuk do t kishte marr guximin t jep deklarat t till pa mbules.

  Pr ata q nuk e dijn rrogat e t huajve n UNMIK sillen prej 4.500 euro pr vullnetart(!) e deri n 45.000 euro pr kryeadministratorin!!!!!!!!!!!!!!. Pr 15.000deri 25.000 ka n PTK e KEK e gjetiu sa t duash.

  Zatn kjo gj edhe i mundon shum kosovart q marrin 40 Euro pension apo 120 deri 150 Euro rrog mesatare!! ndrsa mjeku specialist ka deri 250 Euro!

  Aty n UNMIK pastruesja pa shkoll apo shoferi vends kan marr nga 800 - 1500 euro n muaj!!!

  sht fakt se nj numr kuadrosh nga shqipria njohs t mir t gjuhve t huaja dhe specialist t ndryshm marrin rroga t mira SI NDRKOMBTAR!

  Ja edhe nj para llogari e imja pr Vajzn e salos dhe bashkshortin:

  - 5 vite pun nga 12 muaj = 60 muaj.
  - 2 persona x 60 muaj = 120 muaj = 120 rroga t UNMIK-ut

  - 800.000 Euro pjestuar pr 120 muaj/rroga = 6.666, 66 euro n muaj

  Dmth ata kan kursyer do muaj nga 6.666,66 euro sepse rrogn e kan pasur m t madhe!!!!! Po pse se thot vet ajo???
  Ndryshuar pr her t fundit nga vrojtuesi : 09-08-2006 m 05:33

 14. #14
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,883
  Tani e mesova se ku e paska blere edhe Shkelzen Berisha BMW e fundit prej 85 mije Euro, mbase ja ka dhene e motra hahahahaha.

  Mire qe i ka por spaska turp as te thote qe kam bere namin sa kam mundur.

  Per mua nuk eshte aspak cudi, biles do thoja normale. Gjithsecili prej nesh pote kish mundesi do tundohesh keqas prej atij kodosh leku.


  Dito.

 15. #15
  Manitu Maska e kiniku
  Antarsuar
  08-07-2005
  Vendndodhja
  Mos t na vij cudi se cdo frymor nga vete natyra priret t kerkoj ushqim; Lukreci
  Postime
  869
  Citim Postuar m par nga vrojtuesi


  I - Pr ata q nuk e dijn rrogat e t huajve n UNMIK sillen prej 4.500 euro pr vullnetart(!)


  II - Pr 15.000deri 25.000 ka n PTK e KEK e gjetiu sa t duash.


  III - Aty n UNMIK pastruesja pa shkoll apo shoferi vends kan marr nga 800 - 1500 euro n muaj!!!

  [/COLOR]

  I - E pasakt; vullnetaret marrin m pak se 2000 Euro.

  II - Me sa di un, kto behen me kontrata individuale, nuk jan fikse dhe behen sipas marrveshjes dypalshe.

  III - E pasakt; Pastrusja mirrte m pak se 500 Euro ndersa vozitesi m pak se 600 Euro. (kjo sht shuma maksimale sepse pas ndrrimit t DM n Euro dhe kur vlera e $ ra, rrogat ishin shum m t vogla)

  Nuk sht e mundur q nj cift t kursejn afro 1 milion dollaresh pr 5 vite. Puna me nderkombtar bart me vete shpenzime t caktuara.


  Rrogat e OKB-s nuk jan AQ t mdha sa pretendojn disa.
  Where have all the good men gone
  & where are all the gods?

 16. #16
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Citim Postuar m par nga REALIST
  Jam nga Kosova dhe kam informacione lidhur me pagesat ne UNMIK. Ajo aty ka punuar per me shume se 5 vite, dhe per ato 5 vite eshte plotesisht e drejte dhe e mundshme te mblidhet ato te holla.
  Nuk po e them kete per ta mbrojtur vajzen e Sali Berishes por e kam per ta mbrojtur te verteten.
  .
  Po qindarkat q numrojn fukarenjt or ti REALIST, mos vall duhet ti quajm T TRASHA sipas llogarive t tua??!!
  Mendoj se edhe ajo q ka deklaruar kt shum, nuk ma do mendja t jet aq fyk sa t dal kaq gabim me llogarit, aq m tepr kur e deklaron hapur n shtyp... megjithat, gjithka mund t jet e mundur... prfshir edhe ndonj lajthitje t saj.

 17. #17
  e embel
  Antarsuar
  12-10-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  173
  Citim Postuar m par nga REALIST
  Lidhur me punen ne UNMIK, Argita Berisha ka plotesisht te drejte sepse po te punosh ne administraten e UNMIKut se bashku me bashkeshort eshte me se e drejte qe per ato vite te besh 800000 euro.
  Jam nga Kosova dhe kam informacione lidhur me pagesat ne UNMIK. Ajo aty ka punuar per me shume se 5 vite, dhe per ato 5 vite eshte plotesisht e drejte dhe e mundshme te mblidhet ato te holla.
  Nuk po e them kete per ta mbrojtur vajzen e Sali Berishes por e kam per ta mbrojtur te verteten.
  Sali Berisha po tregon nje pune shume te shkelqyer dhe po tregohet qe eshte nje patriot dhe puntor i madh.
  Deri tani asnje politikan nuk ka treguar me shume sukses se shqiptari i madh, patrioti Sali Berisha.
  Vizita e Sali Berishes ne Kosove para disa ditesh ka qene nje vizite madheshtore. Te gjithe shqiptaret nga Kosova e kan pritur ne nje menyre madheshtore si askend me pare.

  Shpresoj qe populli po e sheh punen e denje te Sali Berishes dhe shpresoj qe nuk do te bie viktime e gjakpiresve te majte sic jane Skender Gjinushi qe ofendon majtas e djathtas, apo si Edi Rama qe nuk sheh realitetin fare por qe jeton ne enderra te ngjyrosura.
  Pershendetje.
  me vjen keq se ti nick-un e ke realist po vete qenke ekstremist.
  nuk mund te gjykosh drejte nqs shkprhesh me parulla te tilla si"Shpresoj qe populli po e sheh punen e denje te Sali Berishes dhe shpresoj qe nuk do te bie viktime e gjakpiresve te majte sic jane Skender Gjinushi qe ofendon majtas e djathtas, apo si Edi Rama qe nuk sheh realitetin fare por qe jeton ne enderra te ngjyrosura nejse kjo eshte ngjyra jote politike dhe une e respektoj po kur japin opinoine duhet te jemi te paanshem per te thene dicka me vlere.
  une personalisht se di si paguhen ata e punokane ne Kosove po qe eshte nje shifer aspak reale kjo qendron. 5vjet pune?? po avash se dhe uen jam ne pune te mire,me rroge te mire, beqare dhe 800mije dollare as e kam ne plan per ti mbledhur ndonjehere....nejse...tung.

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-03-2006
  Postime
  48
  85000 euro Bmw ajde makine hajde

  Nano kur i kapen bencin tha qe ma ka dhuruar perfaqsuesi i bencit ne shqiperi
  Basriu perfaqesuesi ne fillim nuk e dinte qe ja kishte dhuruar nanos dhe ne fillim u habit
  Pastaj kur spitali vendosi te blinte me prokurim te drejtperdrejt disa milion euro ambulanca ke benci u kujtua Basriu qe ja kishte dhen nje Benc Nanos

  Ne fakt Nar Koka dhuruesi i vertet ne nje tavolin kujtoi barsaleten e vjerres nuses dhe pordhes..nejse muhabete te tjera keto

  jam kurioz kush ja ka dhuru vertet Bmw shkelzenit..Sali Lusha ose ndonje Sali tjeter

  po ne fund ka me dal Bmw ja me deklaru qe ja dhurova une se na bente marketing se eshte i gjate i bukur i forte dhe i ka motra 800 000 euro
  perfaqsia e BMW se zyrtares sja ndjen shume per keta.
  ajde tung

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  bane zot anderr..thosh magari i mjere kur po e hante uku..

  edhe kjo trullajka.. mendonte se duke mos u ndjere.. duke i bisht-nuar gjerave.. po e harrojne kanibalet polpotiste jakupo qoseise ne unmikostan dhe vampiret shyto arapoiste ne bashki te tiranes.. zp e seli dado lesh lasko roze..

  moti e dhan sinjalin polpotistet ne kosove qe marrin porosite nga bunker-kanibal-bashkia e tiranes.. se do ja kendojne argites e bashes.. por argita heshti..
  dhe i jati heshti prej kaq vjetesh per vrasjen e ahmet krasniqit bile u puth me vrasesit ne kosove me shprese se.. nuk do ta kafshojne..
  por u gabuan bab e bij si magari i pralles..
  e tani le tja ngojne timin.. ksaj pune..
  vota e 3 korrikut eshte rrezikuar qe ne 4 korrik e ala flejne ata qe e moren kte dhurat nga populli barkzbrazur..
  3 korriksit po nuk u organizuan do ta hane nji per nji si i mjeri Lek Coku..

  qashtu..

 20. #20
  Mos tju vije cudi qe ti kene shtuar ndonje 0 atij numrit.

  Jo per gje por gazetat si gazetat, dhe sidomos kur flet ZP per vajzen e Berishes.
  Il cuore matto che ti segue ancora
  E giorno e notte pensa solo a te

Faqja 0 prej 14 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Atentati ndaj Lul Berishës me raketë tokë-ajër.
  Nga BlueBaron n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 26-11-2009, 20:47
 2. Berisha dhe politikant tropojan n PD
  Nga Brari n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 10:46
 3. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 4. A kemi nj politik kombtare sot?
  Nga Ingenuous n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 29-04-2007, 06:56
 5. Analiza dhe komente pr zgjedhjet lokale, 18 shkurt 2007
  Nga Dr Rieux n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 230
  Postimi i Fundit: 11-04-2007, 16:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •