Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827

  Ku po pushojn politikant e vendit?

  KJ

  E Diele, 06 Gusht 2006


  BERISHA PLAZH NE ZYRE. PRESIDENTI SA NE DURRES E NE JALE

  Ku e bejne plazhin politikanet dhe analistet?Shumica preferojne pushimet jashte shtetit.
  Jemi ne kulmin e plazhit, ku pothuaj te gjithe jane me pushime. Eshte muaji gusht, kur e gjithe bota gjendet ne pushimet e veres. Njrezit e thjeshte , nese kane kohe e leke , shkojne ne plazhet e vendit ose atyr ku eshte me lire. Nderkohe qe pjesa VIP e politikes dhe e medias eshte jashte vendit.

  Te gjithe pushojne, perjashtuar kryeministrit Berisha qe i ka mbajtur peng ministrat ne zyre. Edhe kryetari i Shtetit zoti Moisiu tashme po nxin lekuren ne diell, here ne Durres e here ne Jale, kurse lideri i opozites Edi Rama gjen menyren me specifike per te ikur jashte shtetit.

  Edhe ai shpik ne media si dikur Fatos Nano se ka kete apo ate semundje dhe nderkohe eshte ne plazh. Mire ben, pasi muaji pushimesh eshte muaji gusht, por te pakten te thote se ku. Por si mjeshter mediatik qe ai mbetet del nganjehere ne media dhe menjehere ia mbath per ne pushime. Kryetarja e Kuvendit zonja Jozefina Topalli akoma nuk ka vendosur se kur do te niset me pushime.

  Prokurori i Pergjithshem i Republikes zoti Sollaku ka preferuar Turqine. Analistet kryesore te medias jane pothuaj te gjithe jashte shtetit.
  Gjithka ne kete muaji gushti pushon, perjashtuar dy selive te partive, PD dhe PS, te cilat leshojne here pas here nga batare pushkesh si per te thene elektoratit se jemi ne pune !.


  Ja si iu pergjigjen pyetjes : A jeni me pushime tani?


  Sali Berisha, kryeminister

  Ne pune


  Alfred Moisiu, President i Republikes

  Nuk u pergjigj njeri, por eshte ne plash


  Jozefina Topalli, kryetare e Kuvendit
  Ne zyre

  Nard Ndoka, deputet
  Ne Budva, Mal i Zi


  Erion Veliaj, drejtues i MJAFT

  Ne Turqi

  Arben Imami, drejtor kabinetit te kryeministrit

  Ne pune


  Arian Cani, drejtues i Zone e Lire ne TV Klan

  Ne Korfuz

  Tritan Shehu, deputet

  Me pushime ne Itali

  Fatos Lubonja, kryetar i Keshillit Drejtues te TVSH

  Ne pune

  Aleksander Meksi, ish kryeminister

  Me pushime ne Golem , Durres


  Shpetim Idrizi, deputet

  Me pushime ne Turqi

  Spiro Peci, deputet

  Me pushime ne Himare

  Paskal Milo, deputet

  Pushime ne Palase, Dhermi

  Ylli Pango, deputet

  Me pushime ne Jale, Vlore dhe me pas ne Greqi

  Leonard Solis, deputet

  Me pushime ne Turqi


  Nikoll Lesi, deputet
  Ne Tirane. Me vone me pushime ne France

  Theodhori Sollaku, Prokuror i Pergjithshem
  Me pushime ne Turqi

  Sokol Balla, drejtor lajmeve ne Top Channel
  Ne pune

  Rudina Xhunga, drejtuese e emisionit Shqip
  Ne Tirane

  Astrit Patozi, deputet, kryeredaktor i RD
  Ne Vlore

  Mero Baze, analist
  Me pushime ne Golem , Durres

  Majlinda Bregu, deputete
  Ne Tirane

  Maksim Cikuli, minister Shendetsie
  Ne pune

  Lulzim Basha, minister Transporteve
  Ne pune

  Karlo Bollino, drejtues i Gazeta Shqiptare
  Niset me pune ne Izrael per ANSA

  Fatmir Xhafa, deputet
  Me pushime ne Pogradec

  Alfred Dalipi, deputet
  Ne shtepi. Nuk kam leke

  Aleksander Frangaj, drejtor i Pergjithshem i TV KLAN
  Me pushime ne Kane, France

  Blendi Fevziu, drejtues emisionit Opinion ne TV KLAN
  Ne France

  Armand Shkullaku, drejtor i lajmeve ne TV KLAN
  Ne pune

  Alekander Cipa, drejtor TV Arberia
  Ne pune

  Edi Lesi, drejtor i gazetes Standart
  Ne pune

  Vangjel Dule, deputet
  Pushime me pune u pergjigj

  Enkel Demi, kryeredaktor ne TV KLAN
  Ne pune

  Clirim Peka, drejtues FAKT ne NTV
  Ne pune

  Filip Cakuli, drejtues FIKS FARE
  Me pushime ne Turqi

  Andis Harasani, deputet
  Tani ne Hungari. Me pas ne SHBA

  Blendi Klosi, deputet
  Me pushime ne Greqi

  Ben Blushi, deputet
  Me pushime ne Greqi

  Enton Ablilekaj, drejtor lajmesh ne ALSAT
  Ne pune

  Bashkim Fino, deputet
  Me pushime


  -----------
  KJ

 2. #2
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,883
  Sipas teje burre i mire eshte ai qe nuk ben pushime


  Brari mjaft se s'ka lezet me keto absurditete, njerizit duan edhe te pushojne pavarsisht perkatesive rraciale, politike, gjinore, krahine, ideali.


  Dito.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  ata qe e kane votuar sali Doktorin..prandaj e votuan or Ditush .. miku i iSak agim sorrrros-rogner-dubajsit .. sepse e mendojne doktorrin si KALE i PUNES.. dhe jo si Miu i kazino bordello orgjive..

  tani kryeministria ka nje kreshnik ne zyrat e saja qe ka kenaqsi Punen e jo dubajo Lekursat..

  eshte principiale qe kryeministri i nje vendi qe figuron tek te palumturit.. sipas statistikave.. qe ben pjese tek ajo kategori popujsh ku vrasin vehten njerzit se nuk i del pesmedici.. apo qe skan nje cati mbi krye.. etjetj.. qe te shkoje apo mos shkoje mbas qejfo-pushimeve..
  burrshtetasit e vendeve te lumtura si danimarka zvicrra austria e suedia.. le te shkojne e te bejne qejf..sepse i shkon tymi drejt punve te tyre..

  kurse kta tanet perderisa kerkojne vote do te thote se kerkojne sakrifice.. dhe sakrifica aty fillon..

  modeli nano sheiko ist.. nuk eshte per popullin tone..

  prandaj e duan saliun ata qe e duan atdhene pa interes.. por me ideal ..me shpirt.. sepse tek ai shikojne modelin e puntorit te ndershem..

 4. #4
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,883
  Brari o pallosh qe nuk di gje tjeter vec te derdellisesh pa hesap si gjinkallat, une te flas me argument dhe nuk pellas si gomar: Lexome o Brari se c'dua te te pyes:
  Ku e gjeti modelin e fundit te BMW-se i biri i Sali Berishes-Shkelzen Berisha.
  Edhe sa per dijenine tende o kryepoc qe kujton se te do Sala/Nano ty apo mua shume, ajo makine kushton 85.000 Euro.
  Nese mendon qe une shpif te dergoj ne e_mail foton e Xenit bashke me BMW-ne sic e njohin ne tirane djalin e zotit berisha

  Brari shiko te punosh andej nga je e te besh ndonje lek se nuk do t'ja dije Sala/Nano per ty.
  Urdhero edhe nje fakt tjeter te marresh vesh se c'ndodh.

  Para disa kohesh po instaloja ne ambasaden Franceze kamerat e vezhgimit dhe muhabet me policin e rojes aty, e di c'me tha: Ne diten frankofone kishin qene berisha me nanon te ftuar dhe kur u takuan shiko cfare dialogu

  Berisha: O Fatos po ke humbur fare andej nga parlamenti, duku se po ta ha karriken miu.
  Fatosi: O Sali, karriken time edhe tenden s'ka zog nene qe i prek.

  Perfundimin nxirrja vete ketyre dy fjalive.

  E keshtu Brar djali keshtu, une spo gjej pak gaz sarin pa e di une cduan ata atje brenda ne parlament.


  Dito.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  pse me email.. ketu postoje or ditush.. xenin me bmw.
  bujrum..

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  ditush.. po pres bmw te na e tregosh..
  ndryshe po nuk e tregove do qushesh rrenc.

  ---

  tirana observer

  Nano dhe Berisha n Tiran, Moisiu, Topalli, Meta dhe Rama n bregdetet shqiptare dhe ato t huaja

  Ku po i kalojn pushimet politikant

  Altin SINANI

  Duket se situata e krijuar ditn e fundit n Parla ment nuk i ka shqetsuar politikant pr t vazhduar pushimet e tyre. Prve ish-kreut t PS-s, Fatos Nano dhe rivalit t tij, Sali Berisha, krert e tjer t politiks e kan braktisur kryeqytetin, pr t vijuar t qet pushimet e tyre n plazhet e vendit apo qoft dhe jasht tij. Surprizat e politiks jan ln pr n shtator, ndrsa tani ata po ngrohen n rrezet e diellit.

  Pushimet opozitare
  Pas deklaratave t zjarrta pr prmbysje pushteti dhe kritikave t ashpra ndaj kryeministrit Berisha e qeveris s tij, kreu i PS-s ka menduar q t zgjedh Vjenn, q sht qyteti i tij i preferuar pas Parisit, pr t'u qetsuar n kt muaj t nxeht gushti. Madje edhe kreu i LSI-s ka preferuar q pushimet t'i bj jasht vendit, pr t'u prgatitur m pas pr protestat. Pas sherrit t pazakont q bri n seancn e fundit parlamentare, Meta ka ndrmarr nj turne pushimesh. Para nj jave kreu i LSI-s ka qen n Danimark, m pas dy dit n qytetin e Vjens, i cili sht br edhe vendi m i preferuar i politikanve shqiptar. Krejt t kundrtn ka br ish-kryetari i PS-s, Fatos Nano. Kur t gjith lidert e s majts jan larguar nga Shqipria pr pushime jasht vendit, Nano si gjithmon bn t kundrtn. Pas pushimeve t gjata n bregdetet e Spanjs, Nano tashm ka vendosur q t'i bj pushimet n Shqipri. Prej zgjedhjeve t 3 korrikut, lideri socialist ka br vetm pushime t gjata, duke shkuar vetm tre her n Kuvend.

  Pushimet e qeveritare
  Ndrsa opozita sht duke shijuar pushimet nn rrezet e nxehta t diellit, kryeministri Berisha ka vendosur q t bj shum pak pushime kt ver, pr shkak t puns s tij voluminoze. Ai do t pushoj vetm disa dit, pasi agjenda e tij shum e ngarkuar nuk e lejon q kreu i ekzekutivit t qetsohet sadopak nga situata kaotike e vers s nxeht. Ndrsa kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, do t pres rregullimin e salls s seancave t Parlamentit n plazhin e Durrsit, me familjen e saj, ndonse pr pak dit. Ndrkoh kreu i shtetit, Moisiu, do t pushoj n bregdetin jugor t vendit, ndoshta edhe pr t reflektuar pr punn e vshtir q e pret m pas, ku edhe do t jap verdiktin pr kryeprokurorin Sollaku.

  Administrata pushimet me radhe
  Berisha nuk ka planifikuar pak pushime vetm pr vete, por edhe pr administratn e tij. Punonjsit e Kryeministris kan t drejt t'i marrin dy jav pushime brenda harkut kohor deri n muajin mars t 2007-s. Fatkeqsisht ata q i kan br pushimet do t'u duhet q gjith gushtin t qndrojn n tavolinat e tyre t puns. E njjta gj sht dhe pr administratn e Presidentit, Kuvendit etj.

  Nano kthehet ne tirane pas pushimeve
  Pas pushimeve t gjata n bregdetet e Spanjs, Nano tashm sht kthyer n Shqipri. Dhe jo n ndonj qytet bregdetar, por n Tiran. Kur t gjith lidert e politiks jan larguar nga Shqipria pr pushime jasht vendit, Nano si gjithmon bn t kundrtn. Ai ka zgjedhur Tirann pr t kaluar muajin gusht.

  Moisiu dhjete dite ne Dhermi
  Duket se pr kreun e shtetit, Alfred Moisiu, betimi i antarve t KQZ-s ka prfunduar punn e tij pr kt sezon dhe ka zgjedhur Dhrmiun pr t kaluar dhjet ditt e pushimeve t tij. Presidenti sht nisur dje drejt plazhit t Dhrmiut, pasi i ka uruar pun t mbar antarve t KQZ-s. Ndryshe nga kryeministri, ai do t pushoj n bregdetin jugor t vendit, ndoshta edhe pr t reflektuar pr punn e vshtir q e pret m pas, ku edhe do t jap verdiktin pr kryeprokurorin Sollaku.

  Topalli, pushimet ne Durres
  Ndrsa kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, do t pres rregullimin e salls s seancave t Parlamentit n plazhin e Durrsit, me familjen e saj, ndonse pr pak dit. Kryeparlamentarja nuk ka planifikuar pushimet, megjithat ka zgjedhur bregdetin e Durrsit pr t kaluar disa dit me familjen e saj. Por kjo nuk do t thot q ajo nuk do t shkoj edhe n vendlindjen e saj, prej t cils e ka t vshtir t ndahet, Shkodra.

  Berisha pak dite pushime
  Kreu i qeveris, ka vendosur q t mos bj pushime kt ver, pr shkak t puns s tij voluminoze. Por kryeministri ende nuk e ka vendosur se ku do t'i kaloj kto pak dit. Berisha do t marr pushime vetm disa dit, pasi agjenda e tij shum e ngarkuar nuk e lejon q kreu i ekzekutivit t qetsohet sadopak nga situata kaotike e vers s nxeht, pr t marr forca pr shtatorin, ku do t prballet jo vetm me hallet e qeveris, por edhe me protestat paralajmruara t opozits.

  Rama pas thirrjes per protesta, ne Austri
  Edi Rama, kryetari i Partis Socialiste, ndodhet n kryeqytetin austriak, Vjen. Pas deklaratave t zjarrta pr prmbysje pushteti dhe kritikave t ashpra ndaj kryeministrit Sali Berisha dhe qeveris s tij, kreu i selis roz ka menduar q t zgjedh Vjenn, q sht qyteti i tij i preferuar pas Parisit, pr t'u qetsuar n kt muaj t nxeht gushti. Pasi n shtator e pret "revolucioni portokalli".

  Meta, pas zhurmes se Parlamentit, jashte Shqiperise
  Ilir Meta, kryetari i LSI-s, pas sherrit t pazakont q bri n seancn e fundit parlamentare, ka ndrmarr nj turne pushimesh. Para nj jave kreu i LSI-s ka qen n Danimark, m pas ai pushoi dy dit n qytetin e Vjens. Msohet se tani Meta ndodhet n bregdetin helen, s bashku me bashkshorten e tij, Monika Kryemadhi. Kreu i LSI-s ka vendosur q t pushoj pr t'u prgatitur edhe ai pr protestat.


  --------'  nga balkan web

  shkruar nga gjergji stefa, gazeta shqiptare

  Nis nga portugalia pershkruan gjith ujrat e mesdheut , ndalet cdo nate ne plazhet me te famshme te spanjes italise dhe frances dhe zbret ne greqi ne egjeun e famshem per ishujt e veres.
  Nuk mbaron ketu sepse pasi kalon ngushticat nderkombetare e gjenvehten ne det te hapur ne brigjet e amerikes se jugut deri ne kolumbi.
  Krocera e famshme europiane do te kete ne bord dhe nje personazh sportiv Vip shqiptar, armando Duka, kreu i futbollit kuq e zi. ka vendosur ti kaloje pushimet ne menyren me mondane te mundshme.dhe pasi ka prenotuar sebashku me familjen nuk ka ngurruar te paguaje 7 mije euro personi per te qendruar 3 jave ne plazhet e gjithe botes.
  Lajmi eshte bere i ditur... etjetj..


  ---------


  per hollesi te metejshme lexoni ketu:

  http://www.balkanweb.com/


  Kot nje pyetje po ju bej..

  Sa afersisht euro do harxhoje Duka ne kte 3 javsh ne krociere?

  bujrum jepni mendimet tuaja..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Brari : 08-08-2006 m 02:00

Tema t Ngjashme

 1. Autostrada Durrs-Kuks mbaron ne qershor 2009
  Nga ganoid n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 739
  Postimi i Fundit: 02-08-2010, 18:05
 2. Kreu i Kuvendit t Kosovs, me foton e Enverit n shtpi
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 297
  Postimi i Fundit: 08-01-2009, 17:24
 3. Informacion i prgjithshm mbi Republikn e Shqipris
  Nga bastardi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-05-2004, 16:05
 4. Fjala e Berishes
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-01-2003, 09:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •