Close
Faqja 0 prej 16 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 301
 1. #1
  Perjashtuar Maska e mancha
  Antarsuar
  31-07-2006
  Postime
  335

  Tifozt e Manchester United!

  Pas nje domnimi 11 vjeqar qe nga viti 1992-2003 Man Utd fitoj 8 kampionate te premierliges Angleze dhe nje kampionat Europian nen drejtimin e bossit Sir Alex Ferguson.
  Pas mberritjes se bossit te CHelskyt Roman Abramovich Man U i humbi shkelqimi,pas shum problemeve ish-klubi me i pasur ne bote per me shum se 13 vite dhe pasi qe klubi iu shit familjes Gllazzer perseri klubi ishte vetem ne telashe.

  Pas largimit te legjendes Roy Keano,Man U kishte nevoj per nje zevendesim te tij,ndersa qysh te henen Man U ka arritur ti marr sherbimet te M.Carrick i cili cilesohet si zevendesues i Keanos.

  Ndersa per te zevendesuar sulumesin Ruud van Nisteldrooy jane 2 alternativa Torres dhe Tevez dhe eshte e mundur te marrim edhe nje mesfushor perkrah Carrick dhe mund te jeneascherano ose Marcos Senna.


  SAF iu kunderpergjigj rivalit te tij te ri dhe te perbetuar JOSE MURINHO se eshte gati per lufte,sa do te jet gati mancha per lufte me Chelskyn te shohim.


  Te gjithe tifot e Manches mund te shkruajne cdo gje per rreth temes,transfereve te reja etj etj

 2. #2
  [duke luajtur futboll] Maska e Adriano-10
  Antarsuar
  06-08-2005
  Vendndodhja
  Stadium........ Grupi: Tetova Clan
  Postime
  305
  Tifozet e Man UTD me duket se i ka zene gjumi.

  Manchester ka qene shume pasiv ne tregun e shit-blerjeve dhe Chelsea ruse do ta degjeneroj edhe kete vit!
  Punn e sotme mos e lr pr nesr...shtyje sa t mundesh...

 3. #3
  Ribery Maska e bavarezi5
  Antarsuar
  31-10-2005
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  31
  Postime
  1,444
  Nuk besoj fare qe kete vit mund te bej dicka me teper se vitine kaluar Man Utd, sepse Chelsea edhe kete vit eshte perforcuar me shume se cdo ekip ne bote, nje lojtar si Ballack, Sheva...nuk eshte pak, paramendoje cfare mesfushe do te kete dhe pastaj Man Utd apo Arsenal do t'ju bejne balle sulmusve si Sheva, Drogba apo Roben, ikni de perfosrcohuni edhe me teper se keshtu edhe per 10 vjet nuk do mund ta mposhti Abrahamin dhe Co., e tij.
  Kur njeriu e kupton q nuk sht i ditur, ai ka hedhur nj hap drejt dituris.
  (Mark Tuain)

 4. #4
  Kush tha qe tifozat i ka zene gjumi?! (kampionati nuk fillon dhe per 19 dite) Lexoni per bilionere qe blejne e blejne e mbushin pankinat me yje dhe tifozat qe kalojne ne eufori vec duke lexuar emrat neper bluzat e ekipit te tyre dhe o burraa u fitua premierlige, kupa, champions lige direkt pa hy ne ndeshje fare. Prisni prisni se kampionati eshte i gjate! Vjet Manchesterin e paten llogarit te shtatin ne renditje ketu ne forum, nga demtimet e shumta qe pati, fillimi i keq dhe problemet ne klub (shitja e klubit, zenkat e lojtareve etj) por ama...i dyti perfundoi! Qe vit i veshtire (brenda klubit flas) vjet dhe prape treguam veten qe jemi elite...

  Nje sulmues duhet, si zevendesim i Ruudit (lazy donkey) dhe nje mesfushor me fantazi (sepse Carrick eshte me tipare mbrojtese dhe do jete me shume i terhequr) dhe ekipi eshte i kompletuar. Fergusoni pret qe te sjelli prape te rinjte (nga akademia e klubit) sic ka bere ne kohen e Giggs, Beckham, Scholes etj dhe duke qene qe klubi eshte ne shume borxh (nga blerja) nuk behet fjale per big money spend!

  Chelsea po prish futbollin dhe futbollistet e vet sidomos dhe ju garantoj qe, nese miu arave portugez nuk fiton Champions League sivjet, ka firmosur fundit e tij, qe diten qe firmosi Sheven, Ballack e te tjeret!

  Prapeseprape...ka lezet te jetosh ne Angli, fale futbollit nobel qe ka!

 5. #5
  Perjashtuar Maska e mancha
  Antarsuar
  31-07-2006
  Postime
  335
  Man U ka arritur ti marr sherbimet e m.Carrick ndersa sot ka arritur mareveshje me mesfushorin e Villarealit Marcos Senna gje qe mesfusha qendrore eshte poltesuar ndersa pritet qe ndoshta Torres ose Tevez ta zene vendin e Ruudit .

  Priteni Manchen sivejt.

  Ndoshta nese Ferguson nuk do te tregoj nje forme te mire atehere vendin e tij do ta zere sigurisht 100% Marcelo Lippi,i cili ka dhene dorheqje nga kombetarja e Italise dhe per nje kohe do ta ushtroje detyrene drjetorit teknik.

  Vetem Man U mund ti beje ball Cheskyt sivjet askush tjeter ne premier lige.

 6. #6
  Perjashtuar Maska e mancha
  Antarsuar
  31-07-2006
  Postime
  335
  Ballack ose Sheva siguritsht qe do te deshtojne por prap perpasite per te deshtuar i ka Sheva se Ballack mund te luaj me mir se ai po edhe ai do te jet deshtim.

  Salomon Kalou do te jete i mir dhe nje e ardhme per qelsin,por nuk eshte kaliber i Rossit,ndersa Sheva 30 vjeqar ja ka lshu aerokremi nuk mund te jet i njejt ne kaliber me Rooney sepse ai eshte 21 vjeq,ndersa Sheves i ka mbet vetem emri,asgje tjeter,Hajt se Milano e ka shtrydh mir edhe ka nxjerr pare prej tij.

  Tung me te mira Chelsky sivjet po deshten.

 7. #7
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Manchester U. - Porto 3-1

  Me kete ndeshje filloi turneu i Amsterdamit ku marin pjese INTER , PORTO dhe AJAX.

  Per tu theksuar qe doli perseri em t e kuqe Rooney pas nje goditje me berryl (foto) .


  Neser Manchester zhvillon dneshjen e fundit me vendasit e Ajax , q e sot barazuan 1-1 me Interin .
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 8. #8
  Ribery Maska e bavarezi5
  Antarsuar
  31-10-2005
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  31
  Postime
  1,444
  Kete sozone, ndoshta nje ndeshje po nje jo do te jete per Runin.

  Si dikur, qe bente lojtari i Shkendijes se Tetove, Bashkim (mbiemri nuk me kujtohet) me numer 8.
  Kur njeriu e kupton q nuk sht i ditur, ai ka hedhur nj hap drejt dituris.
  (Mark Tuain)

 9. #9
  Perjashtuar Maska e mancha
  Antarsuar
  31-07-2006
  Postime
  335
  Man U fitoi ndeshjen me 9 lojtar pas perjashtimit te rrebelit Rooney dhe te saporikthyerit Poull Scholls,gje qe tregon nje forme te mire mancha ne kete sezon,veq ishalla Rooney nuk merr "red card" en ndeshje te rendesishme,por maxhupt e portugalis vertet jan demonet e Rooneyt.

  Ajaxi do te luaj me Man U ne kete turne "Amsterdam tour".

  Ndersa Fergi ka paralajmruar se do te merr nje mesfushor tjeter pas arritjes se Carrickut dhe je sulmues gje per ti plotesuar mungesat e vitit te kaluar dhe nese ndodh qe Man U ta merr mesfushorein e Villarealit Marcos Senna dhe nje sulmues te kalibrit si te Torres apo Tevez atehere Chelsky ska per cka me na dal perpara.

  **** U Chelsky .

  Man U Forever

  Goooooo Red Devils gOOOOOO

 10. #10
  Ribery Maska e bavarezi5
  Antarsuar
  31-10-2005
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  31
  Postime
  1,444
  Urime per fitoren
  Kur njeriu e kupton q nuk sht i ditur, ai ka hedhur nj hap drejt dituris.
  (Mark Tuain)

 11. #11
  Duke pare ndeshjet ne Amsterdam, ekipi dukej ne forme! Ferguson te jeo pershtypjen qe eshte me ne kontrroll kete vit dhe duket sikur ka ca dhelpra ne koke, ndryshe nga vjet. Dramatike per tifozat ishte demtimi i te sapo-blerit Carrick...i cili mungon fillimin e kampionatit e kushedi sa zgjat!

  Nejse, (mgjs miqesore) Manchesteri fitoi turneun ne Hollande!

 12. #12
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Meqe ra muhabeti i miqesoreve te turneut te Amsterdamit ... I pashe ne nje stacion kinez ne internet .

  Manchester kishte raste te pastra . Megjithese Ajax kishte 1 penallti ne dispozicion , por talenti Huntelar nuk mposhti dot Van der Sartin , qe eshte bere mjeshter ne pritje penalltish .

  Ndersa goli i vetem i fitores ne goiditje denimi , i dyshimte. Kryesori vazhdoi lojen , kurse anesori e dha golin . Nuk eshte e sigurt qe topi kaloi plotesisht vijen e portes.
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 13. #13
  100% e sigurte! E perseriten disa here...nja dy pellembe brenda!

 14. #14
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Citim Postuar m par nga DeuS
  100% e sigurte! E perseriten disa here...nja dy pellembe brenda!
  Akoma me M.U je tifoz ti palle?

  Ta kam thene ne keto vite forum nja 20 here,te beni prokopi nderroni trajner,eshte nje pesionist i vjeteruar ne ide dhe taktike.


  PS Meqe ra fjala sa kartona te kuq mendon se do marri Rooney kete vit?
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 15. #15
  Perjashtuar Maska e mancha
  Antarsuar
  31-07-2006
  Postime
  335
  Ska lidhje se a ka hy gol apo nuk ka hy Man U e fitoi kete turne qe sjell ndoshta 3 apo 4 milion euro en arkat e Manches gje qe me kete turne mancha do ti paguaj sherbmet per mesfushorin e Villarealit Marcos Senna ku pritet vetm nenshkrimi i kontrates 3 vjeqare ku pajtimi eshte ber per 4 milion funta.

  Mancha mundet ti fitoj edhe sherbimet e anglezit qe luan per Bayern Mynihun Owen Hargrivs i cili deshiron te kaloj en Premier Lige dhe deshin te shkoj ne nje ekip te madhe angleze gje qe leht mund te luaj ne kete sezon ne Od Traford.

  Keshtu qe M.Kerrik dhe Senna tash jan te kryer edhe pse ky i fundit nuk eshte i konfirmuar si transfer i kryer,ndersa nese Hargrivs kalon ne radhet e Man U atehere mesfusha eshte e kompletuar.

  Pikat e dobeta mbeten porta dhe zevendesimi i Ruudit,per portier kan filluar negociatat me WBA per portierin 23 vjeqar Tomas Kuzqak ndersa per nje sulmues cdo dit e me teper tentativat drejtohen per super talentin argjentinas Carlos Tevez i cili eshte pran largimit nga Corintians dhe klubi brazilian kerkon 28 milion $ per sherbimet e Tevezit apo 22 m Euro.

  Nese ndodhin edhe 2 transferet Hargrivs dhe Tevez lirisht Man U osht e gatshme per ti dhen mesim ChelsKYt gje qe ket vit 100 % do te deshtoj per Champions League ndersa per Premier Lig Man U nese ndodhin keto 2 transeferet e fundit mundet me ja rremby edhe pse Chelsky ka marr Sheven e mjelur shum mir nga Milano dhe te jeni te sigurt pika me e dobt e ChelskYt do te jet sulmi.

  Uroj qe Chelsky te mo mundet te fitoj as Carlin Cup.

  Man U FOREVER

 16. #16
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Citim Postuar m par nga mancha
  Ska lidhje se a ka hy gol apo nuk ka hy Man U e fitoi kete turne qe sjell ndoshta 3 apo 4 milion euro en arkat e Manches gje qe me kete turne mancha do ti paguaj sherbmet per mesfushorin e Villarealit Marcos Senna ku pritet vetm nenshkrimi i kontrates 3 vjeqare ku pajtimi eshte ber per 4 milion funta.

  Nuk behet fjale fare ...Nese do ishin 3-4 milion euro or mik , vinin loznin me titullaret te gjithe ekipet , se jane nje thes me leke .....
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 17. #17
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  MANCHESTER KERKON MEFUSHORIN SENNA TE VILLAREAL .

  Drejtori teknik i Villareal ka deklaruar se '<< nese oferta eshte e kenaqshme SENNA mund te shkoje tek Manchester u.>>

  Sic dihet 30 vjecari SENNA , lindur ne Brazil , lozi kunder ManchesterU . ne championsin qe kaloi dhe kontribuoi ne arritjet e Villareal .

  Sic dihet ne repartin e mesfushes Manchester ka Carrick ,qe e bleu nga Tottenham .
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 18. #18
  Perjashtuar Maska e mancha
  Antarsuar
  31-07-2006
  Postime
  335
  Citim Postuar m par nga inter_forever
  Nuk behet fjale fare ...Nese do ishin 3-4 milion euro or mik , vinin loznin me titullaret te gjithe ekipet , se jane nje thes me leke .....

  Po nejse inter_forever Bayern Munchen per nje ndeshje ne Japoni ka fitu 2.5 m Euro a ktu jon kon te ftuara 4 ekipe sigurisht ketu eshte nje shum me e lart se 2 m Euro.

 19. #19
  Perjashtuar Maska e mancha
  Antarsuar
  31-07-2006
  Postime
  335
  Agjenti i C.Tevez deklaroi sot se lojtari nuk shkon askund duhet te respektoj kontraten dhe Man U ka hedhur hapat dret nje zevendesuesit te Ruud van Nistelrdooy drejt Obafemi Martins deri me 31 gusht do te dihet gjithcka.

  Pas ardhjes se H.Crespos po i levizet stoli Martinsit dhe mund te perfudoj ne Old Traford

 20. #20
  Perjashtuar Maska e mancha
  Antarsuar
  31-07-2006
  Postime
  335

  42 milion futna per Adrianon ofron Man Utd

  pas deshtimit qe Man U te gjej nje zevendesues te Ruud Van nisteldrooy ku ne listen e SAF ishin Torres,Tevez.Klose dhe Martins Man U po ben gati nje mega ofert per talentine Interit Adriano,sipas shum websiteve Man U eshte duke bere gati nje ofert prej 42 milion funtave qe do te thote me teper se 60 milion Euro.

  Ishalla nuk eshte tranu Man U te jep aq para per nje lojtar qe nuk i meriton as 15 milion funta aspo 20 milion Euro.

  Edhe pse alternativat per Torres-Tevez kan deshtuar mund te ndodh qe shum shpejt te behet nje ofert per keta dy lojtar.

  Man U mund te bej ofert per super talentin e Ajaxit Jan Huntelaar qe do te ishte si zevendesuesi ideal per Ruudin.

  Pasi qe Man U ka marr sherbimet e M.Carrik dhe vetem qeshtje ditesh eshte kalimi i Marcos Senna per ne OLD TRAFORD,sot Man U ka arritur marreveshje me WBA per kalimin e portierit polak Tomas Kuchzqak per ne Traford,marreveshja eshte arritur per 2 milion funta apo 3.6 milion Euro dhe huzimin e sulmuesit italian Guissepe Rossi per 1 vit.

  Skom qef me ja pa syt Adrianos ne Old Traford ai eshte sulmues i klases se 3.

  Red Devils Forever

Faqja 0 prej 16 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 13:18
 2. Manchester United
  Nga OO7 n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 726
  Postimi i Fundit: 08-04-2010, 12:13
 3. Tifozt e Manchester United
  Nga mancha n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 499
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 19:14
 4. Ngjarjet E Fundit Ne Kosove Ne Optiken E Ny Times!
  Nga Gege Toska n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-04-2004, 02:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •