Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16

Tema: Vazhdojme...

  1. #1

    Vazhdojme...

    Po e hap ketu temen per miqte e mi virtual!
    Nuk besoj se bie ne kundershtim me rregullat e forumit
    nuk e di ku na kishte ngelur dje fjalia por sot po filloj me dicka te re:

    - Cudi qenka ne kete jete, qenka me te vertete cudi te ndjesh "censuren virtuale",
    Ej , na lini rrehat, na mjaftojne cencurat e jetes, censurat e shoqerise, censurat e besimit....
    Nuk u lodhet me censure????

  2. #2
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anėtarėsuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,946
    Censure
    Nje Fjale Qe Perdite E Me Teper Po Behet Nje Bisede Ne Rrethin Tone
    Vall A Do Te Ket Fund ??
    Vall A Do Te Resht Pa U Shkruar Kjo Fjale ??
    Vall A Do Te Ket Paqe ??
    Qe Ne Mund Te Komunikojme Me Miqte Tane Virtual Me Deshire Dhe Pasion

    Ju Lutem Nese Keni Zot Na Lejoni Te Kalojm Disa Caste Te Kendshme Ne Kte Forum Shqiptar

    Censur Stopppppppppp
    Takohemi Ditėn e Gjykimit

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Une nuk besoj se Albo i ka fshire me dashje temat. Une them se padashje do i kete bere , se Albo nuk ka qene ndonjehere ne sigurimin e shtetit.
    Bile ja ta shikoni ju kur te jene neser temat ne vend perseri.
    Nuk i ka pare .
    Bile une them se mund te kerkoje edhe falje
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  4. #4
    -Po me uren c'paten xhanem!?
    Temen jeni fjale me dy shkronjat e fundit te fjales...
    nuk e kuptoj pse eshte fshire???????
    Mund te me thote njeri ku binte ndesh me rregullat e forumit?

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Rri urrte se te perjashtoj

    Citim Postuar mė parė nga ooooo
    -Po me uren c'paten xhanem!?
    Temen jeni fjale me dy shkronjat e fundit te fjales...
    nuk e kuptoj pse eshte fshire???????
    Mund te me thote njeri ku binte ndesh me rregullat e forumit?
    Me ate loje koti dhe pa kuptim , Ju kerkoni ti ulni nivelin Forumit Shqiptar, i cili eshte krijuar per tu dhene zgjidhje problemeve te shqiptareve dhe jo per te kaluar Ju kohen ne nje menyre te pakuptimte ne nje loje koti.
    U bone ti....!
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  6. #6
    GONE Maska e Reaa
    Anėtarėsuar
    27-06-2006
    Vendndodhja
    Error
    Postime
    293

    Zhgaravine ndjenjash 2

    Shpirtrat jane te gjalle gjithmone, Po jo gjithmone duken, jo gjithmone flasin, e c'rendesi ka a i shohin apo degjojne te tjeret...
    Shpirti din te zgjedh, din kujt duhet ti shfaqet. I mjere ai qe nuk e kupton! Ditet e veshtira sigurisht qe kalojne, por perseri diku pas tyre fshihet shpresa dhe besimi tek nje e ardhme me e mire...C'do lot i hedhur ,shnderrohet ne nje rreze dielli..Lum vertet lum kush jeton emocionet e veta.
    Zemrat e perlotura, zemrat e lodhura nga largesia, zemrat qe vuajne embel jane zemra te GJALLA, kjo eshte e rendesishmja
    E per sa kohe jane gjalle aty ka shprese , aty ka ndjenje, aty ka jete pra JETE
    Vajmedet ato qe kane harruar te degjojne rrafjet e zemres se tyre, vajmedet ato qe nuk kane nje gjoks ku te mbeshtesin koken e te degjojne sa rrafje te forta , ca rrafje qe u perkasin...
    Por vazhdojne rrugen..dhe pyesin lotin...pse rrjedh kaq i kripur? Apo .....apo eshte malli ajo ndjenje qe kripeson lotin? E kush s`e ka provuar shijen e lotit, duke i rene buzeve te njoma? E kush s`e ka ndjere mallin deri ne eshtra kujtimesh?!.. Mallin e ndej thelle ne shpirt, turbullon pamjen e syve,. Eshte aty edhe prekja ime , edhe prekja jote, edhe puthja e pare, edhe puthja e fundit.
    .. Do te shtegetosh kudo .. edhe ne cdo qelize te vogel te trurit tim.. dhe ti duke u endur aty si ne nje labirinth papritur do kenaqesh me ngrohtesine e dashurise qe ajo te fal ne cdo moment.... Te prek lehtas me gishterinjte lekuren tende qe pervelon e pastaj te shkrihem valeve te jetes . Si vullkan shperthen ky shpirti im
    Jete nga jeta ime mund ti jap kujdo
    Kur.......kur gjithcka leshoi hije.....e tashmja iku....e ardhmja eshte tani, koha ecen dhe nese ti kerkon qe nje moment te bukur ta ndalosh, bashke me te dhe kujtimet tona, qe gjurmet e tyre te ngelen ne shpirt, atehere jeto, behu i gjalle, plogeshtia te lodh......megjithese vazhdoj te mendoj se eshte me mire te shijoj momentet e `kapura` sesa te deshperohem per `te shpetuarat`..
    Eshte nje konglomerat mbeturinash te lashta diamantesh e rubinesh, kockash e helmetash, idhujsh dhe idesh qe koha ka lene per brezat e ardhshem..... kaluares bashke me reren e Mesdheut....... Ne kete konglomerat diamantesh shndrit e duket per se largu edhe fjala e bukur shqipe -Besa-........................, me te vertet shume bukur tingellon, nuk ka tinguj te tjetre ne mbare boten ta pershkruaj me mire se shqipja kete nocion...
    Ndoshta se s'ka komb ne bote ta respektoj me shume se ne kete nocion... Ai qe di te respektoje e te doje veten , me siguri qe di te respektoje e te doje edhe tjetrin........ sepse tek tjetri nuk duhet te shohim thjesht nje qenje humane te huaj, jo. Tjetri eshte une, ti, eshte krijesa e ndergjegjshme qe ka ndjenja. Cdo tjeter eshte nje univers i tere... E di qe eshte univers, por sot portat e universit u mbyllen padrejtesisht per mua. c'eshte e drejte apo e padrejte eshte veshtire te percakohet... Keshtu po i thoshte nje yllke, nje ylli tjeter.


    Nga…….ooooo, Pyrrhus_Mollos, Kėrēovare1, Asteraki, 2043, Syriana, Besi_11, AMERIKANJA06, Zemrushja, strano, Zeri_i_Mirdites, Cosmopolitan, marsela, dp17ego etj.


    FALEMINDERIT TE GJITHEVE

    PS: Rastesisht i kisha ruajtur ne PC, perpara se te mbaronte tema ne kosh!Dhe vendosa ta postoj, edhe pse mund te mos kete vlere letrare, por ka dalur nga ndjenjat mometale te anetareve, qe une i vleresoj!

  7. #7
    ♪ @)-/-- ♪ Maska e Kėrēovare1
    Anėtarėsuar
    20-07-2005
    Vendndodhja
    ...aty afėr...
    Postime
    222
    ...une perseri vazhdoj te shkruaj,
    dua te shkruaj per ty, se vetem ti me preokupon
    ditet kalojne, po prape je ti ai qe shpirtin ma lehteson...

    Happiness is: ME & YOU ;)


  8. #8
    ...ma lehtesoj shpirtin por me ngarkon jeten , ma mbush me kujtime, me endrra...
    S'ka gje kjo eshte peshe qe durohet, kete peshe e mbaj me kenaqsi...

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    ....me kenaqesi, me qef doja te thoja . E kupton me qef.
    Do te doja ta mbaja mbi vete ate peshe dhe peshen tende bashke me te. kjo do ma bente me te lehte.
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  10. #10
    ♪ @)-/-- ♪ Maska e Kėrēovare1
    Anėtarėsuar
    20-07-2005
    Vendndodhja
    ...aty afėr...
    Postime
    222
    ...vetem atehere do te ndjeja si pjese e trupit tim
    do te merrja fryme nga mushkerite e tua,
    je preokupimi i jetes, frymezimi i enderres,
    keshtu te kam dashur dhe prape do te dua...

    Happiness is: ME & YOU ;)


  11. #11
    Kalimtare e rastit... Maska e AMERIKANJA06
    Anėtarėsuar
    03-06-2006
    Vendndodhja
    shba
    Postime
    168
    Te ndjeva, ndaj te dashurova.Te dashurova, ndaj jetoj me ty.Jetoj me ty ,sepse te ndjej, te dashuroj me shpirt te paster.
    -Lirine kerkon?!-Pushka s`ka cark!Fluturimin do?por krahet s`i hap.Me rraso je veshur.Zotin e tall!Kush je ti?!-Perendi a djall?!

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Te dua , te ndjej, te puth , te kafshoj, te shtrengoj, e ne preqafimin e gjate humbas bashke me ty.......................
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  13. #13
    Southern Prince Maska e Pyrrhus_Mollos
    Anėtarėsuar
    12-01-2006
    Vendndodhja
    Ēamėri
    Postime
    315
    ..........ne pafundėsi ku mjegulla ėshtė e qartė dhe ku yjet kanė emra tė ndryshėm;ku ajri pihet me gotė dhe ku puthjet janė valutė pėr shkėmbim....

  14. #14
    Administratore Maska e Fiori
    Anėtarėsuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Tek forumi i letersise vetem une dhe shigjeta mund te fshijme apo ndryshojme tema. Nq se kete teme e kini hapur ne lidhje me ndonje teme te hequr nga Ditari i Meditimeve, na lajmeroni. (nuk jam ne dijeni te ndonje ndryshimi te bere nga ne te dyja kohet e fundit tek ky forum).

    Por, nq se kjo teme eshte hapur thjesht si tip pa-dogane sepse ju me lart nuk kini gjera te tjera ne jete nga te cilat mund te frymezoheni, atehere kjo teme do te fshihet.

    Pershendetje

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar mė parė nga Fiori
    Tek forumi i letersise vetem une dhe shigjeta mund te fshijme apo ndryshojme tema. Nq se kete teme e kini hapur ne lidhje me ndonje teme te hequr nga Ditari i Meditimeve, na lajmeroni. (nuk jam ne dijeni te ndonje ndryshimi te bere nga ne te dyja kohet e fundit tek ky forum).

    Por, nq se kjo teme eshte hapur thjesht si tip pa-dogane sepse ju me lart nuk kini gjera te tjera ne jete nga te cilat mund te frymezoheni, atehere kjo teme do te fshihet.

    Pershendetje

    Pershendetje edhe nga une.
    Mendoj se nuk ka aresye te fshihet kjo teme. Askend nuk fyen e askend nuk besdis. Por nese Ju mendoni se nuk eshte hapur ne forumin e duhur mund ta spostoni e mund ta vini diku tjeter. Kjo nuk fyen aspak besoj as hapesin e temes e as te gjithe ata qe postojne ne te. Besoj se STAFI DO TE NA MIREKUPTOJE dhe nuk do te na fshije temen tone te dashur. Kjo nuk duket si teme pdg je dhe as ka postime pdg je.
    Megjithate si ta mendoni vete. Tashme u mesuam edhe me fshirjen e Temave , edhe me fshirjen e emrave.
    Me respekt Asteraki.
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  16. #16
    Kete teme po e mbyll ketu duke qene qe nuk i perket forumit te letersise. Nese deshironi te diskutoni tema si "censura", "niveli i forumit" ...etj, mund t'i hapni temat ne forumet perkatese.
    Pershendetje
    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

Tema tė Ngjashme

  1. Dhe ne vazhdojme te qeshim...
    Nga denny nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 07-04-2009, 15:12
  2. 2 muaj para zgjedhjeve
    Nga Alienated nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 41
    Postimi i Fundit: 18-02-2009, 07:16
  3. Portokallia mbaroi......le ta vazhdojme ne ketu ne forum
    Nga EnRy nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 41
    Postimi i Fundit: 08-10-2007, 07:02
  4. Ne kemi jetuar me shqiptarė, dhe do vazhdojmė tė jetojmė!
    Nga DYDRINAS nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-12-2006, 09:46
  5. A ta tolerojme shenjtin Orthodoks Shėn Kozma Etoliani
    Nga Qafir Arnaut nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 253
    Postimi i Fundit: 07-11-2006, 00:25

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •