Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Mendimi juaj pr veten dhe mendimi i t tjerve pr ju

  a perputhet mendimi qe keni per veten tuaj dhe mendimi qe kane te tjeret per ju

  kam lexuar diku:
  zgjuarsia dhe arritja me e madhe e nje njeriu ne jete eshte njohja e vetvetes
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  nganjehere nuk perputhen, por ka momente qe refleksoj mendimin e tyre, dhe bie dakort
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 3. #3
  budgetawningandrails.com Maska e Edmondii
  Antarsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Lidhjet personale lejohen vetem si faqe hyrje.
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga *~Rexhina~*
  nganjehere nuk perputhen, por ka momente qe refleksoj mendimin e tyre, dhe bie dakort
  He pra si nuk po puthesh fare, me fal desha te thosha "perputhesh"
  The faith of the Albanian is Albanianism.
  Feja e Shqiptarit sht Shqiptaria

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  Citim Postuar m par nga Edmondii
  He pra si nuk po puthesh fare, me fal desha te thosha "perputhesh"

  ok po mundohesh te behesh qesharak....duhet te qesh?
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 5. #5
  budgetawningandrails.com Maska e Edmondii
  Antarsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Lidhjet personale lejohen vetem si faqe hyrje.
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga *~Rexhina~*
  ok po mundohesh te behesh qesharak....duhet te qesh?
  Come on: duhet nga njihere nje shaka e vogel, po neqofte se u ofendove "NA FAL."
  The faith of the Albanian is Albanianism.
  Feja e Shqiptarit sht Shqiptaria

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  ok nese i thuaj personit "na fal" hiqi " " se kot qe po e thua

  ps: no hard feelings, it just didnt seem funny to me lol
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 7. #7
  pink Maska e Danubi_blu
  Antarsuar
  06-04-2006
  Vendndodhja
  mes jush
  Postime
  54
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga hope31
  a perputhet mendimi qe keni per veten tuaj dhe mendimi qe kane te tjeret per ju

  kam lexuar diku:
  zgjuarsia dhe arritja me e madhe e nje njeriu ne jete eshte njohja e vetvetes

  Shpesh here nuk mund ta dime te verteten qe mendojne te tjeret per ne.
  Pse ndodh kjo? Sepse njerezit ruajne kortezite dhe miresjelljet dhe pajtohen me cdo mendim apo vendim tendin.
  Megjithate njerezit qe vertete i konsiderojme te afert guxojne dhe e thone ate qe mendojne edhe pse mund te mos na pelqeje.
  Gjithsesi mendoj se rralle mund te kete perputhje per cka kerkohet me siper sepse kendveshtrimet jane te ndryshme, ndoshta edhe interesat.
  Te flas me konkretisht per veten time.Une skam moter edhe vella so njerezit me te afert jane prinderit.Mendoj se kendveshtrimet jane te ndryshme ndermjet nesh.
  Kjo per aresye te shumta ku me te dukshme jane mosha dhe statusi ( dmth jane prinder).
  Ne rastin e nje shoqeje apo nje shoku perputhja ose jo perputhja e mendimit mund te varet nga lidhja e interesave.
  Personalisht jam e mendimit se cdo njeri e njeh vetveten.Problemi eshte a e pranon apo jo.
  Dhe per ta mbylle me pelqen qe shpesh te perdor kete thenie " I am how I am"
  pink

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,601
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime
  Varet nga njeriu edhe sa mire me nje ne mendimet e mija ose ne ate qe dua te them edhe me kupton.Por shume here nuk jam dakort me mendimet e te tjerve por megjithate me nje komunikim ose nje bisede ka raste qe bie dakort.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  pra nqs dikush ju njeh per koprac/ mendjemadh/
  kjo vlen edhe per cilesi pozitive:e thjeshte/shpirtmire

  po ju e njihni veten per te tille
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 10. #10
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime n 51 postime
  Citim Postuar m par nga hope31
  zgjuarsia dhe arritja me e madhe e nje njeriu ne jete eshte njohja e vetvetes

  Eshte e vertete

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Nyx
  Antarsuar
  02-07-2006
  Postime
  1,276
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Ka then fjale me shum mend ai qe e ka then se zgjuarsia me e madhe e njeriut ne jete eshte njohja e vetes, dhe per mendimin tim ajo cka thon te tjeret nje % te vogel ka rendesi, sepse kur me duhet vet mua nje jete e tere per te njour veten, sa mund te arrije dikush tjeter te me njohe mua.
  Edhe prinderit ne shumicen e rasteve nuk arrijne te kuptojne konceptet qe un kam per jeten sepse koha kur ata kan hedhur bazat e personalitetit te tyre eshte ndryshe nga ajo te cilen un po jetoj.
  Sa per shoqerin, do thosha se rralle ka nga ata qe ta thon ne sy te verteten dhe cka mendojne per ty.
  Jam mese dakort me cka tha Danubi Blu se secili e njeh veten, problemi qendron ne aftesin qe cdokush ka per te pranuar ate qe eshte.
  Nqs dikush pret qe personalitetin e tij ta gjej te perkufizuar nga fjalet e te tjereve, ateher mund te thuash se vertet i mungon besimi ne vetvete.

 12. #12
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  se cfar mendojn te tjeret per mua as qe dua tja di
  se i love my self
  se fundi i fundit po nuk pelqeve veten ke mbaru ne kete bot
  Partizoni

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  ashtu si thu ti mario eshte

  por ndodhe qe ti ke nje cilesi te mire
  e ndoshta ti nuk e vlereson
  dhe te tjeret ta vene ne dukje si cilesi

  nganjehere zbulojme vetveten apo jo?
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 14. #14
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Per veten kam mendimet me te mira. :P
  Por mendoj se edhe vleresimet e te tjereve jane njelloj si e mendoj.

 15. #15
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  27-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime n 51 postime
  Mendimet jane te ndryshme dhe varet se me ke te perputhen ato mendime.

 16. #16
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga hope31
  ashtu si thu ti mario eshte

  por ndodhe qe ti ke nje cilesi te mire
  e ndoshta ti nuk e vlereson
  dhe te tjeret ta vene ne dukje si cilesi

  nganjehere zbulojme vetveten apo jo?


  mendimi i shokve te mi per mua jan shum si sharje fjal te mira etc kur nje njeri thot fjal te mir i them thnxx por kur degjoj te keqia e vras pak mendjen por prap them se ai sme nje mua qe te nxhjeri kete illuzion per mua e per ke do

  un prap jam i mendimit nese doni vet veten athere pa frik edhe te tjeret ju duan po nese ju ureni veten athere sorry but u ned help thnx


  por me kete hop_31 jam dakort se di ca eshte vajz apo cun po gjithahtu respekte
  Partizoni

Tema t Ngjashme

 1. Shumica e t tjerve, shum m t mir se ne
  Nga Humdinger n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-12-2006, 05:53
 2. Shkaqet e mjerimit t Shqipris
  Nga Iceberg n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 19-03-2005, 18:56
 3. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-01-2004, 04:24
 4. Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-12-2002, 09:26
 5. Mendimi demokratik n vitet '30
  Nga erzeni n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-10-2002, 03:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •