Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 47
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime

  John Cena, shqiptari "keēer"

  Gjithkush e mban mend Hulk Hoganin, njeriun qė pėr njė kohė ishte simbol i sportit "tė pakuptimtė" dhe tė rrezikshėm amerikan, qė ata e quajnė "wrestling" (mundje), por pakkush e di se nė skenėn e kėtij sporti ėshtė i suksesshėm edhe njė shqiptaro amerikan. Nė fakt, pėr pjesėn mė tė madhe tė adoleshentėve shqiptarė, John Cena ėshtė gati-gati njė idhull, pavarėsisht se shumė prej tyre e njohin si amerikan dhe kurrė s'u ka shkuar ndėr mend se idhulli i tyre i "keēit" tė ishte njė shqiptaro-amerikan. Kėtė fakt e konfirmojnė faqet e enciklopedisė botėrore. Pikėrisht kėto faqe e paraqesin mundėsin John Cena si shqiptaro amerikan. Kampioni i mundjes amerikane mban emrin e tė atit, nga i cili trashėgon dhe genin shqiptar. Dhe mbiemri Cena tė bindė plotėsisht pėr njė gjė tė tillė. I lindur mė 23 prill 1977 nė Ėast Newbury tė shtetit Massachusetts, Cena mė parė ka luajtur futboll amerikan dhe ėshtė marrė me bodibillding para se tė futet nė botėn e "World Wrestling Entertainment" nė vitin 2000.

  Nė vitin 2004, popullariteti i Cenės fillon tė rritet, pasi fiton titullin e kampionit tė Shteteve tė Bashkuara. Njė vit mė vonė fiton edhe titullin e botės "WWW Championship", duke mposhtur Kurt Angle, njė nga tė mėdhenjtė e kėtij sporti. Mė 8 janar tė kėtij viti Cena e humb titullin e "WWW Championship", por vetėm tri javė mė vonė e rimerr brezin e tij. Popullariteti i tij te tifozėt ka rėnė kohėt e fundit. Nė njė meē tė zhvilluar mė 9 janar ai ishte fėrshėllyer nga tifozėt, ndėrsa si pėr tė treguar se nuk e shqetėson njė gjė e tillė, i kishte thėnė pjesės sė publikut, qė nuk ishte nė anėn e tij, se mund "ta puthnin nė prapanicė".

  Nė kohėn kur nuk ėshtė nė ring, Cena ėshtė edhe njė rap kėngėtar. Ai ka realizuar tė gjitha kėngėt me tė cilat futet nė ring, ndėrsa ka nxjerrė edhe albumin e tij "You can't see me". Sė shpejti, ai do tė debutojė edhe nė botėn e filmit, ku do tė ketė njė nga rolet kryesore nė filmin "The Marine" tė regjisorit John Bonito dhe qė do tė shfaqet nėpėr kinema nė shtator tė kėtij viti.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  i/e larguar Maska e Lumnjani
  Anėtarėsuar
  15-08-2005
  Vendndodhja
  N'prag t'ardhmes
  Postime
  118
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Arrow

  Koreografia dhe Baleti...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Lumnjani : 22-07-2006 mė 10:33

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Mesa di une, mbiemri Cena eshtre nga Zona e Kuksit.

  Ndofta Lumjani, mund te dije me teper...
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 4. #4
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Bollocks
  John Cena eshte me origjine Italiane edhe eka pranuar edhe vete.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 5. #5
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Anėtarėsuar
  07-11-2002
  Mosha
  44
  Postime
  3,394
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Mbiemer Cena ka edhe ne Gjakove, bile une kam degjuar qe i ati i tij eshte gjakovar, Gjon Cena, sa eshte e vertete kjo, nuk e di.

  Une per vete nuk e pelqej kete sport por i gezohem arritjeve te shqiptareve kudo qe jane. Jane krenaria jone keta.

  Ne Amerike shumica absolute e fansave te ketij sporti e kane idhull Gjon Cenen.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 6. #6
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Jo po Gjon Baptisti.
  Nqs ke ndermend me shqiperu emrin e tjetrit (Edhe pse gramatikisht Shqipja nuk te lejon te 'perkthesh' emrat e pervecem) atehere pse nuk thua qe mbiermi i tij i bie te jete SINA.
  Keshtu tingellon Xhon SINA edhe jo Gjon Cena.

  Ne Shqiptaret kemi manine James'in ta bejme Xhemal.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga bayern
  Bollocks
  John Cena eshte me origjine Italiane edhe eka pranuar edhe vete.
  Bayern,

  Une kete John Cena-n e kam degjuar nga nje nipi im i vogel, qe vdes per te pare ketch, dhe tek stacionet satelitore italiane, qe japin ketch, e lexojne Cena, nderkohe qe duhet ta lexonin italisht chena, si Dick Cheney, plus qe ti e di si bejne ata si qena, per cdokend qe eshte me origjine italiane, dhe per kete s'kam degjuar asnjehere qe te thone qe eshte Italo-amerikan.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 8. #8
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Anėtarėsuar
  07-11-2002
  Mosha
  44
  Postime
  3,394
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Ky e mban emrin e babait te tij, e babai i tij kam degjuar se eshte katolik nga Gjakova, qe ka lindur me emrin Gjon Cena. Tani une nuk mund ta amerikanizoj emrin e tij. Keshtu kam degjuar une.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 9. #9
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Xhuxh ty te ka then nipi une John Cena e kam taku edhe e kam pa live ne Madison Square Garden. Ne anglisht Emri i tij Tingellon sic e thashe me pare Xhon Sina, edhe duke pare qe eshte i lindur e rritur ne USA mendoj se ky tingellim i emrit te tij duhet marre si i vertete.
  Ideja ime ishte qe ne Greqi ai e ka emrin Jorgos e ne Arabi e ka Ahmed rrezik. Besoj me kupton qe dua te dal tek fakti qe supozime mbi emrin e tij nuk e bejne ate Shqiptar.

  Ah se mos harroj do jem ne Shtator ne WWE RAW prap kshuqe po e pashe afer do e pyes se ca eshte.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 10. #10
  Perjashtuar Maska e Ryder
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,160
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  edhe un njof i shqiptar qe punon polic trafiku. tpakten mduket si shqiptar, sjam i sigurt po kshu me hamendje do thoja qe i ka te dy prindrit me origjine nga gjilani. heret a vone do shkoj ti kerkoj i autograf

 11. #11
  Pasioni pėr shkencėn Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Hajde Hajde , Vetem Kur Te Na Dali Dhe Bushi Ndonje Dite Shqipetar Se Jemi Njerez Te Levizshem Ne Nuk Rrime Dot Ne Nje Vend :d

 12. #12
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Edhe thuhet Kecisti jo keceri lol
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 13. #13
  Perjashtuar Maska e Ryder
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,160
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  mu mdhin gazit ky dodoni..."nuk me pelqen keci" thot "po mbehet qefi qe ky kecisti esht shqiptar"

 14. #14
  Pasioni pėr shkencėn Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga dodoni
  Ky e mban emrin e babait te tij, e babai i tij kam degjuar se eshte katolik nga Gjakova, qe ka lindur me emrin Gjon Cena. Tani une nuk mund ta amerikanizoj emrin e tij. Keshtu kam degjuar une.

  MBASE KE TE DREJTE DODONO NUK I DIHET LOL
  SE NE SHQIPETARET NUK KEMI LENE SHTET TE BOTES PA IK

 15. #15
  Dash...me kembore Maska e Toro
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  CALIFORNIA
  Postime
  1,406
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga bayern
  Bollocks
  John Cena eshte me origjine Italiane edhe eka pranuar edhe vete.
  Kjo eshte mese e vertete....Informata qe kane lexuar keta te tjeret tek Wikipedia eshte e gabuar....Dhe me sakte mbiemri i shqiptohet CENA ( me C si tek cezmja , jo me C si tek cjapi).....Amerikanet si cdo gje e shqiptojne ndryshe dhe e therrasin SINA!

  E shikon qe rame dakort per nje gje!

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga Toro
  Dhe me sakte mbiemri i shqiptohet CENA ( me C si tek cezmja , jo me C si tek cjapi).....


  Na ke dhi gazit me kete Toro....
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 17. #17
  i/e larguar Maska e Lumnjani
  Anėtarėsuar
  15-08-2005
  Vendndodhja
  N'prag t'ardhmes
  Postime
  118
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku
  Mesa di une, mbiemri Cena eshtre nga Zona e Kuksit.

  Ndofta Lumjani, mund te dije me teper...
  Tybe n'dijsha ka 200 vjet qe jemi terheq nga Luma hehe

  Nejse, qysh pe shoh un, ktu bohet fjale per nje PseudoShqipe qe mirret me nje PseudoSport....

  Pershendetje Lumnjane

 18. #18
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime

  jonh cena

  Me vjen keq per lumnjanin qe edhe e ka vene kete nich edhe nuk din kurgje per LUMEN. Nejse sa per dijeni te te gjithe forumnistave po ju shpjegoj se fshati KALIS I KRAHINES SE LUMES ka nje fis shume te madh qe quhet Cena. Tani une nuk di nese ky sportist nga amerika e ka prejardhjen nga ky fshat apo nga ndonje pjese tjeter e viseve shqiptare. Edhe nese do e marrim te shqiptuar mbiemrin e tij ne shqip pra SINA do tju them se perseri ne fshatin SURROJ te rrethit Kukes ka nje fis te tille por qe nuk i ka permasat e fisit CENA ne Kalis(per nga numri i shtepive dhe popullsise).Edhe dicka tjeter dua tju them se te dyja keto fise jane 100% te fese muslimane por qe para shume kohesh kane qene katolike.Nese ky person do ta kishte prejardhjen nga ky fshat atehere te pakten para 200 vitesh duhej te kene emigruar gjaku i tij e jo me vone .

 19. #19
  Southern Prince Maska e Pyrrhus_Mollos
  Anėtarėsuar
  12-01-2006
  Vendndodhja
  Ēamėri
  Postime
  315
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  nje shoku im i ka prinderit nga brazili por vet ka lindur ne SHBA
  ai me qe prinderit i ka nga greqia....
  po kur i thashe une se jam nga shqiperia...
  ai me tha qe me origjine prinderit e tij jane shqiptar....
  Tani pyetja eshte?
  sa shqiptar eshte ky miku ?
  ĒAM 24 KARAT

 20. #20
  H 2 S O 4 Maska e `Ac|D`
  Anėtarėsuar
  13-05-2006
  Vendndodhja
  Kush E Gjen 1000000000000000000 $ :)
  Postime
  96
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  N.q.s Eshte E Vertet Qe John Cena Eshte Shqiptar I Bie Qe Ta KEm Patriot Sepse Cena Ka NE Kukes DHe Nuk Kam Degjuar Ne Ndonje Vend Tjeter Me Ket Mbiemer
  DaNg3r StAy AwAy Fr0m M3

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Roli i UNMIK nė Kosovė
  Nga Hyllien nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 26-11-2009, 00:04
 2. Nacionalizmi si nocion dhe zbatimi i tij ne praktike!
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 14-09-2009, 17:27
 3. Shqiptari shmang tragjedine
  Nga AjSi nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 12-04-2009, 22:36
 4. Shqiptari i ri
  Nga ZANOR nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 12-11-2008, 02:08
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2003, 11:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •